Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1x Samsung SSD 830 128GB albo Corsair Performance Pro.

 

Coś tego Corsair w swoim sklepie nie widzę to na razie skupię się na Samsungu, powiadasz że 1x 128 będzie szybsze od 2x 64 ? Czyli aby być w pełni szczęśliwy musiał bym kupić 2x 128 hym... A i jeszcze jedno ten samsung występuje w 2 wersjach SSD830 MZ-7PC128N oraz SSD830 MZ-7PC128D a z opisu nie bardzo mogę wywnioskować czym się różnią cena za to podobna (różnica ~10zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co możesz zrobić, zainstalować sterownik AHCI Intel Rapid Storage Technology i umieść screena z wynikiem. Może polepszy może pogorszy wynik u mnie pogorszyło musiałem odinstalować.

Porób te optymalizacje co wymieniłem w tamtym poście.

 

Mam 4 porty sata,z czego 2 są pod sterownik intela a 2 pozostałe pod marvela z czego 1 dzielony z esata.Podłączone mam pod intela i zainstalowany taki Intel® 6 Series/C200 Series Chipset Family 6 Port SATA AHCI Controller - 1C02...o ten chodzi?Zainstalowałem taki...RapidStorage_Win7-64_Win7_Vista64_Vista_XP64_XP(v10.6.0.1002)...może o ten chodzi...wyniki:

przedinstalacją sterów i po...Wyłączona hibernacja,defragmentacja,przeniesione temp,wyłączone indeksowanie,plik wymiany na innym dysku,przeniesiony SoftwareDistribution...myślę że tyle wystarczy,może podpiąć pod marvela?

post-172231-0-12270000-1336126441_thumb.png

post-172231-0-33026400-1336126456_thumb.png

Edytowane przez amp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tego Corsair w swoim sklepie nie widzę to na razie skupię się na Samsungu, powiadasz że 1x 128 będzie szybsze od 2x 64 ? Czyli aby być w pełni szczęśliwy musiał bym kupić 2x 128 hym... A i jeszcze jedno ten samsung występuje w 2 wersjach SSD830 MZ-7PC128N oraz SSD830 MZ-7PC128D a z opisu nie bardzo mogę wywnioskować czym się różnią cena za to podobna (różnica ~10zł).

 

Samsung 128 GB to 320/520 MB/s, natomiast 64GB to 160/520 MB/s, więc RAID z takiego duetu nie ma IMO racji bytu. 520 MB/s w odczycie to i tak wyborna wartość, a zapis skaluje się o 100% w przypadku 64 vs 128 GB.

 

Różnica między SSD830 MZ-7PC128N oraz SSD830 MZ-7PC128D jeśli mnie pamięc nie myli tkwi w wyposażeniu, bo fizycznie to dokładnie takie same nośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli aby być w pełni szczęśliwy musiał bym kupić 2x 128 hym...

 

@Mardok w jakim celu potrzebujesz 2 x dysk SSD. Przeprowadzasz jakieś operacje wymagające takiej prędkości dysku ?

 

 

plik wymiany na innym dysku

 

Przenoszenie pliku wymiany na inny dysk spowolni system.

 

  • wyłaczenie hibernacji
  • wyłaczenie defragmentacji
  • wyłaczenie indeksowania
  • wyłaczdenie prefetch i superfetch
  • zaznaczenie 'Wyłącz opróżnianie buforu zapisu na tym urządzeniu'
  • włączenie TRIMa 'fsutil.exe behavior SET disabledeletenotify 0'
  • przed instalacją systemu włączenie w biosie AHCI
  • ustawienie pliku wymiany na sztywno - 512MB na SSD
  • wyłączenie w biosie opcji C1E czyli: (C1E Enhanced CPU State 1 (power-saving mode, computing), C3 i C6
  • ustawienie systemowego schematu zasilania na wysoką wydajność
  • wyłączenie w biosie EPU Power Saving Mode (udate 1)
  • wyłączenie w biosie Enhanced Intel SpeedStep technology (update 2)
Czego nie zrobiłeś z tej listy ? Edytowane przez successfully

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego:

wyłaczenie prefetch i superfetch

zaznaczenie 'Wyłącz opróżnianie buforu zapisu na tym urządzeniu'...obrazek..mam zaznaczyć drugą pozycję?

ustawienie pliku wymiany na sztywno - 512MB na SSD

wyłączenie w biosie opcji C1E czyli: (C1E Enhanced CPU State 1 (power-saving mode, computing), C3 i C6...nie wiem o co biega bo mam inną płytę

ustawienie systemowego schematu zasilania na wysoką wydajność...mam zrównoważony

post-172231-0-55308000-1336129131_thumb.jpg

Edytowane przez amp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 128 GB to 320/520 MB/s, natomiast 64GB to 160/520 MB/s, więc RAID z takiego duetu nie ma IMO racji bytu. 520 MB/s w odczycie to i tak wyborna wartość, a zapis skaluje się o 100% w przypadku 64 vs 128 GB.

