Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Laptop Asus X73SV i7-2670QM 8GB 500GB i się zastanawiam odnośnie dysku ssd bo chyba nie ma sensu wpychać jakiegoś mocnego skoro i tak nie zostanie wykorzystany? Jaki powinien mi wystarczyć z min 128gb pojemoności?

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wykorzystany? A niby czemu nie?

Skoro ultrabook to jesteś ograniczony do 7mm dysków. 

 

Od najtańszego do najbardziej wydajnego:

Samsung 840 120GB

Crucial m4 128GB/ m500 - 7mm

Samsung 840pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tam czytasz ale na pewno nie konkrety ;) HM65 wspiera do dwóch portów Sata 6Gbps więc laptop ma conajmniej jedno główne złącze w tym standardzie.

Zresztą to nie ma większego znaczenia, i tak na dobrym Sata II masz ok 90-95% możliwości i subiektywnych wrażeń. 

Transfery liniowe to nie wszystko a dobry SSD jest zawsze lepszy od słabego, niezależnie pod jakie złącze wpięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne. Dołączona grafika

Zobacz mój post wyżej. Podobny laptop, tylko z mniejszą matrycą (używam zewnetrzny monitor). Proponuję Plextor 5s, a jak budżet pozwala, to w wersji Pro lub Samsung 840 128GB Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test SanDisk Extreme II LINK Marvell’s 88SS9187 (!) - 5 lat gwarancji i 80TB minimalnej  żywotności.

 

Na Computex AData zaprezentowała XPG SX920, również na Marvelu. Nareszcie przestali klepać SandForce. I tu dopiero widzę szanse na konkurencje cenową dzięki obu producentom.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że to dysk na SandForce pokaż jeszcze screen z ATTO.

 

W ATTO wygląda to zupełnie inaczej, jednak kopiowanie dużego pliku w obrębie dysku 4,36 gb -> 85 sek co daje średni 52mb/s, moim zdaniem zdecydowanie za wolno

post-12053-0-25225400-1370794758_thumb.jpg

Edytowane przez Przemek345

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ładnie widać że dysk działa prawidłowo na Sata III i jego wydajność jest prawidłowa. Niskie prędkości na plikach trudno kompresowalnych są normalne dla kontrolera SandForce.

Zakup jakiegokolwiek innego dysku nie miał by tej wady. Tylko pare złoty drożej miałeś Plextor M5S.

 

SandForce na sam system nie są złe. A nawet przeciwnie. Tylko zabawy z plikami (pewnie jakieś pliki video przerzucałeś) są ich bardzo słabą stroną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy odczuję różnicę w szybkości (chodzi o realne "doznania", nie benchmarki Dołączona grafika) wymieniając Cruciala M4 128GB na Samsunga 840 256GB?

Naszła mnie myśl, żeby wrzucić Cruciala do lapka a w jego miejsce do PC zakupić większego Samsunga.

Moje zastosowania dla tego sprzętu to praca z aplikacjami developerskimi (Visual Studio, Eclipse) i gry.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pacjent: SSD Kingston V300 / 120GB

 

objawy:

* czas uruchomienia systemu Win8 wzrósł o 6-7 sekund, w logach systemowych w miarę regularnie pojawia się błąd "The IO operation (...) was retried" (w dolnej części zrzutu ekranu)

* w HDTune nie mogę przeprowadzić testu odczytu - komunikat Read Error; inne programy testujące działają bez błędów (CrystalDiskMark, Atto)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak są problemy z odczytem to wal na gwarancje. Wadliwa sztuka ci się trafiła i nie ma co czekać aż się pogorszy.

 

Czy odczuję różnicę w szybkości (chodzi o realne "doznania", nie benchmarki Dołączona grafika) wymieniając Cruciala M4 128GB na Samsunga 840 256GB?

Naszła mnie myśl, żeby wrzucić Cruciala do lapka a w jego miejsce do PC zakupić większego Samsunga.

Moje zastosowania dla tego sprzętu to praca z aplikacjami developerskimi (Visual Studio, Eclipse) i gry.

Czasy instalacji i wszelkie zapisy - to odczujesz. Odczyty to już raczej subiektywnie takie same. Tak czy siak to dobry pomysł bo laptop dostanie kopa ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogromne - kontroler, wydajność, kostki, grubość obudowy itd. Ogólnie V200 to stare truchło, którego nie warto brać pod uwagę.

V300 bliżej do serii V+200. Porównanie znajdziesz m.in. tu http://pcfoster.pl/artykul/kingston-ssdnow-v200-i-v300-120-gb-–-test-ssd/1051-1.html

Edytowane przez Auguste Rodin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po oddaniu v200 na serwis po prawie 6 tyg zdecydowali że jednak nic z nim nie zrobią- i teraz problem- brać kasę czy np PQI s522, bo to najtańsze co mają na stanie.Niestety opcja większych dopłat odpada- a właściwie to zastanawiam się nad tą Adatą o ile dadzą jakiś rabat... naprawdę nie mogę teraz dorzucać do dysku.

Ma ktoś jakieś testy tego cuda, oprócz tematu na forum? Bo na nim test jest chyba na jakimś kontrolerze zewnętrznym/marvelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...