Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Będziesz reklamował u Intela ? Zastanawiam się nad swoim, mam 2 albo 3 reloki.

 

Nie, nawet nie traktuje tego jako awarie. To tylko jeden sektor i mam go w nosie :)

 

 

EDIT

CHIP Produkt Roku 2011 w kategorii dyski wewnętrzne został... Kingston SSDNow V+100 się można uśmiać :D

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki darksigns poczytam ;) potestuję ;)

 

 

a konieczne jest robienie tego ram disku?

z tego co poczytałem to i tak tam wrzuca się pliczki od firefoxa czyli działanie ram diska odczuję tylko wtedy jak firefoxa będę miał odpalonego ;)

 

no chyba że znacie lepsze zastosowanie ram diska że tak polecany jest dla ssd wcześniej nie stosowałem nigdy ram disku

 

 

 

No i czy ktoś używa intel turbo memory równolegle z dyskiem ssd? naczytałem się że lepiej takich kombinacji nie robić i nie instalowałem sterowników ;)

Edytowane przez voodoo21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a konieczne jest robienie tego ram disku?

z tego co poczytałem to i tak tam wrzuca się pliczki od firefoxa czyli działanie ram diska odczuję tylko wtedy jak firefoxa będę miał odpalonego ;)

no chyba że znacie lepsze zastosowanie ram diska że tak polecany jest dla ssd wcześniej nie stosowałem nigdy ram disku

 

Możesz tam wrzucić jeszcze katalog Temporary Internet Files oraz ustawić zmienne TEMP i TMP na katalog na tym dysku, wtedy przyspieszenie odczujesz w każdym programie który tworzy i używa pliki tymczasowe. Tyle że ten dysk powinien być albo odpowiednio duży (tak z 300 - 400 MB) albo czyszczony w miarę często, bez opieki lubi się zapychać i wtedy różne dziwne rzeczy mogą się dziać z softem albo systemem, typu problemy z instalacją programów (bo nie ma miejsca na rozpakowanie instalatora).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ładnie, wygląda na to że 120GB G3 jest równie szybki jak 300GB (oczywiście pomijając liniowe). Za to C400 128GB wygląda na szybszy od wersji 256GB! A C300 dalej wymiatają :)

 

 

EDIT

Mini recenzja użytkownika, dysk Intel G3 80GB LINK

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowal ktos updateowac firmware w tym Samsungu (PM810, 470) dla Della przez sciagniecie pliku z:

Samsung

Ktos wczesniej pisal, ze ssd magician nie wykrywa dellowskiej wersji dysku ale moze da sie to obejsc przez sam plik firmwaru + flasher samsunga na na pendrivie. Patrzac na testy to ten nowy firmware (test na 0701, a jest juz 0801) troche pomaga, szczegolnie jesli chodzi o trim:

Test Procedure: A Torture Test : SSD Performance: TRIM And Firmware Updates Tested

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, soft flasciach!ący wyrzuca informację,że nie odnaleziono dysku Samsunga :(. Chyba, że z jakimś przełącznikiem można wymusić flash. Choć z drugiej strony nie jest to kwestia tego, że soft twierdzi iż firmware nie pasuje do tego dysku, tylko w ogóle go nie wykrywa. Pozostaje czekać, aż Dell coś wyda oficjalnie. Z tego co znalazłem na stronach Della, to dyski Samsung PM810 są montowane w XPS L701X i XPS L702X. Sprawdzam co jakiś czas tutaj, ale na razie tylko sterowniki Intel Rapid Storage leżą (za to w nowszej wersji niż na stronie Intela - mam je zainstalowane i chodzą ok).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, szukalem troche w necie jakiegos info o tym programie do flashowania samsunga ale nic konkretnego nie znalazlem (co ciekawe w pdfie z intrukcja flashowania jest screen z jakims dyskiem z D w nazwie). No ale moze rzeczywiscie support della cos wypusci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW, mam jakieś jazdy z tym Samsungiem <_<, może coś poradzicie? Średnio co drugi dzień Windows dostaje freeze'a. Świeci się ikonka dysku i programy jeden po drugim przestają odpowiadać aż do pełnego zawieszenia Windowsa. Najpierw myślałem, że to wina sklonowanego Windows po przesiadce z Intela G2, ale w ten weekend postawiłem system na nowo (z pełnym opróżnieniem dyski i postawieniem wszystkich partycji na nowo). Szlag mnie już trafia, bo muszę wtedy na twardo wyłączać lapa i nie raz tracę to co zrobiłem w ostatnich kilku minutach, a z lapa korzystam dość intensywnie (służy mi do pracy). Wcześniej na Intelu nie miałem takich jazd. Co raz bardziej się zastanawiam nad tym, czy go nie odesłać na gwarancji, tylko nie wiem jak wykazać, że coś z nim nie tak? Jakieś idee? Crystal DiskInfo wygląda tak:

post-107355-0-80232900-1303417890_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu nastąpił wysyp Intel'i 320

