Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No tak Crucial m4 i Samsung 830 tanieją a w odpowiedzi na to Corsair Performance Pro...... drożeje.

 

 

 

Ciekawa sytuacja się zrobiła. A czym większa różnica tym bardziej do Corsaira nie opłaca się dopłacać bo różnica nie aż taka wielka znowu.

 

No właśnie Crucial M4 64 GB nie za bardzo tanieje - taniał jakiś czas temu i zbliżał się do granicy 300 zł przy której zamierzam go kupić a tu nagle z powrotem drastycznie w górę. 128 w tym czasie wciąż tanieje...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepach pojawił się Agility 4 256 GB model : AGT4-25SAT3-256G . Transfery deklarowane 400 MB/s odczyt i zapis (jak na zapis to całkiem wysoka ta deklaracja). Oparte jest to na kontrolerze Indilinx Everest 2 .

 

ps. cena 1039 PLN

 

Brać ten który tańszy. Samsung osiąga lepsze wyniki w benchmarkach. W realu nie widać różnicy.

 

Nie ma różnicy przy rozpakowywaniu większych archiwów? (tu wpływ ma m.in. prędkość zapisu liniowego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie za 100punktów warto kupować coś takiegoo?

zależy mi głównie na szybko działającym systemie nie będę pakował tutaj praktycznie żadnych danych, to programy mają śmigać, a nie filmy.

głównie programuję i od czasu do czasu odpalam gimpa, dlatego nie zależy mi tutaj na odczytach rzędu 400mega na sekundę, a cena wydaje się przystępna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem skad masz takie dobre wyniki. Pierwsza rzecza byla uaktualnienie firmwaru do 000F, zaktualizowalem rowniez sterowniki do Intel RST do 10.8.0.1003 bo mailem wczesniejsze, dalej bez zmian, nawet troche gorzej:

 

post-100421-0-36557500-1338041253_thumb.png

 

mala aktualizacja: znalazlem przyczyne, okazalo sie ze kilka tygodni temu jak przepinalem dyski to podlaczylem mojego seagate razem z ssd na tym samym kontrolerze (pomylilem kabelki sata), po przepieciu go na drugi kontroler wydajnosc wrocila do normy.

Zastanawia mnie skad masz 4K-64Thrd az tak wysokie, ja mam 285MB/s. Bo ten wynik generuje Ci ogolny wynik ponad 1000pkt a mnie 800pkt

 

Wydaje mi sie , ze to moze miec jakis zwiazek z magicznym dopiskiem ATA DEVICE - u nas tego nie ma a u kolegi jest na screenie. Tylko czym to jest spowodowane? W biosie dysk mam niby ustawiony na ata5! choc pod winda widzi ata6 i tez wyniki mam mocno srednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos jest z UK : Samsung 830 Series 256GB Sold State Hard Drive - 2.5" Drive With Laptop installation Kit With Norton Ghost 15.0 za £154.98 inc vat

 

Wydaje mi sie , ze to moze miec jakis zwiazek z magicznym dopiskiem ATA DEVICE - u nas tego nie ma a u kolegi jest na screenie. Tylko czym to jest spowodowane? W biosie dysk mam niby ustawiony na ata5! choc pod winda widzi ata6 i tez wyniki mam mocno srednie.

On to ATA ma dlatego (chyba) ze uzywa sterownika z windowsa do kontrolera - msahci i tak go identyfikuje, a ja mam intelowski - iastor.

Edytowane przez CleaneR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzwa , tydzien temu kupilem tego Samsunga za 190Funtow , taniej nigdzie nie bylo :/

Novatech potrafi zaskoczyc cenami , Scan i Overclockers trzymaja sie sztywno starych cen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie za 100punktów warto kupować coś takiegoo?

zależy mi głównie na szybko działającym systemie nie będę pakował tutaj praktycznie żadnych danych, to programy mają śmigać, a nie filmy.

głównie programuję i od czasu do czasu odpalam gimpa, dlatego nie zależy mi tutaj na odczytach rzędu 400mega na sekundę, a cena wydaje się przystępna.

