Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem chyba rozwiązany. Udało mi sie odpalić ahci i oto rezultat:

 

Dołączona grafika

 

To juz chyba są w miarę normalne wartości chyba. System przyspieszył jeszcze troszke (zauważalnie), a zrobiłem tylko aktualke biosu z wersji F6a na najnowsza f12. Właczyłem ahci system chwile pomyślał, załadował stery i po prostu zaczęło działać. Dziękuję wszystkim za pomoc.

 

Czy z tym wynikiem można juz poprzestać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgraj jeszcze sterowniki Intel Rapid Storage - ściągnij najnowsze ze strony Intela do swojego chipsetu...

Edit: pomyłka, właśnie zobaczyłem w Twoim sigu, że masz płytę na AMD :D w takim razie wszystko już wygląda ok ;)

Edytowane przez abes99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Problem chyba rozwiązany. Udało mi sie odpalić ahci.

 

To chyba wszystko co mogłeś zrobić. Witaj więc w świecie szybkich SSD.

 

Intel Rapid jest pod intela ;) Ty prawdopodobnie masz coś podobnego od AMD co jest lepsze od standardowych sterow ms windows.

Edytowane przez radekc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam będzie tylko sata2, więc skłaniam się ku temu:

 

PDP Patriot PS-100 64GB SSD GRAL on line Gdansk Gdynia Warszawa Tczew Elbląg

 

co myślicie ?

 

Myślimy, że to straszna padaka, ale kolego nie chcesz słuchać co się do Ciebie mówi :wink: Na to już nic nie poradzimy :wink:

 

A tak btw to ten Vertex jest lata świetlne przed tym złomem od Patriota :lol: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogie powiadasz? Ja swojego kiepskiego Intel'a kupiłem 10 miesięcy temu za 380zł a jak wiadomo nie jest to jakiś demon prędkości a komputer dostał nieziemskiego kopa.

Znajomi jak pierwszy raz popracowali chwilę na moim kompie z SSD to byli w szoku (twierdzili że niby mam i7 i 8GB RAM :)).

Teraz masz znacznie szybsze 64GB za 370zł i jeszcze narzekasz.

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to lipa, dalej drogie te ssd w takim razie

 

Ale o czym ty do mnie rozmawiasz? "Padaka" jest tańsza o 15zł od Vertexa i dzięki temu ten drugi jest drogi? ciach!a o co chodzi, bo ja już się pogubiłem? :blink: Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogie chodziło mi w sensie te porządne i dobre ssd, a nie padaki jak wkleiłem wcześniej.

 

O jakim dokłądnie ssd vertex mówicie ?

 

Bo jeśli dobrze czytałem to ten: http://www.gral.pl/OCZ+Technology+2+5+cali+60GB+SSD+SATA_535.html

 

nie posiada podręcznej pamięci

Edytowane przez Busterje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogie chodziło mi w sensie te porządne i dobre ssd, a nie padaki jak wkleiłem wcześniej.

 

O jakim dokłądnie ssd vertex mówicie ?

 

Bo jeśli dobrze czytałem to ten: OCZ Technology 2,5" 60GB/SSD/SATA GRAL on line Gdansk Gdynia Warszawa Tczew Elbląg

 

nie posiada podręcznej pamięci

 

Ale co Ty sie tak uczepiłeś tej pamięci podręcznej? :D

Przecież najważniejszy jest kontroler dysku ,jego budowa.

Ludzie cały czas kupuję Intela G2 czy też C300 bo mimo ,że są "stare" to cały czas świetnie sprawdzają się jako dyski systemowe.

Nie wyszukuj już tych "perełek" :wink:

Ostatnie dziesięć stron tematu i naprawdę nie ma żadnego problemu z wyborem dysku.

Jeśli rzeczywiście budżet jest ograniczony to może warto jednak kupić jakiegoś intela 80gb z allegro.

Niby bez gwary ale jedne z najmniej awaryjnych dysków.Zresztą kilka stron wcześniej koledzy pokazali 160-tki.Zaryzykowali i raczej nie będą żałować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zobaczyć, jak OCZ Vertex 2 E 60 GB wypada w testach - Test dysków SSD 60 - 80 GB - Wybieramy tani dysk SSD | PurePC.pl

 

Witam Serdecznie użytkowników Forum PurePC! Czy nowa seria Corsair Force GT jest słusznym wyborem w cenie ~900zł? Testy wypadają całkiem nieźle. Proszę o opinię.

