Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hello,

 

 może coś źle robię w Ultra ISO. Co tam mam zaznaczyć?

Trzeba wybrać z menu plik->nowy-> bootowalny obraz cd/dvd czy jakoś tak. Następnie tylko wybierasz plik obrazu i to wszystko.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem, może ktoś z Was będzie w stanie mi coś doradzić albo spotkał się z  czymś takim... 
mam laptopa Samsung 350v5c-s09pl i zakupiłem kieszeń wkładaną w miejsce nagrywarki by zamontować sobie dysk ssd
niestety laptop nie widzi dysku znajdującego się w tej kieszeni, bez znaczenia czy jest to dysk ssd czy też zwykły, nie widzi go bios i nie widzi go windows :( 
czy jest możliwe że ten laptop nie obsługuje czegoś takiego ?? że ma nie wiem, za słabe zasilanie na tamtym porcie sata ??
myślałem że kieszeń jest uszkodzona ale zgłosiłem sprzedającemu i przysłał mi drugą i z nią jest to samo :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,wrzuciłem swojego c50 na nowe mobo b85, system świeży, wszystkie sterowniki po instalowane i w benchach wyniki trochę się poprawiły względem amd( to było oczywiste) ,ale samo odpalanie w7 trwa trochę dłużej i co zauważyłem,podczas gdy wyświetla się napis "witamy" kółeczko kręci się jakoś długo i jakby przerywa, później wszystko się w miarę szybko ładuje. Co może na to wpływać??

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem sterownik intela wydłuża ładowanie a czasem jeśli zainstalujesz całą aplikacje Intel Rapid Storage Manager zamiast samego sterownika.

A czasem dopiero powrót do sterownika MS skraca czas.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowość to nie ma się co dziwić że taka cena.

 

Nie jest aż tak źle z ceną

http://www.morele.net/dysk-ssd-a-data-premier-pro-sp920-128gb-asp920ss3-128gm-c-635787/

Przynajmniej jeśli chodzi po 128gb. - na purepc była informacja, że jest identyczny jak M550 a cenowo prawie 100zł tańszy

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest taki sam jak M550. Mają różną architekturę, M550 na 64Gbit a AData 128Gbit kościach nand w pojemnościach do 256GB. Tylko 512 i 1TB są takie same. Co oczywiście przekłada sie na różną wydajność Cruciala i AData.

62334.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jedno czy samsung evo jest wytwarzany w technologii MLC (jak jest w opisie wielu sklepów internetowych w polsce) czy jednak TLC? W negwegg piszą ze jednak samsung evo 250 gb to kosci tlc - http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820147248.

Czy w takim ukladzie oplaca się dolozyc kase do wersji pro zeby miec kosci MLC, czy bedzie duża różnica w wydajnosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od "zawsze" wszystkie 840 i 840EVO są tylko i wyłącznie na TLC.  EVO ma odpowiednio zrobiony firmware który wykorzystuje część powierzchni jako bufor pracujący w trybie SLC.

EVO nie ma problemów z wydajnością o ile nie wykorzystujemy go do wyjątkowo dużych obciążeń. Dla przeciętnego użytkownika i nawet tego zaawansowanego EVO subiektywnie jest tak szybki jak inne topowe konstrukcje.

 

Pro to bezkompromisowa wydajność + 5 letnia gwarancja.

 

Nie czyta się opisów sklepów bo piszą bzdury. Na stronach producentów i w recenzjach sprzętu masz zawsze prawidłowe dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedz. W takim wypadku myśle nad zakupem drugiego samsunga pro 128 i zrobieniu raidu 0.

W związku z tym mam pytanie czy macierz raid 0 na moim chipsecie Z87 będzie wspierać jednoczesnie tryb AHCI i oczyszczanie komórek trim?

Bo z tego co pamiętam na zwykłych dyskach hdd przy raid0 nie ma wsparcia AHCI - w biosie mogę wybrać ustawienie raid lub AHCI.

Czy bez AHCI taka macierz nie bedzie zwalniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś fachowym okiem spojrzeć na te wyniki i stwierdzić czy wszystko w normie?

Crucial M4 64GB (zapełniony w ~70%) w laptopie HP 6910p:

8qm7Pqz.png

BQVkTD2.png

Jn8BMaS.png

zgBTERg.png

 

Co jakiś czas system mi wyraźnie zwalnia. Do tego stopnia, że muszę czekać kilkanaście sekund na pojawienie się menu kontekstowego czy uruchomienie menadżera zadań. Próbuję ustalić przyczynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba fachowca by zobaczyć 10MB/s w zapisie.

 

Pokaż SMART z np CristalDiskInfo, tylko pamiętaj zmienić wyświetlanie danych na system dziesiętny.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...