Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Parę dni temu był poruszony temat Lite on e-200 gdzie mówiliście, że jest warty uwagi. W tamtym czasie, dysk ten widniał w zestawieniu na pierwszej stronie, a teraz już zniknął (pomimo "nowej" ceny, 100-200 zł mniej). Można wiedzieć czym było to spowodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena która się pojawiła była dużo wyższa (po tym jak skończył sie zapas w jednym ze sklepów). Potem nie zauważyłem żeby spadała ale może coś przeoczyłem.

Po prostu stał sie nieopłacalny przez cenę, z samym dyskiem wszystko w porządku. Nie jestem w stanie śledzić wszystkiego co się dzieje więc czasem coś mogę przeoczyć.

 

EDIT

Już go spowrotem dodałem. Choć na skąpcu jest tylko jedna oferta jest ona świetna cenowo jak za 160GB.

80GB poznikały z rynku, miejmy nadzieje że wrócą w tej rewelacyjnej cenie.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena która się pojawiła była dużo wyższa (po tym jak skończył sie zapas w jednym ze sklepów). Potem nie zauważyłem żeby spadała ale może coś przeoczyłem.

Po prostu stał sie nieopłacalny przez cenę, z samym dyskiem wszystko w porządku. Nie jestem w stanie śledzić wszystkiego co się dzieje więc czasem coś mogę przeoczyć.

 

EDIT

Już go spowrotem dodałem. Choć na skąpcu jest tylko jedna oferta jest ona świetna cenowo jak za 160GB.

80GB poznikały z rynku, miejmy nadzieje że wrócą w tej rewelacyjnej cenie.

 

To jeszcze popraw linki, bo zamieniles je z Vertexem 4 Dołączona grafika

 

Sam od jakiegos czasu obserwuje rynek SSD, bo powoli przymierzam sie do zakupu czegos. Najbardziej zainteresowal mnie wlasnie LiteOn 160GB za korzystny stosunek pojemnosci do ceny oraz pochlebne opinie. Z tego co widzialem, to tylko w esc mozna kupic ten dysk po tak niskiej cenie (ktora jeszcze nie tak dawno temu wynosila 400 zl, teraz 430), inne sklepy liczyly sobie grubo ponad 600-700 zl a to juz pulap dyskow 256GB... Ciekaw natomiast jestem jak to jest z gwarancja? Sklep informuje o 2 latach gwarancji producenta, natomiast producent na swojej stronie wspomina o 3-letniej gwarancji - 1) http://www.liteonssd.../e200-page.html 2) http://www.liteonit....cification.html. Ma ktos moze wiecej informacji w tym temacie? Ewentualnie jak wyglada procedura reklamacji - czy przez sklep czy bezposrednio u Liteona? Niestety nie udalo mi sie znalezc takiej informacji.

 

Swoja droga to ceny, przynajmniej w niektorych przypadkach, poszly nieco w gore. Wspomniany wyzej Liteon, Samsung 830 128GB do niedawna byl jeszcze do wyrwania za 369 w redcoonie, teraz 389... Ciekawe czy to przejaw magii swiat czy po prostu zwyzki cen? Dołączona grafika

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, poprawione.

 

Często jest tak że np sklep realizuje przez te pierwsze dwa lata a ostatni rok sam producent. Zwykle wymaga to zarejestrowania produktu na stronie producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wrócić do problemu z posta #entry3765528 Otóż przyczyną niższych osiągów 4k była włączona opcja oszczędzania energii przez cpu. Po wyłączeniu trybu "bezczynności" procesor owszem nie obniżał taktowania w idle, ale osiągi dysku poprawiły się:

 

post-195644-0-00966600-1354511876_thumb.pngpost-195644-0-45335800-1354511496_thumb.png

 

Nie sądziłem, że taka błahostka może mieć wpływ na odczyt i zapis.

Edytowane przez Auguste Rodin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej x2,

 

musze powiedzieć, że 4 830tki pracują już od jakiegoś roku jako dyski systemowe w 2 miejscach, w R1, gdzie nie ma przemiału ( bazy danych, wideo, itp ) i sobie chodzą, jeden jeździ w pojeździe, prawie 1,5 roku - i też nic, także 830 jest sprawdzona i zajebiście nie-awaryjna.

