Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

dlatego pytam czy mam zaznaczyc wszystkie dyski ( hdd + ssd) czy sam ssd ?

 

Wszystkich nie zaszkodzi, ale zacznij od zrobienia porządku z SSD...

 

Ostatnio zamowilem sobie dysk ssd crucial m4 i teraz mam pare pytan :). Czy jak instaluje na nim windows 7 to mam go formatować przed instalacją i czy w biosie przestawic na AHCI czy IDE? :)

 

W biosie ustaw AHCI przed instalacją, dysk formatujesz z poziomu instalatora Win7, wtedy założy partycję poprawnie. Ewentualnie skorzystaj z porady w tym wątku (w drugiej części, likwiduje partycję 100MB w czasie instalacji Win7 i masz poprawnie założoną partycję)... Edytowane przez abes99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli używając instalatora Win7 i partycjonując nim offset zostanie ustawiony poprawnie? Partycja 100MB mi nie wadzi ;).

Edit: AS SSD Benchmark rozwiał wszelkie wątpliwości, bangla :D.

Edit2: Ten sam problem co na Vertexie - usypianie i powrót do życia = BSOD*, msahci i najnowszy firmware 0009 (Crucial m4 64GB). Jakieś porady? :)

 

*nie zawsze BSOD, najczęściej po prostu zwis, teoretycznie pojawia się to 'Zapraszamy' czy tam 'Trwa logowanie', kółeczko lata i tak może najprawdopodobniej w nieskończoność

Do tego nie da się zainstalować najnowszej wersji Intel RST, która jest kompatybilna z mobilnymi chipsetami Intela (konkretnie Intel GM965), wesoło :P.

 

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to z tym TRIMem jest ?

Zauważalny jest spadek wydajności systemu powiedzmy po pół roku na dysku który go nie obsługuje ?

Nie chodzi mi tu o syntetyki, a codzienne użytkowanie w komputerze domowym.

Pytam bo mam Intela X25, z tym, że na systemie który go nie wspiera - Mac OSX Snow Leopard.

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i coz po tym jak sobie tym ze przerwalem opcje offsetu na partycji hdd gdzie mialem folder z grami - ponad 450 gb gier sejwow setupow do autek itp , ktorych nie dalo sie odzyskac postanowilem reinstalowac system - zreszta juz mu to sie nalezalo. Zainstalowalem bez tej partycji 100 mb i wsio hula:)

post-139-0-25959200-1316238991_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam mały problem, wszystko zaczęło się od instalacji 7 na ssd (nie wiem czy ma to ze sobą związek). Aby nie robić bałaganu napisałem posta w temacie o 7. Rzućcie okiem może ktoś kiedyś spotkał się z podobnym problemem :wink: pzdr

 

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne - strona 83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem Vertex'a Plus do Thinkpada. Cena ok jak za 60GB, sprawdzony kontroler (miałem jakiś czas Vertex'a I 120GB i byłem zadowolony). Niestety naczytałem się trochę o sporych problemach gdy tego SSDeka podepniemy pod SATA I. Wspomniano także zgrzyty podczas współpracy z chipsetami P67/Z68. Podczas instalacji np. Windows'a 7 proces wiesza się na "Zakańczaniu instalacji" lub po restarcie pojawia się BSOD.

 

Na oficjalnym forum OCZ są świadomi problemu i za jakiś czas użytkownicy powinni spodziewać się nowego firmware'u.

 

Akurat z moim modelem Thinkpad X61s może być problem. Wgranie nowego BIOS'a (zmodyfikowanego, niefabrycznego) dodaje obsługę SATA II i to podobno rozwiązuje problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle nie idzie co SandForce ma większość patentów dzięki którym te dyski mają taką wydajność. Może ciężko Intelowi wykombinować podobną technologię a jednak inną aby nie było problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem Vertex'a Plus do Thinkpada. Cena ok jak za 60GB, sprawdzony kontroler (miałem jakiś czas Vertex'a I 120GB i byłem zadowolony). Niestety naczytałem się trochę o sporych problemach gdy tego SSDeka podepniemy pod SATA I. Wspomniano także zgrzyty podczas współpracy z chipsetami P67/Z68. Podczas instalacji np. Windows'a 7 proces wiesza się na "Zakańczaniu instalacji" lub po restarcie pojawia się BSOD.

