Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w tych Intelach G2 160GB po 500zł na Allegro da się normalnie zaktualizować firmware (i czy w ogóle jest taka potrzeba)?

 

I pytanie pomocnicze - mam postawiony RAID1 z dwóch HDD na Intelu, rozumiem, że Rapid Storage Technology jest wtedy niezbędny i SSD też będzie z tych sterowników korzystał?

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tych Intelach G2 160GB po 500zł na Allegro da się normalnie zaktualizować firmware (i czy w ogóle jest taka potrzeba)?

Bez urazy, ale wystarczyło przeczytać 4 ostatnie strony tego tematu. Odnośnie FW pisałem w tym poscie.

 

Jeżeli chodzi o FW 02HA :

 

02HA mógł conajwyżej pod Sevenem doprowadzić do utraty danych z powodu wadliwie zaimplementowanego TRIMa. Nic więcej :)

Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie długo, ale jakoś nie miałem parcia, a i ceny nie były zachęcające (może dalej nie są) :wink:

 

Z pierwszych problemów jakie napotkałem to jak tylko skończyłem instalkę cewki rozpoczęły koncert :D Normalnie nie mogłem wytrzymać :mur: Szybkie dochodzenie wskazało na oszczędzanie energii (c3/c6), wyłączenie pomogło. No, ale niedosyt pozostał, więc spróbowałem C1 i bangla jak należy i do tego cisza. Dalej importowanie ulubionych z firefox'a nie obyło się bez problemów, ale w końcu się udało chociaż nie zimportowały się najświeższe (dziwna sprawa). Ostatnia sprawa (nierozwiązana) to nie wiem jak ustawić sieć (udostępnić pliki) żeby z lapka (XP) wchodzić na dysk, ale to temat na osobną dyskusję :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już działa, dzięki za wskazówkę :D pzdr

 

EDIT

Może tutaj spróbuje, bo jak widać macie 7 w palcu. Coś popsułem i system startuję dwa razy dłużej (tzn. jak płyta przejdzie swój test, wykryje dyski to potem jak jest napis, że wczytuję system to pojawiają się takie kropki; chyba ze dwadzieścia i dopiero potem pojawia się ekran ładowania. Wczoraj jeszcze było ok, ale dzisiaj odpiąłem dysk i jak podpiąłem z powrotem to coś mu nie leży :sad:

Dobra już jest ok, stary głupi nie wyłączył bootowania z cdrom :oops:

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przed chwilą dowiedziałem się, że moja płyta główna Abit Kn9 na( nforce 4 ) nie obsługuje trybu pracy AHCI, ale... w internecie przeczytałem :), że można włączyć ten tryb pracy w samym windows 7 ( zamiast tylko w biosie ) i podobno wtedy dysk działa szybko w 100% wykorzystujący wbudowany kontroler w płycie głównej, czy to prawda?.

Drugie pytanie, przymierzam się do kupna Cruciala M4 64gb, czy na tak archaicznej płycie głównej, mogę liczyć przynajmniej na wynik dysku odczyt z 200mb/s zapis 90mb/s ?.

Edytowane przez Kolos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ta archaiczna płyta posiada Sata II? ;)

 

No Baa :), oczywiście, że jest wyposażona w Sata II, czyli mam rozumieć, wyniki które podałem post wyżej powinienem osiągnąć bez problemu...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę starsza, ale wciąż popularna seria :>

 

Dołączona grafika

<p>Artykułów poświęconych dyskom SSD na łamach PurePC pojawia się sporo, aczkolwiek większość z nich dedykowana jest rynkowym nowościom. Niemniej obok konstrukcji bazujących na odświeżonych kontrolerach SandForce i Marvell, istnieje jeszcze liczna grupa wciąż popularnych urządzeń napędzanych starszą technologią. Jednak w tym przypadku starszy wcale nie musi oznaczać gorszy - kupujemy wszak produkt w dobrej cenie, całkiem wydajny i wnikliwie sprawdzony przez tysiące użytkowników. Niezawodność to zresztą podstawowe kryterium jakim powinniśmy kierować się przy wyborze dysku, szczególnie w świetle ostatnich problemów z serią Intel 320 czy niektórymi SSD wykorzystującymi SandForce 2000. Dlatego tym razem postanowiliśmy przyjrzeć się rodzinie Kingston SSDNow V+100 czyli reprezentantom drugiej generacji (G2), które ściągnęliśmy do redakcji w trzech typowych rozmiarach: 96/128/256 GB. Kingston SSDNow V+100 ciągle mogą być przecież produktami wartymi uwagi, zwłaszcza dla osób nie potrzebujących interfejsu Serial ATA 6.0 Gb/s.</p>

