Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@fields

Gdybym miał postawić system od nowa, to bym do tej pory siedział i instalował, mam dwa paski szybkiego uruchamiania, bo mi się na jednym nie mieściły podstawowe programy, z których korzystam :P System ma 2,5 roku i jakbym go postawił na nowo i zainstalował wszystko z czego korzystam, to wątpię żeby było szybciej. Lista wyłączonych rzeczy w autostarcie jest dłuższa niż włączonych i tak.

 

Nie wspominając o tym, że taki Microwin to się dopiero za siódmym razem zainstalował poprawnie.

Edytowane przez ketyow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz macie nowy dysk to zdrowiej postawic system od nowa.

 

Zdrowiej, ale pod jakim względem?

Bo jeśli chodzi o to, że stawiajac nowy system mamy już większe doświadczenie z tuningiem systemu i z tego względu nawa instalacja będzie bardziej optymalna niż ta stara, to TAK.

Ale jeśli masz na myśli, że podczas klonowania coś 'ucieknie' to NIE.

Klon to klon, a jeśli podczas klonowania coś ucieknie to świadczyć to może tylko o braku wiedzy klonującego ;)

 

Ja gdyby nie było możliwości migracji z HDD na SSD to w ogóle SSD bym nie kupował :)

Instalacja i tuning systemu to nie jest moje hobby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś coś poradzi, narodził się jakiś problem z SSD (chyba), ale przechodząc do konkretów. Dziś podczas normalnej pracy zwis, reset, nie wykrywa SSD. Wyłączam z prądu, po chwili uruchomię niby wszystko OK, za jakiś czas ponowny zwis i sytuacja jak poprzednio. W systemie jak i w sprzęcie nic nie zmieniane. Na przestrzeni 4h 6 takich akcji. Dodam że bios widzi resztę urządzeń na sata bez problemu po restarcie po za właśnie ssd. System win 7 x64, sprzęt w podpisie. Robiłem testy AS SSD, Crystal markiem i ATTO nic się podczas nich nie dzieję, zaś Crystal Info wskazuje 100% sprawności poniżej screen.

Dołączona grafika

 

EDIT

Wracając do problemu, przed zwiechą dysk jakby cały czas pracuje (ciągle pali się dioda od dysku), w tym czasie nie mogę nic zrobić, następnie albo jest samoczynny reset i nie wykrywa już go, albo się odwiesi na moment i samoczynny reset.

Edytowane przez crashone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, o wszystkim powyższym nie wspomniałeś, więc może warto wyjaśniać problem w pierwszym poście. Wygląda to fatalnie, ale za krótko mam SSD, żeby Ci powiedzieć czy HDTune poprawnie w pełni z nimi współpracuje. Natomiast biorąc pod uwagę zachowania, to słałbym na gwarę nawet widząc wszystkie bloczki na zielono.

Edytowane przez ketyow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wyszło to w trakcie szukania przyczyny tego stanu. Zaraz zedytuje poprzedni post ;) Dysk idzie na gwarancję mam nadzieję, że uznają. Ciekawą rzeczą jest natomist fakt, że normalnie dało się go sformatować, jednak próba instalacji systemu konczyła się restartem. W zewnętrznej kieszeni działa dopuki nie odwołam się do obszaru powyżej 4GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nabyłem dysk SSD i mam poważny problem. Używam go w laptopie o jest on w miejscu normalnego dysku talerzowego

a talerzowy w miejscu napędu dvd

 

Przywracam na ssd system zrobiony z hdd i wyskakuje komunikat iż nie mam zamontowanego dysku z boot

dodam iż nie mam tej małej partycji 100mb jest ona usunięta (pliki boot są na partycji systemowej)

co robię nie tak proszę o pomoc

posiadam Windows 7

Edytowane przez witek21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam już około 2 lata starego poczciwego INTELA 40Gb [ rewelacja w stosunku do każdego HDD ].

Teraz instaluję go swemu TACIE i wywalam jego dyski HDD.

Dla siebie wybrał bym coś ,ale nie siedzę już w temacie tak jak wy , więc proszę o pomoc w wyborze.

