Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Też zaktualizowałem. Nie wiedzieć czemu opcja aktualizacji spod Windowsa nie wykrywała dysku.

A jakiś tydzień temu zauważyłem update biosu w lapku. Dał niezłego kopa, ponieważ na starym długo myślał przy startowaniu (przed ladowaniem systemu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nic nie zmieniło.

 

Jakieś inne oprogramowanie (fabryczne od laptopa?) ustawione na inne niż performance? Tak mi to wygląda na jakieś ustawienia "pro eko" ale oczywiście nie koniecznie.

Na próbe zainstaluj też najnowsze sterowniki Intela do AHCI zamiast tych systemowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś inne oprogramowanie (fabryczne od laptopa?) ustawione na inne niż performance? Tak mi to wygląda na jakieś ustawienia "pro eko" ale oczywiście nie koniecznie.

Na próbe zainstaluj też najnowsze sterowniki Intela do AHCI zamiast tych systemowych.

 

Nie mam żadnego oprogramowania do ustawiania wydajności.

Jak takie sterowniki się nazywają?

 

Wynik po wgraniu sterowników della i (może nie ma znaczenia) SP1 do 7:

Dołączona grafika

 

Widać poprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest gorzej u jednych te sterowniki poprawiają u innych pogarszają.

Ustawiłeś w schemat zasilania na wysoką wydajność ?

 

Tak, mam ustawiony schemat "wysoka wydajność".

 

PS. http://www.techinfer...hipset-laptops/

Poszukam czegoś, jak nic nie znajde to się poddaję.

 

EDIT:

Po wykonaniu korekty w rejestrze (z linku wyżej):

Dołączona grafika

 

Po odinstalowaniu Intel Rapid:

Dołączona grafika

 

Po wyłączeniu Idle procesora (wymagana zmiana w rejestrze):

Dołączona grafika

 

Podsumowując (dotyczy chipsetów PM55/HM55):

1.

 

open the registry, go to:

[HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetservicesintelppm]

and change "Start" from 3 to 4. Then go to:

[HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetservicesProcessor]

and change "Start" from 3 to 4.

2.

 

go to:

[HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlPowerPowerSettings54533251-82be-4824-96c1-47b60b740d005d76a2ca-e8c0-402f-a133-2158492d58ad]

and change the “Attributes” from 1 to 0.

Następnie w zaawansowanych opcjach zasilania zmienić w sekcji "Zarządzanie energią procesora" - > "Wyłączenie stanu bezczynności" na "Wyłącz bezczynność".

Źródło: http://www.storagereview.com/how_to_improve_low_ssd_performance_in_intel_series_5_chipset_environments

Edytowane przez Mariojas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to jest zabieg czysto pod benchmarki i zupełnie bez sensu na co dzień. Raz że różnicy nie jesteś w stanie odczuć, dwa na laptopie zeżre baterie znacznie szybciej.

 

Skoro tak to nic tylko zmienić kompa :P Zostawiam jak jest. Baterią się nie przejmuje bo od dawna mam ją do wymiany i korzystam tylko z zasilacza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie super okazja mi dziś przypadkiem wpadła w oko

 

Lite On E200 80GB za 219zł http://www.x-kom.pl/goracy_strzal/316

 

Dysku nie ma się co bać, jest na Marvelu. Lite On produkuje SSD m.in. dla Corsair i Plextor więc to są doświadczeni gracze. Mają tylko dwie serie pod własną banderą a inna pojemność pewnie by nie robić konkurencji swoim głównym klientom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zrezygnowałem już z RAID0 w wykonaniu 2x 830 i póki co pracuję na jednym 830 120GB. Mam pytanie co myślicie o zmianie Samsunga 830 120GB na:

 

Corsair SSD Force GS (2.5", 180GB, SATA/600)

albo nawet:

Corsair SSD Force GT (2.5", 240GB, SATA/600)

 

Mowa pod kontem wydajności, pojemność w tym wypadku nie jest istotna. Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej interesujący będzie chyba Plextor M5Pro http://www.tomshardw...-nand,3267.html

 

jak się pojawi w sprzedaży to sobie chyba takiego sperezntuję. 128gb to za mało na system i jakiś podstawowy soft. w łykend musiałem robić porządki na ssd jak się okazało że mam 3gb wolnego miejsca...

 

edit:

 

cena zaporowa za tego plextora 1149zł http://www.alternate.pl/html/product/Plextor/256GB_M5P/1025076/?

