Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sandisk w tej pojemności to już będzie wydajniejszy. Wszystko zależy od zasobności portfela. Jak ma być jak najtaniej to może być lepszy od GoodRama i na pewno od V300.

Jak ktoś ma trochę większy budżet to będzie celował w średnią półke a nie budżetowe SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam - od dość dawna (miesiące). I na pewno nie od ostatniego fw. Mam super odczyt i niższy zapis.

 

Kto by się takimi [ciach!]łami przejmował...

 

EDIT

Jakim cudem miałeś 470MB/s w zapisie przy 128GB wersji? Do ok 390MB/s powinno być przecież. U mnie czasem 300MB/s jest.

Roskminiłem u mnie , skąd sa takie wartości zapisu:)-widać na screenach

 

http://zapodaj.net/ab8eb2cda7954.jpg.html

http://zapodaj.net/9842952d7e44a.jpg.html

 

 

W biosie w sata configuration->onchip sata speed miałem-sata 6gb/s, zmieniając na auto wyniki są jak kiedyś czyli zapis ponad 450

 

Dziwne to trochę bo ustawienie na auto=sata 6gb/s-- ale  tak jest u mnie i więcej nie roskminiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sandisk w tej pojemności to już będzie wydajniejszy. Wszystko zależy od zasobności portfela. Jak ma być jak najtaniej to może być lepszy od GoodRama i na pewno od V300.

Jak ktoś ma trochę większy budżet to będzie celował w średnią półke a nie budżetowe SSD.

Tylko czy to trochę jest warte 100zł? Niby szybciej ale nadal nie jestem do tego przekonany. Zależy mi na mlc i 256gb.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jednych jest warte (a nawet więcej) a dla innych nie lub po prostu liczą każdy grosz. Sam podejmij decyzje.

Jak to pierwszy w życiu SSD to i będziesz zaskoczony jak system płynnie chodzi.

 

MLC ponieważ?..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam dylemat i mały brak informacji / wiedzy.

Otóż posiadam 2 dyski twarde o łącznej wielkości 2 TB (2x 1TB) i planuję zakupić SSD Samsung 840 EVO 120 GB który pracowałby jako cache.

Płyta główna Asus Z78-A

I tu pojawiają się wątpliwości...

  • Czy takie rozwiązanie (SSD jako cache) będzie działać jeżeli zainstaluję Windows 8.1 x64 w trybie UEFI? Bo faktem jest że wymagane jest włączenie w UEFI trybu RAID zamiast AHCI.
  • Czy przy takich ustawieniach opisanych w pytaniu 1. da się taką instalację systemu w ogóle przeprowadzić?
  • Czy Windows będzie w stanie TRIM-ować dysk SSD w trybie cache?
Edytowane przez Ingvarr100th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie lepiej kupić 120/128GB i normalnie zainstalować na nim system?

2. Nie ma 840 EVO 60GB.

 

Faktycznie pomerdało mi się z Kingstonem V300 nad którym jakiś czas temu myślałem. Oczywiście chodziło mi o 120 GB.

 

Właśnie sęk w tym że system jest tylko jakąś małą składową jeśli chodzi o ładowanie, dlatego nie myślę o instalacji tam systemu.

Edytowane przez Ingvarr100th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bitlocker albo szyfrowanie po stronie samego dysku.

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Co się tego oszukałem w windows 7. Pech chce że mam wersję professional. :P chyba trzeba będzie zmienić dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie Seagate i WD a co do reszty poczytaj na stronach www producentów warunki gwarancji najlepiej.

 

 

EDIT

Na 1 stronie spore zmiany w polecanych dyskach. Dodałem GoodRamy i M500 ze względu na rewelacyjne ceny. 

Wyleciał V300 ze względu na problemy z FW a le przede wszystkim za podejrzenia o stosowanie asynchronicznych NAND! Sporo użytkowników po zakupie ma bardzo niską wydajność, sporo niższą niż dotychczas znaliśmy z tego modelu.

