Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gembird Sanki do HDD 2.5/3.5 cala GRAL on line Gdansk Gdynia Warszawa Tczew Elbląg

 

Przynajmniej ja planuje się w to zaopatrzyć przy zakupie Cruciala M4.

 

Te o których mówiłem @Sliza Scythe Sanki do HDD 2x2.5/3.5 cala GRAL on line Gdansk Gdynia Warszawa Tczew Elbląg Edytowane przez rafa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa:

 

a czy te sie nadadza do ssd (sa tansze)?

 

Gembird Sanki do HDD 2.5/3.5 cala GRAL on line Gdansk Gdynia Warszawa Tczew Elbląg

 

EDIT: a czy ten Scythe Twin Mounter jest kompatybilny z obudowami Chiefec, tam gdzie w zatokach 3.5'' montuje sie urzadzenia na tych plastikowych sankach, ktore sie potem wsuwa do zatoki, a nie przykreca? Bo widze, ze w zestawie sa srubki 4 szt. wlasnie do przykrecenia do zatoki, a w Chieftecach sie nic nie przykreca. Bedzie to pasowalo?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem stronę wcześniej, wszystkie dyski są budowane w jednym standardzie. Każdy dysk 2.5" ma takie same miejsca montażowe i nie ma znaczenia czy to HDD, SSD czy hybryda. Tak samo każdy 3.5" napęd HDD czy SSD - nie ma znaczenia.

 

Ten adapter oczywiście tak samo się nadaje, główna różnica jest w tym że w nim zamontujesz najwyżej jeden dysk 2.5". A w rozwiązaniach takich jak Scythe dwa. Jeśli jeden ci wystarczy to czemu nie.

Nie pamiętam teraz które otwory są łapane w obudowie Chiefteca. Jak wiesz w 3.5" urządzeniach sa dwa rzędy otworów. Ta ramka zdaje się że odpowiada wysokości tych dolnych otworów. Jeśli Chieftec łapie górne to tych nie zamontujesz w ten sposób. Ale zawsze można te plastikowe ramki obudowy wyjąć i zostają tam standardowe otwory do przykręcenia. Tak czy siak nie powinieneś mieć problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi glownie, czy rozstaw tych zewnetrznych otworow (przyleglych do obudowy) pokrywa sie z dziurami na srubki w hdd 3.5''? czy moglbys to sprawdzic/przetestowac?

 

aha, system montazu 3.5'' w tych Chieftecach wyglada tak (te wysuwane szyny):

 

http://obudowy.info/zdjecia/produkty/big/0xxx/970.jpg

http://obudowy.info/zdjecia/produkty/big/0xxx/977.jpg

http://obudowy.info/zdjecia/produkty/big/0xxx/978.jpg

http://obudowy.info/zdjecia/produkty/big/0xxx/979.jpg

 

CHIEFTEC BH-01B-B-B - 400 W, PFC, Prescott, czarna - Obudowy ATX na Arest.pl

 

http://foto.arest.pl/6745/5_addhuge.jpg?1312212829

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

 

Intel X25-M niestety odpada z braku gwarancji.

 

Niedługo powinienem się już zdecydować na jakiś dysk (chyba że poczekam aż rozwiążą problemy z Intelem 320, ale chyba nie) dam wam znać co wybrałem i jak działa.

Teraz zastanawiam się czy 60 GB nie będzie wystarczające, ale kurde tak myślę, że w laptopie jednak 120GB jakoś tak bardziej komfortowe będzie, zwłaszcza że zamierzam trzymać dwa systemy: Windowsa i Ubuntu.

 

Poszło dzisiaj zamówienie na Samsunga 470 128 GB. Powiedzieli mi że powinien być w czwartek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi glownie, czy rozstaw tych zewnetrznych otworow (przyleglych do obudowy) pokrywa sie z dziurami na srubki w hdd 3.5''? czy moglbys to sprawdzic/przetestowac?

system montazu 3.5'' w tych Chieftecach wyglada tak (te wysuwane szyny):

 

Nie mam teraz dostępu do żadnego Chiefteca ale raczej powinny pasować. W najgorszym razie to tylko 5zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Przenosił ktoś Win7 z Raida 0 na pojedynczy SSD?

 

Ja przenosiłem całkiem niedawno Vistę, zero problemów - skopiowałem partycję którymś z darmowych softów Paragona, ustawiłem w BIOSE SSD jako pierwszy w kolejności do bootowania i to wszystko. Kontroler RAID pozostawiłem w trybie RAID, to jest warunek konieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przenosiłem całkiem niedawno Vistę, zero problemów - skopiowałem partycję którymś z darmowych softów Paragona, ustawiłem w BIOSE SSD jako pierwszy w kolejności do bootowania i to wszystko. Kontroler RAID pozostawiłem w trybie RAID, to jest warunek konieczny.

