Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

SF1200, kości 34nm.

Wg allegro powinienem go opchnąć za jakieś 550-570 zł (chociaż wiadomo, że ludzie wolą kupić od jakiegoś sklepu internetowego, niż od zwykłego użytkownika) - ma gwarancję na 36 miesięcy, bardzo ładne opakowanie no i oczywiście potrzebne akcesoria (przejście 2,5->3,5").

 

Tylko tutaj pozostaje pytanie - czy warto dopłacić ~150 zł do SSD na SATA III jeżeli na mojej płycie głównej mam tylko SATA II. Czy zauważę wzrost prędkości zapisu/odczytu?

 

Ja przesiałem się z 7200 na starsze SSD - niebo a ziemia, i i tak było bardzo warto - aż mi trudno sobie wyobrazić jakby to biegało na jeszcze szybszym i współczesnym SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważę wzrost prędkości zapisu/odczytu?

 

Zauważysz wzrost prędkości w benchmarkach, natomiast podczas normalnej pracy różnicy nie zauważysz. Specjalnej różnicy nie zauważysz też przechodząc z SATAII na SATAIII. To taka uwaga na przyszłość.

A ten dysk na allegro zejdzie za 300 zł.

 

Ja przesiałem się z 7200 na starsze SSD - niebo a ziemia, i i tak było bardzo warto - aż mi trudno sobie wyobrazić jakby to biegało na jeszcze szybszym i współczesnym SSD.

 

jw. dokładnie tak samo :)

Nie szykuj się wiec na wielką rewolucje, bo wielka rewolucja to była gdy się przechodziło z HDD na bylejaki SSD. W każdym razie jeśli system Ci się teraz podnosi w 10 s (przykładowo) to na szybszym i współczesnym SSD będzie też 10 s.

Edytowane przez sybic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W planach mam zakup Corsair Force'a 120GB. Będzie używany do laptopa, sata II, zatem będzie to jedyny dysk w komputerze. Chcę zachować obraz całej partycji systemowej z dysku talerzowego (robiłem to zawsze Acronis True Image Home) i potem przywrócić ją na SSD - czy coś takiego można zrobić, przejdzie? Czy może ze względu na inną budowę nie da rady? Jest tam też opcja zrobienia obrazu RAW.

 

Kolejna rzecz to czym zerować komórki jeśli nie mam automatycznie TRIM na XP?

 

No i wreszcie - czy funkcja, która pamięta które komórki były już zapisywane i ile razy, i stara się, żeby wszystkie były zapisywane równomiernie działa na XP? To jest po prostu funkcja dysku, która działa niezależnie od systemu?

 

Dodam od razu, że stawianie systemu na nowo nie wchodzi w grę (tym bardziej win7), jakbym miał od nowa instalować ten miliard programów, z których korzystam, to już wolę kisić się na wolniejszym dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę zachować obraz całej partycji systemowej z dysku talerzowego (robiłem to zawsze Acronis True Image Home) i potem przywrócić ją na SSD - czy coś takiego można zrobić, przejdzie?

 

No pewnie, że przejdzie.

Ja to robię Ghostem, ale funkcjonalność jest taka sama co Acronis

No i wreszcie - czy funkcja, która pamięta które komórki były już zapisywane i ile razy, i stara się, żeby wszystkie były zapisywane równomiernie działa na XP? To jest po prostu funkcja dysku, która działa niezależnie od systemu?

 

Za to odpowiada soft SSD.

Dodam od razu, że stawianie systemu na nowo nie wchodzi w grę (tym bardziej win7), jakbym miał od nowa instalować ten miliard programów, z których korzystam, to już wolę kisić się na wolniejszym dysku.

 

Nie ma takiej opcji. Zresztą do dysków zwykle dołączane są takie programy do migracji.