 

Różnica między SSD830 MZ-7PC128N oraz SSD830 MZ-7PC128D jeśli mnie pamięc nie myli tkwi w wyposażeniu, bo fizycznie to dokładnie takie same nośniki.

 

Czyli jak zapis skaluje się o 100% to 2x 64G będzie miało zapis 1x 128G i odczyt coś koło ~900MB/s (tak strzelam). Hym w zasadzie ze względu na zapis para 2x 128G wydaje się zdecydowanie lepsza choć i droższa ale cóż macierzy systemowej nie zmieniam co kilka miesięcy obecna ma już kilka lat. Co do różnic w modelach to mnie pocieszyłeś gdyż na wyposażeniu dodatkowym mi nie zależny mam już po OCZ pełny komplet mocowania dysków więc bym brał ten tańszy. Pozostaje już tylko ostatnia kwestia mianowicie zakładam iż liczby przełożą się na produkty Corsair, tak więc twoim zdaniem poszukać gdzieś tego Corsair czy pozostać przy tych Samsungach ?

 

@Mardok w jakim celu potrzebujesz 2 x dysk SSD. Przeprowadzasz jakieś operacje wymagające takiej prędkości dysku ?

...

 

Czasami się przydaje nie zmieniałbym obecnej macierzy jak by się już nie dławiła :) Poza tym dwa sprzętowe kontrolery nie mogą się marnować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc wszystko mam ok.Bo pozostałe zmiany nie wiele wnoszą...więc nie wiem co jeszcze,zmiana sterów też nie wiele pomogła...może wrócić do poprzednich.

Edytowane przez amp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może olej te wszystkie bzdety, skończ zabawę w benchmarki (bo wyniki są zupełnie ok) i inne "optymalizacje" i zacznij się cieszyć z SSD? :wink:

 

Czyli jak zapis skaluje się o 100% to 2x 64G będzie miało zapis 1x 128G i odczyt coś koło ~900MB/s (tak strzelam)....Corsair, tak więc twoim zdaniem poszukać gdzieś tego Corsair czy pozostać przy tych Samsungach

Robisz edycje wideo na partycji systemowej?

 

Corsair Performance Pro i Samsung 830 to dwie najwydajniejsze konstrukcje na rynku. Z obu będziesz bardzo zadowolony. Ze wskazaniem na Samsunga, szczególnie dobrze radzi sobie przy operacjach na dużych plikach (jeśli to głównie robisz na partycji systemowej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może olej te wszystkie bzdety, skończ zabawę w benchmarki (bo wyniki są zupełnie ok) i inne "optymalizacje" i zacznij się cieszyć z SSD? :wink:

 

 

Robisz edycje wideo na partycji systemowej?

 

Corsair Performance Pro i Samsung 830 to dwie najwydajniejsze konstrukcje na rynku. Z obu będziesz bardzo zadowolony. Ze wskazaniem na Samsunga, szczególnie dobrze radzi sobie przy operacjach na dużych plikach (jeśli to głównie robisz na partycji systemowej).

 

Napisałem macierzy systemowej nie partycji ale mniejsza o to, czyli polecacie Samsunga 830 128GB no cóż w takim wypadku nie mam nic więcej do dodania dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P55 i SATA3... Hmm... Wygląda to na jakiś oddzielny kontroler, pewnie Marvell, więc wynik może być jak najbardziej normalny :wink:

 

EDIT

Dopiero doczytałem :D sata 3GB/s to właśnie SATA2, więc wynik ok :) pzdr

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównanie zmiany platformy z sata 2 na 3 :D dysk crucial 128gb F:0309

 

sata2 i5-750@4.0GHz MSI P55-GD65

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

sata3 zestaw jak w podpsie

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

spostrzeżenia subiektywne: naocznie widać różnicę w prędkości działania pomiędzy sata 2 a 3 na korzyść tego drugiego oczywiście. moim zdaniem różnica nie jest marginalna ale znaczna, system ładuje mi się o połowę krócej oraz samo działanie systemu jest już w ogóle kosmicznie szybkie :D także jeżeli ktoś się waha to może przestać warto zmienić na sata 3 :D

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do OCZ, to jedno co mi się od razu rzuciło w oczy to to że jak chcieli tuszować niewydolność SandForce to pokazywali testy z ATTO. Jak chcą pokazać żę Vertex 4 jest wydajniejszy od 3 to pokazują tabelki z AS SSD :rolleyes: Nie ma jak manipulacja nieświadomym użytkownikiem.

