Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Crucial m4 128gb jeszcze jest dostępny tutaj. Sam w tym sklepie go kupiłem, w seszłym roku nabyłem u nich przenośny HDD i do dziś śmiga. ;)

 

http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a/ProductDetail/pid/B300595/cid/8249/Markenprodukt_Corsair_Force_3_SSD_120GB/

 

 

w teori lepszy od cruciala

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałem kupno tego Cruciala M4 64GB z lewym zdjęciem ze sklepu comp4you. Mam nadzieje, że to zdjęcie to tylko jakaś niefortunna pomyłka, bo sklep ma dobre opinie.

Edytowane przez moreno
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy co z tego wyjdzie. Dam znać jak dojdzie ;) Może ktoś z Wawy wybrałby się osobiście do EMARKETU i obadał sprawę ? Tam jest to samo zdjęcie.

Edytowane przez moreno
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałem kupno tego Cruciala M4 64GB z lewym zdjęciem ze sklepu comp4you. Mam nadzieje, że to zdjęcie to tylko jakaś niefortunna pomyłka, bo sklep ma dobre opinie.

 

normalnie no risk no fun :lol2:
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moreno: dzis moje zamowienie ma byc do odbioru takze dam znac czy zlacze jest we wlasciwym miejscu :)

 

Lepiej powiedz gdzie owalne śrubki znalazłeś ;)

 

Pytanie czy cos poza intelem G3 obsluguje szyfrowanie danych na dysku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem Crucial M4. Wszystko w porządku, tak jak u producenta, więc można śmialo brać :) Widzę, że cena w comp4you jeszcze spadła o parę złotych.

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę podjąć ostateczną decyzję.

intel 320 80gb czy crucial m4 64gb.

Laptop Dell precision M6500. złącze sata2. Jak radzicie.

 

PS. a może jeszcze coś innego. Budzet max 500zł

np

Kingston SSDNow V+ 100 96GB, 2.5", SATA II (SVP100S2/96G) Por

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System postawiony. Miałem pewne komplikacje z poprzednim system i ostatecznie na SSD stawiałem dwa razy, robiąc format z poziomu instalacji windowsa za drugim podejsciem. Mam nadzieje ze nie odbije sie to negatywnie na wydajnosci. A to moj AS SSD:

 

post-101353-0-26085400-1306866645_thumb.png

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek OCZ Vertex 3 max iops 120 GB:

post-8473-0-96752200-1306875947_thumb.jpg post-8473-0-30699400-1306875958_thumb.jpg

 

Przesiadłem się z RAID 0 2xCrucial C300 64 GB. Działa sympatycznie, w codziennym użytkowaniu praktycznie nie widać większej różnicy.

Dla porównania stary zestaw:

post-8473-0-30268400-1306876284_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy widzieliście testy m4 na sata2?

 

BTW jeszcze ok. tydzień wstecz widziałem intela 80gb za 502zł. Jednak obecnie nie dostępny. Może znacie jakieś sklepy, gdzie mają ten dysk w podobnej cenie?

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem m4 do lapka, postawiłem system + jakieś tam podstawowe programy typu Office czy Opera no i zapuściłem testy. Screen poniżej. O ile zapis i odczyt sekwencyjny jest wporządku, to w przypadku 4K wyniki są zdecydowanie gorsze niż u kolegi moreno. Ktoś ma jakieś pomysły od czego to może zależeć? Na prędkość nie narzekam, bo system od wcisnięcia guzika do pulpitu ładuje mi się jakieś 13-15s, ale mimo wszystko zapis i odczyt dla 4K poniżej normy.

 

ssd.jpg

 

Sory za rozciągnięte zdjęcie, jak widać nie wgrałem jeszcze nawet sterów do grafy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy widzieliście testy m4 na sata2?

 

Dzisiaj do mnie dotarl m4 64gb z comp4you.

 

Oto moje testy na Sata 2 :/

post-119630-0-17837800-1306883470_thumb.jpg

 

Srednio zadowolony jestem z osiagow. Zwlaszcza odczyt 4k-64thrd. Widzialem na forum cruciala podobne problemy.

 

Mam Plyte msi870-c45 .

Jakies pomysly na poprawe wynikow? Poza wymiana plyty :P

 

 

 

EDIT:

 

 

Zmienilem sterownik od AHCI z Amd z powrotem na Microsoftu i system chodzi duzo plynniej.

Duza zmiana rowniez w benchmarkach O_o

post-119630-0-73141900-1306885524_thumb.jpg

Dziwne sie zachowuje. Jutro jeszcze troche powalcze.

