Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Powinniście robić 3 testy i liczyć z tego średnią, a nie wybierać najlepszy wynik.

Zapis sprzed naszej ery - oczywiście że jest liczona średnia. Zaraz to poprawię, bo w szablonie sprzed 2 lat  siedzi durny wpis.

 

Ten wasz testowany mSATA ma zapis sekwencyjny na poziomie ~412MB/s - jesli wasze mp3 w sumie zajmuje 1 GB to powinno to trwać co co najmniej 2s. Dodajmy do tego czas potrzebny na odczyt tych danych z dysku...

A u was jest 1.4s Dołączona grafika

256 GB ma 430 MB/s w zapisie. Test jest wykonywany zawsze po ponownym uruchomieniu systemu. Jeśli w realnych zastosowaniach, nawet przy pierwszym podejściu uzyskujemy takie wyniki (stoper), to uznajemy je za miarodajne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze ma 430MB w zapisie nie zmienia faktu, ze czas zapisu jednego 1GB by trwal co najmniej 2 sekundy, a nie 1.4 sekundy.

Tak wiec liczycie czas jaki uplywa od momentu rozkazu kopiowania danych do momentu az system dostanie potwierdzenie od kontrolera, ze dane sa zapisane.

A de facto siedza w cache i sa zapisywane wolniej, w tle. Tak samo dziala to w raidach jak masz cache (szczegolnie widac to w testach z aktywnym write back), wszystko smiga do momentu jak nie zapchasz bufora. Nie wiem jaki jest domyslny bufor w Windows 7, ale uwazam, ze 1Gb to moze byc malo.

 

Wedlug mnie ten test z 270 plikami mp3 nie jest za bardzo miarodajny. Lepiej wypada test z plikiem ISO.

 

Z drugiej strony pewne mniejsze pliki przetwarzane sa prawie instant, bo najpierw siedza w chache z odczytu.

 

Jakbyscie mieli cisnienie, to moglibyscie zrobic jakis wlasny test benchchmark, skaldajacy sie z kilkunastu roznych aplikacji ( tyle ze to wymaga robienia skryptow oraz troche czasu aby taki test wykonac).

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przetestowaniu 100 SSD i tak będą zmiany platformy, systemu oraz procedur. Zostało jeszcze kilka sztuk i wtedy będę zmieniał to i owo. Mam już trochę gotowego materiału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Mam obecnie samsunga 830 128GB, siedzi sobie w netbook-u Lenevo s205 , który ma Sata2. Demon prędkości to nie jest ale diała spoko.

 

AS SSD Benchmark 1.7.4739.38088
------------------------------
Name: SAMSUNG SSD 830 Series SATA Disk Device
Firmware: CXM0
Controller: amd_sata
Offset: 103424 K - OK
Size: 119,24 GB
Date: 2013-07-06 11:32:17
------------------------------
Sequential:
------------------------------
Read: 243,22 MB/s
Write: 226,03 MB/s
------------------------------
4K:
------------------------------
Read: 8,25 MB/s
Write: 9,40 MB/s
------------------------------
4K-64Threads:
------------------------------
Read: 126,42 MB/s
Write: 83,10 MB/s
------------------------------
Access Times:
------------------------------
Read: 0,329 ms
Write: 0,326 ms
------------------------------
Score:
------------------------------
Read: 159
Write: 115
Total: 357

 

Czy przesiadka na samsung 840 pro 128 gb, da widoczą różnicę w wydajności.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jacekwx na stacjonarce albo lepszym lapku pewnie różnica by była (nawet z SATA2) bo na tym netku to masz bardzo poobcinane, momentami o 3/4 wydajności, tutaj starczyłby nawet najtańszy kingston z pierwszej strony wątku ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urlop urlopem ale testy na PurePC czytać trzeba Dołączona grafika

Będziesz uzupełniał o Samsung 840pro 256GB? 

 

To, ze ma 430MB w zapisie nie zmienia faktu, ze czas zapisu jednego 1GB by trwal co najmniej 2 sekundy, a nie 1.4 sekundy.

Tak wiec liczycie czas jaki uplywa od momentu rozkazu kopiowania danych do momentu az system dostanie potwierdzenie od kontrolera, ze dane sa zapisane.

A de facto siedza w cache i sa zapisywane wolniej, w tle.

Masz rację z czysto "syntetycznego" punktu widzenia ale w końcu to testy praktyczne. Gdyby mechanizm cache systemu był na tyle sprawny że nie było by praktycznej różnicy między np V300 64 a Vectorem 256GB to...

Oba rodzaje testu są potrzebne bo wtedy widać że w pewnych operacjach nie ma wielkiej różnicy między tanimi a drogimi SSD.

Inaczej ktoś po teście purepc mógłby mieć zarzuty że kupił ze względu na test a w praktyce "gdzie ta moja super wydajność"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz uzupełniał o Samsung 840pro 256GB? 

Szykuję pewnego update bazy, gdzie trafi tez Samsung 840 Pro 256 GB, a potem myślimy czym tutaj uatrakcyjnić procedurę Dołączona grafika

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupilem dysk ssd Plextor M5S 128gb, czyli znany konkurent Cruciala M4. Podlaczony jest do laptopa Dell Studio 1537 pod SATA II. Prosze o ocene wynikow, bo mam wrazenie ze niektore probki 4k są za niskie, ale nie znam sie na tym, wiedze czerpalem jedynie z testów portali w internecie. Pozdrawiam. :)

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie za pomoc. Zapewne macie rację, jest to 5 letni laptop, który już w momencie premiery był jedynie przeciętny. Mam w planach kupić nowy i mam nadzieję że Plextor troszeczkę się "rozwinie" (głównie chodzi mi o odczyt).

