Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Problem dysków Intel G2 z 8MB jak serii 320

 

 

nie dotyczy to takiej ilości dysków jak seria 320 ale kopie Panowie nalezy sobie robić, co ciekawe na Windows 7 więc Ci ktorzy siedzą na XP moga spać spokojnie

tu info

http://www.dailytech.com/Intel+X25M+G2+SSD+TRIM+Firmware+Pulled+Due+to+Data+Corruption+Problems+in+Windows+7/article16638.htm

 

Ale widziałeś, że to artykuł z 2009 roku?
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Jest nowy firmware do M4 (0009):

Firmware Update Notifications - Crucial Community

 

Release Date: 08/25/2011

Change Log:

 

Changes made in version 0002 (m4 can be updated to revision 0009 directly from either revision 0001 or 0002)

Improved throughput performance.

Increase in PCMark Vantage benchmark score, resulting in improved user experience in most operating systems.

Improved write latency for better performance under heavy write workloads.

Faster boot up times.

Improved compatibility with latest chipsets.

Compensation for SATA speed negotiation issues between some SATA-II chipsets and the SATA-III device.

Improvement for intermittent failures in cold boot up related to some specific host systems.

 

Jeszcze nie wrzucałem, ale wrzucę na 100% bo jak widać poprawia min. ten problem który występuje u mnie z zimnym bootowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale widziałeś, że to artykuł z 2009 roku?

 

dlatego specjalnie dodałem link do forum Intela gdzie są już wpisy 3 osób od marca tego roku i dotyczą problemów z rebotem kompa (problem ChanCEConflict) i wyzerowaniem lub ustawieniem wielkości dysku G2 na 8MB dla najnowszego firmware najciekawsze że intel na to nie odpowiada, pewnie dlatego że czekają na raport od większej ilości osób, większość po wyzerowaniu pewnie oddaje na gwarancji dlatego gwarancja w tych czasach dla dyski SSD to najważniejsza rzecz.

 

To trochę tak jakby w serii 320 intel używał sporo elementów i softu co w serii G2

 

Podsumowując trochę to dziwne ponieważ technologia SSD miała być lepsza i niezawodna w porównaniu z HDD a tu co nowsza seria SSD to większe problmey i nie tylko Intel ale na forum OCZ aż kipi od problemów , i jak tu wybrać dysk.

Edytowane przez tester3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując trochę to dziwne ponieważ technologia SSD miała być lepsza i niezawodna w porównaniu z HDD a tu co nowsza seria SSD to większe problmey i nie tylko Intel ale na forum OCZ aż kipi od problemów , i jak tu wybrać dysk.

 

Zostaje chyba Crucial M4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kur... powinni kasę zwrócić za dysk, a już mi się go nie opłaca sprzedawać, bo dałem pare miechów temu za niego 4,5 stówy, a teraz po 3.5 stówy chodzi. Już drugi raz daje dysk ocz vertex 2 60gb na RMA. Najpierw tragicznie długi okres czasu na RMA, czekałem około 3 tygodni roboczych(ponad miesiąc), aż w końcu wymienili wadliwą serię 64gbit na tą nową 32gbit. Teraz używałem ten dysk coś z tydzień i padł całkowicie, w ogóle go nie bootuje, nie czyta nic i kto mi zrekompensuje wszystkie moje utracone dane? Gdybym wiedziałem wcześniej, że takie problemy są z tą technologią to bym nie kupował, ale na tym forum sami pseudospece, polecają wszystko patrząc na parametry techniczne na papierze, pamiętam, że tu wszyscy polecali ocz vertex 2, a to taki szajs, że szkoda gadać..

 

Podsumowując trochę to dziwne ponieważ technologia SSD miała być lepsza i niezawodna w porównaniu z HDD a tu co nowsza seria SSD to większe problmey i nie tylko Intel ale na forum OCZ aż kipi od problemów , i jak tu wybrać dysk.

no forum ocz to porażka, haha tylko popatrz, masa postów http://www.ocztechnologyforum.com/forum/forumdisplay.php?256-Vertex2-and-Agility2-support-and-discussion, już nawet nie wyrabiają z odpisywaniem, jak dla mnie ta firma jest całkowicie pogrążona.

W dodatku czas wymiany na RMA jest bardzo długi, już dużo szybciej dostałem płytę(p67 b3).

Edytowane przez tan24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Podsumowując trochę to dziwne ponieważ technologia SSD miała być lepsza i niezawodna w porównaniu z HDD a tu co nowsza seria SSD to większe problmey i nie tylko Intel ale na forum OCZ aż kipi od problemów , i jak tu wybrać dysk.

 

Ile lat na rynku są dyski SSD a ile lat doświadczenia jest w produkcji HDD? Masz krótką pamięć albo jesteś bardzo młody.

Nie ma problemu z wyborem dysku a od OCZ już od dawna polecamy trzymać się z dala albo przynajmniej kupować świadomie.

 

Niektórzy są głusi na argumenty - nie mówiąc do nikogo personalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza strona tego tematu

 

Q: Jak sprawdzić czy mamy włączonego TRIM'a ?

