Jump to content

Recommended Posts

Ja dzis zrobiłem testy swojej 830stki, z racji że rok u mnie, system też ma rok, nie oszczędzałem wcale dysku, zapisu uzbierało się około 1TB, jesli chodzi o wydajność rewelacja, różnica na poziomie 1-2% w stosunku do testu nowego, pustego dysku z przed roku, super sprawa :)

• Upvote 1

Uhhh strona 5 boli.

Prawdopodobnie taki IO load nalozony na maksa powoduje, ze cache sie staje sie po prostu przeszkodą.

Podejrzewam, że wiele zależy od profilu aplikacji - w niektorych aplikacjach tryb RAPID bedzie bardzo pomocny, a w innych bedzie kompletnym fiaskiem.

Podejrzewam, że najlepiej sie to sprawdzi przy odczycie/zapisie duzych serii o wielkosci zblizonej do 4kb - np przy bazach danych albo plikach.

Problem w tym, ze system operacyjny tez ma swoj cache, i realnie nastepne odczyty po prostu moga nie byc tak widoczne.

Mysle ze RAPID ma wieksze znaczenie przy utrzymaniu wyzszej zywotnosci dysku - kontroller dostaje rzadziej requesty odczytu i zapisu, a i tez dostaje je w wiekszych blokach, a nie poszatkowane.

Podejrzewam, że najlepiej sie to sprawdzi przy odczycie/zapisie duzych serii o wielkosci zblizonej do 4kb - np przy bazach danych albo plikach.

Sęk w tym że 840EVO nie jest przeznaczony do zastosowań profesjonalnych a do użytku stricte domowego.

Na razie widać tryb Rapid pomaga benchmarkom a niedługo Samsung napisze na opakowaniu - w odpowiedniej konfiguracji dysk osiąga powyżej 1GB/s ;)

To, ze ma 430MB w zapisie nie zmienia faktu, ze czas zapisu jednego 1GB by trwal co najmniej 2 sekundy, a nie 1.4 sekundy.

Masz rację - część pewnie jeszcze przerzucana jest między cache, a kostkami flash, kiedy raportowane jest zakończenie operacji. Wpływ cache możnaby zminimalizować, operując na np. 20 GB danych zamiat 1 GB.

Edited by Kyle