 

Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam teraz dostępu do żadnego Chiefteca ale raczej powinny pasować. W najgorszym razie to tylko 5zł.

 

nie 5, tylko 20 (+ wysylka), bo chyba kupie tego scythe jednak (na 2 ssd/hdd 2.5'')

 

Jak mam partycjonować dysk SSD? Jaka będzie najlepsza wielkość jednostki alokacji na partycję systemową, a jaka na dane? Czy dobrym pomysłem jest robić osobną partycję na dane na dysku SSD?

 

no wlasnie, dobre pytania - wypowie sie ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro czas dostępu jest identyczny dla każdego miejsca na dysku SSD, odczyt poframentowanego pliku trwa tyle samo co spójnego. Zmiana (zwiększenie) wielkości jednostki alokacji wpływa tylko na ilość straconego miejsca przy dużej ilości małych plików. Czyli dla windowsa lepiej dać mniejszą, tak jak na HDD. Partycje każdy dzieli jak mu wygodniej - ja zawsze system trzymam na osobnej partycji , bo łatwiej mi robić później obraz. Partycję z danymi można w wygodny sposób wykorzystywać za pomocą mklinka i kopiowania nań akutalnie używanych gier/obrabianych plików video/audio itp...

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro czas dostępu jest identyczny dla każdego miejsca na dysku SSD, odczyt poframentowanego pliku trwa tyle samo co spójnego. Zmiana (zwiększenie) wielkości jednostki alokacji wpływa tylko na ilość straconego miejsca przy dużej ilości małych plików. Czyli dla windowsa lepiej dać mniejszą, tak jak na HDD. Partycje każdy dzieli jak mu wygodniej - ja zawsze system trzymam na osobnej partycji , bo łatwiej mi robić później obraz. Partycję z danymi można w wygodny sposób wykorzystywać za pomocą mklinka i kopiowania nań akutalnie używanych gier/obrabianych plików video/audio itp...

 

To jaką jednostkę alokacji ustawić dla Windowsa a jaką dla partycji z danymi?

Jak używać mklinka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mklink

 

Przecież napisałem - dla małych plików - mały klaster, duże pliki - duży klaster. Różnicy w szybkości działania i tak na SSD nie uświadczysz.

 

No tak, tyle doczytałem, ale określenie "mała" jest względne. Np. dla kogoś kto zobaczy że jego najnowsz gra waży 8 GB to 100MB będzie mało, a dla kogoś kto korzysta jeszcze z dysietek 1MB będzie dużo.

 

Tak szczerze to ja nie wiem czy 4096 bajtów dla jednostki alokacji to dużo czy mało, stąd moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4kB jest typowe dla partycji systemowej. Będzie optymalne.

Moim zdaniem partycje na dane warto robic tylko wtedy kiedy SSD jest naszym jedynym dyskiem w komputerze. W innym razie to bezsensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4kB jest typowe dla partycji systemowej. Będzie optymalne.

Moim zdaniem partycje na dane warto robic tylko wtedy kiedy SSD jest naszym jedynym dyskiem w komputerze. W innym razie to bezsensu.

 

No mam laptopa z tylko jednym slotem na dysk.

 

P.S.

Dysk już przyszedł (Samsung SSD 470 128GB) i już Windows na nim stoi.

 

Jest MOC. Dysk jest bezgłośny, podczas przeglądania internetu mój laptop żadnego dźwięku nie wydaje (np. teraz), jest chłodniejszy i lżejszy od HDD, a przede wszystkim to bardzo szybki.

Edytowane przez KartofeLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki uzywacie/polecacie obecnie program do ramdysku (darmowy lub nie) - ma dzialac z Win 7 64-bit, i byc w miare wydajny i bezproblemowy/stabilny.

 

widzialem gdzies jakies zestawienie tego typu programow, ale stare, sprzed paru lat :/.

 

poleccie cos :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może katalogi tymczasowe? Pytanie brzmi co robisz na kompie... Net, CAD, grafika 2D/3D, obróbka filmów...

 

Samsung 470 128GB dotarł, Windows nawet reaktywacji nie wołał po sklonowaniu systemu :)

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Notice that close to 70% of all of our accesses are eight sectors in size. At 512 bytes per sector, that's 4 KB"

 

Warto zapamiętać dlaczego testy 4kB sa takie ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może katalogi tymczasowe? Pytanie brzmi co robisz na kompie... Net, CAD, grafika 2D/3D, obróbka filmów...

 

Samsung 470 128GB dotarł, Windows nawet reaktywacji nie wołał po sklonowaniu systemu :)

 

Gratulacje z zakupu. Miałeś dołączony program Norton Ghost? Pokaż chociaż testy z Crystal Disk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...