Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

m4 - gry

intel 510 - system

 

a co włożyć do RAID 1 - dwa SSD 32/64 GB pod Windows 7, żeby tam był tylko system i jedna aplikacja? cena gra rolę, najważniejsze żeby nie sprawiały problemów.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przymierzam się do kupna SSD. Trochę poczytałem FAQ, żeby cokolwiek wiedzieć.

Dysk będzie służył oczywiście jako dysk systemowy.

Gram tylko czasami, oglądam filmy i stronki oraz word/arkusz kalkulacyjny.

Pulpit zawsze jest śmietnikiem na wszystkie dokumenty.

 

Średnio dysk systemowy zajmuje mi od 60-120GB.W zależności od długości bez formatu.

Więc pojemność zapewne musi być 120GB.

Wracając do modelu, który do takich zastosowań okazałby się najlepszy?

Ceny które mi pasują i mieszczą się modele to :

OCZ 120GB AGILITY 3 SF2281 - 670 zł

MUSHKIN CHRONOS SF2281 - 705 zł

OCZ Vertex 2 E - 610 zł

Crucial M4 128GB - 805 zł

 

Chyba że coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ 120GB AGILITY 3 SF2281 - 670 zł

// Po prostu nie

MUSHKIN CHRONOS SF2281 - 705 zł

// Sandforce ja bym sie trzymal z daleka

OCZ Vertex 2 E - 610 zł

// Slaby i tez z problemami jak wszystko od OCZ

Crucial M4 128GB - 805 zł

// najsensowniejszy wybor z tej czworki

 

Oprocz tego Cruciala masz jeszcze troche wolniejszego samsunga 128 w fajnej cenie:

 

Samsung MZ-5PA128/EU - Dyski twarde - Samsung MZ-5PA128/EU cena od 642.06zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki - podbijam - co stabilne do RAID 1. Nie będzie dużo mielone, nic tam nie będzie się działo na tym dysku.

Ten samsung będzie dobry? Albo Crucial M4? Najlepiej by było 32GB coś... może jakiś Kingston... mogę mieć Intela X25

INTEL - magazyn nr 2 INTEL X25-V SSD 2.5" 40GB MLC, Serial ATA II-300 za 350 zł.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem OCZ Vertex'aPlus 60GB.

 

To co piszą w Internecie to prawda :damage_wall:

 

Postanowiłem to zweryfikować i zainstalowałem V. Plusa na Thinkpad'zie X61s z wgranym najnowszym, fabrycznym BIOS'em w wersji 2.20. X61s używa chipsetu Intel'a GM965 + ICH8-M obsługującym SATA 1. Jest dostępny zmodowany BIOS 2.20 (tzw. Middleton) z wprowadzoną obsługą SATA 2 i kilkoma innymi drobiazgami... ale wtedy nie byłoby zabawy ;)

 

Generalnie na SATA 1 - Vertex Plus to tragedia, po prostu nieużywalny.

 

Po instalacji Visty 32bit, Siódemki 64bit i Ósemki 64bit (Developer Preview) i zrestartowaniu peceta, podczas startu systemu następuje kompletna zwiecha. Czasem nawet Boot Manager nie jest w stanie się załadować. Na SATA 1, Vertex'a Plus można wykorzystać jako magazyn danych, chociaż przy takim zastosowaniu nie ma pewności czy V. Plus będzie w 100% prawidłowo działać.

 

Po wgraniu zmodowanego BIOS'u dodającego obsługę SATA 2 - problemy znikają jak ręką odjął. Owszem było kilka niespodzianek. Domyślne przywrócenie ustawień fabrycznych w BIOS'ie nie wystarczyło, V. Plus nadal nie mógł załadować systemu, dopiero wyjęcie baterii z notebooka pomogło. Od tego momentu Windows 8 ładował się normalnie. Tak na marginesie to jestem zaskoczony, Win 8 wstał po 7-8 sekundach (od momentu pojawienia się napisu "Developer Preview" :rolleyes: Na Intel'u X25-M G2 nie testowałem Win 8 ale ciekaw jestem czy nie będzie jeszcze szybciej.