 

Wszędzie ta polityka :)

 

Fajnie wygląda tabelka z danymi technicznymi na pierwszej stronie testu. Okazuje się, że patrząc na to porównanie wersja 4 jest wolniejsza od wersji 3. :biggrin:

Szkoda, że znam słabo angielski, gdyż bym napisał do OCZ z pytaniem dlaczego nowszy model ma parametry gorsze od starszego. :biggrin:

Ciekawe co by odpisali.

Edytowane przez Kilian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównanie zmiany platformy z sata 2 na 3 :D dysk crucial 128gb F:0309

...

spostrzeżenia subiektywne: naocznie widać różnicę w prędkości działania pomiędzy sata 2 a 3 na korzyść tego drugiego oczywiście. moim zdaniem różnica nie jest marginalna ale znaczna, system ładuje mi się o połowę krócej oraz samo działanie systemu jest już w ogóle kosmicznie szybkie :D także jeżeli ktoś się waha to może przestać warto zmienić na sata 3 :D

 

Chyba przy okazji postawiłeś system od nowa :) Złożyłem trochę kompów na P67 z Sata 6 GBps i nie zauważyłem tego o czym piszesz w porównaniu do mojego kompa z Sata 2. A już na pewno system nie wstaje o połowę krócej - co ewidentnie świadczy że coś z Twoim poprzednim systemem było nie tak (albo sama płyta wstaje wcześniej). Niektóre operacje na dużych plikach owszem dzieją się szybciej ale to wszystko.

Odczuwalnie to może kilka procent.

 

Wlasnie widac roznice i to nie mala.Tylko czy teraz oplaca mi sie zmieniac kompa na LGA2011 czy LGA1155.

W tej chwili mam i7 860@4ghz,asus maximus formule.ssd m4,raid 0 samsung f3.

 

Mam taką samą konfiguracje i zmieniłbym chętnie, ale wyłącznie dla sportu i zabawy :) Na pewno robić tego nie musisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie widac roznice i to nie mala.Tylko czy teraz oplaca mi sie zmieniac kompa na LGA2011 czy LGA1155.

W tej chwili mam i7 860@4ghz,asus maximus formule.ssd m4,raid 0 samsung f3.

 

dla zabawy to tak :D ale ogólnie widać różnicę zwłaszcza w grach. pomimo że i5 750@4ghz nie ograniczał mi zbytnio gtx680 ale po zmianie np nie ma praktycznie spadków płynności w bf3, skyrimie albo w risen 2 - oczywiście mówię o wszystkim ustawiony na najwyższą jakość w 1080p :P tak wiem szukam usprawiedliwienia dla swojego maniactwa ale w końcu co dwa lata można "coś" zmienić :P i teraz kolejne dwa lata czekam na zmianę :P olewam intelowe tickitoki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zachodzie zareagowali niemal od razu. W PL lubią podoić klienta na różnicy cen. Pixmania jako sieć europejska (francuska) jest pierwsza. Ale pewnie PL rynek zależy od największych hurtowni.

 

btw z rabatem promocyjnym jest nawet 943zł :)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafa a jest roznica do ktorego Sata zlacza sie wpina dysk na pytcie formula 3?

Bo tam masz jescze czerwone gniazda i biale.

 

Te szare, równoległe do płyty są z chipsetu płyty i do nich podłączaj bo są najwydajniejsze. Pozostałe to dodatkowe kontrolery na płycie (które ja mam całkowicie wyłączone w biosie). Tam podłączaj w ostateczności jak już ci braknie tych szarych.

 

 

EDIT

Dołączona grafikaDołączona grafika

OCZ Petrol 128GB

 

Jeśli te dane się potwierdzą to mizernie to wygląda.

 

EDIT2

Dołączona grafika

Nowsze FW wyraźnie poprawia sytuacje.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie mogę ponad 700 osiągnąć....próbowałem już na różnych sterach i nic z tego.

 

a ja nawet systemu nie przeinstalowałem po zmianie platformy z p55 na z77 :P

 

u siebie mam teraz zainstalowany standardowy sterownik m$ do kontrolera dysku. nie wiem czemu nie wskoczył mi intelowy pomimo że instalowałem sterowniki do chipsetu? co to trzeba było zainstalować żeby wskoczył intelowy sterownik kontrolera dysku??

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to trzeba było zainstalować żeby wskoczył intelowy sterownik kontrolera dysku??

 

Intel Rapid Storage (i AHCI w biosie ustawione)... Edytowane przez abes99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowany mam ten sterownik,AHCI oczywiście ustawione,nowy system postawiony win 7 64-bit....po instalacji miałem sterownik Intel® 6 Series który zainstalował się widocznie z płytki.Potem odinstalowałem go i miałem standardowy 1.0,teraz mam RapidStorage 10.8.0.1003 (sam sterownik bez dodatków) i na nim mam najlepszy wynik ale jednak poniżej 700 <_<

Edytowane przez amp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...