Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki LOL test hahahaDołączona grafika

 

Same niedorozwinięte sand force'y i na dokładkę phisonDołączona grafika

 

Nic dziwnego, że EVO zlał taka konkurencjęDołączona grafika pzdr

 

Fakt konkurentów tam ciekawych  raciej niebyło, ale jak pisałem był Kingston HyperX  240Gb 3K  a ten raczej do cieńkich bolków nie przynależy.

Kingston HyperX  240Gb 3K miał masę recenzii  jaki porównań z innymi dyskami/kontrolerami i z tego można już coś wyciągać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy testach jakie tam przeprowadzono żaden dysk z SandForce nie miał prawa mieć szans Dołączona grafika Jedynym plusem to to że używają RamDisk jako źródła danych.

 

Tak czy siak Evo to mocna średnia półka i jest godny brania pod uwagę.

 

Jestem laikiem w temacie SSD, więc zwracam się do fachowców. Potrzebuję dysk, który będzie pracował na bazach danych postgresql ( ok 20-50gb), jednoczesny zapis i odczyt. Zalezy mi najbardziej na szybkości i trwałości

 

Sugerujac sie pierwszą stroną tego postu waham się między tymi dyskami:

 

 Samsung 840 EVO 250GB

 Kingston V300 240GB

Plextor M5S 256GB 

 

 

Ktoś doradzi, który bylby najlepszy do takiej formy uzytkowania j.w.?

Pierwsza strona ma pomagać domowym, przeciętnym użytkownikom. Bazy danych nie należą do typowych zadań usera Dołączona grafika

 

Ja bym do tego żadnego z tych dysków nie wybrał.

Plextor M5Pro lub Samsung 840pro

Intel 520/530 też się powinien bardzo dobrze spisywać o ile te dane są dość łatwo kompresowalne.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pierwsza strona ma pomagać domowym, przeciętnym użytkownikom. Bazy danych nie należą do typowych zadań usera Dołączona grafika

 

Ja bym do tego żadnego z tych dysków nie wybrał.

Plextor M5Pro lub Samsung 840pro

Intel 520/530 też się powinien bardzo dobrze spisywać o ile te dane są dość łatwo kompresowalne.

 

Hehe, ja jestem takim przeciętnym userem, korzystajacym z postgresql. ;)

 

Zapisuję ok 1GB danych dziennie w tym formacie. Raz na czas stare dane są usuwane, a bazy "odkurzane".

 

Czyli jak rozumiem mam zapomnieć o tych ww dyskach i skupić się na tych co wymieniłeś...... to który najlepiej ogarnie i będzie przy okazji miał najkorzystniejszy stosunek cena/jakość?

Dzięki jeszcze raz za odpowiedzi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gib dziennie ?... przecież to śmieszne ilości ten dysk przetrwa wiele razy wszystko co masz w kompie.

 

Najtańszy z tych wymienionych będzie chodzić jak złoto i działać jak rakieta w porównaniu z HDD.


Bazy danych, ściąganie plików z netu czy cokolwiek, to wszystko się sprowadza do zapisywania odpowiednich sektorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie 1 GB dziennie nie brzmi nadmiernie groźnie. Jednak warto by chyba było jeszcze ustalić czy przypadkiem nie jest to "milion operacji zapisu po 1 kB dziennie". Bo wtedy nie byłoby najlepiej dla tego dysku.

 

Do stałej pracy z bazą ja bym tam Evo (ani niczego na TLC) nie kupował mimo tego całego marketingu, czego to firmware nie potrafi dokonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ja jestem takim przeciętnym userem, korzystajacym z postgresql. Dołączona grafika

 

Zapisuję ok 1GB danych dziennie w tym formacie. Raz na czas stare dane są usuwane, a bazy "odkurzane".

 

Czyli jak rozumiem mam zapomnieć o tych ww dyskach i skupić się na tych co wymieniłeś...... to który najlepiej ogarnie i będzie przy okazji miał najkorzystniejszy stosunek cena/jakość?

Dzięki jeszcze raz za odpowiedzi. Dołączona grafika

A to zmienia postać rzeczy, myślałem że dysk będzie miał jakieś wyzwania przed sobą ;) Polar ujął to bardzo dobrze.