 

Ma ktoś kod odstąpić do Agito na SSD ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że mam prócz SSD też tradycyjny dysk, mam zainstalowany Perfect Disk 12, a tam prócz oczywiście standardowej defragmentacji, jest również optymalizacja dysku SSD, oczywiście wiadomo że fragmentacja na tym dysku nie występuje, ale według producenta programu polega to na konsolidacji wolnego miejsca i wpomagania funcji TRIM, jestem tego ciekaw, ponoć zapis niewielki co sądzisz rafa ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że mam prócz SSD też tradycyjny dysk, mam zainstalowany Perfect Disk 12, a tam prócz oczywiście standardowej defragmentacji, jest również optymalizacja dysku SSD, oczywiście wiadomo że fragmentacja na tym dysku nie występuje, ale według producenta programu polega to na konsolidacji wolnego miejsca i wpomagania funcji TRIM, jestem tego ciekaw, ponoć zapis niewielki co sądzisz rafa ? Dołączona grafika

 

Myślę że ta cała "optymalizacja" nie da żadnego zauważalnego efektu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racz przeczytac chociaz kilka wczesniejszych postow bo juz byla dyskusja na ten temat...

 

Czytam i śledzę wątek uważnie, widać znakomita większość jest za 830, tylko nie mogłem znaleźć ich w bezpośredniej konfrontacji w wersji 120-128gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile 256GB wersje wypadają niemal identycznie w codziennym użyciu o tyle w wersji mniejszej 830 może mieć przewage w postaci wyższego znacznie zapisu sekwencyjnego. Ale to ma głównie znaczenie przy przewalaniu dużych plików. 840 została na prawdę świetnie zoptymalizowana i ma wysoki losowy zapis (odczyt w każdej postaci jest b dobry) który jest dużo ważniejszy od sekwencyjnego.

 

Za 830 poza zapisem przemawia bardzo wysoka przetestowana trwałość. O 840 i jej nowych pamięciach jeszcze nie wiele możemy powiedzieć. Brałbym sprawdzoną 830.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

840 została na prawdę świetnie zoptymalizowana i ma wysoki losowy zapis (odczyt w każdej postaci jest b dobry) który jest dużo ważniejszy od sekwencyjnego.

 

To przemawia do mnie za 840..

 

Natomiast ten test mówi, że bardziej wydajny jest 830:

830 jest szybsza.

 

http://techreport.co...ssd-reviewed/11

 

Różnica w cenie marginalna co powoduje, że ciężej mi się zdecydować, a może by tak dopłacić 50-60 zł do vertexa 4 ? Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chcę sobie zrobić prezent na mikołaja ..... SSD, okolice 120GB i 350 - 370 zł (z przesyłką)

W komputroniku mają w ofercie m.in. SanDisk (339zł), Kingston V300 (369zł), Intel 330MLC (369zł) - odbiór osobisty, więc tyle do zapłacenia.

Z pierwszej strony wynikałoby, żeby stawić na Intela. Czy może macie namiary na coś lepszego w tych granicach złotówkowych ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chcę sobie zrobić prezent na mikołaja ..... SSD, okolice 120GB i 350 - 370 zł (z przesyłką)

W komputroniku mają w ofercie m.in. SanDisk (339zł), Kingston V300 (369zł), Intel 330MLC (369zł) - odbiór osobisty, więc tyle do zapłacenia.

Z pierwszej strony wynikałoby, żeby stawić na Intela. Czy może macie namiary na coś lepszego w tych granicach złotówkowych ??

 

Mam podobny problem, ale chyba lepiej dołożyc te 30 zł i rzucic się na coś pokroju 830, 840 oba na x-kom w granicach 399 zł + darmowy odbiór w salonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lekkie uprzedzenie do wszystkiego co ma Samsung napisane na opakowaniu, to mój problem Dołączona grafika . W środku podzespoły Samsunga mi nie przeszkadzają, kwestia kontroli jakości produktu finalnego. Dlatego wole np LCD Eizo na matrycy Samsunga niż Samsunga na matrycy Samsunga itd ........