Edytowane przez Satyriasis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem się trochę wahać co do zakupu SSD po przeczytaniu jakie środki ostrożności są podejmowane przy korzystaniu z SSD - drugi post w tym wątku. Technicznie to wszystko jestem w stanie "wdrożyć" tylko trochę mało ma to wspólnego z wygodą której bym się spodziewał po tak drogim sprzęcie jak SSD o dużej pojemności (potrzebuję około 200GB na system i zainstalowane programy i gry).

 

Miałbym jeszcze takie pytanie - jakby ktoś wiedział to proszę o wyjaśnienie: jak dysk SSD przestanie być w stanie odczytywać/zapisywać dane prawidłowo (zużycie) nawet mimo korekcji, to czy ja to jakoś zauważę - czy zostanę poinformowany o tym przez komputer (przez bios/uefi lub przez system Win7x64)? Proszę o jakieś szczegóły jak to się objawi czyteż muszę samemu sprawdzać SSD co jakiś czas? Bałbym się sytuacji gdy komputer działa nie do końca prawidłowo a ja o tym nie wiem. Np. źle wczytane programy "mażą" po dyskach z cennymi danymi (poza SSD będzie jeszcze HDD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem się trochę wahać co do zakupu SSD po przeczytaniu jakie środki ostrożności są podejmowane przy korzystaniu z SSD - drugi post w tym wątku. (...)

 

Miałbym jeszcze takie pytanie - jakby ktoś wiedział to proszę o wyjaśnienie: jak dysk SSD przestanie być w stanie odczytywać/zapisywać dane prawidłowo (zużycie) (...)

Wyłączyłem indeksowanie oraz defragmentację dysku systemowego i to wszystko. Tamten post pamięta jeszcze chyba czasy dysków 1gen gdzie dużo rzeczy było niewiadomą i ludzie podejmowali wszystkie możliwe środki. Teraz przy 3gen jest już inaczej.

 

Pare osób w wątku pokazywało ile TB przewineło się przez ich dyski i zero problemów.

 

Z tego co pamiętam to w teorii gdyby dysk doszedł do końca swojej żywotności to będzie można odczytać wszystko, ale nie da się już nic zapisać. Jakbym się mylił to niech ktoś mnie poprawi. Komuś już udało się to sprawdzić ? :)

 

Ja gorąco polecam zakup - to najlepsza inwestycja jaką zrobiłem - komfort pracy nieporównywalny z hdd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co nie zmienia faktu że nikt tego nie potwierdzi bo praktycznie nikt nie ma ssd pięć lat żeby potwierdzić bezproblemową pracę przez kilka tysięcy godzin, można niby sprawdzac progsami typu ssdlife ale na ile one są wiarygodne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co nie zmienia faktu że nikt tego nie potwierdzi bo praktycznie nikt nie ma ssd pięć lat żeby potwierdzić bezproblemową pracę przez kilka tysięcy godzin...

 

Mój dysk ma obecnie 6615h, potwierdzam jego bezproblemową prace :lol2:

Z tego co wiem, moje pierwsze dyski 1 generacji które sprzedałem działają do dziś.

 

Poza tym producenci przy nowych modelach mówią o jeszcze większych "przebiegach" mimo 25nm kości NANd. Ja Wam mówie zapomnijcie o tych "środkach ostrożności" i normalnie korzystajcie ze swoich SSD. Indeksacje można wyłączyć czy tam coś rzeczywiście zbędnego przy SSD ale większość tego jest zupełnie zbędna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę podjąć ostateczną decyzję.

intel 320 80gb czy crucial m4 64gb.

Laptop Dell precision M6500. złącze sata2. Jak radzicie.

 

ja mam podobne dylematy i raczej pojde w strone Intela, tylko jeszcze nie wiem czy 80 czy 120 ....

kusi jeszcze Samsung 256GB, na allegro do wyrwania od 900zł, co o nim sadzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy masz obecnie jakiś zwykły HDD dłuzej niż 5 lat, że aż tak się martwisz?

 

a mam barracude 10000 godzin pięć latek, caviara też blisko tyle przenośny, oraz WD starusieńki 10 letni 20000 godzin :lol2: dlatego też myślę nad ssd

 

Mój dysk ma obecnie 6615h, potwierdzam jego bezproblemową prace :lol2:

Z tego co wiem, moje pierwsze dyski 1 generacji które sprzedałem działają do dziś.

 

bardzo mnie to cieszy, a możesz pokazać jakiegoś screena ze smarta ? widać jakieś zużycie komórek itp. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pendrive na SandForce:

 

http://www.anandtech.com/show/4417/computex-2011-supertalent-introduces-sandforce-powered-usb3-stick

 

 

generalnie wszystko ok - niech tylko jakiś normalny producent się za to weźmie, bez durnego SF i będzie można kupić jakiś normalny 'hispeed' stick z usb 3.0. Bo 32MB/s zapisu na SF to można sobie w d... wsadzić z tym ich kontrolerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...