 

Jednak jak oczekujesz maksymalnie dużej wydajności i do tego długiej gwarancji to te ktore wymieniłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie 1 GB dziennie nie brzmi nadmiernie groźnie. Jednak warto by chyba było jeszcze ustalić czy przypadkiem nie jest to "milion operacji zapisu po 1 kB dziennie". Bo wtedy nie byłoby najlepiej dla tego dysku.

 

Do stałej pracy z bazą ja bym tam Evo (ani niczego na TLC) nie kupował mimo tego całego marketingu, czego to firmware nie potrafi dokonać.

 

 

Może milion operacji to nie, ale -dziesią/-set tyś. zapisywanych i odczytywanych "małymi porcjami" to sie pewnie uzbiera. ;)

 

 

Więc chyba jedna zdecyduje sie na tego Samsunga Pro. Dzięki bardzo za opinie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając UPS możesz się pobawić, żeby operacje tyrały na dysku utworzonym w ramie ( ramdysk ). Ustawić automatyczny zrzut co ileś minut albo samemu na końcu pracy. Ale to zależy od specyfiki pracy i chęci na takie grzebanie. Ogólnie, dyskowi ssd takie ww używanie nie zaszkodzi.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starczy sprawdzac status smart raz na miesiac oraz robic normalne regularne backupy.

 

Ale nawet jak dojedzie do zera to wg testów te dyski przezywaja drugie tyle, az zacznie sie realne uszkodzenie sektorow.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do niedawna jechałem na starym intelu x25  80gb, i wymieniłem teraz na.. takiego samego intela tyle że 160gb, kosztowało mnie to 270 z wysyłką (alledrogo). Chciałem większy dysk, ale stwierdziłem że nie potrzebuję szybkości kopiowania takiej jaką oferują dzisiejsze topowe dyski ~120gb. Komfort pracy wynikający z czasu dostępu na starszych ssd nadal jest świetny, a cena bardzo atrakcyjna, szczególnie że dodatkowe 40 gb więcej w intelu niż w 120stce. Polecam taką opcję komuś kto szuka większego ssd, a nie interesują go topowe prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje jakiegoś pewnego/solidnego SSD "na lata", nie będzie on specjalnie męczony - poza systemem znajdować się będą na nim wszelakie środowiska programistyczne (MS.VS etc) wraz z ~25GB+ bibliotek. Początkowo planowałem zakupić 64GB, jednak walka z tyjącym z każdą aktualizacją systemem niweczy moje zamiary (obecnie "WINDOWS" 7 waży 32GB Dołączona grafika ). Nie zależy mi specjalnie na wydajności - ma być możliwie bezawaryjny/dopracowany - czasem muszę coś pilnie poprawić i nie chciałbym zastać bluescreena zamiast pulpitu Dołączona grafika

 

Budżet ~320zł - czym taniej tym lepiej

 

Myślałem nad Crucial M4 128GB - jako że jest do dostania za ~330 i ma opinię trwałej sztuki

dopłata do Plextora M5S (~370) w moim przypadku nie ma chyba wielkiego sensu

samsung na TLC jakoś do mnie nie przemawia Dołączona grafika

 

ps: (Obecnie mam G2030 + msi B75 + 8GB ram & 4letni samsung f3 - z 13k h 7k start-stop  na karku a stanem lepszym niż nowe dyski które miałem ostatnio nieprzyjemność kupić ;p dlatego teraz SSD )

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem o Crucialach pod artykułem:

http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_ssd_ocz_vertex_450_128256_gb_konkurenci_plextora#

 

Napiszę jeszcze raz: wg testu z poniższego linka:

http://pccentre.pl/article/show/test-crucial-m4-ct128m4ssd1-vs-ct128/id=18030

 

wersja CT128M4SSD1, tańsza, wydaje się być dużo wolniejsza. Jeden z komentujących pod pierwszym linkiem podważał wyniki tych testów, więc powiem tak: sam go nie testowałem, głowy za poprawność przeprowadzonych testów nie dam, ale jeśli miałbym komuś zaufać, to prędzej ludziom z pccentre niż komentującemu na forum. Poza tym różnica w cenie wydaje się być też zasadna: dlaczego wersja 7mm miałaby być tak wyraźnie tańsza gdyby nie odstawała wydajnością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja odpiszę też jeszcze raz;

Oto screen z testu użytkownika który kupił taki dysk, znalazłem w komentarzach jednego ze sklepów

Dołączona grafika

Tutaj jest opis producenta: http://edge.crucial.com/pdf/productFlyer/ProductFlyer-letter_Crucial_m4_SSD_2-5_7mm-9-5mm.pdf

 

Wyniki tego testu pccentre idealnie pasują gdyby dysk był podłączony pod Sata II - może pomyłka testującego?

