Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w win8 tez trzeba robic te wszystkie optymalizacje systemu podane w FAQ?

Na razie wylaczylem plik wymiany, od premiery 7 nie uzywam, to zapewne w 8 sie nie zmienilo.

Defragmentacja nazywa sie teraz optymalizacja i nie wiem czy SSD zostaly jakos uwzglednione.

Samsung Magician zniknal ze strony samsunga i oficjalnie nie wspiera win8.

Rozumiem ze generacja 2 pozbawiona jest tych wad z utrata wydajnosci przy wielokrotnym zapisie komorek i mozna cala sprawe olac?

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To faq ktoś powinien usunąć. Defragmentacja wyłączona ma być, plik wymiany wedle uznania i na tym zakończ :) Można ewentualnie o superfetch i prefetch pomyśleć, ale zdania są podzielone. A jeszcze jedno - jak nie korzystasz z hibernacji to ja wyłącz.

 

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączenie prefetch:

Windows Registry Editor Version 5.00[HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMControlSet001ControlSession ManagerMemory ManagementPrefetchParameters]"EnableSuperfetch"=dword:00000000"EnablePrefetcher"=dword:00000000[HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMControlSet002ControlSession ManagerMemory ManagementPrefetchParameters]"EnableSuperfetch"=dword:00000000"EnablePrefetcher"=dword:00000000[HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlSession ManagerMemory ManagementPrefetchParameters]"EnableSuperfetch"=dword:00000000"EnablePrefetcher"=dword:00000000
http://www.mediafire.com/?gxmu9zzbjvi11ax

 

Przeniesienie TEMP:

Zamiast przenosić można utworzyć dowiązanie (uruchamiamy cmd jako administrator)

(najpierw musimy usunąć stary folder temp i w to miejsce utworzyć dowiązanie komendą niżej)

mklink /J %UserProfile%AppDataLocalTemp D:Temp

Polecam przenosić temp do ramdysku http://memory.dataram.com/products-and-services/software/ramdisk , Tak można "przenosić każdy folder".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie indeksowania (windows search) jeżeli posiadam w komputerze jeden dysk ssd i dwa hdd to trzeba wyłączyć windows search bo to wyłaczy indeksowanie też na hdd czy jest możliwe wyłaczenie tylko na ssd ?

 

Mozesz to wylaczac per partycja, masz we wlasciwosciach czy pozwalac na indeksowanie czy tez nie.

 

Wyłączenie prefetch:

Windows Registry Editor Version 5.00[HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMControlSet001ControlSession ManagerMemory ManagementPrefetchParameters]"EnableSuperfetch"=dword:00000000"EnablePrefetcher"=dword:00000000[HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMControlSet002ControlSession ManagerMemory ManagementPrefetchParameters]"EnableSuperfetch"=dword:00000000"EnablePrefetcher"=dword:00000000[HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlSession ManagerMemory ManagementPrefetchParameters]"EnableSuperfetch"=dword:00000000"EnablePrefetcher"=dword:00000000
http://www.mediafire...gxmu9zzbjvi11ax

 

Przeniesienie TEMP:

Zamiast przenosić można utworzyć dowiązanie (uruchamiamy cmd jako administrator)

(najpierw musimy usunąć stary folder temp i w to miejsce utworzyć dowiązanie komendą niżej)

mklink /J %UserProfile%AppDataLocalTemp D:Temp

Polecam przenosić temp do ramdysku http://memory.datara...oftware/ramdisk , Tak można "przenosić każdy folder".

 

Nastepny z przenoszeniem TEMPa, tylko po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pewnych operacjach stały temp na dysku jest konieczny. Sam miałem różne tempy i cache na RAM dysku i po testach doszedłem do wniosku że nie ma absolutnie żadnej różnicy jak są na SSD. Więc dałem spokój i teraz wszystko jest na SSD.

 

Czas dostępu HDD 12ms w raid 6ms (nawet jeśli). Czas dostępu SSD 0.05ms, ponad 100 razy szybciej. Ja nie odczuwam różnicy pomiędzy ram dyskiem a SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Stoję przed dylematem. W pierwszym poście ostrzegacie przed dyskami opartymi o kontroler SandForce-2xxx. Znalazłem fajną 'promocję' w komputroniku na dysk:

 

http://www.komputronik.pl/product/158441/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Intel_2_5_SSD-330_MLC_120_GB_Serial_ATA_3_Box.html

 

Jest on oparty właśnie o kontroler LSI SandForce SF-2281. Problem w tym że na benchmark.pl piszą:

 

Niedawno mieliśmy okazję testować Intela SSD 520, w przypadku którego producent postanowił zastosować popularny, ale nieco kontrowersyjny kontroler LSI SandForce SF-2281. Jak się okazało w testach nowy firmware napisany od podstaw przez Intela sprawuje się znacznie lepiej, niż w wielu konkurencyjnych urządzeniach, i nie ma tendencji do generowania błędów i "dziwnego" zachowania. Sercem modelu SSD 330 również jest kontroler SF-2281 z poprawionym oprogramowaniem, połączony z kośćmi pamięci wykonanymi w procesie technologicznym 25 nm. Nośniki Intela, które trafiają na rynek, są zazwyczaj o wiele dokładniej przebadane niż dyski wielu konkurentów.

