Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jakaś totalna lipa z tym Vertexem 4 256 Gb (firmware 1.5). Zainstalowałem czystą 7-kę i po kilku ponownych uruchomieniach czarny ekran. Nawet nie zdążyłem zainstalować sterownika do mostka SB ani sterownika grafiki. W biosie ustawione oczywiscie AHCI i na tym przewodzie działał wcześniej bez zająknięcia Crucial M4. O co chodzi? Reinstalkę robiłem 3 razy. Czyżby jakiś problem z współpracą z AMD-kowymi chipsetami (konkretnie z SB 950)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dysk nie jest skopany i nie powinien pojechać na gwarancję.

 

Ostatnio kupiłem dysk talerzowy i też miałem czarny ekran po zainstalowaniu siódemki. Po piątej instalacji z rzędu dysk przestał być wykrywany w biosie. :(

 

Dzisiaj przyjechał nowy prosto z holandii, ale sprzedaje to badziewie, jak braknie miejsca kupie drugi SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MArkus1 - Chipset AMD nie ma nic do rzeczy, wręcz jest zupełnie przyzwoity.

 

Sprecyzuj - czarny ekran?! Nic sie nie wyświetla (padnięty komp) czy sa jakieś napisy (np nie wykrywa już dysku) czy ekran jest jednak niebieski z napisami?

 

Wadliwy egzemplarz trafić sie może zawsze. Jak upewnisz się że to nic innego w kompie j.w. na gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może mieć znaczenie to, że podpiąłem napędy po kolei tj. vertex 4 do sata1 HDD do sata2 i Blu-ray do sata3? Przecież to nie taśma ide to chyba nie powinno mieć znaczenia? Spróbuję z tym instalowaniem na ide i z odpięciem talerzowca. Jednak jeśli pojawiają sie problemy już na tym etapie to vertex 4 może być problematyczny. Jeśli podepnę dysk nie jako systemowy to działa bez zarzutu.

@rafa po instalacji czystego systemu, którą za każdym razem udaje się zakończyć system po restarcie lub włączeniu "z palca" wyświetla startowe logo windows na czarnym tle po czym obraz robi się czarny i koniec. ŻADNYCH komunikatów. W trybie awaryjnym się uruchamia. Znalazłem na stronie ocz-ta jakieś ustawienia do biosu uefi mojej płyty ale tyczyły one vertexa 3 więc na sandforce. Ogólnie wietrzę problem. Trza było kupić większego cruciala był nawet tańszy, zachciało mi się ocz-towego syfu to mam. Czy można zwrócić/wymienić dysk na inny jeśli nie chce działać z moją płytą? (tryb ide wykluczam jako mało wydajny)?

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Marka Plextor kojarzona jest głównie z wysokiej klasy czytnikami optycznymi, rzadziej z pamięciami masowymi, które powoli stają się ważnym filarem w portfolio firmy. Plextor od jakiegoś czasu prężnie działa na rynku nośników półprzewodnikowych, aczkolwiek w naszym pięknym kraju dużej popularności jeszcze nie zdobył. Wysoka niezawodność, nienaganna wydajność oraz eleganckie wykonanie niestety kosztuje, zaś okazjonalne akcje promocyjne to zdecydowanie zbyt mało, aby skutecznie trafić do potencjalnego odbiorcy... Jednak wszystko może się niebawem zmienić za sprawą nowej serii dysków SSD Plextor M5S, które oferują bardzo dobre parametry w niewygórowanej cenie, rzucając rękawicę nośnikom OCZ Vertex 4, Crucial M4 czy nawet Samsung SSD 830. Urządzenia zbudowano na sprawdzonym kontrolerze Marvella, więc o realną wydajność oraz bezpieczeństwo przechowywanych danych można być względnie spokojnym. Tradycyjnie prezentujemy Wam obszerny test całej rodziny nośników Plextor M5S w rozmiarach 64,128 i 256 GB...