A: W systemach Microsoftu funkcja TRIM dostępna jest w Windows 7 oraz Windows Server 2008 R2, aby upewnić się czy jest uruchomiona postępujemy w następujący sposób:

Start > Uruchom > cmd

 

W otwartym oknie konsoli wpisujemy komendę:

 

fsutil behavior query DisableDeleteNotify
Jeżeli w winniku wykonania komendy otrzymujemy odpowiedź:

 

DisableDeleteNotify = 0
To znaczy że funkcja TRIM jest włączona, w przeciwnym wypadku możemy ją sami włączyć wpisując polecenie:

 

fsutil behavior set DisableDeleteNotify 0
Uwaga! Funkcja Trim jest zawsze domyślnie włączona w systemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FW widać konkretne, zdecydowanie podnosi atrakcyjność m4 :)

 

Czy da się jakoś zmusić 7'mkę do zrobienia TRIM'a czy trzeba czekać aż sobie kiedyś sam zrobi? :oops: pzdr

 

Powyżej 30 minut idle i się zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

U mnie w testach zmiany są marginalne, ale to chyba wynika z interfejsu (SATA2).

Niemniej, w końcu komp startuje normalnie, do tego chyba nieco szybciej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Jak coraz więcej osób utrzymujących codzienny kontakt z komputerem doszedłem do wniosku, że technologia stojąca za dyskami SSD jest już wystarczająco dojrzała, by zainteresować się jej przymiotami. W związku z tym zrodziły się pytania, część których znalazła już odpowiedzi. Wciąż jednak nie jestem zupełnie pewien. Mam zatem parę krótkich pytań.

 

Niedawno opublikowany na łamach PPC test kingstonów V100+ sprawił, że zwróciłem uwagę na 96-gigabajtowy wariant. Czy jednak wspomniana w pierwszym poście tego tematu 30-procentowa degradacja wydajności wciąż dotyczy tej serii? Jeśli tak: następuje ona na przestrzeni miesięcy czy lat?

 

Słaby wynik kingstona w teście 4K 64 Thread nie będzie miał, jak przypuszczam, wpływu na realne wykorzystanie dysku? W moim przypadku to programowanie i standardowa przeglądarka z kilkunastoma kartami, również gry.

 

Czy przykra historia costiego słusznie zniechęca mnie do "bydgoskich inteli"? :)

 

Na koniec i w związku z powyższym: czy warto kupować SSD bez gwarancji? Wykluczam OCZ oczywiście, którego najwyraźniej nie warto kupić nawet z gwarancją.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w testach zmiany są marginalne, ale to chyba wynika z interfejsu (SATA2).

Niemniej, w końcu komp startuje normalnie, do tego chyba nieco szybciej :)

 

A pokazałbyś Crystala i ATTO bo na Sata II ciekawi mnie nawet bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam też mam Crucial m4 64GB z 0002 ver. Kupiłem pare dni temu. I mam problem mam płytę główną Asus P5N-D 750i SLI która ma 4 x SATA II 3Gb/s i ten dysk widzi mi na SATA I testach HD Tune itp ma 133mb/s a mój inny dysk Samsung F4 2TB ma 244mb/s Sprawdzałem to na win 7 x64 i Xp 32 bit a dysk jest SATA III to powinien chodzić na SATA II a nie SATA I. Wszystkie sterowniki są zainstalowane. W bios nie mam tego ustawienia w ogóle AHCI. I co zrobić z tym fantem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: czy tworzenie partycji na SDD wpływa na wydajność/żywotność/cokolwiek? :) Tak mnie to zaciekawiło, w HDD miało to znaczenie. Lubię porządek, dlatego 2 partycje by się przydały (na system i soft)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LukasAMD - czy jesteś na 100% pewien że ten firmware się w ogóle Ci załadował? Bo zapis powinien ci podskoczyć. Sprawdź w CristalDiskInfo jak to wygląda.

 

Witam też mam Crucial m4 64GB z 0002 ver. Kupiłem pare dni temu. I mam problem mam płytę główną Asus P5N-D 750i SLI która ma 4 x SATA II 3Gb/s i ten dysk widzi mi na SATA I testach HD Tune itp ma 133mb/s a mój inny dysk Samsung F4 2TB ma 244mb/s Sprawdzałem to na win 7 x64 i Xp 32 bit a dysk jest SATA III to powinien chodzić na SATA II a nie SATA I. Wszystkie sterowniki są zainstalowane. W bios nie mam tego ustawienia w ogóle AHCI. I co zrobić z tym fantem?

 

Zrób test dysku ATTO i pokaż tutaj screena.

 

Mam takie pytanie: czy tworzenie partycji na SDD wpływa na wydajność/żywotność/cokolwiek? :) Tak mnie to zaciekawiło, w HDD miało to znaczenie. Lubię porządek, dlatego 2 partycje by się przydały (na system i soft)

 

Na organizacje danych co najwyżej. O ile w hdd miała znaczenie fragmentacja danych o tyle tutaj nie ma to żadnego wpływu na wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na organizacje danych co najwyżej. O ile w hdd miała znaczenie fragmentacja danych o tyle tutaj nie ma to żadnego wpływu na wydajność.

 

Oraz na HDD miało znaczenie jeśli chodzi o wydajność - bliżej środka talerza, tym była wyższa.

A jak się to ma do żywotności SSD? Czy dzielenie na partycje dzieli też SSD fizycznie tak jak to było w przypadku HDD? Jak wtedy działa TRIM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność hdd jest najwyższa na początku talerzy (najwyższa prędkość liniowa przy nie zmiennej prędkości kątowej).

Dla żywotności i Trim jest to zupełnie przeźroczyste jako że w SSD nie adresujesz (system) obszarów dysku tylko kontroler robi sam co chce.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odinstalować ten sterownik nvidii i zobacz na MS zawartym w systemie. Poza tym płyty na chipsetach nvidii pod procki Intela nigdy dobre nie były, do tego to model z przed 3 lat. Ale może uda się na tych sterownikach standardowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...