Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Świerze testy

Agility 4 LINK - jak to zwykle z tą serią bywa lepiej sie trzymać od niej z dala...

Plextor M5 Pro LINK - kolejna udana konstrukcja na Marvelu. Tym razem na najnowszej jego wersji 88SS9187. Do tego 5 lat gwarancji. Żeby tylko ceny i dostępność w europie były jeszcze odpowiednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To miedzy Agility 4 a Vertexem 4 jest taka przepasc ? :(

Jednym sie wszyscy zachwyacaja, drugim wszyscy gardza.

Sa tez Ci, ktorzy gardza vertexem ze wzgledu na agility ;x

No nic, ja na swoj egzemplarz czegokolwiek poczekam do pioatku

bo w prolinie dostawa do centrali dopiero jutro bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vertexa nie mam, ale mialem Agility 3 przed M4 i ten zwalnial bardzo, chyba o polowe, jak dobrze pamietam podawalem tutaj screeny. Teraz mam 830, a zona dostala w spadku M4 i jest zachwycona;)

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem 50% zapełnienia i spowolnienia jest głebszy niż wynika to z "pierwszego wrażenia z testó" - Vertex 4 jest szybki (zarówno read/write) problem z wydajnością i spadkiem jest krótkotrwały - na oficjalnym forum nie z abardzo chcą wyjasniac jak toto sie robi ale spadek wydajności jest krótkotrwał:

1. po zapełnieniu 50% wydajność spada to fakt

2. jeśli damy dyskowi "chwile" czasu (tutaj OCZ nie pdoaje konkretnych wartości czasowych - jednakże uspokaja że trwa to dużo krócej niz w przypadku dysków konkurencji) to kontroler "w chwili wolnej (OCZ podaje kila-kilkanaście minut) "uporządkuje" dane na dysku aby przy kolejnych transferach udostepnić tzw. "tryb performance"

3. dla normalnego Kowalskiego przy czestych momentach "bezczynności" w pracy z dyskiem spadek wydajności do trypu "porządkowania" danych (rzekomo przenosi dane do tzw. "pamięci masowej" czyli po naszemu "której nie będziemy przenosić") będzie rzadko widoczny.

4. spadek wydajności jest szczególnie widoczny w testach gdzie sa przemieszczane olbrzymie z punktu widzenia pojemności dysku (dla 64 - połowa to 32GB, dla 128 - połowa to 64 GB i wyżej ) np. AS SSD kilkukrotnie "przerzuca" dane po dysku o objętości kilkudziesięciu GB w wyniku czego owe spadki dają się zauważyć i sa momentami znaczące.

5. dysk vertex jest dla KOWALKSIEGo i tak jest pozycjonowany ; ) więc tak go nalezy odbierać - to nie sprzęt klasy Enterprise więc oczekiwac że w cenie malucha otrzymamy mercedesa klasy SLC jest ... co najmniej naiwnością; )

mam 128BG i pracuje w CAD jako projektant (instalacje elektryczne i budownictwo - w pracy na "troche lepszym sprzęcie" ale w domu gdzie "czasem muszę" zabrać projekt i popracowac nad nim - to inna skala ekonomiczna stąd zakup Vertexa 4 - jako "ekonomiczne" rozwiązanie) - skala skomplikowania warstw plus konieczność składowania wielu wersji (starych i kolejnych świeżych) to ciągła praca nad pzrerzucaniem kilkuanstu GB w ciągu kilkudziesięciu minut - nie odczuwam specjalnego dyskomfortu ; )

 

zrodlo - http://www.proline.p...TX4-25SAT3-128G

Edytowane przez wroner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam mały problem. System nagle wstaje mi ponad minutę. Wyniki w AS SSD są nadal takie same. Podejrzewam, że skopałem sobie płytę główną montując kartę graficzną bez odłączenia komputera z sieci. Podczas startu komp na chwilę zatrzymuje się przy wykrywaniu urządzeń SATA. Porty USB też trochę szaleją. Co mogę właściwie zrobić? Wyciągać bateryjkę z płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz może jaką masz płytę główną - wypadałoby od tego zacząć. ;)

 

tak na czuja z własnego doświadczenia zapytam - nie masz czasem podłączonego dysku do dodatkowego kontrolera dysków ala asmedia albo innego takiego szajsu. takie efekty jak u ciebie mam gdy podepnę dysk do asmedia.

 

dodatkowo odepnij i wepnij jeszcze raz wszystkie kabla sata.

 

może ci też padł jakiś kabel sata - mi kiedyś padł niby porządny od jakiejś tam płyty evga taki "ładny" czarny Dołączona grafika ... a objawiało się to tym że mi kontroler pokazywał błędy na dysku podpiętym do raida. po wymianie kabla jak ręką odjął.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im więcej czytam o Vertex 4 tym mniej mi się podoba - w 2 testach dysk po kilkunastu godzinach pracy pokazuje zużycie podczas gdy HyperX 3K and SSDNow V+ 200 działające na tych samych NAND nie wykazują go wcale.