 

Test Plextor M5S 64/128/256 GB - Alternatywa dla Crucial M4

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PurePC nie zwalnia tempa, niezłą Wam szykując gratkę, oprócz testów i recenzji, szybkie dyski na dokładkę. Konkurs za konkursem leci, tej jesieni to już trzeci, warto zatem sił spróbować, aby później nie żałować. Można wygrać trzy nośniki, od Intela wprost z fabryki, nówki sztuki nie śmigane, elegancko spakowane. Jednak rodzi się pytanie, czym zabłysnąć będzie trzeba, bowiem jak wszystkim wiadomo, SSD nie spada z nieba. Tutaj czeka Was wyzwanie i zabawa w rymowanie, więc składajcie zręcznie słowa w czym pomoże mądra głowa. Bierzcie kartki i ołówki, gumki, kredki, temperówki, aby twórczość swą utrwalić - potem przesłać, się pochwalić, zaś najlepsze trzy wywody otrzymają wnet nagrody. Dwa tygodnie macie czasu - nie wychodźcie więc do lasu, słownik bacznie przekartkujcie, twórzcie rymy - kombinujcie. Czy to admin, czy redaktor, moderator, kiepski aktor albo ksiądz z twojej parafii, każdy przecież TO potrafi i w tych słowach brak przesady - tylko leń by nie dał rady.

Dołączona grafika

 

Dobrze, a teraz pisząc po ludzku - konkurs polega na przygotowaniu chwytliwej, zabawnej lub mądrej rymowanki, gdzie należy uwzględnić słowa: Intel i SSD w dowolnej kolejności, częstotliwości oraz kontekście. Maksymalna liczba znaków rymowanki: 800, dlatego wartości tej prosimy przestrzegać. Użytkownik posiadający zarejestrowane konto w PurePC.pl może przesłać maksymalnie 2 (dwie) prace konkursowe. Każde kolejne nadprogramowe zgłoszenie będzie automatycznie usuwane. Nie ma możliwości wycofania wcześniej nadesłanych prac. Rymowanki wysyłamy w zakładce Zadanie pod TYM LINKIEM, gdzie trzeba podać nick na PurePC i adres e-mail. Reszta należy do Was Dołączona grafika Jeśli trafi się naprawdę dużo udanych prac, możecie liczyć na dodatkowe drobne upominki od Intela, oczywiście oprócz trzech SSD 330. Zapraszamy na stronę konkursową pod TYM LINKIEM, gdzie znajdziecie szczegółowy regulamin zabawy, trochę informacji o nagrodach i sponsorze. Prosiliście o konkurs z SSD i bez Facebooka - no to proszę bardzo. Mecenasem imprezy zostaje Caleb, czyli... Ja Dołączona grafika

 

Nagrody:

  • Miejsce: Intel SSD 330 180 GB Box
  • Miejsce: Intel SSD 330 120 GB Box
  • Miejsce: Intel SSD 330 120 GB Box

Konkurs! Kręć z Intelem rymy swe, może wygrasz SSD!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem dziś OCZ Vertex 4, podłączyłem pod moją P7P55D Premium http://pl.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1156/P7P55D_Premium/#specifications

Podłączyłem oczywiście w odpowiedni port i zastosowaniem kabla dostarczonego z płytą główną.

Niestety nie oszołomił mnie swoimi prędkościami. Zastanawiam się dlaczego ?

Oprogramowanie dysku to 1.5

Windows 7 świeżo zainstalowany + wszystkie sterowniki kontrolerów i chipsetu najnowsze. Zastosowałem się do poradnika z purepc o konfiguracji systemu dla ssd.

