Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Mam problem z przeniesieniem plików tymczasowych i ustawień Chrome na inna partycje, wyskakuje mi cały czas komunikat przy mklinku że "nie można przenieść pliku ponieważ plik istnieje", posiadam win 8,1, proszę o jakies rady :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na pierwszej stronie jest polecany Crucial M500 480GB, a wersja 240GB już nie?

Ten drugi jest obecnie najtańszą opcją w sektorze 240-256GB, bo jego ceny zaczynają się od 435 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem wątek parę stron wstecz i w sumie nadal nie wiem, na co się zdecydować ...

Mam zamiar kupić porządny (szybki) SSD 256 GB. Waham się pomiędzy :

 

1. SSD SAMSUNG 250GB 2,5" MZ-7TE250BW EVO Series 

2. SSD SAMSUNG 250GB 2,5" MZ-7TE250LW 

3. PLEXTOR PX-256M5M 256GB

4. SANDISK DYSK SSD ULTRA PLUS 256GB

5. PLEXTOR PX-256M5S 256GB 

 

Ceny w jakich mogę je miec są porównywalne (ok 500 - 550 netto).

Zastanawiam się, czy po pierwsze - warto pchać się w TTL, po drugie - jaka jest różnica miedzy tymi dwoma pierwszymi samsungami - czy chodzi tylko o wyposażenie dodatkowe, takie jak sanki pod 2,5" czy przelotka na USB, no i po trzecie - czy warto dopłacać prawie 200,00 netto do SAMSUNG DYSK SSD 840 PRO Series 256GB SATAIII.

 

Co sugerujecie ?

 

Dysk będzie pracował na płycie Asrock z68 ext3 gen3 z procem I5 2500K@ 4,2Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian bo cruciale są konkurencyjne, ale te w większych pojemnościach

 

Schellen ja bym brał Evo, potem plextora, pro oczywiście najbardziej wydajny lecz droższy wiadomo, od ciebie zalezy w jakim stopniu jesteś maniakiem wydajności :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Bitlocker albo szyfrowanie po stronie samego dysku.

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

 

Ktoś miał taki przypadek w samsungu 840 pro, że po update firmware, zapis spadł z średnio 470 na 350 MB/s?

 

Przed update:http://zapodaj.net/9...708cf3.jpg.html

Po update: http://zapodaj.net/0...8d947e.jpg.html

 

W systemie nic nie zmieniane i nic się nie zwaliło itp.......bo widać że samsung 840 evo w tym samym pudle wpięty ma osiągi jak trzeba... więc chyba update  coś zwalone jest-w as ssd tylko 800 pkt a było ponad 1000

 

Pro vs Evo w samsung magician:

http://zapodaj.net/4...652297.jpg.html

http://zapodaj.net/4...44ac3e.jpg.html

http://zapodaj.net/2...5db1d3.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam - od dość dawna (miesiące). I na pewno nie od ostatniego fw. Mam super odczyt i niższy zapis.

 

Kto by się takimi [ciach!]łami przejmował...

 

EDIT

Jakim cudem miałeś 470MB/s w zapisie przy 128GB wersji? Do ok 390MB/s powinno być przecież. U mnie czasem 300MB/s jest.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nie wiem jak to jest, że miałem takie wysokie wyniki zapisu 840 pro - ale zobacz na zapis evo -niby do 410 a u mnie miał w magician ponad 500.

Trochę dziwne, bo evo nadal ma takie wyniki- więc system raczej oki.

 

ps: Nie chodzi mi o te cyferki-ale skoro coś działało lepiej , to czemu ma teraz działać gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę o poradę co zrobić, mam dysk HDD w laptopie o grubości 9 mm a chciałem kupić samsunga EVO ale on ma grubość 7mm da się to jakoś zamontować czy muszę szukać dysku SSD o grubości 9 mm??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, gorzej gdyby było odwrotnie. HDD pewnie masz przymocowany do jakichś sanek/adaptera/stelaża itp (w zależności od producenta są różne rozwiązania), odkręcasz i w to miejsce przykręcasz nowy dysk i montujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki super, dzięki za szybką odpowiedź to przy okazji mam pytanie czy ktoś montował taki dysk do starego laptopa na sata 1 i bez AHCI?? bo rozważam też coś takiego zrobić ale czy warto waszym zdaniem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w laptopie mojej żony jest LiteOn E200. Jajec nie urywa ale i tak szybciej wstaje, jest bardziej komfortowo, nic nie hałasuje i możesz nim rzucać do woli ;)

 

hehe to sprawdze jak to u mnie będzie :) a możesz mi podać transfery na tym ssd pod sata I ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego, Sata I ma maksymalną przepustowość ok 130MB/s.

Ale nie o to chodzi najbardziej, random 4k i poziom IOPS jest nieosiągalny dla żadnego HDD. Dlatego taki SSD wciąż daje rade na starym laptopie.

Ale jak pisałem nie są to dokładnie te same odczucia jak na czymś bardziej współczesnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...