 

Porobię kilka testów Plusa i wrzucę do topica :)

 

Moim zdaniem powinni wydać zamiast tego Plusa, pierwszego Vertexa tylko ze zmienionymi kościami pamięci (niższy koszt) i nalepić naklejkę Vertex Classic. A tak "zepsuli" dobry produkt ;)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ 120GB AGILITY 3 SF2281 - 670 zł

// Po prostu nie

MUSHKIN CHRONOS SF2281 - 705 zł

// Sandforce ja bym sie trzymal z daleka

OCZ Vertex 2 E - 610 zł

// Slaby i tez z problemami jak wszystko od OCZ

Crucial M4 128GB - 805 zł

// najsensowniejszy wybor z tej czworki

 

Oprocz tego Cruciala masz jeszcze troche wolniejszego samsunga 128 w fajnej cenie:

 

Samsung MZ-5PA128/EU - Dyski twarde - Samsung MZ-5PA128/EU cena od 642.06zł

 

Hmm no właśnie w fajnej cenie. Czy warto dopłacać aż 165 zł do M4 ?To praktycznie 20% drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki w normie, cena za 60GB (w moim przypadku 297 zł) całkiem atrakcyjna - do notebooka w zupełności wystarczający :) Benchmarki, benchmarkami, a to co faktycznie daje kopa - to mikroskopijny czas dostępu, IOPS'y i oczywiście losowy odczyt i zapis. Szkoda tylko, że aktualizacja kontrolera przez OCZ, zaowocowała dyskwalifikujące ten SSD problemami z kompatybilnością (SATA 1). Z Vertex'em 1 nie było żadnych problemów na SATA 1 (Thinkpad T60). A to zawęzi krąg klientów do posiadaczy nowszych pecetów z SATA 2/3.

 

Windows 8 Build 8102 - Developer Preview.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

ASSD wrzucę po doinstalowaniu .Net Framework'a.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręce mi opadają... mam dziwaczny problem: po uruchomieniu kompa, po ok. minucie-dwóch, przerwania systemowe zaczynają zajmować 50% CPU i kompletnie zarzynają wydajność. Wyłączę kompa, włączę jeszcze raz i wszystko hula, komp może chodzić godzinami i dniami.

Przeinstalowałem IRST, zmieniałem port, w który wpięty jest SSD, robiłem podawane tu tweaki w rejestrze - nic nie pomogło.

 

Jestem na 99% pewien, że to problem SSD, bo na tym samym kompie, na systemie zainstalowanym na dysku talerzowym, problemu nie ma. Pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej chyba kupić wersję B. Dostajesz program Norton Ghost 15 i pewność, że dysk będzie z najnowszym firmware. Cena podobna LINK

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 3 miesiącach użytkowania Crucial'a M4 64GB postanowiłem zupdet'ować fw do wersji 0009. Na dysku trzymam rzecz jasna system, znajduje się na nim 30GB danych.

 

Oto wynik AS SSD:

 

post-101353-0-47897100-1317251663_thumb.png

 

A tutaj wynik sprzed 3 miesięcy, zaraz po kupnie dysku i postawieniu systemu:

 

post-101353-0-93986600-1317251711_thumb.png

 

Total score jest wyższy dzięki polepszeniu odczytu w firmware'rze 0009, ale jak widać, po tych 3 miesiącach użytkowania nastąpiła degradacja wydajności operacji write...

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowal ktos to cudo?

ADATA S510 SSD 120GB 2.5" SATA-300

Max. Read Speed 510MB/S

Max. Write Speed 500MB/S

Chipset SandForce SF-2281 - A-synchronous

IOPS 85,000

 

Jest tanszy o 1/4 w porownaniu do Vertexa...

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem Viste SP1 na swiezym Crucialu M4 128GB. Partycja systemowa zajume cala powierzchnie. Jesli che podzielic dysk na 2 partycje to moge uzyc wbudowanego oprogramowania WIndowsa czy lepiej wybrac cos innego? Rozumiem, ze nowpowstala partycje bede musial wyrownac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dzielić instalatorem lub narzędziem dyskowym w Viście. Własnie od Visty systemy MS prawidłowo formatują pod SSD.

Nic nie trzeba wyrównywać.

 

dzieki raptor za linka z wyjasnieniem, chyba skonczy sie na vertex 3

 

Jeśli miałbym komuś polecić jakiś dysk na SF to w pierwszej kolejności Kingston HyperX a w drugiej Crucial Force GT.

 

EDIT

Zapomniałem dopisać że to tak jakby mniejsze zło - i tak niezbyt polecam SF.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...