Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

Ale co dodać? Windows ma problemy z zapełnionymi dyskami niezależnie czy są to SSD czy tradycyjne HDD.

W ten sposób powinniśmy dodać do FAQ, że NTFS to badziewny system plików. Też nie ma nic wspólnego z SSD, a jest prawdziwe Dołączona grafika

 

Pozdrawiam

 

Dla takich postów rozwijam panel uśmieszków i szukam facepalma, ale że nie znajduję to:

Dołączona grafika

 

Naprawdę nie ma sensu pisać, jak się nie ma pojęcia o czym pisze.

Gdyby NTFS był badziewnym systemem plików, nie miałby możliwości użycia w wojsku, bankach czy administracji rządowej.

Tam, gdzie np. ext odpada.

 

Tak samo jak od lat wałkowane w sieci, że FAT ma fragmentację.

A nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie ma sensu pisać, jak się nie ma pojęcia o czym pisze.

Gdyby NTFS był badziewnym systemem plików, nie miałby możliwości użycia w wojsku, bankach czy administracji rządowej.

 

Ten NTFS jest tak świetny, że działa wydajniej gdy jest "nad"(np. przy wirtualizacji) jakimś porządnym systemem plików. Szczególnie widać to przy wielu małych plikach.

O innych jego "świetnościach" nie będę wspominał.

A argumentacja, że jest używany przez wojsko czy rząd jest bardzo "cianka".

Każdy rząd (no może poza USA) powinien używać systemów skompilowanych "własnoręcznie" i to najlepiej po rewizji kodu. A NTFS niejako implikuje użycie Windowsa do którego kodu mało kto ma dostęp, a jeszcze mniej używa własnych kompilacji.

Tam, gdzie np. ext odpada.

1. Ext nie jest jedynym systemem plików

2. Nie mam pojęcia gdzie takowy NTFS mógłby być użyty i niezastąpiony. A nie, jednak potrafię - tam gdzie jest Windows bo jakby nie patrzeć wyboru sensownego w tym systemie jakoś specjalnie nie ma...

 

Naprawdę nie ma sensu pisać, jak się nie ma pojęcia o czym pisze.

 

Dokładnie. Powiedz mi co ma takiego niezastąpionego ten NTFS? To, że jest to jedyny sensowny system dla komputerów Windowsowych?

Jakoś nie mogę znaleźć nic sensownego. Oświeć mnie.

 

Tak samo jak od lat wałkowane w sieci, że FAT ma fragmentację.

A nie ma.

Można prosić o link?

Jak ostatnio sprawdzałem to FAT nic "nie robił", żeby zapobiegać fragmentacji. Nie będę się upierał bo w FAT nigdy w żaden sposób nie dotknął mojego kręgu zainteresowań, ale fajnie by było poczytać na ten temat (w szczególności, że google pokazuje tylko o tym jak wspaniale FAT się fragmentuje ;)).

 

Niezastąpiony to może być aktualnie ZFS, a nie NTFS...

 

Pozdrawiam

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

@DeathTomahawk:

Ok, sorry, obaj zachowaliśmy się jak kretyni po prostu uogólniając.

 

Ja pisząc o pisaniu pierdół miałem na myśli głównie użytek domowy, chociaż w zaawansowanych zastosowaniach gdzie mamy do czynienia z ogromną ilością danych (gdzie 128 GB to pikuś) NTFS również jest z powodzeniem stosowany np. Windows Azure. Nie zrzucałbym więc winy za wolne działanie na system plików, tym bardziej, że jest on naprawdę zaawansowany. Pisząc o innych zastosowaniach miałem na myśli tam, gdzie mocno wykorzystuje się ACL zawarty w NTFSie, a gdzie np. chmod jest całkowicie nie do przyjęcia.

 

Co do wydajności, porównać w szczególności w tej kwestii tak różne systemy (np. NTFS, ZFS, EXT4) jest trudno, bo najlepiej działają na określonych systemach operacyjnych pod nie zoptymalizowanych. Ba, jak sprawdzić wydajność EXT na Windowsie, skoro ten go nie obsługuje? Jak sprawdzać na Unix/Linus NTFS, skoro jego obsługa też nie jest tam idealna? Wyniki są niemiarodajne.

 

Jeżeli chodzi o fragmentację w FAT - używa on listowego przydziału, gdzie fragmentacji zewnętrznej po prostu nie ma. Jest wewnętrzna, ale to dotyczy również i innych systemów plików jakie na co dzień stosujemy.

 

Tak btw. nic nie jest niezastąpione ani idealne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że mam problem z wydajnością mojego Plextora M5 Pro 128GB.

