Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Rafa, mam takie pytanko - musiałem zainstalować system na HDD, nie chce mi się całego procesu powtarzać (update sterowniki office sciaganie poczty z Exchange heptyiliard innych rzeczy). Czy sklonowanie potem tego wszystkieo na SSD jak już wsadze bardzo różni się od czystej instalacji na SSD? mam postawiony system nie z poziomu UEFI, 100mb partycja MBR rozruchowa tylko.

 

chodzi mi o obsługę tego SSD, czy wszystko będzie działać, czy windows 7 "przestawi" sobie wszystko jak "skuma", że jest na SSD

 

edit:

ponawiam też pytanie o sensowny dysk M.2 2242 256 GB dobry IOPS, tak do około 600 zł albo info ile jeszcze będę sie musiał męczyć na HDD (dramat, po 4 latach pierwszy raz musze pracowac na dysku talerzowym.... ), mówiłeś Rafa coś o nowym Plextorze, wiadomo kiedy premiera?

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Naczytałem się tyle dobrego o dysku  - 

 SSD Crucial MX100 256GB SATA3 2.5

że postanowiłem go sobie kupic... Jendak gdzie bym nie zajrzał to jest wyprzedany..

Ktoś wie gdzie mogę go dostać?.  

Jest co prawda na jednym popularnym portalu aukcyjnym, ale z ceną przesadzili....

Edytowane przez pracamlm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qhash jak windows sobie nie przestawi to masz poradnik na stronie "jak optymalizować ssd"

ponadto pod M2 masz cruciala M550 za koło 600zł

 

pracamlm dysk cieszy sie sporym powodzeniem więc pewnie sklepy musza uzupełnić zapasy, jak mniemam nowa dostawa będzie nieco droższa ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

edit:

ponawiam też pytanie o sensowny dysk M.2 2242 256 GB dobry IOPS, tak do około 600 zł albo info ile jeszcze będę sie musiał męczyć na HDD (dramat, po 4 latach pierwszy raz musze pracowac na dysku talerzowym.... ), mówiłeś Rafa coś o nowym Plextorze, wiadomo kiedy premiera?

Nasi twierdzą że już dostępny http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/nosniki_plextor_m6e_2280_dla_slotu_m2_sa_juz_dostepne

 

szukaj :)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dyski pod złącze M.2 niestety nie wszystkie są takie same - myślę, że warto to odnotować. Są wersje 2242, 2262 i 2280 gdzie dwie ostatnie cyfry oznaczają długość dysku w mm. Dla każdego jest tez wtedy odmienna szerokość. Ja potrzebuje dysk 42mm a niestety Crucial M550 jest 80mm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TSrules - chce miec talerzowy dysk 1TB wsadzony na stałe w 2,5 zatoke a w zlacza M.2 SSD na system.

zastanawiam się czy nie kupić 500GB EVO/MX100, ale to zostawiam jako ostateczność. Być może tak się to skończy, bo na razie M.2 jest jeszcze mało popularne i drogie, do tego są różne standardy długości, a jak widać nie każdy producent robi każdy rozmiar dysku.

 

btw. przydatny link - lista kompatybilności dysków M.2

 

http://www.mydigitaldiscount.com/m.2-ngff-ssd-compatibility-list.html

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dyski pod złącze M.2 niestety nie wszystkie są takie same - myślę, że warto to odnotować. Są wersje 2242, 2262 i 2280 gdzie dwie ostatnie cyfry oznaczają długość dysku w mm. Dla każdego jest tez wtedy odmienna szerokość. Ja potrzebuje dysk 42mm a niestety Crucial M550 jest 80mm. 

2280 to jest 22mm szerokość i 80mm długość

2242 analogicznie czyli tutaj szerokość jest stała...

Czyli ty szukasz mało spotykanej 4280 lub coś takiego albo masz mSata a nie M.2?

 

 

Nigdzie nie mogę znaleźć porównania Plextor M5S 256 GB i SanDisk Ultra Plus G25 256 GB.

Który byście polecili i dlaczego?

 

Dzięki

M5S jest trochę wydajniejszy ale oba to dobre dyski. Kupiłbym jednak Plextora. Był tu wałkowany mase razy, wystarczy poczytać wątek. Marka i model sprawdzone. Dziś już jest nowszy i szybszy M6S.

Bardziej ekonomicznie wypada też Crucial MX100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem w lapku zwyklaka HDD 5400obr. na tego Intelka 40GB z morele za 99zł  i komfort pracy dzień do nocy, różnica nieporównywalna, od zwykłego HDD można depresji dostać :D

Edytowane przez TSRules
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, ponieważ coś jest nie tak z moim dyskiem SSD.

 

Chodzi o to, że w zaledwie 300 godzin pracy dysku, zapis wynosi jakies kosmiczne wartościu według SMART.

 

Kolega z innego forum ma identyczny dysk, jednak ze starszym oprogramowaniem i kontrolerem i ma wszystko poprawnie wyświetlane.

 

Kolega ma też znacznie wyższy zapis danych na dysk.

 

Tu porównanie dysków:

 

1336151300_1403895329_thumb.jpg  

 

3224181500_1403895466_thumb.jpg

 

Mogę prosić o opinię i o pomoc w wykonaniu zmiany Firmware ?

 

Nigdy tego nie robiłem, a tu są fachmany :)

 

dzięki.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mam 416 TB zapisów na dysku :P

 

Samo rośnie, chociaż nic nie robię.

