Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Taaa... to tyle jesli idzie o nadzieje przystępności Apexów. W takim razie o Vertexach tym bardziej trzeba zapomnieć! Szkoda miałem nadzieje że pójdą z nurtem spadku cen ale widać chcą wycisnąć kase z nowości.

Dość świerzy test: http://benchmarkreviews.com/index.php?opti...0&Itemid=60

 

Wciąż Velociraptory nie są zagrożone...

 

Za to Core V2 staniały.

 

EDIT

O już chyba podawałem ten test :D

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby czemu velociraptory nie są zagrożone?bo maja większy transfer początkowy?w połowie pojemności już nie są jakąś rewelacją.....do tego czas dostępu w porównaniu z ssd jest olbrzymi - plus oczywiście hałas i wibracje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego czas dostępu w porównaniu z ssd jest olbrzymi - plus oczywiście hałas i wibracje...

:lol2:

Hałas taki że przejeżdżającego tramwaju za oknem nie słyszę, a wibracje takie że pralka na wysokich obrotach się kryję. *

 

Miałeś, używałeś, testowałeś ? Nie, to się może nie wypowiadaj.

 

*Dla niekumatych, to taki mały żart. Velociraptory nie są głośniejsze od WD Black / Blue, w wibracji nie stwierdzono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony nie popadajmy w jakiś zachwyt :wink: Z pewnością nie jest bardzo cicho, i jeżeli WD Black i Blue są porównywalne to są po prostu głośne. Dodatkowo Ty masz HLFS'y które są jeszcze głośniejsze niż mój BLFS, więc jak u mnie nie jest różowo to tym bardziej u Ciebie :) Co do wrażeń akustycznych coś więcej napisałem tutaj http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=3120714

 

Podsumowując wziąłem raptora, bo ssd borykają się jeszcze z problemami. Ogólnie jestem zadowolony (akustycznie mniej), bo to jak system chodzi w porównaniu do 7,2k to niebo , a ziemia :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony nie popadajmy w jakiś zachwyt :wink: Z pewnością nie jest bardzo cicho, i jeżeli WD Black i Blue są porównywalne to są po prostu głośne.

Dla jednego głośno, dla drugiego cicho, WD Black i Blue i tak sie kryję przy Seagate 7200.11.

WD Black są głośne przy teście czasu dostęp, przy ciągłym kopiowaniu plików są słyszalne, ale muszę przyłozyc ucho do obudowy przy całkowitej ciszy.

 

Dodatkowo Ty masz HLFS'y które są jeszcze głośniejsze niż mój BLFS, więc jak u mnie nie jest różowo to tym bardziej u Ciebie :)

Pierwsze słyszę. Velo są słyszalne przy uruchamianiu systemu, słychać podobny ale dużo cichszy dźwięk jak przy testach czasu dostępu. Przy normalnej pracy (a mam na nich system, gry, programy więc nie ma odpoczynku) nie słyszę ich, hedynie przy ciągłym kopiowaniu plików je słychać, ale ciszej niż WD Black.

 

Podsumowując wziąłem raptora, bo ssd borykają się jeszcze z problemami. Ogólnie jestem zadowolony (akustycznie mniej), bo to jak system chodzi w porównaniu do 7,2k to niebo , a ziemia :) pzdr

Ja też, dobrze że miałem mozliwośc potestowania 2 róźnych SSD.

A niedawno z przymusu postawiłem system na WD Black, no jasna ch* - sobie pomyślałem, jak ja mogłem kiedyś (i to na wolniejszych) pracować :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby czemu velociraptory nie są zagrożone?bo maja większy transfer początkowy?w połowie pojemności już nie są jakąś rewelacją.....do tego czas dostępu w porównaniu z ssd jest olbrzymi - plus oczywiście hałas i wibracje...

Nie chodzi o transfery. Jakby mi było mało transferów to bym dołożył jeszcze pare dyskow do macierzy... Chodzi o czas dostępu + dostępna powierzchnia dyskowa.

Akurat przydałoby mi się coś tylko na system i gry i własnie takie 2x150 (albo 2x120 SDD) byloby idealne. Tyle że pod względem kosztów to niebo a ziemia.

Kolejny problem SSD to zapychanie się malutkich buforów co w velociraptorach nie występuje.

 

 

Ali a czy masz swojego w IcePacku czy luzem? Bo jak pisze serwis SilentPCReview one sa jednymi z najcichszych na rynku pod warunkiem wyjęcia ich z tego radiatora!

Jeśli masz je tak jak dostałes to nie dziwie się że nie jestes zachwycony. A jakby tak jeszcze wsadzić je w małe SQD...mysle że byłoby super!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Ali a czy masz swojego w IcePacku czy luzem? Bo jak pisze serwis SilentPCReview one sa jednymi z najcichszych na rynku pod warunkiem wyjęcia ich z tego radiatora!

Jeśli masz je tak jak dostałes to nie dziwie się że nie jestes zachwycony. A jakby tak jeszcze wsadzić je w małe SQD...mysle że byłoby super!

