Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim dobijesz do takiej granicy w normalnych warunkach (36 lub 72 TB zapisów) to gwarancja już będzie przeszłością.

To akurat racja. Na potwierdzenie mój 1,5 roczny samsung 830 ma zapisane dopiero 5 TB (temp i cala reszta na ssd, tylko hibernacja i plik wymiany wyłączony). Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Odnośnie tych liczb mam pytanko.

Na co się patrzeć w CrystalDiskInfo - na total host writes, czy total NAND writes?

Różnica między nimi u mnie jest... kolosalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się zużywa, pamięci NAND czy kontroler dysku?

 

 

Seagate całkiem OK, poza psychologicznym klinem w postaci tego zapisu. Na Ananndzie chwalą go też za dobrą stałość wydajności, bez większych wahań spadków etc

Cena zakupu zdecyduje gdzie Seagate znajdzie się w statystykach sprzedaży. 

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

No to ja nie wiem już... Nie za wiele oglądam YT, hibernacja wyłączona, SWAP na sztywno ustawiony w granicach 512 MB - 1 GB.

Było za to nieco formatów i ponownego wrzucania systemu, było też sporo instalacji czegoś obok (Ubuntu przykładowo). No i dużo na maszynach wirtualnych. Dysk nie ma nawet roku, będzie miał pod koniec stycznia:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

No wygląda na to, że tyle mam, choć nie bardzo wiadomo skąd to się wzięło. 

Mam dziwne wrażenie, że w granicach 30 TB jest już od 2-3 miesięcy... Czym ja sobie mogłem nabić tak kosmiczną wartość?

 

A Opera ma tyle do tego, że od kiedy przeszła transformację to dosyć poważnie jedzie po dysku w pamięcią podręczną (choć nie wiem, czy ostatnia wersja też tak ma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim dobijesz do takiej granicy w normalnych warunkach (36 lub 72 TB zapisów) to gwarancja już będzie przeszłością.

 

Ja o tym wiem. ;) Szczerze to nigdy sobie głowy tym tematem nie zaprzątałem. A żeby bardziej podkreślić moją ignorancję w tym temacie, to powiem, że na jednym z moich kompów, jadę na ssd od ponad 2 lat, na xpku, bez żadnych optymalizacji. Dołączona grafika Tylko offset doprowadzony do porządku.

 

Chodziło mi o to, co już było widać w komentarzach pod Twoim artykułem o Ssd Seagate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

wzielo sie z wirtualek, u mnie to samo Dołączona grafika

 

No to muszę się zastanowić, czy nie będzie lepszym wyjściem puszczanie ich z zewnętrznego dysku pod USB 3.0.

Trzeba sprawdzić jak to będzie działać. No ale ja wtedy będę trzymał na SSDkach... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich chciałem się lekko poradzic co do zakupu dysku SSD bo niestety mam mętlik w głowie. Interesuje mnie dysk o pojemności 128GB, na dysku będzie system dokładnie win 7, a także pakiet MS OFFICE, AUTOCAD mechanical 2014, INVENTOR 2014 oraz gra mmorpg LINEAGE II + w przyszłości może jakiś BF4 itp.

Wstępnie rozważałem takie dyski jak:

1. Crucial m4 (wyeliminowany raczej ze względu na ten sam poziom co m5s, a troche droższy do kupienia w moich okolicach)

2. Plextor m5s - koszt 348zł

3. Plextor m5pro - koszt 439zł

Tutaj był mój główny dylemat czy warto jest dopłacać 90zł za wersje pro (tzn czy odczuję różnicę w korzystaniu z w/w programów/gier?)

 

Natomiast przegladałem ostatnio sklepy i natknąłem się na OCZ VERTEX 4 za 399zł w komputroniku (ciężko dostępny gdzie indziej, a jak już jest to horendalne kwoty ~600zł). Dysk "kozak" półka m5 pro z tym, że tańszy. Problemy są dwa pierwszy to to, że firma OCZ kilka dni temu ogłosiła upadłość, a drugi, że poczytałem iż te dyski lubią się psuć.

 

Tak więc zwracam się do Was z ogromną prośbą o pomoc w doborze odpowiedniego dla mnie dysku, a mianowicie czy dopłacać te 60-90zł do lepszych modeli, a jeżeli tak to, na który z nich się zdecydować.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich chciałem się lekko poradzic co do zakupu dysku SSD bo niestety mam mętlik w głowie. Interesuje mnie dysk o pojemności 128GB, na dysku będzie system dokładnie win 7, a także pakiet MS OFFICE, AUTOCAD mechanical 2014, INVENTOR 2014 oraz gra mmorpg LINEAGE II + w przyszłości może jakiś BF4 itp.

Wstępnie rozważałem takie dyski jak:

1. Crucial m4 (wyeliminowany raczej ze względu na ten sam poziom co m5s, a troche droższy do kupienia w moich okolicach)

2. Plextor m5s - koszt 348zł

3. Plextor m5pro - koszt 439zł

Tutaj był mój główny dylemat czy warto jest dopłacać 90zł za wersje pro (tzn czy odczuję różnicę w korzystaniu z w/w programów/gier?)

 

Natomiast przegladałem ostatnio sklepy i natknąłem się na OCZ VERTEX 4 za 399zł w komputroniku (ciężko dostępny gdzie indziej, a jak już jest to horendalne kwoty ~600zł). Dysk "kozak" półka m5 pro z tym, że tańszy. Problemy są dwa pierwszy to to, że firma OCZ kilka dni temu ogłosiła upadłość, a drugi, że poczytałem iż te dyski lubią się psuć.

