Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Też kupiłem Kingstona 96GB i niestety nie chce działać na złączu SATA1. Oficjalnie działa ale przez 10 sekund, potem robi sobie 20 sekund przerwy i znowu działa 10 sekund. W czasie przerwy komputer praktycznie "zamarza". Płyta główna ABIT NF7-S, procesor AMD Barton 3200, 2 GB DDR, kontroler SATA1 Silicon 3112. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Wczoraj sprawdzałem Cruciala u znajomego na stacjonarce na platformie AMD (Phenom II X2 i chipset AMD). Wyniki były... w porównaniu do chipsetu intela miażdżące. U mnie w laptopie zapis 4k to normalnie 19-22 MB/s, przy trybie awaryjnym lub po tweakach z oszczędzaniem energii 40-44 MB/s. U niego, bez żadnych zmian wyszło 68-72 MB/s... sekwencyjny zapis i odczyt też nieco większe niż na lapie.

Teraz mam przynajmniej pewność, że dysk jest w 100% ok :D

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem Kingstona 96GB i niestety nie chce działać na złączu SATA1. Oficjalnie działa ale przez 10 sekund, potem robi sobie 20 sekund przerwy i znowu działa 10 sekund. W czasie przerwy komputer praktycznie "zamarza". Płyta główna ABIT NF7-S, procesor AMD Barton 3200, 2 GB DDR, kontroler SATA1 Silicon 3112. :(

 

Może aktualizacja Biosu kontrolera by pomogła? Link do officjalnej strony - SiI3112 - PCI to 2 Port SATA150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

hmm, ciekawe, na amd (jaki chipset btw?) szybciej niz na intelu? masz jakiegos skrina z tego amd?

 

ciekaw jestem, jaka jest prawdziwa i pelna wydajnosc tych dyskow, bez zadnych "spowalniaczy" w chipsetach..

 

Screena nie robiłem. Płytka MSI 870-C45, chipset to para AMD770 + SB710.

Testowane oczywiście na SATA 2.

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam dlatego, ponieważ 99tomcat zauważył, że na płycie Asrock Fatal1ty P67 Performance w trybie bezczynności właśnie IRS obciąża mocno procesor.

 

Też tak mam czasami... choć "mocno obciąża" to niedomówienie, u mnie zajmuje ok. 50% CPU i nie da się normalnie z kompa korzystać. Tzn. nie wiem, czy to na pewno IRS, bo w monitorze zasobów widzę tylko "Przerwania systemowe", ale podejrzewam właśnie IRS, bo na systemie postawionym na HDD nigdy nic takiego nie występowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który sklep możecie polecić który ma Cruciale M4 i są na stanie i szybko realizują wysyłki?

żałuje bo zamówiłem w net-s.pl pomimo że status towaru dostępny to czekam już 4-ty dzień roboczy, masakra co za sklep.

 

Miesiąc temu kupilem Cruciala M4 128GB w techplanet.pl - zamowiłem w czwartek, a w poniedziałek byłem odebrać. Więc dosyć szybko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, ciekawe, na amd (jaki chipset btw?) szybciej niz na intelu? masz jakiegos skrina z tego amd?

 

ciekaw jestem, jaka jest prawdziwa i pelna wydajnosc tych dyskow, bez zadnych "spowalniaczy" w chipsetach..

 

Sprzęt stacjonarny a mobilny - porównanie nie na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Też tak mam czasami... choć "mocno obciąża" to niedomówienie, u mnie zajmuje ok. 50% CPU i nie da się normalnie z kompa korzystać. Tzn. nie wiem, czy to na pewno IRS, bo w monitorze zasobów widzę tylko "Przerwania systemowe", ale podejrzewam właśnie IRS, bo na systemie postawionym na HDD nigdy nic takiego nie występowało.

 

A próbowaliście samych sterów bez panelu i usług?

http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&DwnldID=20216&keyword=%22rapid+storage%22&lang=eng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LukasAMD

Ale po co się podniecać zapisem 4K ;)

U mnie na Intelu P67 jest 56MB/s

 

Aby SSD nie marnował się na płytach AMD, trzeba podłączać pod kontroler marvela, gdzie SE9120 (ten który też jest montowany na niektórych płytach intela, jako dodatkowy kontroler) ssie po same kule!

W SE9128 jest już ok i można go nazwać sata 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo lepiej niż poprzednio, choć teoretycznie można więcej. Wąskim gardłem będzie zapewne SATA II i chipset nVidii. Jaki masz system? Próbowałeś na sterownikach systemowych, a nie nVidii?

Edytowane przez abes99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na czerwono: 31K - BAD, czyli zły aligment partycji. Formatowałeś pod Win7? Ew. poszukaj "aligment" w tym wątku - znajdziesz sporo odpowiedzi...

 

Formatowałem, a raczej utworzyłem partycję pod XP programem paragon partition manager.