<p class="rteright"><b>Autor:</b> Caleb - Sebastian Oktaba</p>

TEST KINGSTON V+100 96/128/256 GB - PUREPC.PL

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dzięki za test. Kingston 96 bezapelacyjnie wskoczyl na czolo mojego rankingu cena/jakość ;)

 

Pod tym względem to naprawdę fajny sprzęt - a można go chyba jeszcze taniej bez dodatków wyrwać ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem z RMA nowego, zafoliowanego Vertexa 3. I teraz zagwozdka. Czy sprzedawać, czy otwierać i liczyć, że ta sztuka też będzie waliła BSDOami ( a czuję, że bedzie) i po kolejnej naprawie domagać się zwrotu pieniążków :]??

 

OCZ rulez. W piątek odważyłem się podłączyć dyskacza zamiast m4 i dziś w końcu mam BSOD F4 na nowym napędzie. Tylko 3 dni czekałem na ten sądny moment:)

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod tym względem to naprawdę fajny sprzęt - a można go chyba jeszcze taniej bez dodatków wyrwać ;]

 

Szkoda, że nie dałeś w tabelkach więcej wyników z poprzednio testowanych dysków. Ale i tak dzięki za test :)

 

Kusi mnie ten model 96GB - cena niska, 80GB to dla mnie niestety troszkę za mało, a 120 to już cena sporo wyższa. Do kompletu szczęścia i ostatecznej decyzji w sprawie zakupu brakuje mi jeszcze testu serii 320 Intela, ale mniejszych pojemności - 80GB, 120GB, mam nadzieje, że je też przetestujecie, zwłaszcza że Intel wypuścił nowe firmware poprawiające słynny bug 8MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie dałeś w tabelkach więcej wyników z poprzednio testowanych dysków. Ale i tak dzięki za test :)

 

Została wybrana reprezentacja, natomiast resztę do porównania znajdziesz w pozostałych artach ;]

 

Do kompletu szczęścia i ostatecznej decyzji w sprawie zakupu brakuje mi jeszcze testu serii 320 Intela, ale mniejszych pojemności - 80GB, 120GB, mam nadzieje, że je też przetestujecie, zwłaszcza że Intel wypuścił nowe firmware poprawiające słynny bug 8MB.

 

Kombinuję cały komplet, więc mam nadzieję że w najbliższych tygodniach zbiorę wszystkie modele i powstanie wypaśmy artykuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie dałeś w tabelkach więcej wyników z poprzednio testowanych dysków. Ale i tak dzięki za test :)

 

Kusi mnie ten model 96GB - cena niska, 80GB to dla mnie niestety troszkę za mało, a 120 to już cena sporo wyższa. Do kompletu szczęścia i ostatecznej decyzji w sprawie zakupu brakuje mi jeszcze testu serii 320 Intela, ale mniejszych pojemności - 80GB, 120GB, mam nadzieje, że je też przetestujecie, zwłaszcza że Intel wypuścił nowe firmware poprawiające słynny bug 8MB.

 

Smarki, smarkamia a w rzeczywistym użytkowaniu diametralnych różnic raczej nie będzie - tutaj masz porównanie z X-25M 80GB: Kingston V+ 100 96GB SSD Review

 

To, co rzeczywiście przemawia na niekorzyść kingstona to duże zużycie energii (ale to tylko ważne dla lapciarzy): Kingston V+ 100 96GB SSD Review Discussion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienili mojego Vertexa 2, który wpadł w panic state na nówkę. Zmieniło się coś w sprawie wspomnianego stanu? Wciąż może wystąpić, czy jednak nowy firmware likwiduje takowy?

Jeżeli nie, to czym prędzej go sprzedaję i przesiadam się na Cruciala M4.

 

//edit:

SUPPORTED SSDs:

•SATA 3 Gb/s: Vertex 2, Vertex 2 Pro, Vertex 2 EX, Vertex LE, and Agility 2

Issues resolved since version 1.32:

•Further enhanced robustness of data loss protection due to power interruption

Hmm...

