Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

do CLAU.

 

 

Jakie cło? Jest tylko podatek jaki trzeba zapłacić, chyba że sklep Ci wyśle przesyłkę jako gift, wtedy to inna bajka. Jeśli chodzi o samą przesyłkę to powoli można znaleść sklepy które wysyłają za free do Polski, lub za symboliczną opłatą 10 baksów.
 

Edytowane przez floyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem Cruciala M500 240GB i porównałem sobie w AS SSD moje wyniki z tymi z testu na purepc http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_dyskow_ssd_crucial_m500_konkurencja_dla_kingston_v300?page=0,3# no i trochę mi brakuje. Chciałbym żeby ktoś kumaty rzucił okiem bo niby dużo nie brakuje ale jak przejrzeć wszystkie wyniki to jednak brakuje. Aha AHCI włączyłem.Komputer jest na AMD więc nie da rady wgrać sterownika AHCI Intela próbowałem więc na zwykłym windowsowym (obrazek 1) oraz na sterowniku AMD do płyty głównej (zdjęcie 2).

Clipboard01.jpg

Clipboard02.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja po przesiadce z SATA 2 na SATA 3 roznice czuje, ladowanie systemu jest jeszcze szybsze niz bylo wczesniej. Wiem, ze zmiana platformy tez ma jakies znaczenie, ale to najbardziej widze, kiedy odpala sie moj chrome zawalony zakladkami. Na Phenomie x3 720 zajmowalo mu to dobra "chwile" zanim sie odpalil, teraz nawet nie jeknie. Wedlug Magiciana wszelkie predkosci mam w normie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł w Toshibe ale to tylko 10zł taniej od GoodRama! Zostaje Transcend przy czym jest wolniejszy....

Spróbuje w takim razie z tym Transcend SSD340. Jak zamontuje to podziele się na forum z wynikami.

 

Na razie przygotowuje się merytorycznie do instalacji Windows 8/8.1 na SSD. I natrafiłem na bardzo kontrowersyjny temat związany z M$ i jego nowym narzędziem defragmentującym zaimplementowanym w Windowsach 8 i 8.1. Teraz program nazywa się "optymalizowanie dysków". Zmiana nazwy nastąpiła, bo M$ wprowadził nową funkcjonalność - program potrafi optymalizować dyski ssd wysyłając komende TRIM podczas pracy w idle. Problem w tym, że w programie jest bug i raz na jakiś czas wykonuje on też pełną defragmentację SSD, mimo że nie powinien tego robić! W praktyce wygląda to tak, że Windows 8 rozpoznaje dysk SSD, optymalizuje pod tym kątem cały system, a mimo to średnio raz w miesiącu leci na nim pełna defragmentacja.

 

M$ się wypiera i twierdzi, że SSD nigdy nie jest defragmentowane, a wpisy w logach systemowych świadczące o tym że jednak była wykonywana pełna defragmentacja, uważa za nieprawdziwe.

 

http://www.outsidethebox.ms/why-windows-8-defragments-your-ssd-and-how-you-can-avoid-this/

 

Co myślicie na ten temat? Problem jest dość poważny, bo Windows 8/8.1 coraz bardziej się rozpowszechnia i zamiast coraz lepiej współpracować z SSD de facto je  "niszczy"...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Co myślicie na ten temat? Problem jest dość poważny, bo Windows 8/8.1 coraz bardziej się rozpowszechnia i zamiast coraz lepiej współpracować z SSD de facto je  "niszczy"...