 

Lepiej ten o którym mówiliśmy na ostatnich stronach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ale one są już do kupienia od kilku tygodni :) i są zupełnie nie konkurencyjne cenowo.

 

Tzn w PL może ich nie było ale gdzie indziej sprowadzane na zamówienie.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pomożecie pomysłami w temacie wariowania Intela 510? Mam ten dysk od ponad roku i już trzeci raz z rzędu zdarzyło mi się, że wyleciała w powietrze zainstalowana na nim Vista: wieczorem komp normalnie wyłączony, rano niebieski ekran, skanowanie dysku z HDTune pokazuje masę uszkodzonych sektorów, jednocześnie SMART jest w stanie idealnym. Secure Erase, uszkodzone sektory znikają, odzyskanie systemu z obrazu i wszystko ładnie znowu śmiga... przez parę miesięcy.

Tym razem programik Intela do dysków SSD raportował zmniejszenie wskaźnika wearout indicator z 100 (max) na 99, ale gdy sprawdzałem dzisiaj rano, z 99 ponownie magicznie zrobiło się 100.

Komputer kręcony, fakt, ale takich jaj z Windozą postawioną na HDD nie miałem ani razu. Sprzęt jak w podpisie, kable od dysków wymieniane, zasilacz na 100% sprawny, RAM sprawdzony.

Widzę tutaj tylko dwie opcje, albo ten dysk żre się z moim sprzętem (wersja ROM kontrolera ICH10 bodaj 8.6 lub w pobliżu), albo dyski SSD są wybitnie czułe na niefachowe podkręcanie i oznacza to, że jednak parametry podkręcenia mam źle ustawione (Q9550@3,4 Ghz - zwiększenie magistrali do 400 Mhz, napięcie procesora 1.25V, taktowanie pamięci 1066 Mhz, reszta wszystkiego na auto). Co jest wg was bardziej prawdopodobne?

Edytowane przez katoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być degradacja krzemu i procek jak wcześniej na tym chodził tak teraz generuje więcej błędów. Nie wykluczone. Zmniejsz do 3.3 nie ruszając napięć i obserwuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Chce przerzucić się na SSD o pojemności 256GB. Mój aktualny HDD ma 512GB. Na Dysku są dwie partycje. Przy klonowaniu pozostało by około 150GB danych. Czy możliwym jest sklonowanie partycji o większym rozmiarze i umieszczenia ich na mniejszym dysku? Czy ktoś już tak robił? Albo czy zmniejszenie partycji przy pomocy GParted a potem zrobienie obrazu całego dysku i wgranie go na SSD by się powiodło?

 

Mam też pytanie odnośnie samsunga 830. Czy któryś z forumowiczów sprawdzał czy ten dysk jest wykrywany w laptopie MSI GX740 ?

Z tego co wyczytałem w internecieźródło to montowanie go w laptopie a nawet w stacjonarce(opinie na amazonie) wiąże się z pewnym ryzykiem gdyż często zdarza się że jest niewidoczny. Jeżeli tak to z całej reszty zostaje mi Crucial M4.

 

Dzięki za info i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acronis ci dopasuje wielkości partycji automatycznie i proporcjonalnie. Nie ma z tym najmniejszego problemu.

 

"Źródło" coś słabe ;) jedna opinia bez znajomości szczegółów, nie ma co zaraz dramatyzować. Wątpię byś miał jakikolwiek problem kompatybilności z nowymi chipsetami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krywol4457:

klonowałem partycję 200GB na cruciala m4 128GB za pomocą xxclone i też poszło bez zająknięcia. Jedyny problem jaki miałem to ustawienie boot selectora także na SSD - do tej pory tego nie zrobiłem, ale to przez to że dostęp do kompa miałem przez pół dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję SSD do mojego przenośnego X200s.

