Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zdecydowałem sie. Kupiłem ten dysk z allegro SAMSUNG MMCRE28G5MXP-0VB i jest super, W HD tune mam transfer odczyt 205 MB/s

Znalazłem w necie informacje (jakaś japońska stronka) że to dysk oem na który inni producenci naklejają swoją nalepkę i sprzedają pod swoją marką stąd wiem że dysk ma 128 MB pamięci casch 220 zapis i 200 odczyt. Dla przykładu http://gadzetomania.pl/2009/06/19/dysk-ssd...per-transferem/

Pracuje na Windows 7. Może coś jeszcze można usprawnić.

 

post-175542-1250973785_thumb.jpg

A mozesz zrobic wiecej testow typu as ssd, crystal, atto. Odstrasza od niego jedynie brak gwarancji.

 

EDIT:

Zaczynaja sie pojawiac w ofercie Intele G2, jezeli tylko cena utrzyma sie na tym poziomie co teraz to bedzie to chyba najbardziej oplacalny zakup.

 

http://www.bazarcen.pl/product_1071086.html

http://qoop.pl/Pamieci/INTEL-X25m-Ssd-80gb...SDSA2MH080G2C1/

http://ecomputer.pl/product.php?id_product...m_content=50300

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/In...Ccpsrc%2Cnokaut

Edytowane przez Velocity120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynaja sie pojawiac w ofercie Intele G2, jezeli tylko cena utrzyma sie na tym poziomie co teraz to bedzie to chyba najbardziej oplacalny zakup.

 

http://www.bazarcen.pl/product_1071086.html

http://qoop.pl/Pamieci/INTEL-X25m-Ssd-80gb...SDSA2MH080G2C1/

http://ecomputer.pl/product.php?id_product...m_content=50300

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/In...Ccpsrc%2Cnokaut

Miejmy nadzieje że jak poprawi sie ich dostepność to ceny ocz tez spadna. 60 vertexa w cenie 80 intela to małe nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wreszcie pierwszy Falcon ktoś ma :)

 

Panowie, polecam artykuł-test na benchmarku "Testy dysków SSD Kingstona i Intela". Wiem że róznie to z ich recezjami i przewaznie tam nawet nie zaglądam ale ten jest wyjątkowo ciekawie napisany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wreszcie pierwszy Falcon ktoś ma :)

 

Panowie, polecam artykuł-test na benchmarku "Testy dysków SSD Kingstona i Intela". Wiem że róznie to z ich recezjami i przewaznie tam nawet nie zaglądam ale ten jest wyjątkowo ciekawie napisany.

Z tego testu wynika ze nowe wydanie dyskow intela jest wolniejsze od tych starszych... Tymbardziej ze 160GB powinno byc szybsze od 80GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego testu wynika ze nowe wydanie dyskow intela jest wolniejsze od tych starszych... Tymbardziej ze 160GB powinno byc szybsze od 80GB

Masz racje. Może coś pomieszał w wykresach bo w podsumowaniu napisał co innego potem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko:

 

Przejrzalem topik ale niewiele pojawia sie od Crucialach M225. Cena jest dosc atrakcyjna (135 ojro za 64 GB). Tutaj link, z tego testu wynika ze to jest to samo co Vertex niemalze, cache to podobno posiada(gdyby ktoś mógł potwierdzic :-)). Wyglada na best-buy czy jest gdzies tu jakis haczyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko:

 

Przejrzalem topik ale niewiele pojawia sie od Crucialach M225. Cena jest dosc atrakcyjna (135 ojro za 64 GB). Tutaj link, z tego testu wynika ze to jest to samo co Vertex niemalze, cache to podobno posiada(gdyby ktoś mógł potwierdzic :-)). Wyglada na best-buy czy jest gdzies tu jakis haczyk?

Ma 64 mega cache.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko:

 

Przejrzalem topik ale niewiele pojawia sie od Crucialach M225. Cena jest dosc atrakcyjna (135 ojro za 64 GB). Tutaj link, z tego testu wynika ze to jest to samo co Vertex niemalze, cache to podobno posiada(gdyby ktoś mógł potwierdzic :-)). Wyglada na best-buy czy jest gdzies tu jakis haczyk?