W Samsungu jest np, Ghost, a np. w Adata Acronis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ogromne dzięki. Poczytałem już w linku z pierwszego posta o specjalnym sposobie formatowania partycji na XP programem Diskpar, jeżeli ktoś jeszcze ma jakieś porady dla usera XP (i zna program do ręcznego zerowania komórek) to będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiałem się z 7200 na starsze SSD - niebo a ziemia, i i tak było bardzo warto - aż mi trudno sobie wyobrazić jakby to biegało na jeszcze szybszym i współczesnym SSD.

 

Obstawiam, ze niezauwazalnie bez bardzo dobrego stopera szybciej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który z tych dysków będzie najlepszy pod windowsa 7 + kilka programów codziennego użytku + 1-2 gry:

OCZ Agility 60gb

Cruciual M4 64gb

Samsung 64gb

Kingston ssdnow 64gb

Corsair force 60gb

Patriot pyro 60gb

 

Czy może to:

ocz revodrive 110gb

ocz revodrive 80gb

 

Miał ktoś takie cacko pod PCIE?

 

 

Na początku byłem zdecydowany na crucial, ale teraz na prawdę nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung i Crucial, reszta odpada.

 

ok, a jak z tymi wynalazkami ocz na pcie? Bo jakoś nie mogę się doszukać testów, a wygląda to dość ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, a jak z tymi wynalazkami ocz na pcie? Bo jakoś nie mogę się doszukać testów, a wygląda to dość ciekawie.

 

A co jest w tym ciekawego i kuszącego?

Parametry, cena?

Bo dla mnie to dość kłopotliwe urządzenie, bo :

 

Potrzebuje czasu na zgłoszenie się biosie. System będzie wiec gotowy w 2x dłuższym czasie.

Zajmuje slot PCI-E, kupę miejsca na płycie i jest skuteczną przeszkodą w systemie chłodzenia, bo jak wiemy chłodne powietrze biegnie dołu do góry wyciągane wentylem z zasilacza, lub procesora (jak ktoś zrezygnował z boxowego).

 

Trudno go wypiąć ;)

Ja np. mam kilka dysków i kila systemów. Otwieram obudowę przepinam kabelek SATA i już mam inny dysk i system.

 

Duży pobór mocy. 8W to więcej niż HDD!

Toż to mały piecyk w komputerze. Obecnie obowiązuję inne trendy. Buduje się zestawy o jak najmniejszym poborze mocy. Obecne SSD pobierają moc na poziomie 1W

W tym wynalazku znajdziemy zapewne kości przestarzałej technologii, które OCZ chcę wcisnąć naiwnym klientom.

 

Zauważyłem, że w SSD wreszcie coś drgnęło. Ludzie te dysk kupują, a i sprzedają bo na allegro już aukcje od 1 zł. Normalna sprawa, każdy kupuje coś nowego a stare sprzedaje. Wydaje mi się, że tradycyjny dysk SSD łatwiej sprzedasz niż ten podejrzany wynalazek.

 

A jeśli powiesz, że ów wynalazek ma znakomite parametry to na ci powiem - jeśli zamierzasz używać tego do systemu, to raczej tego nie odczujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, kiedy piszecie o swoich SSD, to obok podania modelu napiszcie ile mają realnej pojemności po formacie. Bo jak gdzieniegdzie czytam to na dyskach OCZ ginie jakieś 7 GB na każde 100GB (120GB czyli dobrze znane 120 000 000 000 = niemal 112 realne GB, ale ludzie raportują że mają ~105GB ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje mają 119.2 dla c300 i 37.5 dla kingstona 40gb.

 

Dzięki za raport. Wynika z tego że Crucial C300 128 GB ma pojemność zgodnie z oczekiwaniami (119,2 GB). Natomiast Kingston 40GB ma jakieś ćwierć giga ekstra (37,5 GB vs. oczekiwane 37,25 GB) :)

 

Jeszcze niech ktoś napisze nt. dysków innych firm (Samsung, OCZ)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje mają 119.2 dla c300 i 37.5 dla kingstona 40gb.

