Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A powie mi ktoś może jak takie coś cofnąć??

 

Przenoszenie cache oraz katalog update przeglądarki Firefox:

 

Podczas przeglądania stron keszowanych jest wiele informacji na temat zawartości co wiąże się z dużą ilością zapisów na dysku, ta operacja nie wymaga dużej wydajności gdyż zapisywane informacje są raczej małych rozmiarów. Dodatkowo warto przenieść folder gdzie Firefox zapisuje pobrane i gotowe do instalacji aktualizacje naszych wtyczek. W tym celu:

 

:arrow: 1. Wyłączamy Firefox'a

:arrow: 2. Przechodzimy do folderu

 

Cytat

C:\Users\[Nazwa_Użytkownika]\AppData\Local\Mozilla

 

Przenosimy folder Firefox do wybranej przez nas lokalizacji, w moim wypadku będzie to już tradycyjnie S:\Firefox

 

:arrow: 3. Uruchamiamy okno konsoli

 

Cytat

Start > Uruchom > CMD

 

:arrow: 4. W otwartym oknie wpisujemy polecenie:

 

Cytat

mklink /d "C:\Users\[Nazwa_Użytkownika]\AppData\Local\Mozilla\Firefox" "S:\Firefox"

 

:arrow: 5. Od teraz wszystkie operacje keszowania oraz update będą się odbywać na tradycyjnym dysku.

 

to jest porada z pierwszej strony ale wole jednak te pliki mieć na partycji systemowej bo jak nic nie ściągam na talerzowca to się wyłącza i jest cisza i neta w ciszy mogę przeglądać:) pomoże ktoś z tym?

Edytowane przez witek21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Jest nowy firmware od Cruciala który naprawia "5184-hour bug"

Firmware Update Notifications - Crucial Community

 

Nowy FW ma oznaczenie 0309

http://www.crucial.com/support/firmware.aspx

 

Release Date: 01/13/2012

Change Log:

 

Changes made in version 0002 (m4 can be updated to revision 0309 directly from either revision 0001, 0002, or 0009)

Correct a condition where an incorrect response to a SMART counter will cause the m4 drive to become unresponsive after 5184 hours of Power-on time. The drive will recover after a power cycle, however, this failure will repeat once per hour after reaching this point. The condition will allow the end user to successfully update firmware, and poses no risk to user or system data stored on the drive.

 

This firmware update is STRONGLY RECOMMENDED for drives in the field. Although the failure mode due to the SMART Power On Hours counter poses no risk to saved user data, the failure mode can become repetitive, and pose a nuisance to the end user. If the end user has not yet observed this failure mode, this update is required to prevent it from happening.

 

If you are using a SAS Expander please do not download this Firmware. As soon as we have a Firmware Update that will work in these applications we will release it.

Ja na razie nie wgrywałem bo mam lapa w serwisie i dysk leży luzem i czeka na jego powrót :)

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem po updacie. Polecam te metodę: How to Upgrade Crucial SSD Firmware | StorageReview.com - Storage Reviews

 

Już wygodniej się nie da. Nie trzeba przestawiać na AHCI czy też podłączać dysku na czas aktualizacji do portów innych niż 6GB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crystal disk info pokazuje mi pracę dysku jako 9h, co jest kompletną bzdurą, szczególnie że trzy dni temu było to 8h. W dysku talerzowym wydaje się podawać rozsądny czas pracy (ok. 5000h), więc jak to jest?

 

Co więcej, postanowiłem poszukać czy AIDA nie odczytuje czasu pracy i tego nie znalazłem, ale za to zaszokowało mnie co innego:

 

Dołączona grafika

 

Jak to 63 sektory na ścieżkę po 512 bajtów? Czy AIDA to przekłamuje? Dysk formatowałem pod Win7, żeby nie trzeba było robić alignmentu.

 

 

 

Nic z tego nie rozumiem:

Dołączona grafika

 

Pomyślałbym, że sklonowanie partycji zmieniło te parametry, ale druga była na czysto formatowana pod siódemką, z ustawieniem 4096 bajtów, więc o co chodzi? Co się stało? To jednak win7 tylko udaje, że formatuje z ustawieniem 4096 bajtów?

Edytowane przez ketyow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, sprawdziłem i tym, no i niestety zarówno AIDA jak i diskpar, służący zresztą do alignmentowania dysku, mają rację. Tylko teraz pytanie - dlaczego win7 sformatował dysk tak jakby to zrobił XP? Używam Win7 Pro SP1 64-bit, na kompie na którym formatowałem, ale to chyba nie ma wpływu. Możliwe, żeby podczas klonowania partycji systemowej Acronis True Image rozwalił strukturę dysku, łącznie z drugą partycją na którą nic nie było klonowane? Czy może windows 7 jednak odstawił cyrk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne: Acronis True Image niszczy strukturę dysku. Nie używać Acronisa dla SSD!

 

Acronis True Image destroying alignment information? Useless for SSD / RAID use ? - Wilders Security Forums

 

 

Tzn. nie wiem jeszcze jak nowsze wersje, będę szukał, moja ma ze dwa lata.

 

Dobra, to teraz żeby się nie bawić sto razy: jak zrobię klon Ghostem, następnie zrobię alignment na SSD, potem przywrócę partycję, to alignment dysku zostanie zachowany na pewno?

Edytowane przez ketyow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że acronis rozwala aligment. Jak przerzucalem system z intela x25m na samunga 830 wlasnie mi rozwaliło i nie szło tego naprawić

 

U żony jak zmieniałem x25m na samsunga p810 użyłem active disk image i nie rozwaliło alignentu.

 

Trzeba posprzedawać troche ssd'ków za dużo leży i się marnuje ;-)

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Send from my Galaxy Tab 10.1 using Tapatalk HD

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wszelkie klony na Win7 robię tak :

Ghostem robię kopie partycji systemowej i tego co zostało, no bo dysk zwykle dziele na dwa.

Zakładam świeży dysk i instaluje na nim Win7, czyli przechodzę etap partycjonowania dysku. System przy tej okazji tworzy swoją partycje zastrzeżoną.

Podczas instalacji z chwilą pierwszego bootwania systemu przerywam ten proces.

Następnie z ghosta odtwarzam partycje systemową już na tym nowym dysku.

Partycji zastrzeżonej oczywiście nie ruszam.

Odpalam system już na nowym dysku i wszystko mam jak miałem i wszystko jest OK.

Testowane na wielu dyskach w tym 4 SSD wszelkiej maści.

Edytowane przez sybic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przejechałem się na Acronisie. Na forum OCZ znalazłem tutorial jak podczas klonowania ustawić prawidłowo alignment - wymagało to wielu kombinacji. Jednak zły alignment ma wyraźny wpływ na wydajność i przycinki.

 

Sent from my Windows Phone

 

EDIT: Znalazłem coś takiego, ale nie testowałem. Możliwe, że można dzięki tej metodzie operować alignmentem na partycji zapełnionej danymi.

 

http://wdc.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5341/~/how-to-use-the-acronis-alignment-tool-to-realign-an-advanced-format-drive

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Przsiadłem sie z lapka DELL XPS 1330 na netbook-a lanevo s205 do którego podłączyłem dysk SSD OCZ Agility 3 60GB i zauważyłem że nie chodzi on na tyle szybko co na Dell-u. Wiem że procesor jest mniej wydajny ale czy aż tak wpływa na działanie dysku?

Czy jak bym wymienił go na ocz vertex 3 120GB bedzie lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...