Przeszukałem wątek pod kątem hasła 'alignment'. Z tego co widzę, opisane jest jak zmieniać/mieszać, gdy dysk jest pusty. Czy wykonalna jest zmiana tego parametru bez rozwalania partycji i ponownego instalowania systemu? Mam do dyspozycji XP na dysku hdd, 7kę na SSD i instalkę 7ki na dvd; soft = PPM lub to co Bill G. daje w pakiecie...

 

BTW, można by problem podpiąć pod FAQ na 1 stronie z opisem wartości jakie należy ustawić, ciemnotom mojego pokroju na pewno ułatwiło by to życie.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

W PPM mam takie oto opcje tworzenia nowej partycji.

post-140345-0-87108000-1314861042_thumb.jpg

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to możesz użyć Paragon Alignment Tool do wyrównania partycji bez jej kasowania. Acronis chyba też miał taki soft...

 

Edit: Ja w czasie instalacji Win7 na świeżym dysku SSD (na Win Vista SP2 też to działa) korzystam z tej porady w tym wątku. Przećwiczone kilkanaście razy na różnych dyskach SSD i zawsze ok. Przy okazji system nie zakłada tej partycji 100MB, a offset partycji jest poprawny. Minus taki, że zakłada wtedy jedną partycję na dysku, ale potem można ją z poziomu Windowsa zmniejszyć (najlepiej wyłączając wcześniej ochronę dysku i pagefile, bo czasami blokują możliwość maksymalnego zmniejszenia partycji). BTW, może też warto dodać to do FAQ w pierwszym wątku?

 

...a jesli chodzi o partycje 100MB to zeby win 7 jej nie robil najlepiej zrobic tak:

podczas instalacji systemu na poczatku wchodzisz w napraw komputer, a dalej znajdziesz wiersz polecen i wpisujesz kolejno:

diskpart

list disk

select disk 0 (lub inny na ktorym bedziesz instalowal)

clean

create partition primary align=1024 (tu mozesz wpisac 64 lub wielokrotnosc. zalecaja 1024, ale zdania sa podzielone. to jest wlasnie offset)

active

exit

wylaczasz okno i jedziesz dalej z instalacja.po tej operacji masz juz zalozona partycje z offsetem jakim potrzebujesz i winda7 juz nie zrobi dodatkowej partycji 100MBpozdro

 

Edytowane przez abes99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie sprawdziłem sterowniki do integry Realteka, bo się okazało, że nie zainstalowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby byli chętni, to mam do oddania w dobre ręce :>

Corsair Force 3 120GB - potestowy, rozkręcany lecz w stanie bardzo dobrym, oczywiście 100% sprawny i pełen komplet. 1 miesiąc gwarancji. Cena 450 zł (nowy 690 zł)

Corsair Force GT 120GB - potestowy, rozkręcany lecz w stanie bardzo dobrym, oczywiście 100% sprawny i pełen komplet. 1 miesiąc gwarancji. Cena 700 zł (nowy 900 zł)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włożyłem płytkę z w7, odpaliłem podaną serię komend, potem zainstalowałem ponownie windowsa. Wyniki na szybko, goły system bez update/antywirusa/sterowników. Lekko mnie zaskoczył 2x mniejszy odczyt od zapisu przy 4k, ale takie wyniki satysfakcjonują mnie w stosunku do tego co było na starym dysku. Dziękuję bardzo za pomoc.

 

Teraz tylko jakoś zmienić boot managera, bo na kompie są jeszcze 2 systemy XP, odpalane w razie potrzeby...

EDIT:

EasyBCD działa jak złoto, boot manager załatwiony.

 

EDIT2:

Dorzucam screen z ASSD po zainstalowaniu Kaspersky Internet Security i prawie 100 update (~200MB) od M$.

post-140345-0-50317300-1314891679_thumb.jpg

post-140345-0-02173300-1314891687_thumb.jpg

post-140345-0-60047700-1314894517_thumb.jpg

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi wczoraj Vista posadzona na Intelu 510 po restarcie ni z gruchy, ni z pietruchy naprawiała sobie maaaasę problemów z systemem plików i definitywnie odmówiła powstania. HDTune raportuje sporą ilość bad sectorów, Intel Toolbox pokazuje, że SMART jest OK - próbować zerować dysk i zobaczyć czy coś pomoże czy od razu z dyskiem truchtać na gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1. stronie jest napisane ze m4/c300 nie sa polecane do pracy w systemach bez trim ze wzgledu na slabsze dzialanie garbage collection. Testy umieszczone tutaj Crucial M4 256GB SSD Review - Page 12 pokazuja zupelnie co innego - patrzac na nie to vertex 3 ma ślamazarne GB, natomiast u cruciali i Corsair Performance 3 jest to na arcywysokim poziomie.

Edytowane przez Dachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...