Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy jeśli dysk będzie zapełniony w 80-90% to źle?

To co lepiej kupić 128GB Samsung 840Pro który będzie zajęty w 80-90% czy Plextor 256GB M5S który będzie zajęty w 40-70%?

Dysk będzie pracować w komputerze stacjonarnym jako systemowy. Jeśli zdecyduje się na większy to będzie też wykorzystywany do odpalania maszyn wirtualnych ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapełnienie nie ma znaczenia! Jak chcesz odpalać wirtualne maszyny to oczywiście bierz większego Plextora. To również bardzo dobry SSD a miejsca jednak dwa razy więcej.

 

 

 

CT128M4SSD1 - model jaki podales do linku na allegro, wersja 7 mm wysokosci, dedykowany do lapptopow, wedlug pewnych testow jest wolniejszy od polecanego modelu w tym topiku.
Jednakże to może wynikać z faktu, że testowano nierówno zapełnione dyski, albo różny firmware.

To jest dokładnie jeden i ten sam dysk w różnych obudowach.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radiergummi - dziala pewnie jak ramdisk tylko niewidoczny w systemie.

 

Bedzie przyspieszac prace tylko z najczesciej uzywanymi blokami danych, jak sie przekroczy 1 GB (np przy random read 4k z calego dysku,albo zapisie wielkich plikow) nie bedzie roznicy. Niemniej w wiekszosci przypadkow bedzie na pewno znaczaca poprawa przy typowej pracy biurowej.

 

 

Tylko pewnie nie napisali, ze potrzeba UPS w razie padu zasilania Dołączona grafika

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak ci sie przestana odpalac aplikacje, albo nagle znikac z ekranu dzialajace procesy, to wiesz czemu ;D

pewnie bym sie domyslil :lol: ale jezeli kompa uzywam do grania i przegladania neta to nie licze na jakies jajca hehehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie mają być dostępne już w sierpniu to ja bym poczekał na EVO. Jak widać różnica jest kolosalna.

 

Samsung chce pozamiatać w średnim segmencie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie mi.

 

Padł mi dysk w starym macbooku (mid 2009).

Chcę tam wsadzić jakiś niedrogi ssd, będzie tam system + kilka programów - 60gb to aż nadto.

Osiągi to sprawa drugorzędna, ważne aby nie padł za chwilę.

 

Zdecydowałem się wstępnie na Kingston v300 60GB, ale w lokalnym sklepie jest na półce adata sp900 64 w podobnej cenie.

CZytałem kilka recenzji, ale adata jest starszą konstrukcją i porównują go raczej do serii v200 kingstona.

Czy lepszy będzie Kingston czy adata? Lub coś innego w cenie powiedzmy do 300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie swapa to przy 16gb i domowych zastosowaniach można wyłączyć całkowicie, z tym że są apki które go wymagają ba nawet gry (warhamer40k), ram dysk można sobie odpuścić juz lepiej korzystać z fencycache http://www.romexsoftware.com/en-us/fancy-cache/ ale generalnie przy dzisiejszym sprzęcie to raczej ma to zastosowanie w benchmarkach bo różnicy w normalnym zastosowania praktycznie nie ma

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 ...Do 300zł polecam plextorka 64gb, Crucial m4 64gb na pewno o wiele lepsze od v300

Dostępność plextora o tej pojemności jest minimalna lub żadna (niestety). Crucial zdecydowanie pozostał samotnym nr1 w tej kategorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie mają być dostępne już w sierpniu to ja bym poczekał na EVO. Jak widać różnica jest kolosalna.

 

Samsung chce pozamiatać w średnim segmencie Dołączona grafika

Dostępne już są w pre-order'ze http://www.overclockers.co.uk/search_results.php?keywords=samsung+evo+ssd&rows=0&view=list

 

Cenowo podobnie do M500, a wydajność miazgaDołączona grafika pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...