Obecnie na dysku 160GB po formacie i zainstalowaniu potrzebnych rzeczy mam zajete 35GB. Także praktycznie 60GB powinno starczyć.

 

Patrząc na sugestie z pierwszej strony z tanich dysków polecane są OCZ Vertex Plus.

W pixmanii są w promocji:

- 60GB

- 120GB

 

Polecacie taki zakup? Biorąc pod uwagę maksymalny budżet 400zł warto dołożyć do tych 120GB? Może jest obecnie coś innego godnego polecenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zakupiłem Cruciala M4 128 Gb do mojego laptopa i powoli zabieram się za wymianę. Jednak zanim go umieszczę w laptopie, chciałem zainstalować wpierw na nim system i potrzebne oprogramowanie, używając kieszeni na dysk USB - do której miał trafić później stary dysk z lapka. A następnie po takim zabiegu, zamienić dyski. Jednak w Win 7 Ultimate przy próbie instalacji wyskakuje błąd - (mniej więcej) instalator nie obsługuje takiego typu instalacji na USB. Czy jest na to jakaś rada lub program pomocny?

Wygodniejsze wydaje mi się przygotowanie systemu wcześniej, ze wszystkim po instalowanym zanim dysk umieszczę w lapku i chciałem tak sobie ułatwić życie w razie problemów.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie bezsensowna operacja. Włóż SSD tam gdzie ma być i normalnie zainstaluj system. Do danych na starym dysku będziesz miał dostęp skoro zamierzasz zamontować go w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zastanawiam się nad SSD do lapka MSI GT683DX.

Na allegro widziałem Agility 3 za 400zł Agility 4 za 600zł i Vertex'a za 650zł.

Zależy mi na bezawaryjności i wydajności. Który wybarać mając też na uwadzę cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrz faq(pierwsza strona)

jeśli te dyski nie są tam wymienione to znaczy że nie warto

albo inaczej...jeśli ich tam nie ma to znaczy że sprawiają problemy, chcesz problemy możesz kupić...inaczej...patrz w faq i wybierz coś z polecanych....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie dysku do Lenovo X200s.

Lepiej kupić 64GB Samsung 830 (~330zł) czy 120GB OCZ Vertex Plus (~450zł).

 

W teorii 64GB mi wystarczy. Pytanie czy warto dopłacić do tych 120GB czy jesli 64GB mi wystarczy lepiej kupić Samsunga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie dysku do Lenovo X200s.

Lepiej kupić 64GB Samsung 830 (~330zł) czy 120GB OCZ Vertex Plus (~450zł).

 

W teorii 64GB mi wystarczy. Pytanie czy warto dopłacić do tych 120GB czy jesli 64GB mi wystarczy lepiej kupić Samsunga?

 

Pytanie co jest dla Ciebie ważniejsze? Samsung będzie wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung robi wielką ofensywę cenową i choć jeszcze jej nie widać w PL to na "zachodzie" można kupić 128GB za 99€ :blink:

 

Chyba zakupie 3 ssd-ka jak takie ceny zawitają do Polski :)

Czy to prawda, że dyski SSD nie lubią nagłych restartów powodowanych przez niestabilność po OC ?

 

Żaden dysk nie lubi nagłych resetów. Szczególnie nie lubią tego systemy plików. Teoretycznie masz księgowanie itd., ale praktyka pokazuje, że nie zawsze się udaje...

Samemu SSD nic nie powinno się stać.

 

Pozdrawiam

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co jest dla Ciebie ważniejsze? Samsung będzie wydajniejszy.

 

Głównie chodzi o usprawnienie jego pracy, niższy pobór prądu (aktualnie w IDLE pobór spada nawet do 5W, więc na SSD powinno być jeszcze mniej), mniejsze nagrzewanie się.

 

Pytanie czy zauważę różnicę wydajności między tymi dyskami czy ze względu na ekonomiczność lepiej już dołożyć do 120GB Vertex i mieć na zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...