Edytowane przez rafa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wyleciał V300 ze względu na problemy z FW a le przede wszystkim za podejrzenia o stosowanie asynchronicznych NAND! Sporo użytkowników po zakupie ma bardzo niską wydajność, sporo niższą niż dotychczas znaliśmy z tego modelu.

 

czyżby te same "chłyty" co w  V200 ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600TB a te dalej żyją The SSD Endurance Experiment

 

Kiedyś ktoś krytykował testy z XS za brak momentów odłączania zasilania i że przez to testy są mało miarodajne. Procedura TR uwzględnia to i tym razem po 500TB dyski były wyłączone na 3 tygodnie.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na 1 stronie spore zmiany w polecanych dyskach. Dodałem GoodRamy i M500 ze względu na rewelacyjne ceny. 

Wyleciał V300 ze względu na problemy z FW a le przede wszystkim za podejrzenia o stosowanie asynchronicznych NAND! Sporo użytkowników po zakupie ma bardzo niską wydajność, sporo niższą niż dotychczas znaliśmy z tego modelu.

 

Tym samym tokiem myślenia podążam = V300 wylatują od marca z polecanych zestawów, a najpewniej zastąpi je Crucial M500, którego właśnie maltretuję i pomimo braku rewelacji, to cenowo zabijają całą konkurencję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

600TB a te dalej żyją The SSD Endurance Experiment

 

Kiedyś ktoś krytykował testy z XS za brak momentów odłączania zasilania i że przez to testy są mało miarodajne. Procedura TR uwzględnia to i tym razem po 500TB dyski były wyłączone na 3 tygodnie.

600TB?

A ja sie przejmowałem, że od grudnia zrobiłem 2 TB na EVO 500 GB :-D

Nie ma co, trzeba tą kwestię zupełnie olać i używać tak, jak wypadnie w danej chwili.

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy budżetówek są chyba mało atrakcyjne dla redakcji :)

 

 JMF667H czyli kontroler tego Transcend 340 jest cztero-kanałowy więc pewnie będą jakieś ograniczenia w tej technologi. Z pewnością znajdą sie sytuacje w ktorych można go przyprzeć do muru.

Podobnie jak SanDisk Ultra Plus (cztero kanałowy Marvel) ma słabe strony ale ma też trick w firmware w postaci "turbo cache" i na co dzień jest dość wydajny.

Ciekawe czy Jmicron też wykombinował jakąś sztuczkę.

 

@Caleb dalej nic z tym GoodRamem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy budżetówek są chyba mało atrakcyjne dla redakcji :)

 

 JMF667H czyli kontroler tego Transcend 340 jest cztero-kanałowy więc pewnie będą jakieś ograniczenia w tej technologi. Z pewnością znajdą sie sytuacje w ktorych można go przyprzeć do muru.

Podobnie jak SanDisk Ultra Plus (cztero kanałowy Marvel) ma słabe strony ale ma też trick w firmware w postaci "turbo cache" i na co dzień jest dość wydajny.

Ciekawe czy Jmicron też wykombinował jakąś sztuczkę.

 

@Caleb dalej nic z tym GoodRamem?

 

Kombinuję:

 

GoodRam C-100 120/240 GB

Transcend 340 120240 GB

Sandisk Ultra Plus 120 GB i Extreme II 240 GB

 

Crucial M500 120/240 GB - Test jutro :> 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ściąganie tylko 60/120/240 GB na indywidualny test jest nieopłacalne, więc staram się ogarniać od razu pakiety, albo zbieram materiał na zestawienia. Czasami zostają tylko sklepy, bo: "przykro nam, pojemności mniejszej od 240 GB nie posiadamy w puli samplowej". 

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściąganie tylko 60/120/240 GB na indywidualny test jest nieopłacalne, więc staram się ogarniać od razu pakiety, albo zbieram materiał na zestawienia. Czasami zostają tylko sklepy, bo: "przykro nam, pojemności mniejszej od 240 GB nie posiadamy w puli samplowej". 

test mniejszych od 120gb nie ma sensu, większość posiada obecnie 120gb a nowi nabywcy celują już raczej w 240gb, nowe toshiby z serii Q też miałoby zobaczyć w tym zestawieniu

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...