 

W takim tempie za miesiąc dysk do wyrzucenia :(

 

 

Inny program ?  jaki ?

 

Podaj, to sprawdzę.

 

Teraz, gdy piszę, dysk praktycznie nie pracuje, za to SMART i prawdopodobnie kontroler w SSD cały czas miele i nabija TB miejsca i opróżnia mi dysk z komórek.

 

2077219700_1403906483_thumb.jpg

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim najnowsze firmware to podstawa!!!

 

Potem możemy mówić o czymkolwiek dalej. Jego zmiana to nie jest jakaś wiedza tajemna ani wyższa szkoła jazdy.

Opis prostych czynności jest dostępny u każdego producenta na jego stronie więc pewnie i u GoodRam'a.

 

EDIT

Używaj CristalDiskInfo

Edytowane przez rafa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie GoodRama nie ma nic na temat Firmware, dla tego poprosilem o pomoc tutaj :)

 

No chyba, że jestem ślepy: http://www.goodram.com/pl/product-category/dyski-ssd/

 

CristalDiskInfo właśnie sprawdzałem i tam nie ma nic na temat pojemności zapisu na SSD.

 

7064894800_1403908266_thumb.jpg

 

 

Pomożesz mi w aktualizacji Frimeware ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz będę mieć zawał.

 

Przy próbie instalacji systemu otrzymuje informację, że dysk jest za mały i potrzebuję 69335 MB  !!

 

W życiu takie czegoś nie widziałem.

 

Czy ja o czymś nie wiem ?

 

Help !

W win7 takich ograniczeń nie ma.

Jak poradziłeś sobie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpisywałem, ponieważ temat "umarł".

 

Rozwiązaniem było utworzenie pendrive z oryginalnym obrazem Windows.

 

Ja poszedłem na skróty i sam sobie aktualizowałem swój obraz ISO systemu w programie: http://forums.mydigitallife.info/threads/44645-WHDownloader-v0-7-Final

 

To w jakiś magiczny sposób wywołało to co opisałem.

 

Oryginalny obraz ISO systemu ruszył bez problemów, jednak po instalacji i aktywacji, musiałem pobrać wszystkie dostępne aktualizacje, co mnie wkurza, dla tego chciałem sobie sam już powrzucać aktualizacje do ISO.

 

Może coś źle zrobiłem, może przesadziłem z wymuszaniem aktualizacji ?

 

Nie wiem, wiem, że co oryginał, to oryginał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie GoodRama nie ma nic na temat Firmware, dla tego poprosilem o pomoc tutaj :)

 

No chyba, że jestem ślepy: http://www.goodram.com/pl/product-category/dyski-ssd/

 

CristalDiskInfo właśnie sprawdzałem i tam nie ma nic na temat pojemności zapisu na SSD.

 

7064894800_1403908266_thumb.jpg

 

 

Pomożesz mi w aktualizacji Frimeware ?

Total Host Writes  - tylko zmień wyświetlanie na system dziesiętny (w ustawieniach programu).

 

GoodRam wysyła na maila jak napiszesz do supportu. Oczywiście o ile nowsze jest. Szczerze mówiąc ten producent jest wyjątkowo ograniczony w podawaniu takich informacji które fw jest najnowsze.

W sieci są dwa, oprócz tego co masz jest S8FM06.9 z okolic lutego tego roku więc ty powinieneś mieć najnowsze skoro dopiero kupiłeś.

 

To wskazanie zapisu wygląda na błąd firmware bądź aplikacji od producenta.

Dysk fizycznie nie byłby wstanie zapisać tyle danych w takim czasie bo nawet maksymalny zapis liniowy by na to nie pozwolił więc o samo zużycie sie nie martw.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Któryś raz z kolei czytam: "Total Host Writes  - tylko zmień wyświetlanie na system dziesiętny (w ustawieniach programu)."

 

Ja tego nie rozumiem :(

 

Pisałem dwa razy do Wilka i jak na razie zero odzewu.

 

 

W sumie nie ma tragedii, bo system działa idealnie, tylko niepokoją mnie odczyty smartu w porównaniu do tych samych dysków innych użytkowników.

 

 

Fakt jest taki, że mam inny kontroler (numerek) i inny firmware, niż porównywane dyski tej samej serii.

 

Bardzo możliwe, że SMART od GoodRamu wykazuje błędy, a ja mam pełne *galoty strachu :biggrin:

 

 

* galoty - http://sjp.pl/galoty

 

 

Czekam na odpowiedź od GoodRam... jeżeli się doczekam, to się podzielę informacjami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz z pewnością dasz rade.

 

EDIT

Nie ma co przedwcześnie robić w gacie bo może masz błędy odczytu danych z SMART. Dysk sam z siebie danych nie robi. Może soft źle czyta. 

W razie co masz gwarancje jak padnie z jakiejkolwiek przyczyny.

post-12477-0-01440800-1404044707_thumb.jpg

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Samsung said that they have a 128GB 850 Pro in their internal testing with over eight petabytes (that is 8,000TB) of writes and the drive still keeps going, so I tip my hat to the person who is able to wear out an 850 Pro in a client environment during my lifetime."   :zonk: 

 

Samsung znowu pokazuje kto rządzi w high end. Jeszcze tylko obniżka cen EVO by się przydała. Tak do poziomu MX100 i będzie jeszcze ciekawiej na rynku :)

 

http://techreport.com/review/26701/samsung-850-pro-solid-state-drive-reviewed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...