Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że celuję niżej (w 64GB) w moim wypadku C300 i C400 to w zasadzie jeden pies. Zapis praktycznie ten sam. Żywotność ta sama. Odczytu i tak nie wykorzystam ze względu na SATA2.

A Intele 80GB już za 560PLN... hmmm.

 

Ale nie wiemy jak będzie z odczytem 4k. To też się nie poprawi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości czemu się napalacie na c300?

Pytam bo nadal jestem na etapie zbierania informacji/funduszy no i wyboru. Ostatnio waham się między f90 a czymś z sf o 120gb pojemności....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się na chwile obecną nastawiam na C300 64Gb z tego względu, że wychodzi najtaniej za 1Gb, poza tym dodatkowe 3,7gb względem innych 60gb zawsze się przyda :) Niepokoją mnie tylko ostatnie problemy z firmwarem ale te, o ile dobrze zrozumiałem, dotyczą głównie laptopów i hibernacji, w stacjonarce gdzie jej nie używam chyba nie powinno być problemów?

Zastanawiam się jeszcze nad F60, lepszy zapis ale parę GB mniej za 20zł więcej (w moim przypadku). Vertex odpada ponieważ wychodzi mnie jeszcze drożej od F60, a do tego co chwile słyszy się o tym, że komuś padł co mnie niestety do niego zniechęca...

Na nową generacje nie liczę bo wygląda na to, że trzeba będzie jeszcze trochę poczekać zanim ich ceny spadną, obstawiam że do maja kiedy to ma wyjść nowy SandForce będą mocno obciążone "podatkiem od nowości"... <_<

Za jakiś czas w momencie modernizacji stary wrzuci się do laptopa, a do stacjonarki kupie większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że to najtańszy SandForce po prostu i dlatego tak popularny ;-)

 

Przecież C300 to Micron...

 

A czemu się napalamy? Bo jest to najszybszy dysk starszej generacji w rozsądnej cenie...

Mam go już ponad 2 miesiące i jest dalej zarąbisty.

Chociaż teraz już warto się zainteresować C400 :]

 

@SinRock

Zarówno przed jak i po wgraniu najnowszego firmware miałem 0 problemów z tym dyskiem. Wszystko działa szybko i sprawnie.

Edytowane przez Stato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej znowu starszej generacji :D dysk miał zdaje się w marcu premiere jako ostatni wśród oferty SSD. Intel był najpierw, potem SF a na końcu dzieło Microna. To jest najnowszy konstrukcyjnie dysk a następca poza zapowiedziami nie jest dostępny. Więc jaki starszy? ;)

 

I ja się nie dziwie zainteresowaniu, też wolałbym C300 bardziej niż SF gdyby był w lepszej relacji cenowej. Tzn dziś można kupić tanio ale jak C400 gdzieś blisko to lepiej poczekać żeby się chociaż upewnić co jest wart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to mi się pokręciło z F60 :-D

 

Tak czy owak, relacja cena/jakość rządzi rzeczywiście. Osobiście mogę mieć w tej samej cenie F60... nie wiem czy jest sens pozbawiać się tych 4GB dla trochę lepszych parametrów, to zawzse coś przy tak małych pojemnościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy do czego planujesz uzywac tego dysku, jak ma to byc jedyny dysk w komputerze i na nim planujesz miec wszystko to te prawie 4gb wiecej moze sie nadac. Jesli bedziesz mial inny dysk jeszzce to nie zwracalbym uwagi na to 4gb wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn dziś można kupić tanio ale jak C400 gdzieś blisko to lepiej poczekać żeby się chociaż upewnić co jest wart.

Z bieżących informacji w prasie wnioskuje, że nie ma co się ich spodziewać wcześniej niż pod koniec lutego/początek marca - osobiście obstawiam ten drugi termin. A to dlatego, że w lutym mają trafić do produkcji (którego dnia dokładnie nie wiadomo), pierwsze shipmenty trafią do notebooków, kolejne na rynek konsumencki. W dodatku mieszkamy w Polsce, a to daje nam automatycznie kolejny tydzień, dwa poślizgu :rolleyes:

Także przy odrobinie szczęścia dostaniemy nowe Cruciale na ma początku marca :angry:

 

Co do cen to teoretycznie nowa generacja powinna wpłynąć na obniżenie cen starej, jednak teoria z praktyką ma mało wspólnego i znając dostawców cena starych nie zacznie w momencie wkroczenia nowych ssd drastycznie spadać, spadki cen będą takie jak teraz. Nowe dyski będą pozycjonowane okienko wyżej do momentu wyprzedaży starych zapasów, dopiero po tym etapie ceny nowych zaczną spadać do poziomu obecnych, dodatkowym impulsem obniżenia marży będzie wejście SandForca.

Tak więc na dobrą sprawę duże, zapowidanee spadki cen odczujemy dopiero po kilku miesiącach, gdy wszyscy producenci rozwiną skrzydła i zacznie się konkurencja cenowa, a nie technologiczna.

 

Wiec jak ktoś chce kupować ssd teraz to niech kupuje, a kto chce czekać... :wink:

Edytowane przez SinRock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, ale w codziennym użytkowaniu(system, plus pare gierek) co będzie lepsze, ten micron czy sf?c300 czy sf12xx?

Do instalacji oczywiście ze względu na zapis to sf ale...instaluję gry rzadko...jak już zainstaluję to zalega minimum pół roku bez zmian. Więc tylko odczyt się liczy.

Uprzedzam że mam sata2, a sata3 nie zamierzam kupować kontrolera osobnego/zmieniać teraz platformy. Szkoda kasy.