 

Dziwne, bo czytałem, że Kingston SSDNow to ponoć rebrandowany Intel X25-V, a mój X25-V ma realnie 37,2GB.

 

Zajmuje slot PCI-E, kupę miejsca na płycie i jest skuteczną przeszkodą w systemie chłodzenia, bo jak wiemy chłodne powietrze biegnie dołu do góry wyciągane wentylem z zasilacza, lub procesora (jak ktoś zrezygnował z boxowego).

 

Tu przesadzasz. Większość kupujących taki sprzęt używa zewnętrznej dźwiękówki, też jej nie włożysz bo jest "skuteczną przeszkodą w systemie chłodzenia"? No i także większość mogących pozwolić sobie na taki sprzęt ma już przewiewne obudowy z zasilaczem na dole. Może sie zrobił mały OT, ale akurat w/w cytat wydał mi się argumentem bez sensu ;) Pozostałe jak najbardziej za. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za raport. Wynika z tego że Crucial C300 128 GB ma pojemność zgodnie z oczekiwaniami (119,2 GB). Natomiast Kingston 40GB ma jakieś ćwierć giga ekstra (37,5 GB vs. oczekiwane 37,25 GB) :)

 

Jeszcze niech ktoś napisze nt. dysków innych firm (Samsung, OCZ)

 

Samsung 470 128GB ma w rzeczywistości 119,24GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu przesadzasz. Większość kupujących taki sprzęt używa zewnętrznej dźwiękówki, też jej nie włożysz bo jest "skuteczną przeszkodą w systemie chłodzenia"?

 

Ja mam dźwiękówkę i mam ja na samym dole, tuz pod systemem chłodzenia.

Drugiej takiej dużej karty już nie miałbym już gdzie wcisnąć.

No i także większość mogących pozwolić sobie na taki sprzęt ma już przewiewne obudowy z zasilaczem na dole. Może sie zrobił mały OT, ale akurat w/w cytat wydał mi się argumentem bez sensu ;)

 

Wiesz, to zależy dla kogo. Dla kogoś kto ma zasilacz na górze i ma pasywną grafikę wymagającej naturalnego przewiewu, tak.

Ja się do takowych użytkowników zaliczam. Powiedzmy, że jest to mało istotny argument, ale zawsze jakiś.

Edytowane przez sybic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do wydania ok 400zł. Wg wykazu najlepszym rozwiązaniem będzie dla mnie Samsung 830 64GB SSD. Dysk chcę zastosować jako partycję z systemem + mniejsze programy. Płyta główna (gigabyte ex58ud4) obsługuje sata2. Jestem już prawie zdecydowany na kupno. Kupić ten dysk czy dołożyć np. 50zł i wziąć jakiś inny?

Edytowane przez lew487

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, kiedy piszecie o swoich SSD, to obok podania modelu napiszcie ile mają realnej pojemności po formacie. Bo jak gdzieniegdzie czytam to na dyskach OCZ ginie jakieś 7 GB na każde 100GB (120GB czyli dobrze znane 120 000 000 000 = niemal 112 realne GB, ale ludzie raportują że mają ~105GB ).

 

Crucial M4 64GB to 59,5 + 100mb partycja win7 u mnie

Edytowane przez xardas228

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, kiedy piszecie o swoich SSD, to obok podania modelu napiszcie ile mają realnej pojemności po formacie. Bo jak gdzieniegdzie czytam to na dyskach OCZ ginie jakieś 7 GB na każde 100GB (120GB czyli dobrze znane 120 000 000 000 = niemal 112 realne GB, ale ludzie raportują że mają ~105GB ).

 

Jesli mówisz o poprzedniej serii to ta brakująca pojemność uciekła wraz z montowaniem na nich nowych pamięci 25nm. 34nm wersje powinny mieć pełne 119GB (o ile jeszcze dobrze pamiętam).

 

U mnie oba dyski mają po 119GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...