Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To nie ten z zapowiedzi ale wręcz przeciwnie - stary "rupieć" i te prędkości są autentyczne.

http://www.tomshardware.com/reviews/flash-...drive,2000.html i test prędkości http://www.tomshardware.com/reviews/flash-...ve,2000-13.html

Dokładniej model z gdzieś przed roku. Ale jakby ktoś chciał zastąpić conajmniej 2 letni HDD to i tak będzie miał przyrost wydajności.

Fajny do notebooka imho. Dyski 5400 tak czy tak mu nie podkocza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

czy dobrze kombinuje, ze RAID 0 z ssd wydluzy ich zywotnosc (pewnie nie 2krotnie..) ?

Dobre pytenie, odpowiedź brzmi nie. Może natomiast skrócić, ale to już zależy od konkretnej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytenie, odpowiedź brzmi nie. Może natomiast skrócić, ale to już zależy od konkretnej konfiguracji.

Mozesz uzasadnic? Bo ja to widze w ten sposob, ze korzystajac z Raid, dane zapisywane sa raz tu raz tu, wiec defakto wykorzystanie jednego dysku powinno byc mniejsze niz jakby byl on sam. Idac tym tokiem myslowym wychodzi na to ze dajac dyski w RAID wydluzamy czas ich dzialania, bo poszczegolne jednostki raidowe sa rzadziej wykorzystywane (operacje zaspisu) - gdzie widzisz blad bo moze czxegos niewiem ;)

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

uzasadnienie:

Podejrzewam że mówisz o domowych macierzach Raid0 - czyli 2 porty SATA sterowane kawałkiem softu.

Zapisując 1 blok 4kb na pojedyńczym SSD zapisujesz od 1 do 4 stron flasha. Raid0, stripe 32k -> przy zapisie 1 bloku 4kb zapisujesz od 4 edit: od 8 do 32 stron flasha. Jeśli jakiś "specjalista" od HD_tacha ustawi sobie stripe 128k jest jeszcze ciekawiej ;)

Edytowane przez tomazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzasadnienie:

Podejrzewam że mówisz o domowych macierzach Raid0 - czyli 2 porty SATA sterowane kawałkiem softu.

Zapisując 1 blok 4kb na pojedyńczym SSD zapisujesz od 1 do 4 stron flasha. Raid0, stripe 32k -> przy zapisie 1 bloku 4kb zapisujesz od 4 edit: od 8 do 32 stron flasha. Jeśli jakiś "specjalista" od HD_tacha ustawi sobie stripe 128k jest jeszcze ciekawiej ;)

to jak zapisuje na ssd jak nieuzywamy Raid0? (tzn jak korzystamy normalnie z ssd ) zeby wyklarowac mi sytuacje do konca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

to jak zapisuje na ssd jak nieuzywamy Raid0? (tzn jak korzystamy normalnie z ssd ) zeby wyklarowac mi sytuacje do konca :)

Było. Flash page (1,2,4KB typowo) jest odpowiednikiem sektora na hdd (512B). Różnica polega na tym, że zmiana zawartości page'a wymaga najpierw całkowitego wymazania - w hdd sektor wystarczy nadpisać. Ze względu na trwałość (a w ssd bez cache także ze względu na szybkość) rozmiar bloku FS powinien być równy rozmiarowi flash page.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiadali to wcześniej. Bardzo mnie teraz korci zainstalować W7 na swoim kompie i zobaczyć jak na tym RC + SSD to może śmigać.

 

Ci którzy mieli bete i teraz instalują RC niech piszą czy odczuwają jakies zmiany pod kątem naszych dysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dopiero w RC bo w becie sam recznie musialem to wywalac.

Generalnie Vista + full optymalizacja ze strony OCZ byla bardziej SSD friendly niz build 7000 z niepelna optymalizacja (bo czesc rzeczy byla w rejestrz poprzenoszone i nie wiedialem gdzie wylaczac :) )

 

Dzis wieczorem wrzuce RC i zobacze jak dziala bez gmerania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmware 1275.Plyta x58 DFI. A odczucia. Hmm. Dziala w miare szybko. Ale sa nieraz zamrozenia ekranu i nie wiem z jakiej przyczyny.

 

"przejedz trimem i zrób sektor" - moze jasniej bo nie wiem o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem firmware na 1.10 ustawilem sektor na 128 + AHCI.Dysk teraz dziala normalnie jak na Viscie.

 

MNie wiem o co chodzi z tym Trimem? Moze mi ktos wyjasni. System Windows 7 64 bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trim to programik który powinno się odpalić raz na jakiś czas gdy odinstalowujemy/usuwamy duże ilości plików. Mówiąc wprost ten zabieg przywraca pełną ''wydajność'' Vertex-a (!!!) .

Aplikacja jest nadal jako BETA i tylko do SSD serii Vertex. Przy OS 64bitowym może się okazać że po restarcie system nie odpali. U mnie jednak nie ma tego problemu , Vista x64 bootuje się normalnie z dysku nic nie zniknęło i jak wykazują opinię na forum OCZ problem jest już w 90% rozwiązany , tak więc nic nie powinno się schrzanić.

 

Wątek na forum OCZ, gdzie można pobrać : LINK

 

Porównanie:

 

PRZED:

LINK1

LINK2

 

PO:

LINK1

LINK2

 

 

-----------------

 

Ja mam pytanie o co chodzi z tym Sektorem ??? Wczoraj nabyłem Vertex-a wgrałem najnowszy Firmware , w Zarządzaniu Dyskami utworzyłem nową partycję która została sformatowana. Vista zainstalowana bez żadnych problemów. Czy ten sektor powinienem ręcznie ''ustawić'' ?? Jakie to ma znaczenie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sektor miał na myśli a ofset (chyba). Przy Vista i W7 nie ma potrzeby nic ustawiać bo system robi to w prawidłowy dla SSD sposób.

To operacja dotyczy jedynie XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...