Skopiowanie 1gb mp3 trwa około 8s (na hdd około 60, więc różnica spora), w recenzjach w internecie Plextor osiąga jednak około 2-3s. Jest to chyba właśnie wynikiem posiadanej w komputerze/laptopie mocy obliczeniowej, bo przy niektórych operacjach na dysku zauważyłem ze procesor osiąga 60-100 procent mocy. Pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Dawno mnie tu nie było , ale jak mówi staropolskie przysłowie "jak trwoga to do boga"Dołączona grafika .

Pacjent to starowinka z początku mojej zabawy z SSD. Pierwszy OCZ Vertex na kontrolerze Indilinx.

Siedział sobie od ponad czterech lat w lapku używanym w zastosowaniach uczelniano- domowych. Działało to pięknie więc nie świeżbiło mnie żeby wstawić tam coś bardziej na czasie.Dysk żadnych alarmów nie wysyłał i mimo, że jak wspominałem jest wiekowy, miałem nadzieję, że jeszcze trochę pociągnie. OCZ oczywiście dawno wypięło się na taki zabytek.

Niestety zjadło mi trochę ważnych danych. I tak wiem co to backupDołączona grafika (robię regularnie) . Dopadło mnie w locie podczas pracy. System się wysypał i już nie wstał. Bios nie widzi dysku ani w trybie AHCI ani IDE. Sprawdziłem też na innym komputerze. Byłem w trakcie pisania ważnego dla mnie projektu. Jeśli więc istnieje choćby  cień szansy na odzysk danych to będę niezmiernie szczęśliwy i wdzięczny temu kto może mi pomóc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@_KaszpiR_, 

dzięki wielkie. Szczerze powiedziawszy spodziewałem się, że to się skończy w firmie zajmującej się właśnie odzyskiwaniem danych, ale wolałem jeszcze tutaj zapytać. Temat bardzo mocno się na forum rozwija i zawsze to jakaś szansa, że komuś innemu stało się tak samo źle jak mnieDołączona grafika .

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że koszta odzyskiwania w profesjonalnych firmach są kosmiczne...więc jeśli nie są to dane na prawdę warte odzyskania to będziesz musiał pogodzić sie z ich stratą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa, tak zdaję sobie z tego sprawę.Stratę będę musiał przeboleć i tyle. Po prostu czeka mnie więcej pracy żeby ponownie pewne rzeczy zrobić. W każdym razie nowy Plextor M5 już do mnie jedzie. Na parę lat chyba będzie spokójDołączona grafika . Dzięki za rozwianie wszystkich niejasności. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pojawił się w promocji Crucial M4 128GB za 379 zl:

http://allegro.pl/dysk-ssd-crucial-m4-ct128m4ssd1-2-5-128gb-sata-600-i3409746859.html

Czy to jest ten model polecany z pierwszej strony niniejszego "topiku"?

 

A chciałem kupić:

Plextor M5 pro 128GB

lub

Samsung 840 pro 128GB

Brać tego Crucial M4?

 

Wcześniej na podobnej promocji kupiłem aż 3 dyski Kingston V+200 i ciężko tego żałuję - wszystkie padły ... w przeciągu 12 miesięcy!

Edytowane przez moll47u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CT128M4SSD2 - model polecany z topiku, wersja 9.5 mm wysokosci.

CT128M4SSD1 - model jaki podales do linku na allegro, wersja 7 mm wysokosci, dedykowany do lapptopow, wedlug pewnych testow jest wolniejszy od polecanego modelu w tym topiku.

Jednakże to może wynikać z faktu, że testowano nierówno zapełnione dyski, albo różny firmware.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej na podobnej promocji kupiłem aż 3 dyski Kingston V+200 i ciężko tego żałuję - wszystkie padły ... w przeciągu 12 miesięcy!

 

1. Czy to były nowe dyski?

2. W jakich warunkach pracowały?

3. W jaki sposób padły?

 

Pytam, bo mam taki dysk (aktualnie nie jest używany) i zastanawiam się nad kupnem czegoś pewniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 pracowały w laptopach - jeden padł po 6 miesiącach, 2 w zeszłym tygodniu.

3 sztuka pracowała w stacjonarnym kompie i padła po 8 miesiącach.

W wszystkich przypadkach był problem z botowaniem odczytem/zapisem danych.

Z jednego nie udało się nawet odczytać danych.

Po formacie działają przez chwilkę i ponownie są problemy ;-(

smart nic złego nie pokazuje - zresztą temat był przeze mnie już poruszany na tym forum.

 

Dyski nowe, zapakowane fabrycznie kupione w dużej firmie komputerowej.

 

Jeśli dysk ma być do zabawy to można go poużywać - ale licz się niestety z problemami.

A i oczywiście dyski mały najnowszą wersję FW (fabrycznie wgraną).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy odczujesz jakąś straszliwą różnicę, na pewno po roku lub po zapełnieniu dysku róznica może być, zważ też że ostatnio duzo ludzi na kingstony narzeka ... lepiej kupić coś sprawdzonego za te kilka złoty drożej prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy odczujesz jakąś straszliwą różnicę, na pewno po roku lub po zapełnieniu dysku róznica może być, zważ też że ostatnio duzo ludzi na kingstony narzeka ... lepiej kupić coś sprawdzonego za te kilka złoty drożej prawda ?

Jak składasz całego kompa to z "paru" złotych na każdej części zrobi się w sumie pare setek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak składasz całego kompa to z "paru" złotych na każdej części zrobi się w sumie pare setek.

no ok, to jeśli to zestaw do przeglądarek i prostych gier to w miejsce super pamięci czy procka czy grafy płyty głównej, uderzasz w lepsze SSD gdzie tu problem ? to będzie różnica 5% całego zestawu

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...