 

W środowisku bez TRIMu też kiepsko bo garbage collection po 30 minutach idle w niewilkim stopniu poprawia start Visty w stosuku do operacji wykonanej po mocnym obciążeniu http://www.hardwarec...-review-11.html

 

W jednym z testów podczas zepełniania Vertex 4 wystąpił błąd i poleciała partycja. Skończło się formatem.

 

"The Vertex 4 128 GB was filled to 55% full. Normally in testing we fill this to 60% but due to unforeseen copy issues with a storage drive had to stop at the 55% mark. The fill tests finish with AIDA write tests which destroy the partition." http://www.techreact...rtex-4-128gb/3/

 

Opnie na Newegg.com mówią same za siebie - you love it or you hate it Dołączona grafikahttp://www.newegg.co...#scrollFullInfo

 

Co prawda Vertex ma 5 lat gwarancji a Samsung 3 - szkoda tylko, że częściej w OCZ trzeba po nią sięgać.

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ci też padł jakiś kabel sata - mi kiedyś padł niby porządny od jakiejś tam płyty evga taki "ładny" czarny Dołączona grafika ... a objawiało się to tym że mi kontroler pokazywał błędy na dysku podpiętym do raida. po wymianie kabla jak ręką odjął.

 

Właśnie sam do tego doszedłem - nie wykrywało mi DVD. Odłączyłem - wszystko w normie. Wymieniłem kabelek na nowy - też wszystko śmiga. Ale stres był Dołączona grafika

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda Vertex ma 5 lat gwarancji a Samsung 3 - szkoda tylko, że częściej w OCZ trzeba po nią sięgać.

 

Dlatego właśnie dla mnie długość gwarancji jest mniej istotna, nie chodzi o to by przez 5 lat co kwartał wysyłać dysk na RMA tylko żeby nigdy się nie popsuł.

Zawsze można trafić dobrze i nie mieć problemów nigdy, można mieć ich mnóstwo.

 

Nie mniej jednak wiadomo co jest najsolidniejsze na rynku i tym bym się kierował.

Dla przypomnienia ;) Crucial (wszystkie konstrukcje na Marvelu w ogóle), Intel, Samsung. Koniec listy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Za odbiór zamówień w naszych Netpunktach firmowych (Kraków, Warszawa) nie pobieramy żadnych opłat. W pozostałych Netpuntach (partnerskich) koszt odbioru wynosi 9 zł."

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie możliwości odzyskiwania usuniętych wcześniej danych przez polecenie usuń lub Shift+Del na SSD. Na dyskach talerzowych w zależności od częstotliwości zapisów na danej partycji można odzyskać nawet roczne dane. Jak sprawa wygląda na SSD? Czy jest jakiś określony czas, po jakim dysk sam nadpisze usunięte informacje przez jakieś mechanizmy konserwujące, czy dane są nieodzyskiwane dopiero po ich kilkukrotnym nadpisaniu poprzez typowe zapisy na dysku?

Czy wyszukiwanie utraconych danych programami takimi, jak Recuva nie zmniejszą żywotności dysku (niby to tylko odczyt danych na pustej przestrzeni dyskowej, jednak wolę się upewnić)?

Edytowane przez Squizz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore jednak Cruciala M4 bo na morelach cena spada o jakies 8 zl :D

Jednakze, nie zostaly mi zadne wolne kabelki sata, wiec tego cruciala http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-m4-ct128m4ssd2-401896/

podepne takim kablem ? http://www.proline.pl/?p=KABEL+SERIAL+ATA+0.5 i zamontuje na takich sankach ? http://www.proline.pl/?p=AKCGEMADA0009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, kupiłem tego SSD i kompletnie nie wiem jak zrobić, aby było dobrze.

Miałem na stałe 3 partycje na moim HDD: C, D i E. Zamontowałem SSD, system zainstalował sterowniki. Chcę przenieść to co mam na C systemowej na SSD i jego używać jako systemowej. Chcę to zrobić bezboleśnie. Utworzyłem partycję na SSD w Acronis - primary (dobrze zrobiłem?). W tymże programie miałem utworzony backup partycji C, zrobiłem "restore" tego obrazu na utworzoną na SSD partycję H. Ustawiłem w biosie bootowanie z SSD. I może i system wczytuje z SSD ale wszystko inne jest z HDD. Poradźcie mi jak to wszystko zrobić po kolei bo już siły nie mam na kombinowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany - nieaktualne. Należało przywrócić jeszcze MBR w Acronisie, odłączyć HDD, wtedy litera dysku SSD wskoczyła na C, po podpięciu HDD stara partycja C stała się H.

 

ktorego i za ile wziales ?

Intela 330 120GB za 429 zł.

 

Pytanie tylko czy aby na pewno wszystko z nim w porządku? Wynik testu:

Dołączona grafika

 

"31K BAD" - błędne sektory?Dołączona grafika

i wyniki duuuuużo słabsze niż choćby Samsunga prezentowane wyżej. Oj...

Edytowane przez cezar1125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bad alignment (złe wyrównanie partycji) - "It means your drive isn't aligned. It can be caused by installing XP on the drive without creating your own partitions (as XP will create them incorrectly), over-riding the default partition creation during the Windows 7 setup (left alone it will do it correctly) or using cloning software unsuitable for use with SSD or with the wrong settings."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...