Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

edit:

Btw, Vertex 60gb 990zl Link

Koles ma ciekawa opcje wymiany w przyszlosci dysku na wydajniejszy z opcja odkupienia :) Chwytliwe nie powiem ... ^_^

no ciekawe ile ci da za niego w rozliczeniu,najlepiej pytać w lokolnym sklepie który nie ma tego w ofercie poszukają po hurtowniach a tam cena jest naprawde niska, doliczą swoje i napewno bedzie tanio,tak zaoczczedziłem 200 zł na sztuce

 

ps.co z vertexem 2 miał być a tu cisza

 

Dołączona grafika

 

 

 

http://pc.watch.impress.co.jp/docs/2009/0212/hirasawa014.htm

 

 

Dołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika

 

 

Dołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika

 

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez silverato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, dobry pomysl :)

 

chemiczny ali:

hehe niekoniecznie o to mi chodzilo :P choc moje mp3 maja po 100..200mb hehe.

 

Ale juz sobie sam odpowiedzialem na to pytanie, w sumie zwolnienia beda tylko przy operacjach I/O zapis i odczyt, a w trakcie pracy nad dokumentami/plikami powinno smigac jakby all na ssd bylo.

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam tak postawiony system, na Vertex 60 GB trzymam system i cały niezbędny soft, na drugiej partycji gierki, a na 640 WD trzymam filmy zdjęcia, muzykę, instalki. Wszystko chodzi bezbłędnie, zero spowalniania i problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba nic nowego ono nie wnosi.

A ten powiew swiezosci? :lol2: - niemoglem sie oprzec :P

 

A tak powaznie to cierpie, ja chce mojego vertexa!!!! okrutnie sie napalilem :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to gdzie masz dysk ?

Jesli to do mnie - to czekam na pieniazki z szanownego urzedu pracy ;> skurczybyka sie nie chcialo przed swietami zrobic zebrania :D Beda pieniazki - bedzie vertex :] .. i cala reszta ^_^

 

http://www.ocztechnologyforum.com/forum/at...mp;d=1239221281

 

ATTO z nowym i starym firmware 1275 a 1370 (v 1.10)

No niezly skok przy 1.0 i 16.0 - tak apropo co to oznacza jak ktos moze w skrocie wyjasnic :)? Pakiety danych 1kB, 16kB?

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

uwaga kilku osobom zdechł vertex po paru godzinach na 1370 :unsure:

Kocham takie firmy , nie ma to jak oszczedzic na testach i testowac na klientach. Ta firma nie jest za powazna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Identyczna sytuacja jak u Seagate'a :lol: pzdr

Sigejt zaoferowal bezplatna mozliwosc odzyskiwania danych i wreszcie dal firmware - a ten nie powoduje utraty danych z dysku , ot taka roznica , malenka :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

moze i zaoferował ale jak sie to ma do sprzedawcy odeśle dysk do nich i ciekawe ile sobie poczekasz

Od Ciebie zalezy gdzie go wyslesz , sprzedawca pewnie pocisnie go do Wawy - oddadza Ci nowy , zas centrum odzyskiwania danych to "Dojcz". Jesli do nas to ustawowo , nic ponad to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to jednak wina technologii, a nie firmy?

Dopóki będzie na to śmieszne 2 lata gwarancji dopóty będzie wiadomo jaką to ma żywotność.

Nie wrzucaj całej technologii SSD do jednego worka ze względu na OCZ :)

 

W nowszych firmware'ach OCZ wprowadziło m.in technologię wear leveling, która ma zajmować trochę miejsca więc utrata danych była nieunikniona aby tą technologię można było zaimplementować. Sam proces upgrade'u nie jest doskonały, a sam firmware zamiast rozwiązywać problemy starszych wersji może dostarczać nowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od Ciebie zalezy gdzie go wyslesz , sprzedawca pewnie pocisnie go do Wawy - oddadza Ci nowy , zas centrum odzyskiwania danych to "Dojcz". Jesli do nas to ustawowo , nic ponad to.

Tutaj mamy do czynienia z całkowicie nową technologią o której inżynierowie Seagate słyszeli w wiadomościach :lol: A Seagate potrafi sciach!lić dyski w technologii która pojawiła się... WOW, ponad pół wieku temu :lol: Zejdź na ziemię :lol: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Tutaj mamy do czynienia z całkowicie nową technologią o której inżynierowie Seagate słyszeli w wiadomościach :lol: A Seagate potrafi s[ciach!]lić dyski w technologii która pojawiła się... WOW, ponad pół wieku temu :lol: Zejdź na ziemię :lol: pzdr

Tylko , za dysk o pojemnosci 500GB placilem 189zl - kup mi takiego SSDka to porozmawiamy... Swoja droga , padaly i nie przecze - ale nie kazdemu. Moje jednak dziala poprawnie jak narazie. Zreszta , zobacz ze Samsung tez mial problemy z 500GB wiec nie jest to wyjatek zas paranoja jest to , ze zmieniajac firmware SSD trace dane. Sorki , ale firmware ma poprawiac to i owo wiec ile razy oni wykryja jakis problem - wade , tyle razy TY stracisz dane. Porazka i do tego srednio 2x drozsza niz normalny dysk i do tego ten SSD to sprzet o pojemnosci z 8x mniejszej niz HDD. Co innego miec pecha z padnietym dyskiem , a co innego klientem , ktory nie dosc , ze sponsoruje jakby prace nad tym bo kupuje towar niepewny , to jest jeszcze kroliczkiem... Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś o innych modelach SSD OCZ jak i innych producentów nie słyszy się aby była możliwość upgrade'u firmware'u. Trochę za bardzo kombinują z Vertexem co moze zniechęcać potencjalnych klientów, a nawet entuzjastów PC. Ten SSD i tak jest bardzo szybki, a dzięki obecności pamięci podręcznej nie wymaga tak dużej optymalizacji systemu jak SSD bez cache. Powinni następnym razem wypuścić bardziej dopracowany produkt.

 

I tak sporo obecnych jak i przyszłych właścicieli zastanawia się jak będzie w rzeczywistości wyglądać żywotność SSD i ryzyko utraty danych.

 

Ciekawe czy z Samsungiem PM800 (128MB cache) też będą takie klocki w wykonaniu OCZ.

 

Fajnie byłoby gdyby pojawił się dysk będący połączeniem Apexa (RAID0) i Vertexa (cache) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...