 

Tak więc zwracam się do Was z ogromną prośbą o pomoc w doborze odpowiedniego dla mnie dysku, a mianowicie czy dopłacać te 60-90zł do lepszych modeli, a jeżeli tak to, na który z nich się zdecydować.

 

pozdrawiam

Myślę że 90zł to nie wielka różnica jak za Pro a dodatkowo 5 lat gwarancji. Kiedy cena była znacznie wyższa tego modelu i wtedy nie była zwykle warta dopłaty dla zwykłego użytkownika.

Dziś szkoda nie brać M5Pro jeśli pieniądze nie są wielkim problemem.

 

OCZ miało trochę wpadek jakościowych Vertex 4 i Vector zastąpiono odpowiednio nowszymi seriami o niemal identycznej wydajności. Szczególnie Vector okazał sie awaryjny.

Kiedyś tak, dziś Plextor jest zdecydowanie bezpieczniejszym producentem bez wpadek i z dobrym supportem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Obawy o SSDka - Crucial m4 nie dostarcza statystyk dot. zapisu, LiteOn E200 zresztą też - łatwiej się żyje :P.

Na Intelu 320 mam ~2TB (kupiony w marcu 2012, siedzi w lapku), natomiast w przypadku V300 ~430GB (od 20.10.2013, siedzi w serwerze plikowym/torrentboxie, średnio raz-dwa razy na tydzień komputer maglowany jest YT w [F]HD dość ostro; @WinXP).

 

Oprócz Vertexa 2 żaden SSD jak do tej pory nie zaniemógł, w przeciwieństwie do kilku tależowców, tak więc zachowajcie spokój :) <- tyczy się to komputerów które składałem/przy których pomagałem

 

@Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qcksteel Ja również jestem za Plextorem M5 Pro, sam ostatnio takiego nabylem i z relacji znajomych tez grających w L2 to jest naprawdę spora różnica w doczytach nawet na SATA2. Jeszcze możesz podkręcić procesor bo niestety Lineage nie jest zbyt dobrze zoptymalizowany do multicore i lubi wysoką wydajność pojedynczego rdzenia.

 

A i jeżeli dobrze rozumiem dla Plextora ważna jest wartość NAND Writes i tylko to świadczy o ilości zapisu? Jeżeli coś pomieszałem to poprawcie proszę :)

Edytowane przez Rengor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, było juz pisane że wytrzymałościa nie ma sensu sie przejmować, równie dobrze możemy sie martwić np. wentylatorami na grafice czy procku, które mają części ruchome i mogą po prostu stanąć :)

co do SSD Seagate'a to przy tak mocno obsadzonym rynku nie ma miejsca na błędy czy fuszerkę, jeśli wyjdzie jakaś słaba wytrzymałość to i tak nie ma to racji bytu, rynek to zweryfikuje, zreszta myslę że przy ich cenach to i tak postawi się na solidnych pewniaków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załadowany M5S do współpracy z ASRock A785GXH/128M.

 

Wyniki nie powalają, wiadomo, SATA2 + SB710 robi swoje

 

 

 

as-ssd-bench PLEXTOR PX-128M5 2013-12-13 01-01-25.png

 

 

 

Ciekawsze jest to. co dzieje się po zainstalowaniu sterowników od AMD

as-ssd-bench PLEXTOR PX-128M5 2013-12-12 10-26-24.png

 
Zastanawiam się czy ten kontroler mógły pokazać coś więcej, jeśli napisanoby na nowo sterownik do niego. Ten od MS jest z 2006 roku, daty sterownika od AMD nie podam, nie będę go już instalował.
 
Ciekawostka, po przełączeniu w biosie ACHI na IDE i z powrotem na AHCI system (W8.1) nie ładuje się. Trzeba było porzeźbić w sieci i systemie, by mieć znów AHCI.
 
edit 2016-01-12
M5S na płycie Acer Veriton M4610G na Q65, W8.1 przeniesiony z platformy AMD

as-ssd-bench PLEXTOR PX-128M5 2016-01-12 16-57-53.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda tego dysku bo w sumie wystarczyłoby coś o wiele słabszego z pierwszych generacji

Tia, najlepiej coś na SandForce, co by bluescreny nie opuszczały mnie. Pomimo zaniżonych transferów nie przyszło mi do głowy, by żałować wyboru.

 

jednak bez intela to juz nie to samo

Tu w pełni się zgadzam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Wirtualki chyba faktycznie orają dyski.

EVO mam od tygodnia.

Wg. CrystalDiskInfo ma już prawie 370 GB... a w sumie nic takiego specjalnego na nim nie robiłem.

Używam VMware Workstation, wcześniej był VirtualBox. No ale komfort w porównaniu do zwykłego dysku jest nie do opisania, więc chyba nie ma co rozpaczać, tylko używać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się między 3 dyskami do zastosowań domowych.

 

Samsung EVO 250gb - b.dobra wydajność, minusem TLC którego nie biorę pod uwagę

Seagate 600 240gb - chyba najszybszy z tej 3 ale dość niepewny i najmniejsza pojemność...

Plextor MPs 256gb -  najwolniejszy ale za to pewniak .

 

Co polecacie do 700zł z tych 3 dysków..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisał że nie bierze tego jako minus.

 

Wybór faktycznie jest dość trudny, Plextor jest tu największy ale najwolniejszy. Seagate najszybszy ale z Samsungiem 50zł w kieszeni. Można jeszcze wziąć pod uwage dodatkowy soft (tu EVO najlepiej) i może rzut monetą ;)

 

Wszystkie bardzo dobre i z każdego będzie zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...