Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja robiłem clonezillą, z mniejszego HDD na większy SSD (w druga stonę jest trundiej, trzeba sie bardziej namęczyc w konsoli).

Poza tym masz artykuł na PurePC nt klonowania - http://www.purepc.pl/oprogramowanie/poradnik_jak_wykonac_obraz_dysku_twardego_i_systemu_windows

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś przerzucał ghostem z HDD na SSD partycję systemową? Bo średnio chce mi się stawiać W7

 

Tapa z 3D

Robiłem to pierwsze kilka razy pare lat temu do póki ktoś tu nie podsunął mi Acronisa - o wiele przyjemniejszy i ta szybkość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw do wolniejszego :-$ I dziwił mnie wynik AS. Ale rano rzuciłem taśmę na kontroler Intela i seq miałem na poziomie 260/6x chyba. Czyli odczyt mocno poniżej średniej którą wiedziałem.

 

Tapa z 3D

To w normie. Na Sata II i danych niekompresowalnych mniej więcej tyle będzie. W końcu to budżetówka na SandForce.

Kontrolnie wydajność sprawdzisz w ATTO, on generuje dane łatwo kompresowalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w dodatku przed chwilą odpalam kompa, a tam błąd bootmgr całkie miły początek dnia Dołączona grafika

 

Opadają mi już ręce. Przywróciłem jeszzce raz partycje acronisem odpalam kompa a tam wszystkie HDD widziale przez system jako obce ale po zainicjowaniu zabanglały. Chyba Orgiusz pójde twoim sladem i postawie systemn a świeżo. Zobacz od razu czy transfery sie poprawią

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez sekundę chciałem winić AMD SB710 ale to jest chyba problem zarządzania energią gdzie Cep przy 4K idzie na pół gwizdka albo nawet niżej.

Chyba że nadal jestem niedospany i niech mnie ktoś poprawi.

Jedno i drugie bez wątpienia. Z tym że CnQ można wyłączyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CnQ daje lekki spadek ale nie aż taki, bez przesadyzmu, może przy klonowaniu jakiś problem wystapił ...

co do V300 to nadal jestem zdania że warto poczekać i dołożyć te kilkadziesiąt złoty do cruciala czy plextorka, w końcu SSD to zwykle jest zakup na kilka ładnych sezonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CnQ daje lekki spadek ale nie aż taki, bez przesadyzmu, może przy klonowaniu jakiś problem wystapił ...

co do V300 to nadal jestem zdania że warto poczekać i dołożyć te kilkadziesiąt złoty do cruciala czy plextorka, w końcu SSD to zwykle jest zakup na kilka ładnych sezonów

 

O ile ma się SATA 3 to się zgodzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tutaj ma jakieś doświadczenie z SSD pod Linuksem? A dokładniej Fedora? Nie ma żadnych problemów?

 

Planuję kupić Samsung EVO MZ-7TE120BW bo ostatnio mój HDD dysk na pełnych obrotach i coraz mniej mi się podoba czekanie na uruchomienie np. Eclipse itp. softów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile ma się SATA 3 to się zgodzę.

E nie ;) , Sata III to głównie transfer liniowy (choć random też trochę lepszy) a większość operacji dyskowych dzieje się grubo poniżej prędkości maksymalnych Sata II.

Dobry SSD jest zawsze lepszy od słabszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...