Jak mam się do tego ustosunkować?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przenoszenie temp, czy innych nie ma sensu, dyski ssd mają 3 lata gwarancji, za 3 lata nawet jeśli coś by sie stało to te ssd które teraz są za parę set złoty będą w cenie złomu, nie ma sensu oszczędzać tylko korzystać puki jest gwarancja, to samo za starymi przyzwyczajeniami z talerzowych dysków, typu instalacja najpierw systemu, czy programów, przecież do całego dysku dostęp i prędkości są takie same więc "bałagan" tu w sumie nie przeszkadza w żaden sposób, uwolnijmy swoje umysły :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Defragmentacja wyłączona ma być...Można ewentualnie o superfetch i prefetch pomyśleć, ale zdania są podzielone. A jeszcze jedno - jak nie korzystasz z hibernacji to ja wyłącz.

 

Defragmentacja na jest automatycznie wyłączona na SSD podczas instalacji systemu. Tak samo Hibernacja. Jedynie ktoś kto przenosił system klonowaniem z HDD może mieć potrzebę wyłączyć to ręcznie.

Indeksowanie dla pojedynczych partycji i nic więcej nie trzeba.

 

Superfetch i prefetch wyłączało się w czasach pierwszej generacji SSD.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Defragmentacja na jest automatycznie wyłączona na SSD podczas instalacji systemu. Tak samo Hibernacja. Jedynie ktoś kto przenosił system klonowaniem z HDD może mieć potrzebę wyłączyć to ręcznie.

Indeksowanie dla pojedynczych partycji i nic więcej nie trzeba.

 

Ano widzisz - fakt, że przeniosłem system mnie zmylił :)

 

Superfetch i prefetch wyłączało się w czasach pierwszej generacji SSD.

 

Mógłbyś rozwinąć, "googlowałem" trochę na ten temat i nie znalazłem nic szczegółnego. Ja wyłączyłem zgodnie z zaleceniem Samsungowej aplikacji. Włączyć z powrotem - będzie jakiś skok wydajności?

 

I ostatnia sprawa - wyłączenie opróżniania buforu zapisu. Mam odznaczone, a jak wklejałem testy z benchmarka - wydajność jak na SATA2 wzorowa. Chyba zostawić odznaczone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zaistalowałem system na 830-stce ( z wspomnianego promo z x-komu), mam płytę z SATA2 więc wiadomo jest troche gorzej, ogólnie to na pewno jest szybciej, system ładuje sie szybciej, oczywiście bios i tak musi przejść to chyba trwa najdłużej, ładowanie sie programów błyskawiczne, choć spodziewałem się troszkę więcej, ale może to wynika z tego że miałem dość dobrze zooptymalizowany system na moim talerzowcu, mialem mały problem bo nie chciał sie zainstalowac win7 pod AHCI, dopiero pod IDE .. potem zmeniłem na AHCI, dziwne, ale najwazniejsze że działa :)

dodaję screena z AS SSD dla potomnych ;)

post-165485-0-18273300-1353845942_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś rozwinąć, "googlowałem" trochę na ten temat i nie znalazłem nic szczegółnego. Ja wyłączyłem zgodnie z zaleceniem Samsungowej aplikacji. Włączyć z powrotem - będzie jakiś skok wydajności?

 

I ostatnia sprawa - wyłączenie opróżniania buforu zapisu. Mam odznaczone, a jak wklejałem testy z benchmarka - wydajność jak na SATA2 wzorowa. Chyba zostawić odznaczone?

 

Wyłączało się to z powodu relatywnie słabej pracy pierwszych SSD, nie jest to dziś warunek konieczny ale jak Magician wyłączył to zostaw.

Drugie też pozostaw bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. :) Mam okazję kupić:

 

http://www.x-kom.pl/p/75615-dysk-twardy-2,5-sata-kingston-120gb-2,5-sata-ssd-svp200s3.html

 

Za 310 zł. On również jest na kontrolerze SandForce. Zdecydowanie odradzacie kupno tego dysku? A może powychodziły jakieś nowe firmware'y?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej - unikać Sandforce. Wiem z własnego doświadczenia nawet.

Z kolei moje pytanie: Liteon E200 160GB - czy warto? Pierwotnie planowałem zakup Cruciala m4 128, jednak wcześniej wymieniony ma niegorsze parametry, większą pojemność i zbliżoną cenę.

Do lapka z sygnaturki :).

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiony, liczę na to, że będzie się spisywał co najmniej tak dobrze, jak Crucial m4 i Intel 320 już obecne w domu :).

@tosik - czytałem zarówno twojego posta, jak i tego niżej

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną dużą partycję na SSD pod XP, czym ją podzielić (najlepiej w systemie), żeby się nie posypał alignment? Używałem darmowego Partition Master, ale niestety druga, wydzielona partycja, ma już załatwiony alignment po takim podziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przenosiłem system, na drugiej partycji było trochę softu instalowane już (system ma prawie 4 lata, stawiany jeszcze na talerzowcu), no i zmiana litery dysku = problemy. Teraz miałem tylko przesiadkę Crucial -> Intel 330, bo ten Intel gryzie się chyba z mobo w desktopie, a w lapku póki co jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...