Cena nie zachwyca, ale też nie odstrasza. Trzema słowami - nie jest źle. A pewnie jeszcze się ustabilizuje w maju.

 

Szukam dysku z jak najlepszymi osiągami 4KB/512B IOPS (ale nie przesadzając z ceną) i chyba wybiorę Intela 320.

Jakby wierzyć w benchmarka HD Tune Pro, to Intel jest w czołówce.

Zobaczcie i porównajcie:

 

Intel 320

VERTEX 3

C300

C400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu nastąpił wysyp Intel'i 320

Cena nie zachwyca, ale też nie odstrasza. Trzema słowami - nie jest źle. A pewnie jeszcze się ustabilizuje w maju.

 

Szukam dysku z jak najlepszymi osiągami 4KB/512B IOPS (ale nie przesadzając z ceną) i chyba wybiorę Intela 320.

Jakby wierzyć w benchmarka HD Tune Pro, to Intel jest w czołówce.

Zobaczcie i porównajcie:

 

Intel 320

VERTEX 3

C300

C400

 

Podajesz wyniki z różnych testów, w dodatku z różnych wersji hdtune'a. Tutaj masz prawdziwe porównanie tych dysków, linka wrzucił radiergummi:

http://www.hardware.fr/articles/830-1/comparatif-ssd-2011-crucial-m4-ocz-vertex-3-intel-ssd-510-320.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu nastąpił wysyp Intel'i 320

Cena nie zachwyca, ale też nie odstrasza. Trzema słowami - nie jest źle. A pewnie jeszcze się ustabilizuje w maju.

...

 

Już od ponad tygodnia jest duży wybór tych dysków co wrzuciłem na 1ej. Ceny niższe od G2 więc nie ma co narzekać.

 

Wciąż brak testów mniejszych pojemności.

W US Crucial zakłada że 256GB dysk będzie miał największą sprzedaż :) zdaje się dalekie od polskiej rzeczywistości...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pewien problem z moim intelem a dokladnie z tymi Re-Allocated Sector wzroslo z 5 do 7 cos z tym do sie zrobic ?

 

zrobilem format i predkosci sa troche za duze 273mb/111mb nie wiem co temu dyskowi sie dzieje

Edytowane przez RafalPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za duże? Podaj wyniki z Crystala.

 

BTW właśnie testuje C300 128GB. Chciałem przenieść na niego cały mój dysk ale najpierw Acronis nie działał mi z żadną myszką a potem padł mi system i byłem zmuszony do świeżej instalacji. Więc nie moge tak bezpośrednio porównać.

Ale zauważyłem coś dziwnego, takie przycięcia. Np gdy zamykam karte w operze trwa to dłużej niż zwykle. Wydłużona reakcja też jest MS Outlook.

Dysk mam na 9 dni więc zdążę go pomęczyć. FW 0006.

 

Póki co zauważyłem że system się szybciej instaluje niż na G2 ale to zrozumiałe ze wzgl na sporo szybszy zapis dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz OS?

 

Tego typu "dwu sekundowe przycięcia" pojawiły się kilka tygodni temu. O ile podczas większości zadań to nie przeszkać ale podczas oglądania telewizji z timeshiftingiem trochę wkurza. Nie ważne czy sterownik od MS czy producenta kontrolera, tryb pracy kontrolera IDE/AHCI także nie rozwiązuje problemu. Może to jakiś hotfix, usługa pracująca w tle na zasadzie indeksowania albo inny czort. No nic, trzeba monitorować. Generalnie SSD drugiej generacji były pozbawione problemu przycięć w odrożeniu od generacji pierwszej - ale widać, że problem niedawno powrócił. Wyczysczenie wolnego miejsca CCleanerem pomaga na kilka dni. Dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win 7 HP 64bit

 

Dysk świeży, kilka testów Crystalem i HD Tunem wczoraj zrobiłem + nowa instalka systemu więc nie powinno być potrzeby zerowania wolnej przestrzeni.

