Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Spadł Ci odczyt/zapis 4k-64, miałem dokładnie to samo na moim dysku, poczytaj sobie o tym na forum Cruciala, sporo osób to miało po jakimś czasie użytkowania. Napisałem do nich maila i kazali odesłać na gwarancje, przysłali nowy i jest znowu jak dawniej. Nie wpływalo to na jakość użytkowania, ale odesłałem dla świetego spokoju;p

Edytowane przez XeNoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DejwiT11- a co ma piernik do wiatraka?

 

LukasAMD na tym swoim pierwszym masz trochę niskie to 4kQD32. U mnie na Sata II zawsze było sporo większe bo ok 195/165 w CDM. Na Sata III nigdy go nie odpalałem to nie mam żadnego screena do porównania.

W załączeniu screen z czerwca 2011 na pierwszym FW jakie w ogóle było 0001 oraz Sata III (znalazłem screena jednak) na FW 000F po 15 miesiącach używania.

post-12477-0-69047400-1357923724_thumb.jpg

post-12477-0-45801900-1357923781_thumb.jpg

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kilka dni temu kupiłem swój pierwszy ssd Samsunga 830 128GB w zwiazku z czym mam małe 2 pytanka. Sprawdziłem SMARTa i wyszlo mi cos takiego:

 

-- S.M.A.R.T. --------------------------------------------------------------

ID Cur Wor Thr RawValues(6) Attribute Name

05 100 100 _10 000000000000 Reallocated Sector Count

09 _99 _99 __0 00000000000A Power-on Hours

0C _99 _99 __0 00000000000C Power-on Count

B1 _99 _99 __0 000000000001 Wear Leveling Count

B3 100 100 _10 000000000000 Used Reserved Block Count (Total)

B5 100 100 _10 000000000000 Program Fail Count (Total)

B6 100 100 _10 000000000000 Erase Fail Count (Total)

B7 100 100 _10 000000000000 Runtime Bad Block (Total)

BB 100 100 __0 000000000000 Uncorrectable Error Count

BE _76 _71 __0 000000000018 Airflow Temperature

C3 200 200 __0 000000000000 ECC Error Rate

C7 253 253 __0 000000000000 CRC Error Count

EB _99 _99 __0 000000000006 POR Recovery Count

F1 _99 _99 __0 000013CA045A Total LBA Written

 

Dysk ma 2 dni, do tej pory zapisane 100GB, czy powinienem sie martwić Wear Leveling Count 99 w dysku wyjętym z pachnącego nowościa pudełka ?

 

Sprawdzilem dysk AS SSD Benchmarkiem i CrystalDiskMarkiem, o ile wszystkie wyniki mieszcza sie w granicach podawanych na forum dla tego dysku, to Seq Read waha sie w okolicach 420-450 Mb/s co wydaje mi sie wartoscia troche zanizona.

Co może być tego przyczyna, czy poprostu olac ? (AHCI on, tweaki systemu powlaczane, plyta Gigabyte na chipsecie amd 990x).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DejwiT11- a co ma piernik do wiatraka?

 

Myślałem, że ma, w takim razie przepraszam. Jak jest inny alignment niż zalecany to zazwyczaj wyniki spadają, więc myślałem, że mimo, że parę jest takich co są "OK" to jednak się czymś różnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że "zalecany" alligment to taki który jest podzielny przez 64. Jak AS SSD pokazuje OK to jest OK.

Nie ma to zupełnie nic wspólnego z wydajnością, to w którym miejscu partycja się zaczyna pod warunkiem spełnienia tego warunku.

Negatywnie wpływa gdy jest na np 63 sektorze jak standardowo robi to win XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olac : wear =1 ( zużycie komórek ) zanim ci sie B3 pojawi jeszcze minie troche czasu.... a zanim padnie to zdarzysz go sprzedać.

 

Dokładnie. U mnie przy 742GB zapisu też jest zużycie na poziomie 1%. Na Samsungu 470 którego już mam z rok (niestety nie zlicza zapisu) zużyłem 2% ...

 

 

Przy okazji zmiany platformy być może na dniach z 775 na 1155, Samsung 470 poleci do innego compa (zostaje w rodzinie), a przymierzam się ewentualnie do 128GB OCZ Vector.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Dzięki panowie za info i rozwiązanie wątpliwości.

Sprawdzałem po wrzuceniu na nówkę systemu, aligment nie ma znaczenia.

 

Spróbuję zrobić SecureErase, jak nic to nie zmieni, to walnę screeny na forum Cruciala.