 

ATTO 4MB 170/360MB/s

CrystalDyskMark 4k 17/60MB/s

 

Macie może jakieś sugestie co zrobić ? Równie dobrze mogłem kupić jakiś starej technologi dysk na SATA2 i podobne osiągi bym miał. Myślę że to może wina kontrolera

Marvell® 88SE9123 SATA controller

 

EDIT:

Podłączyłem dysk do SATA2 na płycie i już jest lepiej, (260/270MB/s) ten SATA3 na Marvellu to jakaś straszna porażka. Niestety lipa z pełnego wykorzystania możliwości dysku Dołączona grafika Może macie jakieś sugestie co zrobić żeby całą mocą dawać ? Może jakiś kontroler na PCI-E? Niestety utknąłem z moją płytą i Prockiem bo ostatnio doszło do zalania i poopalały mi się piny na procku, jakoś działa, ale na pewno już tego nie sprzedam.

Edytowane przez goldi11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sata 2 masz bardzo dobra wydajność. Jak wielokrotnie tutaj pisaliśmy sata III nie wiele zmienia.

Jedyną alternatywą jest płyta na P67/Z68/Z77 a rozsądnym wyjściem jest pozostanie na tym co masz.

 

Kontrolery takie jak np ten Marvell to najlepiej służą jak się je wyłącza ;) A dobry kontroler na pcie będzie kosztował tyle co nowa płyta z procesorem...

 

Dzięki za test. Bardzo dobry pomysł bo marka niedoceniona na rynku PL a warta uwagi.

Wersja 256GB rzeczywiście imponuje i walczy równo z konkurentami.

 

A co do Vertexa i jego reakcji na zapełnienie to jakie testy robiliście, czy były to same syntetyki czy też testy praktyczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem Raid 0 z HDD i nie zbliżał się nawet trochę do wydajności pojedynczego SSD. Kilkudziesięciokrotnie krótszy czas dostępu do danych miażdży wszystkie talerzowce.

 

Jak to jest mały skok to...chyba miałeś jakieś nierealne oczekiwania... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za test. Bardzo dobry pomysł bo marka niedoceniona na rynku PL a warta uwagi.

Wersja 256GB rzeczywiście imponuje i walczy równo z konkurentami.

 

Nie ma sprawy ;] Obecnie ciężko znaleźć coś ciekawego do testowana, bo prawie wszystko obskoczyliśmy.

 

A co do Vertexa i jego reakcji na zapełnienie to jakie testy robiliście, czy były to same syntetyki czy też testy praktyczne?

 

Komplet testów z procedury testowej więc wszystkiego po trochu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goldi11, proponuję odpalic Wiedźmina/Starcrafta/Diablo3 albo jakąkolwiek inną grę i zrobić CTRL+esc albo alt+tab, generalnie wyjść do pulpitu, coś porobić, i potem wrócić do gry. Na SSD ta operacja jest prędkościowo u mnie porówywalna do odpalenia windowsowego kalkulatora, na HDD może zająć trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caleb

 

Czekam na teścik Corsair Neutron 120GB Dołączona grafika

 

@qhash

 

Też mi się wydaje, że RAM załatwia sprawę. Ogromny skok był między 2 a 6GB RAMu. Na 6GB trwa to dosłownie moment nawet na HDD.

 

Dobrym testem różnicy wydajność HDD vs SSD jest poza kopiowaniem pakowanie/wypakowywanie plików a różnice w przypadku dużej ilości plików są znaczne nawet porównując SSD między sobą (źródło: http://www.pc-experi...?threadid=33289)

post-10949-0-87259700-1347889996_thumb.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrym testem różnicy wydajność HDD vs SSD jest poza kopiowaniem pakowanie/wypakowywanie plików a różnice w przypadku dużej ilości plików są znaczne nawet porównując SSD między sobą (źródło: http://www.pc-experi...?threadid=33289)

 

To nie jest dobrym testem. SSD niszczą swoim czasem dostępu, transfer liniowy jest tylko miłym dodatkiem Dołączona grafika

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DeathTomahawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że w benchmarkach widać mega różnicę w czasach dostępu - mnie interesuje korzyść dla usera dlatego cytuje taki test w którym różnice między dyskami jaskrawo widać.