 

DYSK NA SYSTEM [ 60-80 gb ] MAX 500 ZŁ. :

 

- SAMSUNG 64GB 2,5" MZ-7PC064D [460 ZŁ.]

- INTEL S320 80GB SSDSA2CW080G3K5 [470 ZŁ.]

- OCZ 60GB Vertex3 VTX3-25SAT3-60G [440 ZL.]

- CRUCIAL m4 SSD 64GBCT064M4SSD2 [440 ZL.]

- INNA PROPOZYCJA ??

 

JAKI NAJLEPSZY [ najszybszy , najbardziej niezawodny ] ??

 

Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA POMOC !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nabyłem dysk SSD i mam poważny problem. Używam go w laptopie o jest on w miejscu normalnego dysku talerzowego

a talerzowy w miejscu napędu dvd

 

Przywracam na ssd system zrobiony z hdd i wyskakuje komunikat iż nie mam zamontowanego dysku z boot

dodam iż nie mam tej małej partycji 100mb jest ona usunięta (pliki boot są na partycji systemowej)

co robię nie tak proszę o pomoc

posiadam Windows 7

 

Przywracasz, jak? Klona lepiej zrób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze laptop lapie freeza jak wychodze ze stanu uspienia, kurde cos cienko widze ta kombinacje laptopa i ssd. :(

 

Ja w dwóch laptopach żony miałem ssd (kingston v100 w lenovo y530 i x25-m w hp) i nie było problemów z działaniem/wybudzaniem kompów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam już około 2 lata starego poczciwego INTELA 40Gb [ rewelacja w stosunku do każdego HDD ].

Teraz instaluję go swemu TACIE i wywalam jego dyski HDD.

Dla siebie wybrał bym coś ,ale nie siedzę już w temacie tak jak wy , więc proszę o pomoc w wyborze.

 

DYSK NA SYSTEM [ 60-80 gb ] MAX 500 ZŁ. :

 

- SAMSUNG 64GB 2,5" MZ-7PC064D [460 ZŁ.]

- INTEL S320 80GB SSDSA2CW080G3K5 [470 ZŁ.]

- OCZ 60GB Vertex3 VTX3-25SAT3-60G [440 ZL.]

- CRUCIAL m4 SSD 64GBCT064M4SSD2 [440 ZL.]

- INNA PROPOZYCJA ??

 

JAKI NAJLEPSZY [ najszybszy , najbardziej niezawodny ] ??

 

Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA POMOC !!

 

 

TEN nowy intel 320 wcale nie wypada lepiej niż jego starszy braciszek x25 :/

World Exclusive Review: Intel G3 SSD 80GB - Expreview.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te trzy tylko pozostały. Na SATA2 chyba będzie najszybszy m4 z tego co wycztałem

 

- SAMSUNG 64GB 2,5" MZ-7PC064D [460 ZŁ.]

- INTEL S320 80GB SSDSA2CW080G3K5 [470 ZŁ.]

- CRUCIAL m4 SSD 64GBCT064M4SSD2 [440 ZL.]

Edytowane przez Salah Ad-Din

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nabyłem dysk SSD i mam poważny problem. Używam go w laptopie o jest on w miejscu normalnego dysku talerzowego

a talerzowy w miejscu napędu dvd

 

Przywracam na ssd system zrobiony z hdd i wyskakuje komunikat iż nie mam zamontowanego dysku z boot

dodam iż nie mam tej małej partycji 100mb jest ona usunięta (pliki boot są na partycji systemowej)

co robię nie tak proszę o pomoc

posiadam Windows 7

 

Musisz w win7 w zarządzaniu dyskami kliknąć prawym na partycję z której ma startować i ustawić ją jako partycję aktywną (sama systemowa nie wystarczy). Można to też zrobić np. pakietem Acronisa do dysków.

 

U mnie jeszcze laptop lapie freeza jak wychodze ze stanu uspienia, kurde cos cienko widze ta kombinacje laptopa i ssd. :(

 

U mnie takiego problemu nie ma.