 

Na oficjalnym forum OCZ są świadomi problemu i za jakiś czas użytkownicy powinni spodziewać się nowego firmware'u.

 

Akurat z moim modelem Thinkpad X61s może być problem. Wgranie nowego BIOS'a (zmodyfikowanego, niefabrycznego) dodaje obsługę SATA II i to podobno rozwiązuje problem.

 

Przy ostatnim spadku złotówki sporo się zamieszało na rynku. Może warto dołożyć do Samsunga 470?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ostatnim spadku złotówki sporo się zamieszało na rynku. Może warto dołożyć do Samsunga 470?

 

Ceny SSD podskoczyły do góry względem FAQ'a. Vertex Plus ma jeszcze w miarę dobrą cenę. Do Samsunga 470 i Kingstona V trzeba więcej dopłacić. Patrzę generalnie na przelicznik 1GB/zł, gwarancję, a osiągi to sprawa drugorzędna w przypadku tego zakupu :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem pod kątem kompatybilności o której pisałeś, z Samsungiem nie powinno być raczej problemów.

 

Ceny FAQ aktualizowałem wczoraj, tylko Samsung utrzymał w miarę rozsądne ceny mimo zmian walutowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

<p>Rynek dysków SSD jeszcze niedawno wydawał się zdominowany przez rozwiązania SandForce - niemniej ostatnimi czasy konkurencja mocno rozszerzyła wpływy i przystąpiła do agresywnej walki o klienta. Chociaż w klasie high-end (Serial ATA 6.0 Gb/s) nadal najczęściej spotykany jest SF-2281, zdecydowanie rzadziej bardzo chwalony Marvell, to niższe segmenty rynku powoli zaczynają przypominać pole bitwy. Niedawno recenzowaliśmy „budżetowe” dyski OCZ Vertex Plus napędzane układem Indilinx Barefoot, całkiem nieźle trzyma się sprzedaż urządzeń z kontrolerami Toshiba (Kingston V+100), natomiast całości dopełniają Intel z serią 320 i Marvell w Crucial M4. Również Samsung z rodziną SSD 470 postanowił rzucić rękawicę rywalom i zabiegać o względy potencjalnych użytkowników, którzy poszukują „twardziela” oferującego dobry stosunek ceny do wydajności. Postanowiliśmy więc przetestować jednego z przedstawicieli rodziny 470 żeby sprawdzić, jak popularna wśród naszych forumowiczów konstrukcja wypada na tyle konkurentów...</p>

<p class="rteright"><b>Autor:</b> Caleb - Sebastian Oktaba</p>

TEST SAMSUNG SSD 470 128 GB - PUREPC.PL
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie dokładniej przyjrzę się Samsungowi - 4GB więcej i generalnie niewiele słyszałem aby powodował problemy :)

 

U mnie Samsung PM810 (470) na Thinkpadzie T61 (w sumie dość bliźniacza konstrukcja do X61) z modowanym biosem powodował freeze Windowsa, ale po zastosowaniu tweaku do C300 działa ok. Wcześniej miałem w tym lapie Intela G2 - z nim takich problemów nie było... Edytowane przez abes99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnym forum OCZ są świadomi problemu i za jakiś czas użytkownicy powinni spodziewać się nowego firmware'u.

 

Ciekawe czy OCZ wyda kiedys jakis produkt , ktory nie bedzie beta testem firmwaru na uzytkownikach.

 

Swoja droga jakas wyprzedaż RevoDrive I jest i 120 mozna miec za nieco ponad 600 zeta. Ciekawy wybor dla posiadaczy plyt z Sata 1 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Samsung PM810 (470) na Thinkpadzie T61 (w sumie dość bliźniacza konstrukcja do X61) z modowanym biosem powodował freeze Windowsa, ale po zastosowaniu tweaku do C300 działa ok. Wcześniej miałem w tym lapie Intela G2 - z nim takich problemów nie było...