 

Sterowniki systemowe w tej chwili, kontroler na AHCI.

 

I tak musze ponownie przeinstalować bo zapomniałem odłączyć reszty dysków przed instlacją i plik rozruchowy zrobił się na innym dysku :) Przynajmniej testy będą bardziej wiarygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Siódemka 64bit, na Viście HP 32bit SP2 ze wszystkimi poprawkami ten sam efekt. A czy pobierałeś wszystkie poprawki do Siódemki? Chodzi mi o to czy przycięcia miałeś na świeżym systemie czy już updateowanym.

 

Co ciekawe na Windows Server 2008 R2 z pracującym Hyper-V, obsługującym dwie-trzy maszyny wirtualne z Win Srv 2008, SCCM, SCVMM, Exchange, SQL - nie zauważyłem takich przycięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win 7 HP 64bit

 

I tak musze ponownie przeinstalować bo zapomniałem odłączyć reszty dysków przed instlacją i plik rozruchowy zrobił się na innym dysku :) Przynajmniej testy będą bardziej wiarygodne.

 

Ewentualnie spróbuj odtworzyć bootloader na dysku na którym jest Siódemka (pozostałe dyski na ten czas trzeba odłączyć) > How to use the Bootrec.exe tool in the Windows Recovery Environment to troubleshoot and repair startup issues in Windows

 

 

Siódemkę i Win Srv 2008 mam zainstalowane w pliku vhd > http://www.techit.pl/Artykuly/Instalacja-Windows-7-na-wirtualnym-dysku-VHD,3972.html

Wygodne rozwiązanie szczególnie podczas migracji na inny dysk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycięcia już widać podczas instalowania pierwszych poprawek systemu i nic się nie zmienia po ich ukończeniu, ani po kolejnej porcji jaka się pojawia w WU. A więc wyda się że nie od tego to jest. Przeczesze forum Cruciala bo na Intelu wszystko było płynnie.

 

Sys już przeinstalowałem ponownie bo i tak chce mojego Intela sformatować i FW zaktualizować.

 

Na razie wrażenie psują te przycięcia które szczególnie wkurzają przy przeglądaniu www.

 

 

EDIT

Na forum są info o freezach ale głównie na P67. Na ICH10R raczej nie. Musze dalej drążyć bo mnie to wkurza.

EDIT2

Sprawa wygląda tak że do końca kwietnia ma się pojawić nowe FW które ma rozwiązać problem tych przycięć. Pojawił się on w 0006.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem format i predkosci sa troche za duze 273mb/111mb nie wiem co temu dyskowi sie dzieje

 

Sprawdź czy masz zaznaczone "Enable Advanced Performance" (Vista) lub "Turn off Windows write-cache buffer flushing on the device" (Windows 7) w Device Managerze. Te dwie opcje wyraźnie podbijają wynik odczytu. Mój kontroler ma raczej średnią wydajność w porównaniu z Intelami, a sam G2 dostaje codziennie mocno w kość. Co do skoku w zapisie - też podejrzewałbym ale cache'owanie po stronie sterownika/dodatkowego softu producenta? - spójrz na moje wyniki (dzisiejsze - Vista HP 32bit, natywne drivery od MS dla kontrolera SATA):

 

Przy okazji przetestowałem wydajność po upgradzie firmware'u z 2CV102HD do M3:

 

Dołączona grafika

 

 

A tu wynik zastosowania najnowszego Intel SSD Box v.2.02.000. W Intel SSD Management Tool > System Configuration Tuner kliknąłem Tune It, potem zresetowałem peceta i tym razem pojawił się taki wynik:

 

Dołączona grafika

 

A tu na AHCI (driver do kontrolera SATA od AMD):

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewijanie www (nie sprawdzałem na innych przeglądarkach ale Opera robi ciagłe zapisy sesji żeby w razie awarii odtworzyć co ostatnio robiliśmy), otwieranie nowych kart czy zamykanie niepotrzebnych.

Gram w międzyczasie w CitiesXL 2011 i o ile save gry robią się o wiele szybciej od G2 (0,5s zamiast 2s) to w momencie przycięcia robi się to dłuższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...