Rafa ja mam BLFS'a i zdecydowałem się na niego właśnie po lekturze spcr :) Słowem wyjaśnienia BLFS to taki GLFS/HLFS bez IceBoxa :D pzdr Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jeden z najtańszych dysków SSD na kościach SLC o pojemności 64GB:

 

A-Data Solid State Disk (SSD) 64GB SATA 2,5'' (SLC)

 

http://www.usb.com.pl/produkt/12178,A-Data...TA-2-5-SLC.html

 

Czy ktoś miał z nim styczność :?:

 

Z innych SLC poza Intel'em X25-E SLC 32 GB jest jeszcze Kingston SSDNow E Series 32GB czyli ten sam Intel z nalepką Kingston'a. W obu przypadkach cena powyżej 2000 zł za 32GB ale za tak wysokie parametry i SLC niestety trzeba sporo zapłacić.

 

Zgodnie z tym newsem Kingston by Intel już jest:

 

http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=4188

 

Ciekawe po ile będą PQI i A-Data (mam nadzieję, że ta ostatnia nie rozczaruje pod względem ceny :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ Apex 120GB czyli "dwa dyski SSD w jednym" :wink:

 

A tak na serio to dwa kontrolery Jmicron w jednej obudowie co ma improwizować RAID - zresztą na wykresach z HDTune widać :)

 

http://www.fudzilla.com/index.php?option=c...8&Itemid=40

 

W każdym razie na osiągi całkiem nieźle przełożyło się zwiększenie liczby kontrolerów. Choć nie jest to idealnie płaska, pozioma linia na wykresach obrazująca wydajność na całej powierzchni (jeśli pojemność można "uznać" za powierzchnię).

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wciąż problem z małymi plikami. W ATTO widać przewage dopiero od 16KB plików - poniżej pokonuje go nawet laptopowy HDD...szczególnie widoczne przy uruchomianiu systemu.

No więc czekamy co wniesie Vertex do tego tematu. Bo Apexem niestety się jeszcze nie zachwycam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno przed zabawą z SSD warto zapoznać się z TYM wątkiem, ustawienie odpowiedniego offsetu pierwszej partycji potrafi zrobić cuda.

W TYM poście człek prezentuje wyniki z dwóch OCZ Core V2 sprzężonych w RAID0 (czyli coś odpowiadające właśnie APEXowi), wyniki nawet dla małych plików są baaardzo obiecujące. Dodatkowo, przy prawidłowo ustawionym offsecie, praktycznie zanika problem przestojów i zacięć, tak przynajmniej raportują osoby które taką operację przeprowadziły.

Za mną chodzi właśnie taki RAID0 z dwóch 60GB, właśnie na system...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mysle nad raid0 z Intel® X25-E Extreme (w sumie 64gb pod sama viste)

czy będzie to dużo szybsze od Intel X25-M które też bym dał do raid0

i czy trzeba mieć jakiś specjalny kontroler czy ten co jest na płycie starczy....obecnie mam asusa x48, ale w niedalekiej przyszłości będzie coś na X58.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ICH9/10 spiszą się i tak lepiej od jakiegokolwiek taniego kontrolera zewnętrznego. Moim zdaniem wbudowane mostki wystarczą do 2x2 raid0.

 

a jak z tymi ssd, co lepiej intel x25m czy x25e....

kupuje 2sztuki....czyli w jednym przypadku mialbym 160gb a w drugim tylko 64gb, czy roznica wydajnosci systemu bedzie aż tak duża na korzyść x25e?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że lepiej x25e :D Nie dość, że zapis mają na bardzo przyzwoitym poziomie to jeszcze trwałość również kilkukrotnie wyższa niż m'ek. Wszystko to zasługa SLC, które to mają jeszcze jedną zaletę, nie mają problemów z zapisem małych plików :) Tylko ta cena :rolleyes: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba bede musial jakos sie pomeczyc z tym 64gb , a w raid0 na standardowym kontrolerze na płycie x48 lub x58 bedzie smigac?

 

chce takie 2 w raid0

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecierz odpisałem ci wyżej :) BTW kontrolery dyskow sa w mostkach południowych ICH9R (przy X48) i ICH10 (przy X58).

 

Sam mam teraz dylemat. Znalazłem stosunkowo tanie Patrioty Warp v2 64GB i mysle czy nie odpuścic sobie jednak velociraptorów..ehhh w sumie miejsca tyle nie potrzebuje bo tylko system i ew gry (przy raid byłoby 128). No i kompletna cisza.

 

EDIT

Oto co wyczytałem w teście G.Skill na guru3d.com - ładowanie Call of Duty 4

* On the Raptor is takes 22 seconds to startup the Ghilly suit level

* On the OCZ SSD is takes 12 seconds to startup the Ghilly suit level

* On the G.Skill SSD it takes 8-9 seconds to startup the Ghilly suit level

 

Ten G.Skill zaczyna mnie interesować bo wydaje się nawet ciut szybszy od Patriota przy zbliżonej cenie.