Kwestia tez jest taka ze jak napisałem myślę już nie o 90gb ale czymś większym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobnie sprawa miała się do premiery Corsair Performance 3 które już mamy do nabycia w polsce. Ja mimo wszystko wierze że C400 można będzie kupić jeszcze w tym miesiącu podobnie jak dyski Intela.

Jedna i druga premiera raczej nic nie zmieni w cenach dotychczasowych dysków ale wiara jest, że taki C400 czy też seria 510 intela będzie w miarę atrakcyjna choć szczerze nie liczyłbym na cene poniżej 1000zł za dyski 128gb.

 

Jeżeli miałbym dziś kupić dysk na sata2 nie miałbym najmniejszych problemów gdyż wybór jest duży natomiast posiadanie sata3 sprawia, że warto chwilę poczekać bo mimo wszystko premiera na przełomie miesiąca kilku dysków na sata3 daje perspektywy na kupno czegoś lepszego lub tańszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, ale w codziennym użytkowaniu(system, plus pare gierek) co będzie lepsze, ten micron czy sf?c300 czy sf12xx?

Do instalacji oczywiście ze względu na zapis to sf ale...instaluję gry rzadko...jak już zainstaluję to zalega minimum pół roku bez zmian. Więc tylko odczyt się liczy.

(...)

Jeszcze żeby skorzystać z wysokiego zapisu trzeba mieć równie wydajny nośnik z którego będziemy instalować czyli w skrócie raid0 lub inny ssd :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, ale w codziennym użytkowaniu(system, plus pare gierek) co będzie lepsze, ten micron czy sf?c300 czy sf12xx?

Do instalacji oczywiście ze względu na zapis to sf ale...instaluję gry rzadko...jak już zainstaluję to zalega minimum pół roku bez zmian. Więc tylko odczyt się liczy.

Uprzedzam że mam sata2, a sata3 nie zamierzam kupować kontrolera osobnego/zmieniać teraz platformy. Szkoda kasy.

Kwestia tez jest taka ze jak napisałem myślę już nie o 90gb ale czymś większym...

 

Wez poczytaj testy, w przypadku SATA2 moznaby rzec ze odczyt jest porownywalny.

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, ale w codziennym użytkowaniu(system, plus pare gierek) co będzie lepsze, ten micron czy sf?c300 czy sf12xx?

Do instalacji oczywiście ze względu na zapis to sf ale...instaluję gry rzadko...jak już zainstaluję to zalega minimum pół roku bez zmian. Więc tylko odczyt się liczy.

Uprzedzam że mam sata2, a sata3 nie zamierzam kupować kontrolera osobnego/zmieniać teraz platformy. Szkoda kasy.

Kwestia tez jest taka ze jak napisałem myślę już nie o 90gb ale czymś większym...

 

Intel G2 120GB, Crucial C300 128GB lub dowolny dysk 120GB na SF

 

Zapis (ale sekwencyjny) jest najmniej istotny. To jest ostatnia rzecz na jaką należy zwracać uwage! Pozatym jak chemiczny wspomniał, gre instalujesz z DVD - jakie masz prędkości odczytu z niego? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seria 510 z nieoficjalnych źródeł powinna zawitać za 2-3 tygodnie. G3 jeżeli wierzyć zapowiedzią intela planowana jest na marzec. Szczerze nie wiem czy Intel po zeszłotygodniowych rewelacjach będzie wstanie wszystko zgodnie z planem wydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogos interesowalo to wrzucam wyniki intela g2 80 gb na sata 3 (p8p67 pro + vista 64). Mam go ponad rok i trima nigdy nie widzial ;)

 

Dołączona grafika

 

+ wynik z listopada 2009, zaraz po zainstalowaniu windowsa :D ImageShack

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POPRAWKA DO TESTÓW FIRMWARE INTEL M3 !!!

 

postawiłem system na nowo i z ciekawości zapuściłem testy - wyszło tak:

 

post-135970-0-03128600-1297026090_thumb.png

 

post-135970-0-03176400-1297026114_thumb.png

 

a więc jednak wszystko jest ok :]

 

wnioski rev.2.0 (odnośnie fw:HD):

- 11 MBps więcej w odczycie kolejki 4K

- 400 IOPS więcej w odczycie 512B

- 1900 IOPS więcej w odczycie 4K

- 150 IOPS więcej w odczycie 64K

- 15 IOPS więcej w odczycie RANDOM

- żadnych ujemnych skutków

 

słowem - wpalać, asap

 

pozdrawiam

 

p.s. parę ciekawostek. czas uruchamiania w WinBootInfo, to 8,7s. czas ładowania sejwa na plaży, na początku Kryzysa, to 17s (na WD 320 AAKS jest 34s).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak czytam ten wątek od jakiegoś czasu i zaczynam powoli planować zakup SSD. Czytam różne opinie i już się gubię. Będę chciał zakupić 60 albo 90 gibowy dysk. Tutaj na chwile obecną byłby chyba Vertex 2. Pierwsze pytanie, Vertex 2 E - z E są lepsze, czy to jakieś dziwne oznaczenie, bo znajduję obie wersje tego dysku.

No i bardziej ważne pytanie, czy opłaca się kupować dysk w przeciągu miesiąca, czy poczekać z miesiąc, bo widzę, że wchodzą jakieś nowe wersje dysków, Intel G3 czy inne tam z tego co czytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie dotarł do mnie nowy dysk do laptopa : Samsung PM810 (seria 470) MZ5PA256HMDR-010D1 F/W AXM06D1Q 256GB, wyniki niżej :

 

 

 

po instalacji a raczej sklonowaniu Align uległ zmianie i nie jest już 1024K, czemu tak się stało ? (Aczkolwiek HDTune pokazuje dalej 1MB czyli błąd odczytu chyba jest w AS SSD)

 

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...