Ja myślę że to zupełnie bez znaczenia i nie wymaga niczyjej uwagi.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12546.jpg

Dyski SSD Crucial M500 okazały się niekwestionowanym hitem sprzedażowym i prawdziwą zadrą w tyłku niemalże całej konkurencji, która z niedowierzaniem przecierała oczy obserwując poczynania tego producenta. Nośniki oferują przyzwoitą wydajność w skandalicznie niskiej cenie, która wbrew nadziejom menadżerów innych firm niestety ciągle się utrzymuje. Trzeba przyznać, że Crucial ostro pozamiatał i przyciągnął do siebie ogromne rzesze użytkowników, ale ekspansji bynajmniej nie zamierza ograniczać do modeli M500. Niedawno do sprzedaży trafiła kolejna seria dysków SSD Cruciala, mająca ogromne szanse zebrać podobne żniwo w wyższym segmencie, gdzie dotychczasowa pozycja koncernu była zdecydowanie słabsza. Jeśli współczynnik opłacalności zostanie utrzymany, to Crucial M550 zapewne będzie bardzo groźnym konkurentem dla nośników Plextor M6S i Samsung EVO, zahaczając nawet o Plextor M5P i Samsung SSD 840 Pro. Czy rywale rzeczywiście powinni już pakować manatki? Pytanie jak najbardziej warte odpowiedzi, dlatego przygotowaliśmy test dysków SSD Crucial M550 128 GB i Crucial M550 256 GB.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje w takim razie z tym Transcend SSD340. Jak zamontuje to podziele się na forum z wynikami.

 

Na razie przygotowuje się merytorycznie do instalacji Windows 8/8.1 na SSD. I natrafiłem na bardzo kontrowersyjny temat związany z M$ i jego nowym narzędziem defragmentującym zaimplementowanym w Windowsach 8 i 8.1. Teraz program nazywa się "optymalizowanie dysków". Zmiana nazwy nastąpiła, bo M$ wprowadził nową funkcjonalność - program potrafi optymalizować dyski ssd wysyłając komende TRIM podczas pracy w idle. Problem w tym, że w programie jest bug i raz na jakiś czas wykonuje on też pełną defragmentację SSD, mimo że nie powinien tego robić! W praktyce wygląda to tak, że Windows 8 rozpoznaje dysk SSD, optymalizuje pod tym kątem cały system, a mimo to średnio raz w miesiącu leci na nim pełna defragmentacja.

 

M$ się wypiera i twierdzi, że SSD nigdy nie jest defragmentowane, a wpisy w logach systemowych świadczące o tym że jednak była wykonywana pełna defragmentacja, uważa za nieprawdziwe.

 

http://www.outsidethebox.ms/why-windows-8-defragments-your-ssd-and-how-you-can-avoid-this/

 

Co myślicie na ten temat? Problem jest dość poważny, bo Windows 8/8.1 coraz bardziej się rozpowszechnia i zamiast coraz lepiej współpracować z SSD de facto je  "niszczy"...

 

 

Ja defragmentuje ręcznie wszystkie dyski, w tym ssd na win7u od początku jego posiadania, w sumie dla kaprysu i nic się nie dzieje. Nawet niech ten program defragmentuje 2x w miesiącu, i co z tego ? Dalej nie zajedzie to w żąden sposób ssd.

 

Przez 4 lata zrobiłem na nim 15TB, Intel ma 6 relokowanych sektorów i śmiga wzorowo.

Edytowane przez CLAU
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwieram defraga i przeciągnięciem zaznaczam sobie wszystkie dyski - jest szybciej niż jakbym miał klikać je pojedynczo z controlem. 

 

Oczywiście wszystkie cache, tempy, hiberfile, pagefile, foldery instalacyjne i gierki są na ssd aby dysk miał co robić, w końcu po to za niego zapłaciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu sie zaczyna :) Ja przez pierwszy rok wyrobiłem 2TB, a teraz po półtora roku i troche roszad z systemami mam 7TB.

Tylko się w tej chwili nie zaczynaj zastanawiać czemu ty masz tak dużo - olej, nie każdy używa tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzymasz ten komputer w szafie. 4 Lata i tylko 15 TB?.

 

Trzymam go na sznurku na balkonie.

 

 

 

Mam go w laptopie, który używam codziennie i zrobiłem na nim ile zrobiłem. 

To i tak jest większe obciążenie niż przeciętny typowy komputer do gadu gadu i wiedźmina więc tylko potwierdza to, że ssd są bardzo trwałe i nie ma co ich oszczędzać.

A nowe, lepsze i większe kosztują teraz po 300/400 zł.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...