Dodatkowo mam pytanie do użytkowników Cruciala M4 w laptopach przy Win7 z SP1 - czy nie ma problemów ze stanem wstrzymania? Vertex zawsze po wybudzeniu walił BSODem/czarnym ekranem. Ponoć to przypadłość wielu SSD na Sandforce, rozwiązywalna przez zmianę standby na S3, której mój laptop nie oferuje. Czy z Crucialem M4 nie ma takich problemów? :)

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienili mojego Vertexa 2, który wpadł w panic state na nówkę. Zmieniło się coś w sprawie wspomnianego stanu? Wciąż może wystąpić, czy jednak nowy firmware likwiduje takowy?

Jeżeli nie, to czym prędzej go sprzedaję i przesiadam się na Cruciala M4.

 

//edit: Hmm...

 

Jeśli go opchniesz to ktoś będzie miał słaby dysk :-(

 

A tak serio to Vertexy 2 nigdy nie robiły żadnych problemów. To świetne i nadal super szybkie dyski. Problem zaczyna się jak się kupi Vertexa 2E 25nm z dostaw po lutym 2011. Przy czym OCZ tak kombinował, że nie wiadomo co dziś wkłada do środka i z tym obecnym dyskiem może nie będziesz mieć żadnych problemów a odsprzedając zawsze trochę stracisz. Więc możesz to zrobić również za pół roku czy rok.

Edytowane przez radekc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 470 64gb

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jak widać testy pokazują na słabe parametry próbek 4k oraz dosyć długi czas dostępu. Czy może ktoś kto ma taki dysk podzieli się wynikami benczmarków. A może ktoś mi doradzi w tym co należało by poprawić. Dodam iż obserwowałem temat od dawna i starałem się wykorzystać wasze wskazówki dotyczące instalacji win 7 na ssd, jak również zaczerpnięte z innych serwisów. A mianowicie:

-ahci ustawione w biosie. Posiadam Intel®ICH8M.

-czysta instalka windy

-rozmiar jednostki alkoacji 4K

-prawidłowy alignment partycji

-stery Intel Chipset Device 9.2.0.1030 oraz Intel Rapid Storage 10.1.0.1008

-trim włączone

-defragmentacja wyłączona

-wyłączenie opóźnienia buforu zapisu

-podczas testu "wysoka wydajność" planu zasilania

-wyłączony pagefile, hibernacja, indeksowanie, prefetch, superprefetch

-OS Optimization w Samsung SSD Magician 2.0

-firmware najnowszy - FW_AXM09B1Q

 

Może komuś ten spis się przyda. Jeśli któreś modyfikacje uważacie za niesłuszne to piszcie. Uwagi są mile widziane.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam ICH8M może być przyczyną trochę niższego 4k. Próbowałeś na sterownikach MS?

Trochę starsza, ale wciąż popularna seria

 

Porównanie coraz ciekawsze, wreszcie coś nie SF :)

Ale tak patrząc, to sobie myślę że brakuje jeszcze jakichś testów praktycznych.

 

Kombinuję cały komplet, więc mam nadzieję że w najbliższych tygodniach zbiorę wszystkie modele i powstanie wypaśmy artykuł.

 

o! To tygryski lubią najbardziej :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 470 64gb...

Wygląda całkiem ok, tutaj masz moje wyniki tego dysku na moim ICH8M (w wersji OEM dla Della i 256GB) - różnice są niewielkie i pewnie wynikają właśnie z różnicy pojemności. Reszta to pewnie tak jak pisał Rafa - ograniczenia starego kontrolera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo mam pytanie do użytkowników Cruciala M4 w laptopach przy Win7 z SP1 - czy nie ma problemów ze stanem wstrzymania? Vertex zawsze po wybudzeniu walił BSODem/czarnym ekranem. Ponoć to przypadłość wielu SSD na Sandforce, rozwiązywalna przez zmianę standby na S3, której mój laptop nie oferuje. Czy z Crucialem M4 nie ma takich problemów? :)

 

W Dellu mam m4, a w Thinkpadzie Vertexa2 - w przypadku XPS-a nie ma żadnego problemu z usypianiem, w Lenovo nie jestem w stanie tego zrobić, bo po wybudzeniu czarny ekran i tylko hard reset pomaga.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel X25-M 160 GB "z Bydgoszczy" zakupiony - czas na zawsze pożegnać talerze! :) Dysk będzie śmigał jako magazyn razem z moim M4, potestuję go też pewien czas w laptopie Asus X57VN jako dysk systemowy.

 

Jak do mnie dotrze, zaktualizuję FW i wrzucę wyniki, prawdopodobnie z obydwu konfigów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...