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zrezygnowałem już z RAID0 w wykonaniu 2x 830 i póki co pracuję na jednym 830 120GB. Mam pytanie co myślicie o zmianie Samsunga 830 120GB na:

 

Corsair SSD Force GS (2.5", 180GB, SATA/600)

albo nawet:

Corsair SSD Force GT (2.5", 240GB, SATA/600)

 

Mowa pod kontem wydajności, pojemność w tym wypadku nie jest istotna. Z góry dzięki Dołączona grafika

 

Mardok oszalałeś? Nie Cię ręka boska broni. Chcesz zamienić jedne z najwydajniejszych (najwydajniejsze?) ssd na rynku na jakieś śmiecie na SF? Zapomnij. Jak już chcesz coś zmienić to pomyśl o większym Samsungu lub czymś na Marvell'uDołączona grafika pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zrezygnowałem już z RAID0 w wykonaniu 2x 830 i póki co pracuję na jednym 830 120GB. Mam pytanie co myślicie o zmianie Samsunga 830 120GB na:

 

Corsair SSD Force GS (2.5", 180GB, SATA/600)

albo nawet:

Corsair SSD Force GT (2.5", 240GB, SATA/600)

 

Mowa pod kontem wydajności, pojemność w tym wypadku nie jest istotna. Z góry dzięki Dołączona grafika

 

Pod kątem wydajności to albo regres albo w najlepszym wypadku nic się nie zmieni. Z Samsunga taka bestia że dorównuje siłą większym ;)

 

Jak chcesz więcej mocy to 256GB wersje Samsung, Vertex 4, Corsair Performance Pro, Plextor M5P

Albo czekaj na Samsung 840 pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok

Dołączona grafika

 

Jak to jest możliwe, że koledze podaje transfer 413MB/s na sata II?

 

Tak na prawdę duża część danych testowych znalazła się w cache systemowym. Stąd takie liczby.

Dlatego też czasem kopiując przez USB 2.0 (niezależnie od pendrive) początkowy transfer wynosi nawet 100MB/s

 

Z parametrów cząstkowych mających największy wpływ na pracę systemu/aplikacji to ważniejszy jest w testach wynik dla 4k czy dla 4k-64?

Tak pytam jakbym miał kupować notebuka z ssd to na co patrzeć...

 

W zasadzie oba. Jeden pokazuje wydajność pod bardzo niewielkim obciążeniem (mało zadań w jednym czasie) a drugi kiedy liczba zapytań do dysku jest bardzo duża.

Praca systemu to większość odczyty więc to one są najważniejsze.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena tego Plextora M5P zaporowa, ale to M5S w testach wypadło tylko trochę gorzej, więc może nie warto czekać i przepłacać.

No chyba że na tego Samsunga 840, który będzie killerem :)

Edytowane przez Mazex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On już został przetestowany. Podawane były linki. Jest na obrazku który wkleiłem. I jest faktycznie kilerem Dołączona grafika

 

http://thessdreview....touchable-iops/

http://www.anandtech...ro-256gb-review

http://www.tomshardware.com/reviews/840-pro-ssd-toggle-mode-2,3302-5.html

 

Ciekaw jestem wersji 128GB.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam;

Chciałbym Was poprosić o radę.

Aktualnie mam stacje roboczą Dell T5400 jest tam kontroler raid (Intel 631xESB/6321ESB - SATA RAID Controller) na płycie głównej. Maksymalnie co się da wycisnąć to SATA 3.0Gb/s. Aktualnie mam dwa stare dyski mechaniczde WD spięte w RAID 0.

Teraz chciałbym dokupić albo jeden dysk 256GB SSD lub dwa dyski 128GB i spiąć je w RAID 0.

Pytanie teraz, co będzie lepiej i szybiciej działać ?

Dysk SSD jak prawdopodobnie kupię to Crucial M4.

Jeżeli zepnę dyski SSD w RAID 0, to TRIM nie będzie działał w ogóle, bo na pewno Dell biosu z raidu nie wypuści nowego, żebym mógł zainstalować sterowniki Intel Rapid Storage Tchnology w wersji 11,5 wspierajacej TRIM. Jeżeli zamontuje jeden dysk, to TRIM powinien działać, bo za 4 tygodnie będzie tam windows 8, aktualnie jest Vista 64bit.

Na stacji roboczej mam Inventora i jak otwieram jakieś większe złożenie, to jest wczytywane bardzo dużo małych plików.

Co będzie lepsze 1SSD czy 2SSD w RAID 0 ? No i oczywiście czy Crucial M4 to dobry wybór do mojej pracy?

Jak by to był komputer do domu, to nie byłoby kłopotu i wybrał bym jeden większy dysk czyli 256GB.

Dzięki za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...