Poza tym Samsung 128 GB (830 a nie 840 - patrz post kol. Rafa powyżej) to około 469zł

 

Zostaje:

Plextor PX-128M5S - w neo24 wyjdzie za 390zł

vs

Intel 330MLC 120 GB za 369

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jakoś szczególnie nie kocham tej firmy, ale dyski ssd robią dobre, moich 2 kumpli ma intelka 330 i sobie chwalą, znowu do firmy plextor mam jakiś sentyment. ponieważ robili kiedyś świetne nagrywaki..

 

 

Poza tym Samsung 128 GB (830 a nie 840 - patrz post kol. Rafa powyżej) to około 469zł

 

Zostaje:

Plextor PX-128M5S - w neo24 wyjdzie za 390zł

vs

Intel 330MLC 120 GB za 369

 

Samsung 830 - http://www.ceneo.pl/15758545

 

zaczyna się od 399 zł i chociażby komputronik 406zł

Edytowane przez curlymc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja w zasadzie nie mam uprzedzeń co do firmy, która zdominowała już chyba wszystkie kategorie elektroniki ;) ale kupiłem Plextora- początkowo M5S, którego przerzuciłem do biurowca, a teraz w swoim mam M5P i jest naprawdę kozakiem, chociaż drogi.

 

Ten M5S za 289 to dobra oferta- porównywalny z 830, a tańszy. Zauważ też, że Intel jest na Sandforce, w który ja bym mimo wszystko nie wszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy firmware:

 

Crucial M4 040H http://www.guru3d.com/news_story/download_crucial_m4_040h_firmware.html

  • Improved robustness in the event of an unexpected power loss. Significantly reduces the incidence of long reboot times after an unexpected power loss.
  • Corrected minor status reporting error during SMART Drive Self Test execution (does not affect SMART attribute data).
  • Streamlined firmware update command for smoother operation in Windows 8.
  • Improved wear leveling algorithms to improve data throughput when foreground wear leveling is required.
Plextor M5 Pro 1.02 http://www.guru3d.com/news_story/plextor_m5_pro_1_02_firmware_download.html
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem ssd do mojego netbooka, tak jak w podpisie, tylko procek leci na 2.1GHz w razie większej potrzeby. W czym wybierać? W ogóle opłaca się pakować większą kasę, czy i tak ssd tu na niewiele się zda? Myślałem o jakimś bardzo tanim 64GB, albo o lepszym 128GB, który potem można już wykorzystać gdzie indziej (stacjonarka, inny laptop).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawie roku uzytkowania 830tki info z crystaldiskinfo wygladaja tak:

 

Total Host reads: 2.03TB

Total Host writes: 1.83TB

Wear Leveling Count: 228 count

 

Chyba troche przeciorany, nie? Szczerze to pewnie YT ladnie katuje ssdka bo sporo slucham tam muzyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciorany? Te lekkie igraszki to on wciąga jedną dziurką Dołączona grafika Samsungi wytrzymują nawet Petabajty danych! Na XS pastwią się nad nimi od dawna.

Jeszcze lata pracy przed nim.

Mam lekkie uprzedzenie do wszystkiego co ma Samsung napisane na opakowaniu, to mój problem Dołączona grafika . W środku podzespoły Samsunga mi nie przeszkadzają, kwestia kontroli jakości produktu finalnego. Dlatego wole np LCD Eizo na matrycy Samsunga niż Samsunga na matrycy Samsunga itd ........

Poza tym Samsung 128 GB (830 a nie 840 - patrz post kol. Rafa powyżej) to około 469zł

 

Zostaje:

Plextor PX-128M5S - w neo24 wyjdzie za 390zł

vs

Intel 330MLC 120 GB za 369

 

Niepotrzebnie w tym wypadku, 830 jest pod każdym względem wzorem!

Z tych dwóch zdecydowanie Plextor - będzie wydajniejszy i najprawdopodobniej trwalszy. Te proponowane wcześniej zdecydowanie nie.

Ten M5S za 289 to dobra oferta- porównywalny z 830, a tańszy. Zauważ też, że Intel jest na Sandforce, w który ja bym mimo wszystko nie wszedł.

 

Z 830ką to porównywalny jest M5P, M5S porównywalny jest z np M4

Z Intelami na SF nie ma żadnych problemów. Jedynie na minus, że wydajność to średnia półka poza tym jest ok.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...