 

Test Force 3 i Force GT wisi na stronie głównej PurePC - jest tam chyba wszystko co chcesz wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście recenzję przeczytałem. Pytam o stosunek jakości do ceny. Czy w cenie oscylującej w granicach 900zł jest to dobry wybór? Co w tej cenie użytkownicy by polecili innego? Corsair to naturalny wróg OCZ a do tej firmy jakoś zaufania nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście recenzję przeczytałem. Pytam o stosunek jakości do ceny. Czy w cenie oscylującej w granicach 900zł jest to dobry wybór? Co w tej cenie użytkownicy by polecili innego? Corsair to naturalny wróg OCZ a do tej firmy jakoś zaufania nie mam.

 

Ja bym podzielił z grubsza dyski wg kontrolera, bo z nim związana jest większość plusów i minusów konstrukcji. Mamy więc:

 

SandForce 2000 – OCZ Vertex 3/Agility 3, Corsair Force 3/GT (SATA III)

Marvell – Crucial M4, Intel 510 (SATA III)

Intel – Seria 320 (SATA II)

 

Każdy ma swoje wady i zalety, kwestia czego potrzebujesz.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk tylko i wyłącznie na system plus kilka aplikacji, magazyn danych będzie tworzył HDD. Oczekuję wydajności i przyśpieszenia. Płyta z SATA3.

 

W takim wypadku osobiście brałbym Crucial M4, Samsung 470 albo, jeśli SATA III nie jest wymogiem, Intel 320. Każdy z nich w typowych zastosowaniach będzie spisywał się świetnie.

Jaki masz chipset na płycie głównej?

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chciałbym wykorzystać SATAIII W czym wymienione przez Ciebie dyski górują nad wymienionym wyżej Corsair-em?? I skąd taki a nie inny wybór.

 

Kontrolery SF-2281 na którym zbudowano dyski to wydajne bestie, ale sporo osób miewa z nimi trochę kłopotów (zwłaszcza z OCZ, Corsair raczej jest bezpieczny), dlatego chuchając na zimne lepiej wziąć właśnie Cruciala M4 z dopracowanym firmware. Osobiście testowałem sporo SSD na SF-2281, problemów nie było, ale licho wie... Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc nie ma znaczenia czy dysk ssd ma pamięc podręczną czy nie ? Myślałem kierując się tymi pierwszymi dyskami, że właśnie to, że nie mają pamięci podręcznej czynią je trochę mulącym i zacinającym. Więc mogę brać śmiało vertexa i niczym się nie przejmować bo będzie chodził jak demon z podpalonymi jajkami nie zamulając nic ani nie tnąc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwól że się zacytuję ;) :

Q: Czy więcej cache dysku oznacza lepszy dysk?

A: Nie, ilość pamięci podręcznej zupełnie nie przekłada się na wydajność dysku. Najważniejsza jest konstrukcja kontrolera i dopracowany firmware. Dopiero potem obecność pamięci podręcznej. Jedna z obecnych i bardzo wydajnych konstrukcji na rynku w ogóle nie ma cache (dyski na kontrolerze SandForce)."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i system na 470 postawiony :) kop jest zauważalny, choć spodziewałem się więcej :P hehe nie mniej nie obyło się bez sporych problemów... Wyjmując go z pudełka stwierdziłem, że to strasznie delikatne. No i połamałem sobie gniazdo zasilania...

 

Muszę jeszcze jakieś zabawy z cache programów zrobić itd. No i wykombinować sterowniki Intela. Pobrane ze strony MSI spowodowały, że system przestał wstawać :/

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostały ram wykorzystaj jako dodatkowy cache do dysku programem Fancycache

A tak duzo daje ten program?

Czy na moim ssd warto takie cos stosowac?

Moze ktos napisac jak najlepiej skonfigurowac?

Co w przypadku zaniku zasilania? - mozna duzo stracic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nigdy na nich długo nie wstawał, raczej normalnie. W ogóle nie widzę większych zmian na nich to na MS siedzę cały czas teraz.

Co ty wyprawiałeś że gniazdo połamałeś? :D Przecież ono wcale nie jest inne niż w hdd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak duzo daje ten program?

Czy na moim ssd warto takie cos stosowac?

Moze ktos napisac jak najlepiej skonfigurowac?

Co w przypadku zaniku zasilania? - mozna duzo stracic?

 

dużo daje - mój wynik masz 2-3 strony wcześniej.

 

Najlepiej mieć UPS wtedy ustawiasz opóźniony zapis np. na 600s wtedy większość operacji na dysku odbywa się w ramie a dane zapisywane są dopiero po 10min - oczywiście zwis lub zanik napiecia i tracisz te dane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nigdy na nich długo nie wstawał, raczej normalnie. W ogóle nie widzę większych zmian na nich to na MS siedzę cały czas teraz.

Co ty wyprawiałeś że gniazdo połamałeś? :D Przecież ono wcale nie jest inne niż w hdd.

 

Chciałem sprawdzić, czy kabel dobrze siedzi...

 

Jak się cofnąć do tych od ms?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...