 

Dysk mam podpięty pod port SATA3, domyślnie w biosie jest ustawione ahci. Moja płyta główna to Asus Sabertooth 990FX rev2.0, a przed zrobieniem testów zainstalowałem najnowsze sterowniki dla chipsetu.

Czy aby przypadkiem wyniki nie są za bardzo odbiegające dla normy?

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odbiegają jakoś tak żeby podnosić alarm. Wyniki na kontrolerach AMD często są minimalnie mniejsze ale generalnie wszystko jest w porządku.

Jak chcesz sobie poprawić nastrój przetestuj CrystalDiskMark - pokaże trochę wyższe wartości Dołączona grafika

 

I zainstaluj sobie najnowsze 1.03 firmware. Niedawno pisałem czemu warto.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafikaUprzejmie przypominamy, że wciąż trwa konkurs zorganizowany przez firmę Plextor i serwis PurePC! Jeśli potrzebujecie wydajnego oraz bezpiecznego dysku SSD od renomowanego producenta, to przypadkiem mamy dla Was propozycję godną rozważenia :) Firma Plextor zaprasza do konkursu z bardzo atrakcyjnymi nagrodami, gdzie do wygrania czekają Plextor M5P 128 GB, Plextor M5S 128 GB oraz Plextor M5S 128 GB! Dodatkowo w formie nagród pocieszenia, rozdamy 10 e-kuponów rabatowych o wartości 60 zł na zakup dysku SSD Plextor w sklepie Morele.net. Warunkiem uczestnictwa w zabawie jest posiadanie aktywnego konta w serwisie PurePC i udzielenie poprawnych odpowiedzi na pięć pytań. Koniecznie zapoznajcie się także z regulaminem oraz samymi nagrodami. Zabawa trwa od 1 marca 2013 do 14 marca 2013 włącznie. Życzymy wszystkim powodzenia i zapraszamy na stronę konkursową!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę zapytać...czy na MSI B75AM i kontrolerze który tam jest, powinienem uzyskać normalne wyniki mojej 830tki? Pamiętacie może moje biadolenie na obecną płytę AsRocka (patrz stopka). Wyniki Samsunga są prawie 50% słabsze niż na publikowanych testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ Agility 4 128GB FW 1.5.2

Tak to wyniki Sata III Dołączona grafika CDM był bardziej łagodny dla tego SSD. Copy benchmark nie różni się zbytnio pomiędzy trybami Sata II i Sata III.

post-12477-0-36212700-1362523782_thumb.jpg

post-12477-0-93263100-1362523810_thumb.jpg

post-12477-0-49653000-1362523832_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ Agility 4 128GB FW 1.5.2

Tak to wyniki Sata III Dołączona grafika CDM był bardziej łagodny dla tego SSD. Copy benchmark nie różni się zbytnio pomiędzy trybami Sata II i Sata III.

 

ja w pierwszej chwili myślałem że to SATA II na jakimś lapku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, ze też to widziałem ale firma dziwna. Napisałem, że chce odebrać osobiście to odpisali, ze można, ale jak chciałem się umówić kontakt się skończył. Teoretycznie tylko na tym plextorze mają taką dziwnie niską cenę, więc nie wygląda na jakiś typowy wałek. Chyba bym nie zaryzykował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w pierwszej chwili myślałem że to SATA II na jakimś lapku Dołączona grafika

 

A Sata II na lapku (Toshiba AMD K10 + SB800) wygląda tak Dołączona grafika

Generalnie nie jest źle, mimo asynchronicznych pamięci dysk nie zwalnia po zapełnieniu. Testowałem przy 93%. Porównywalny z Kingston V300/Intel330 można by powiedzieć. Tyle że lepszy zapis. Przy odpowiedniej cenie i niewygórowanych wymaganiach można rozważać zamiast V300. Szczególnie jeśli ma to być jako jedyny dysk w laptopie.

post-12477-0-46806300-1362600325_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam od dwóch dni temat SSD i nie umiem podjąć decyzji ;]

 

U morelniaków :

 

OCZ Vertex 4 (128 GB) - 455 zł

Plextor M5 Pro (128 GB) - 459 zł

 

Co wybrać ?

 

też miałem podobny problem (myślałem jeszcze o Samsungu128PRO). No i wybrałem Plextor (dla marki). Ogólnie OCZ ma słabe opinie na forach niepolskich. Kupiłem też w morele.net, tyle, że przez Allegro. Dostałem BARDZO gustowne etui skórzane i przejściówkę SATA-USB. Wszystko 1 klasa (Plextor). Polecam tak Plextora, jak i morele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktorego bys nie wybral i tak w uzytkowaniu roznicy miedzy nimi nie zobaczysz. Wez tego ktory ci sie bardziej podoba, ma ladniejsze pudelko, akcesoria whatever :P

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...