 

BTW, ostatnio miałem jazdę z moim systemem Win 7 64bit. Po wybudzeniu nagle postanowił zainstalować standardowy M$ahci (system pracował pod AHCI Intelowskim) i po restarcie straciłem całkowicie dostęp do compa i danych. Z pomocą przyszedł ... Antywirus - konkretnie Kaspersky Rescue Disc 10 którym dostałem się do danych i przerzuciłem je na drugi dysk. Potem format SSD i instalka windy na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że w benchmarkach widać mega różnicę w czasach dostępu - mnie interesuje korzyść dla usera dlatego cytuje taki test w którym różnice między dyskami jaskrawo widać.

 

Ale co z tego, że transfer jest taki i owaki skoro za cenę SSD 256GB można zrobić macierz RAID0, która transfer będzie miała podobny, a pojemność duuużo większą?

Natomiast czasu dostępu nijak na HDD nie poprawisz...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem Raid 0 z HDD i nie zbliżał się nawet trochę do wydajności pojedynczego SSD. Kilkudziesięciokrotnie krótszy czas dostępu do danych miażdży wszystkie talerzowce.

 

Jak to jest mały skok to...chyba miałeś jakieś nierealne oczekiwania... Dołączona grafika

 

Bo wszyscy patrzą na transfer liniowy jak na wyrocznię i wydaje im się, że jak miał 220, a ma 250, to niewiele zyskał...
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak oczekiwania i rezultaty mierzy się np samym HDTach to takie kwiatki wychodzą Dołączona grafika

 

 

A co do ALT +Tab - niezaprzeczalnie to podstawa, ale przy małej jej ilości plik wymiany na SSD jednak o wiele sprawniej działa

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja podpytam o jedną rzecz- szukam sobie właśnie dobrego SSDka i trafiłem na ten Wasz test Plextora. Ktoś wrzucił w komentarzu link do tomshardware w którym pokazany jest problem z Vertexem- rzeczywiście na wykresach wygląda to nieciekawie- Czy moglibyście przetestować tego SSDka po zapełnieniu połowy? Czy ktoś to sprawdzał w praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZUY_BEZCZELNY_CHAM

prośba do redakcji ppc, moglibyście przetestować dyski SSD firmy GOODRAM Thunder (60/120gb), praktycznie nigdzie nie ma testów tych SSD a dobrze byłoby wiedzieć jaki jest poziom wykonania/wydajności tych SSDków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak będzie się prezentować wersja M5P plextora o pojemności 256gb. przymierzam się do ssd 256 ale prawdę mówiąc po teście na purepc jestem totalnie skołowany i nie wiem którego wybrać?

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja podpytam o jedną rzecz- szukam sobie właśnie dobrego SSDka i trafiłem na ten Wasz test Plextora. Ktoś wrzucił w komentarzu link do tomshardware w którym pokazany jest problem z Vertexem- rzeczywiście na wykresach wygląda to nieciekawie- Czy moglibyście przetestować tego SSDka po zapełnieniu połowy? Czy ktoś to sprawdzał w praktyce?

 

http://forum.purepc.pl/topic/270332-wszystko-o-ssd-faq-1-strona/page__st__7980#entry3750822

http://forum.purepc.pl/topic/270332-wszystko-o-ssd-faq-1-strona/page__st__7980?do=findComment&comment=3750846

 

Nawet ostatnią stronę ciężko przeczytać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, czy offset 2048(512bajtów na sektor) jest prawidłowy dla m4 64 GB? Trochę o tym czytałem, ale nie do końca ogarniam i wolałbym się upewnić. Zwłaszcza, że sam nic nie zmieniałem, a poprzednio instalator win 7 sam ustawił na 1024. Czy to nie firmware odpowiada za domyślne alignment?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...