Myśle też że forum crucial http://forum.crucial.com/t5/Solid-State-Drives-SSD/bd-p/ssd byłoby pełne postów na temat niskiej wydajności, wbrew tej deklarowanej przez producenta w dokumencie powyżej. Nie znalazłem ani jednego takiego postu.

Firmware jest również jedno dla obu wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemik16 szkoda że tak późno kupujesz, było kilka promo na ssd w ueroagd (odpada wysyłka bo jest praktycznie w kazdym mieście), czy xcom, ja bym łykał plextorka i to zasadniczo jak najszybciej bo teraz pod koniec roku to ceny raczej powoli w górę na świnta ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat te 50zł w te czy wewte nie ma dla mnie szczególnego znaczenia - budżet jest - po prostu nieco odrzuca mnie na myśl wydawania 400zł na dysk na system+przeglądarkę+visual studio - podczas gdy tyle samo wart jest mój cały blaszak ^^

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem Plextora M5 Pro zrobiłem formata i po dniu skapnąłem się, że nie zmieniłem kontrolera z IDE na AHCI. Zrobiłem więc zmianę w rejestrze zgodnie z pierwszym postem i popędziłem zmienić w boisie (uefi). Na początku Windows 7 (64bit) ładował się około 5 minut, ale myślałem że jest to spowodowane instalowaniem się sterowników. Niestety następne próby włączenia kończą się ok. 4 minutowym ładowaniem systemu, gdzie na IDE trwało to kilka sekund. Ma ktoś jakieś pomysły co można z tym fantem zrobić? Z góry dzięki za pomoc.

 

EDIT: Odłączyłem wszystkie HDDki i zostawiłem tylko systemowy SSD i wyszły jeszcze większe jaja bo się pyta o boot device i nie można w ogóle systemu odpalić...

Edytowane przez Agrael91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Samsung to jeden z najmocniejszych zawodników na arenie pamięci masowych, którego fabryki nieustannie wypluwają niezliczone ilości modułów, będących elementami składowymi smartfonów, tabletów, laptopów itp. Firma od wielu lat wytwarza również dyski półprzewodnikowe dla rynku konsumenckiego, jakie należą do ścisłej światowej czołówki razem z topowymi nośnikami Plextor, OCZ, Intel i Corsair. Co warto zaznaczyć, urządzenia Samsunga bazują w całości na autorskich rozwiązaniach, których nie znajdziemy obecnie w żadnym innym konkurencyjnym SSD. Południowokoreański gigant stosunkowo rzadko odświeża swoją ofertę, aczkolwiek jeśli już zdecyduje się wykonać podobny krok, to natychmiast wzbudza żywe zainteresowanie potencjalnych klientów. Samsung SSD 840 EVO są najmłodszymi dyskami w portfolio producenta, które w hierarchii znajdują się odrobinę niżej od modeli SSD 840 Pro, aczkolwiek to nadal bardzo wysoka półka pod względem wydajności. Tylko czy nowe nośniki rzeczywiście mają szanse namieszać na rynku? Zobaczymy - niniejszym zapraszamy na test Samsung SSD 840 EVO 120/250/500 GB, napędzanych nowym kontrolerem MEX i 19 nm pamięciami TLC...

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test Samsung SSD 840 EVO 120/250/500 GB - EVOlucja

 

Testy potwierdziły moje obserwacje, każda wersja bardzo ładnie śmiga. Oczywiście dla kogoś kto koniecznie potrzebuje dużej wydajności w wielozadaniowości mogą być lepsze propozycje ale 99% ludzi będzie bardzo zadowolonych.

 

W niektórych testach brakuje wyników M5S.

Nie udało sie zdobyć tego 840pro 256GB?

 

Corsair Force LS (240GB) Review kontroler Phison PS3108 (znany z Crucial V4)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...