Dokładnie, jest to Vertex z 64MB cache. Haczyka raczej nie ma, bo Crucial jako pierwszy dość radykalnie obniżył ceny i ta cena odpowiada mniej więcej cenom po tej obniżce :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem testy dysku SSD Samsunga 128gb na MLC z allegro (650-700 od marcin657marcin) wyniki niżej:

prawie jak moj summit...dwa razy drozszy :/ siet :D one maja chyba te same kontrolery nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... link do testu najnowszego

Intel X25-M G2 160 GB

najciekawsze że pobił Velocity w kazdej kategorii co nie zdażyło się jeszcze w SSD oraz że cena przystepna

cytuje wraz z linkiem

...X25-M 160 GB jest szybszy od swojego poprzednika i dużo tańszy. Wersja o pojemności 80 GB ma kosztować 225 dol., co po przeliczeniu na złotówki oraz dodaniu podatku i marż daje około 840 zł. Model X25-M G2 160 GB, który dostaliśmy do testów, został wyceniony na 440 dol. W polskich sklepach będzie go można kupić za około 1700 zł.

jeżeli jeszcze dolar spadnie co wszyscy zapowiadają to byc może na gwiazdkę dysk będzie kosztował 700 lub 600 zł (jak trafimy na promocje świąteczną) , akurat wtedy chce kupić więc juz sobie kalkuluje i szukam modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: czy lepiej wziac 2x32GB i wrzucic w RAID czy 1x64GB? Cenowo wyjdzie dosc podobnie, ale gdzies wyczytalem, ze do RAIDa z SSD to juz trzeba kupic osobny kontroler. Moze to ktos potwierdzic? Rozmyslam nad migracja do 2x32GB pod WIn7 + jakis dysk 3,5" na eSATA na dane. Obecnie to co w podpisie czyli 2xF1 320GB. I przy okazji, jaki obecnie dysk SSD oferuje najlepszy wspolczynnik ceny do osiagow. W tescie na PPC widzialem, ze PQI ladnie sobie radzi, a wersje 32GB sa jednymi z najtanszych dyskow dostepnych obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobny kontroler RAID potrzebny byłby gdybyś chciał wpychać więcej niż dwa SSD w RAID0. Nie wiem jak wygląda sprawa z kontrolerami ze stajni nVidii czy AMD, ale widziałem na sieci testy z których wynikało, że ICH10 nie jest w stanie wyskoczyć powyżej 600 MB/s ciągłego transferu. Jak na razie nie ma SSD z 300MB/s odczytem dostępnych dla zwykłych śmiertelników, więc przy 2xSSD nie bawiłbym się w dodatkowy kontroler.

Sam zamierzam na jesieni zaopatrzyć się w SSD i raczej będzie to jeden dysk rzędu 128 GB, wyłącznie na system/y i może na jedną czy dwie gry w które aktualnie pykam. Czas dostępu rzędu 0,1 ms zrobi swoje, a nie jestem pewien czy przy ładowaniu systemu i aplikacji zobaczę różnicę pomiędzy 200 MB/s a 400 MB/s.

Edytowane przez katoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas dostępu rzędu 0,1 ms zrobi swoje, a nie jestem pewien czy przy ładowaniu systemu i aplikacji zobaczę różnicę pomiędzy 200 MB/s a 400 MB/s.

nie zobaczysz :) mi zapisy do ok 100-120 spadly, odczyty 180 pewnie gdzies i nie czuje w realu spadkow...aplikacje otwieraja sie tak samo szybko , a system reaguje tak samo blyskawicznie, zadnych lagow :)

 

jakby kogos interesowalo, to niestety updater do summita pewnie wyjdzie rowno z wprowadzeniem win7... :(

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: czy lepiej wziac 2x32GB i wrzucic w RAID czy 1x64GB? Cenowo wyjdzie dosc podobnie, ale gdzies wyczytalem, ze do RAIDa z SSD to juz trzeba kupic osobny kontroler. Moze to ktos potwierdzic? Rozmyslam nad migracja do 2x32GB pod WIn7 + jakis dysk 3,5" na eSATA na dane. Obecnie to co w podpisie czyli 2xF1 320GB. I przy okazji, jaki obecnie dysk SSD oferuje najlepszy wspolczynnik ceny do osiagow. W tescie na PPC widzialem, ze PQI ladnie sobie radzi, a wersje 32GB sa jednymi z najtanszych dyskow dostepnych obecnie.

Ale chyba nieczytałes tego wątku no bo jest tu pare osób z raid, tym dostępynym na płytach ;) i j.w. śmiga to jak nalezy.

Co do dysków to najtańsze z cache i będziesz zadowolony.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dysk genI to bierz najtańszy czyli ten Silicon może być bo to na 99% wcielenie OCZ Solid z inną naklejką tak jak moje G.Skill

 

Co do rekorrdu powyżej to WOW! 16 SSD Intela. Widze że powstaje kolejny sport extremalny w pobijaniu odczytu liniowego :lol2:

Pozatym ładnie rosna wymagania odnośnie kontrolerów teraz. I dobrze bo ten rynek jakby zastygł ostatnio. Wiele modeli jest produkowanych od lat a że HDD nie wymusząło istotnych zmian to i nic sie nie działo. Teraz SSD i wejście sata 6Gb wymusi ruch w tym segmencie.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten silicon power nie ma jakiegoś trefnego kontrolera? Bo sie na czytałem że to się czasami sypie :D

Miałeś na myśli chyba że się dysk "sypie" (cokolwiek to znaczy) bo aby uwalić kontroler to trzeba naprawdę chcieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...