 

@Salah, albo Crucial M4, albo Samsung 830.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi powiedzieć jak to będzie na SATAII, testów Intela nie szukałem, bo kupując 128GB nie brałem go w ogóle pod uwagę. Testy mojego Cruciala są parę postów wcześniej, na SATAII żaden nie rozwinie skrzydeł, taka prawda. U Intela faktycznie na plus wyjdzie Ci parę GB, można się zastanowić. Ale na SATAII spada też wydajność tam gdzie nie zostaje przekroczone 3Gbps, więc być może będzie tak samo się plasował pod względem wydajności do Samsunga i Cruciala, jak przy SATAIII. Warto, żebyś poszukał i się zagłębił w szczegóły, natomiast Crucialowi i Samsungowi na pewno nic nie można zarzucić. Ja brałem Cruciala ze względu na lepszy odczyt losowy od Samsunga, bo przede wszystkim zależało mi na szybszym wczytywaniu systemu, no i ostatecznie trochę się zawiodłem, ale przypuszczam, że w takim wypadku Samsungiem zawiódłbym się jeszcze bardziej.

 

Tak czy siak, SATAII to w plecy połowę tego za co zapłacisz.

Edytowane przez ketyow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BF3 zainstalowany na hdd ładnie płynnie chodzi, natomiast zainstalowany na ssd już ma czasami małe przycinki podczas grania.

Po za tym zauważyłem, że podczas pracy z VS 2010 też zdarzy mu się przyciąć ale tylko VS. Nie wiem czy to wina generalnego śmietnika na systemie czy czegoś innego.

//Samsung 830

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na SATAII żaden nie rozwinie skrzydeł, taka prawda.

Ale uczciwie należy dodać, że te skrzydła widoczne są tylko w testach. W normalnej pracy przy SSD różnica miedzy SATAII i SATAIII jest prawie niezauważalna.

Wiem, że wielu przesiadając się z HDD nawet najszybszego, na SSD na SATAII doznało małego szoku. Jeśli mając już SSD podobnego szoku spodziewa się z przesiadki z SATAII na SATAIII to trzeba jasno zaznaczyć, że żadnego szoku nie będzie. Zaryzykuje twierdzenie, że nic nie będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja czuję pewien niedosyt, spodziewałem się więcej.

 

nie wiem czego się spodziewałeś, ale ja np. po wymianie netbooka z u90 na u270, myślałem że mnie szlag trafi, w u90 zamontowany był kingston ssd 40gb na intelu drugiej generacji a więc bez szału odczyt w granicach 170mb/s, w nówce u270 był 500gb wd 5400rmp i przy odpalaniu visty tak mulił że mozna było zdechnac z nudów, szybka operacja wsadziłem samsunga 470 128gb i smiga ze dupe urywa odpalanie visty trwa praktycznie tyle samo co win7 na stacjonarce która dysponuje duzo szybszym prockiem i ramami, żadnych zmuleń podczas pracy także ja z ssd jestem w pełni zadowolony juz od czasu zakupu :rolleyes: kingstona, nawet on starusienki był lepszy od dwóch samsungów f3 puszczonych w ride0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dawno nie udzielałem się na forum, a teraz przyszła potrzeba zakupu SSD (po tych wszystkich artykułach wyczytanych na portalu).

Początkowo myślałem nad Crucialem m4 64GB no ale cena 440zł jest trochę wysoka(w porównaniu do wielkości), a i wydajność na wykresach wiele odstaje od wersji 128GB.

Później na portalu znalazłem dość korzystnie wypadający test dla OCZ Agility 120GB, znalazłem go w necie za 620 zł, co teoretycznie przy jego wynikach w testach jest kwotą zachęcającą.

No ale wchodzę na forum i czytam, że to kaszanka niesamowita :(

Na pierwszej stronie wyczytałem że Vertex Plus 120GB jest dobrym rozwiązaniem, nawet gdzieś w necie znalazłem że obsługuje Trim.

W sumie to na SSD miał bym system i ewentualnie parę gier.

I tam męczy mnie czy aby na pewno ten Vertex to dobry wybór ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...