Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

E no co wy? :) Transcend są wolniejsze od Warp/G.Skill/Solid a jeden Vertex jest o wiele szybszy od Raida z dowolnego z nich.

Jak miałbym taki wybór (oczywiście przy racjonalnej cenie Vertexa) wziąłbym go bez wahania.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prywatnie również wybrał bym 1 Vertex, mam aktualnie w kompie dwa dyski, Vertex 128GB i Transcend 128GB. Transcend ma dosyć spore problemy kiedy działa jako dysk systemowy bez optymalizacji (kilku sekundowe zawieszanie), Vertex z optymalizacją XP czy bez działa bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da sie zmienic offset na 64/128 na 1-dnym komputerze i zainstalowac na nim system jezeli na ssd mam zainstalowany system Vista 64 i nie mam innego dysku z systemem :) ?

 

PS. A jak sprawdzic jaki offset mam na dysku obecnie ?

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy istnieje możliwość zrobienia obrazu dysku, zmiany offsetu i przywrócenie obrazu? Instalowałem system 3 razy w ostatnim czasie i mam już dość (sporo programów i konfiguracji). Jakim programem ewentualnie można coś takiego zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do backupu :)

nie mam pewnosci, ale gdzies mi sie obilo o uszy ze offset trzeba kazdorazowo ustawiac, chyba nawet w tym temacie bylo to poruszane

OIDP z forum OCZ to trick polega na odtwarzaniu nie dysku ("disc from image") tylko partycji ("partition from image") na uprzednio utworzoną, z odpowiednim offsetem, partycję.

Inne oprogramowanie tego typu przy takim postępowaniu nie zawsze zachowuje offset, po prostu usuwa istniejąca pustą partycję i zakłada ją od nowa, oczywiście ze złym offsetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dysku jest jakiś zagadkowy kondensator odpowiedzialny za transfer danych pomiędzy komórkami NAND, a cache. Ponoć przy chwilowym braku zasilania jest on w stanie szybko przerzucić dane z cache'u do pamięci NAND, więc nie stracisz tych danych :wink: Nowe windowsy vieśniak i siedem mają kilka opcji które mogą to wykorzystać i dzięki temu wszystko zap*****la jeszcze szybciej :D Dalej już mówi o wydajności, ale to chyba kumasz :rolleyes: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta od kolesia trochę trąci amatorszczyzną, ale z czytaniem z kartki jako tako sobie radzi :wink:

 

A tak na marginesie wygląda na to, że szajsung wypuścił nowe dyski oparte na kościach MLC, seria PB22-J

http://www.samsung.com/global/business/sem...t/overview.html

Jak na razie w sklepie dostępny tylko najdroższy http://www.overclockers.co.uk/showproduct....&subcat=910 czytanie i pisanie całkiem przyzwoicie, ale co ciekawe gdzieś przeczytałem, że dyski posiadają 128MB cache'u :rolleyes: Jeżeli ktoś mógłby to ewentualnie potwierdzić :wink: Wygląda na konkurencję dla Vertexa, bo przy podobnych parametrach, tańszy o ponad 20% :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli potwierdza to 128MB cache. W PC Mark 05 dysk pozamiatał. Jeszcze mogliby ATTO dożucić. ALe podsumowanie dysku jako "wspaniałość" coś nam mówi.

A to oznacza wspaniałą konkurencje i szybszy spadek cen :D

 

EDIT

za długo pisąłem posta

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy Black ma 17ms RT??

Oczywiście SSD wymiata, ale żeby na chama powiększać różnice poprzez jak sądze włączenie AAM??

Ciekawe co by recenzentowi wyszło w przypadku Velociraptora?

 

Czyli potwierdza to 128MB cache. W PC Mark 05 dysk pozamiatał.

Dobitny przykład testu syntetycznego, który pokazuje [ciach!]ły :wink:

Podsumowując, jak zejdą z ceny do ~500zł za powiedzmy 120GB a'la Vertex to będzie rewelacja :rolleyes:

Tylko kiedy to nastąpi?

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy Black ma 17ms RT??

Oczywiście SSD wymiata, ale żeby na chama powiększać różnice poprzez jak sądze włączenie AAM??

Ciekawe co by recenzentowi wyszło w przypadku Velociraptora?

 

 

Dobitny przykład testu syntetycznego, który pokazuje [ciach!]ły :wink:

Podsumowując, jak zejdą z ceny do ~500zł za powiedzmy 120GB ala. Vertex to będzie rewelacja :rolleyes:

Tylko kiedy to nastąpi?

za rok, wieksze pojemnosci, szybsze dyski i ceny beda spadac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli na SSD 60 powiedzmy postawie sobie system + aplikacje a na np WD 640GB Caviar Black/Blue bede trzymal dane, to jak bedzie wygladala sprawa z odczytywaniem przez aplikacje plikow z dysku WD? Bede czul mimo SSD spowolnienia w pracy? Pliki nieduze do 2..3 MB powiedzmy. Czy sam fakt posiadania systemu i aplikacji na SSD wystarczy, a to ze dane beda na HDD wplynie marginalnie?

 

edit:

Btw, Vertex 60gb 990zl Link

Koles ma ciekawa opcje wymiany w przyszlosci dysku na wydajniejszy z opcja odkupienia :) Chwytliwe nie powiem ... ^_^

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...