 

Właśnie tego obawiam się. Nie chcę też wydać za dużo pieniędzy - to nie ma być SSD do bicia rekorkodów, ale powinien mieć rozsądną pojemność dla dwóch-trzech OS'ów czy maszyn wirtualnych. Więc taką najrozsądniejszą pojemnością byłoby 80-120GB. 64GB to byłoby tak na styk z zapasem kilku GB. Z G2 jestem bardzo zadowolony ale na SSD mam przeznaczone max 300 zł. Więc w grę wchodzą: OCZ Vertex Plus 60GB, a po zwiększeniu limitu Intel 320 40GB, Kingston V 64GB czy Samsung 470 64GB - ale to nadal na styk. Intel generalnie jest najmniej problemowy ale trochę kosztuję. Poczekam w takim razie z tym zakupem. "Oszczędny płaci dwa razy: ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to obawiam się że trochę poczekasz... Od połowy września mniej więcej co rok ceny już tylko rosną/nie tanieją aż do lutego/marca, przynajmniej ostatnie 3-4 lata tak było. Święta, mikołaje, walentynki itp., czyli jednym słowem - żniwa dla sprzedawców :)

 

Mam nadzieję że jednak się mylę, bo przydałyby mi się kolejne 2 dyski - do stacjonarki i netbooka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w najbliższym czasie(do końca roku) ma się pojawić/może się pojawić coś dla czego warto w tej chwili zrezygnować z zakupu cruciala m4 64GB? Jako systemowy pod Win7?

 

@

Ok zamówiony, pytanko, czy potrzeba wiedzieć coś więcej podczas instalacji niż to co jest w 2 pierwszych postach? Płyta główna to Asrock M3A770DE, wiem że tylko SATA II, ale od czegoś trzeba zacząć modernizację, a dysk najbardziej odstawał.

Edytowane przez Esper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było jaj takich jak u mnie, możesz zastosować procedurę ze stron 183-185. Generalnie to płaczę bo dysk owszem śmiga jak szatan, ale nie w moim kompie :(((

 

Przy okazji - pytanie odnośnie Samsungów... Jak one się sprawują w środowisku bez TRIM? Może kiedyś namówię Żonę na upgrade do stacjonarki i netbooka, z którego jestem jak na razie cholernie zadowolony.

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było jaj takich jak u mnie, możesz zastosować procedurę ze stron 183-185. Generalnie to płaczę bo dysk owszem śmiga jak szatan, ale nie w moim kompie :(((

 

Przy okazji - pytanie odnośnie Samsungów... Jak one się sprawują w środowisku bez TRIM? Może kiedyś namówię Żonę na upgrade do stacjonarki i netbooka, z którego jestem jak na razie cholernie zadowolony.

 

u mnie pod kontrolą visty x64 żadnych problemów z samsungiem, po prostu raz na dwa trzy miesiące wystarczy przelecieć dysk ccleaner z opcja oczyszczania dysku i wszystko ok, samsungi poza crucialami to chyba obecnie najlepsze dyski na rynku jeśli chodzi o realną użytkowość i bezawaryjnośc, jak juz kiedyś wspomniałem dyski ssd są tak szybkie że nie widziałem różnicy miedzy obecnym crucialem c300 a kingstonem na intelu, a przeciez papierowe i benchmarkowe róznice są olbrzymie miedzy tymi dyskami, ssd samsunga 470 128gb mam teraz w netbooku msi u 270 i powiem tyle że przed podmianką na tym w miare wypasionym sprzecie z tradycyjnym dyskiem wszystko działało gorzej jak na msi u90 (jednordzeniowy atom) z ssd kingston 40gb, na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie pracy na kompie wyposażonym w dysk inny jak ssd (na system i najwazniejsze programy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U270 wypas sprzęt, w WoWa się już nawet pewnie da pocinać hehe

Sęk w tym, że netbook byłby pokroju Twojego U90 (-> sygnatura) - jak bardzo wzrósł komfort pracy po włożeniu do niego tej 40tki? I ile RAMu w nim masz, bo to też dość istotne, oraz jaki system? 30GB Kingstona ma kolega w stacjonarce, nawet przyzwoicie mu to chodzi ale na dość dobrym sprzęcie i win7.

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...