Powiedzą żeby wysłać, o wyślę, tak dla świętego spokoju, bo z samym dyskiem problemów nie ma pomimo dosyć mocnego katowania (kilkanaście razy calutki był szyfrowany / odszyfrowywany).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Ubiegły rok obfitował w premiery wielu interesujących nośników półprzewodnikowych, wśród których znalazły się między innymi: OCZ Vertex 4, Samsung SSD 840 Pro, Plextor M5 Pro, OCZ Vector, Kingston HyperX 3K, Intel SSD 330 czy Corsair Neutron GTX. Wszystkie z wyżej wymienionych dysków zdołaliśmy indywidualnie przetestować, natomiast teraz przyszła pora podsumowania dotychczasowej pracy i zebrania wyników dla 30 urządzeń 120-128 GB w jednym artykule. Poniższe zestawienie uwzględnia znakomitą większość aktualnie sprzedawanych dysków SSD, jak również nośniki starsze lub niekiedy wycofane z produkcji, co powoli oszacować postęp i różnice między poszczególnymi seriami. Wciąż nie możecie zdecydować o wyborze pierwszego SSD tudzież rozmyślacie o przesiadce na nowszy model? Tutaj powinniście znaleźć odpowiedzi na nurtujące Was pytania, a zwłaszcza jedno: jaki SSD 120 GB kupić?

Wielki test 30 dysków SSD 120 GB - Jaki SSD kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Understanding MTBF in SSD

 

Zapowiadane parametry przyszłego Crucial M500

120GB 62K IOPS 35K IOPS 500 MB/s 130 MB/s

240GB 72K IOPS 60K IOPS 500 MB/s 250 MB/s

480GB 80K IOPS 80K IOPS 500 MB/s 400 MB/s

960GB 80K IOPS 80K IOPS 500 MB/s 400 MB/s

 

Jak widać nadchodzące typy pamięci odbijają sie na zapisach sekwencyjnych podobnie jak w Samsungu 840. Ale co ciekawe mają byc identyczne jak użyte w Intelu 335.

Przewidywana minimalna żywotność dysku to 72TB zapisu.

Jak Crucial nie wypuści jakiegoś wariantu dysku "pro super extra" to cos czuje że ich popularność spadnie bo te zapisy są "nie marketingowe" ;)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki macie Total Host Writes (widać to w Crystal Disk Info)?

U mnie 973 GB przy 809 godzinach pracy dysku. Czy to jest realne? Przez 90% czasu odpalona jest jedynie przeglądarka internetowa, poza tym praktycznie jedyne co robię na kompie to słucham muzyki i oglądam filmy, ale to idzie z zewnętrznego HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki macie Total Host Writes (widać to w Crystal Disk Info)?

U mnie 973 GB przy 809 godzinach pracy dysku. Czy to jest realne? Przez 90% czasu odpalona jest jedynie przeglądarka internetowa, poza tym praktycznie jedyne co robię na kompie to słucham muzyki i oglądam filmy, ale to idzie z zewnętrznego HDD.

 

1,38TB przy 1575 godzinach (za to w sumie tylko 93 włączenia HDD) | zamontowany w PC 29 października 2012 (czyli ma niespełna 2,5 miesiąca)

 

Tak właściwie to pierwsze 950GB nabiłem przez to, że miałem swapa 10GB na SSD przez jakiś miesiąc - a, że swap był dosyć znacznie przez system wykorzystywany to sobie trochę zapisów porobił.

 

Nic z HDD nie jest przeniesione. Jedynie swap mam na HDD. A tak to wszystkie tempy, cache i inne badziewia na SSD.

 

Tak swoją drogą - jak odczytywać Wear Leveling Count? Aktualnie wynosi to u mnie "30".

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YT i innych serwisów video trochę używam, ale raczej nie jakoś bardzo dużo.

 

Pliku wymiany ani tempów nie przenosiłem na HDD, bo to laptop i ten HDD nie jest non stop podłączony. Plik wymiany mam ustawiony stały rozmiar 2 GB, to może być przez to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki macie Total Host Writes (widać to w Crystal Disk Info)?

U mnie 973 GB przy 809 godzinach pracy dysku. Czy to jest realne? Przez 90% czasu odpalona jest jedynie przeglądarka internetowa, poza tym praktycznie jedyne co robię na kompie to słucham muzyki i oglądam filmy, ale to idzie z zewnętrznego HDD.

 

Pytasz czy to jest realne? Intela G2 40GB jak kupiłem to miał tyle przy 300h pracy. Teraz mam 5300h i 2,86TB. Niby niedużo ale wcale go nie oszczędzam, tyle, że swap 32MB czyli nieużywany. Jeszcze parę miechów i wyrośniesz ze sprawdzania ile masz zapisu, totalnie nie będziesz się już tym martwić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze parę miechów i wyrośniesz ze sprawdzania ile masz zapisu, totalnie nie będziesz się już tym martwić Dołączona grafika

 

Zapewne tak, ale czy to nie ma jakiegoś wpływu na żywotność dysku? Bo nie wiem czy tu w ogóle jest się czym martwić.

Edytowane przez meelten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tak, ale czy to nie ma jakiegoś wpływu na żywotność dysku? Bo nie wiem czy tu w ogóle jest się czym martwić.

 

Już to tu wstawiałem, ale wstawię jeszcze raz ;]

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?271063-SSD-Write-Endurance-25nm-Vs-34nm

 

830 256GB nadal działa sprawnie po zapisaniu prawie 5000TB. No ale jak wiadomo 128GB wytrzyma krócej. Czyli w tym wypadku sobie zobacz ile zapisał Crucial M4 64GB, który też nadal działa ;>

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...