I co ważne oba modele są już z tych na które producenci dają 1.5m MTBF co przy oczywistej przesadzie i tak powinno dać sporo lat spokojnego użytkowania.

 

EDIT2

Wreszcie się ktoś wziął za przetestowanie Vertexów! I do tego pięknie porównał do Velociraptorów w raid0!!!

http://www.pcper.com/article.php?aid=670&type=expert

 

I nawet cena 129euro za 30GB wydaje się (jak na SSD) umiarkowana.

235 euro za 60GB.

 

I następny test Vertex: http://benchmarkreviews.com/index.php?opti...9&Itemid=60

 

Jak by się komuś nie chciało czytać to Velociraptory w Raid 0 zostały pokonane. A cache na pokładzie rozwiązał problem "zacinania się" systemu.

Pozostał stosunek ceny do pojemności, ale w kwestii wydajności pod system i gry mysle że nie ma wątpliwości kto rządzi ;)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ocz vertex?

może takie dwa w raid0 było by wiecej miejsca a jak z wydajnoscia w stosunku do x25-e?

bo w sumie tak mysle na tym x25-e (tylko 64gb) to w sumie starczy na system i pare programów....a jakies gry to już nie będzie miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel x25-e wydaje się teraz zupełnie nie opłacalny (zresztą chyba nigdy nie był) przy dwa razy wyższej cenie. x25-m tymbardziej.

Nowy kontroler, chache na pokładzie i dopracowywany firmware robią swoje. Vertex wypada najlepiej.

 

Sam mam dylemat bo przydałoby sie 128GB. 64 to troche mało...w podobnej cenie wyjdzie 2x 64GB G.Skill które znalazłem.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dołoże jeszcze ten test OCZ Apex. http://www.cdfreaks.com/reviews/OCZ-Techno...orld-tests.html

 

Porównywany jest m.in. z OCZ Core V2 w Raid0 które to sa wolniejsze w od wspomnianych G.Skill i Patrot Warp v2 i mniej więcej znajdują się w połowie do Apex.

Znając różnice Vertex do Apex możesz znaleśc różnice Vertex do G.Skill. Troche sie trzeba naczytać żeby miec cały tego obraz w głowie :D

 

Pomyłka, atrakcyjnie cenowo to znalazłem Patriot Warp v2 w cenie 130euro (normalnie 150) za 64GB. Ale to wyjątkowa jedna oferta na ebay.

Porównywalny G.Skill w reg cenie to 152 euro za 64GB.

 

Więc 2x64GB (g.skill lub patriot) do raid to min 300euro + przesylka

 

Pod względem wydajności jeden Vertex by pewnie wystarczył szczególnie przy mniejszych plikach ale 419 euro za 120GB to troche absurd!

Ale jak widać po tym teście co teraz dałem nawet słabsze SSD daja super kopa.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te patrioty Warp v2 albo Gskille są dalej na kontrolerze Jmicron'a czy też można się przy nich nie obawiać efektu małych plików ?

 

No i czy przy jednym SSD 64GB w systemie miałoby sens robić z niego systemowy (to w sumie vista + troszkę programów + 3-4 gry jak to licze) czy raczej należałoby zostawić go jako dysk wyłącznie na gry/najważniejszy soft a system zostawić na klasycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te patrioty Warp v2 albo Gskille są dalej na kontrolerze Jmicron'a czy też można się przy nich nie obawiać efektu małych plików ?

 

No i czy przy jednym SSD 64GB w systemie miałoby sens robić z niego systemowy (to w sumie vista + troszkę programów + 3-4 gry jak to licze) czy raczej należałoby zostawić go jako dysk wyłącznie na gry/najważniejszy soft a system zostawić na klasycznym.

Niestety na Jmicronie. Tylko nowe Vertex i dyski Intela mają inne lepsze kontrolery (z MLC).

 

Uzytkownicy mówią że po dokonaniu optymalizacji systemu nie odczuwa się/nie ma tych przycięc więc jestem dobrej myśli ;)

 

Wszelkie testy świadcza za umieszczaniem systemu i gier na SSD. To główny i największy zysk wydajności.

Za to pozostałe operacje (filmy,mp3) lepiej przechowywać na HDD.

 

 

Dla mnie też 2x64 wydaje się najlepsze (na 64 raczej miałbym kłopoty ze zmieszczeniem wszystkiego) ale jeszcze sie wacham i nie moge sie zdecydować. Choc jeden 128GB wychodzi taniej.

A do tego znalazłem jeszcze 80GB Velociraptory :ph34r:

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa to raczej nie moja liga cenowa :) A jednego moglbym lyknac, zwlaszcza , ze pozniej bylby jak znalazl do PS3.

 

O tani (w porownaniu z orginalnym Intelem) Kingston 32 gb w znaku:

http://www.znak.pl/index.php?cid=1362&...dKin32+SNE125S2

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...