Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

AD1. Transfery będą porównywalne do HDD, ale i tak powinieneś odczuć kopa z powodu bardzo niskiego czasu dostępu.

 

AD2. Teoretycznie TLC są mniej trwałe. Praktyczne testy pokazały jednak, że typowy użytkownik, nawet intensywnie katujący dysk nie ma się czego obawiać. Sam od grudnia zrobiłem na EVO 8 TB zapisów i... Śmiga, po prostu.

 

Wysłane z telefonu

Dzieki za info:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Nawet jak na rapid to te wyniki są dziwnie duże.

A właśnie, ktoś tego używa w dłuższej perspektywie i może coś na ten temat powiedzieć? Włączyłem to już kilka razy, ale tylko na krótki czas i bez jakiegoś obciążania. Ciekaw jestem czy wpływa np. na pracę maszyn wirtualnych.

 

Wysłane z telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawiłem sobie nowy sprzęt ale żeby nie było za kolorowo to mam niski zapis sekwencyjny i nieco zaniżony 4K (na crucialu), co ciekawe na początku testu wartości sięgają 350mb/s dla sekwencyjnego i sukcesywnie spadają do wartości widocznej na screenie, GoodRam powinien mieć zapis w okolicach 120mb/s.

 

post-137863-0-66327500-1405849629_thumb.jpg   post-137863-0-28154900-1405849834_thumb.jpg

 

Co może byc tego przyczyną? System nowy, stery do chipsetu wersja 12.8.0.1016, kable nowe, od płyty.

Na crucialu siedzi na razie tylko Diablo 3.

W sumie to odczyt mnie mnie tylko interesuje bo poinstalowane mam w zasadzie wszystko ale niesmak pozostał :/

Edytowane przez Ademu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś na systemowych przed instalowaniem tych Intela? Czasem na MS jest lepiej.

Zmieniałeś coś w ustawieniach buforowania zapisu (na kontrolerze, manager urządzeń)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie testowałem systemowych, od razu poszła aktualizacja na te obecne, jako, że było wspominane kilka stron wcześniej aby instalować te od intela:) buforowanie jest włączone.

Spróbuję wersję od MS-u.

 

Edyta:

 

Wiedziałem, że jak sie podzielę problemem to zaraz znajdę rozwiązanie... aż mi ciśnienie skoczyło... winnym okazał się avast, a dokładniej skanowanie podczas zapisu...

Teraz to aż miło patrzeć na cyferki :D

 

post-137863-0-00964000-1405854165_thumb.jpg  post-137863-0-74022600-1405854177_thumb.jpg

Edytowane przez Ademu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-128873-0-89280000-1405783730.jpg

Niedawno mieliśmy okazję uczestniczyć w światowej premierze dysków Samsung SSD 850 Pro, którą zorganizowano w równie odległej co egzotycznej Korei Południowej, gdzie producent ujawnił swoje ambitne plany związane z rynkiem pamięci półprzewodnikowych. Natomiast dzisiaj możemy zaprezentować Wam gwiazdy tamtego wydarzenia, czyli najnowsze modele nośników SSD wyposażone w moduły 3D V-NAND MLC, którymi gigant branży elektronicznej zamierza trochę namieszać. Czy Samsung SSD 850 Pro rzeczywiście zostawia konkurencję z opuszczonymi spodniami? Ile jeszcze można wycisnąć z interfejsu SATA 6.0 Gb/s? Komu dedykowane są takie urządzenia? Na warsztat wzięliśmy modele Samsung SSD 850 Pro 128, 256, 512 GB oraz 1TB.

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Producent jest bardzo pewny swoich rozwiązań, dlatego sprzęt został objęty dziesięcioletnią gwarancją do osiągnięcia 150 TB zapisów. Dla bardziej obrazowego porównania warto wspomnieć, że popularny Crucial M550 posiada tę granicę ustaloną na poziomie 72 TB."

 

Czyli wychodzi na to, że:

Samsung  150 / 10 = 15 TB/rok

Crucial 72 / 3 = 24 TB/rok
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywotność to jest żywotność a długość gwarancji to inna sprawa.

Jak ktoś robi 5-10TB rocznie będzie bardzo zadowolony.

 

@Caleb zrehabilitowałeś się za brak innych wersji 840pro :) Brawo za cały "zestaw" 850pro!

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caleb zrehabilitowałeś się za brak innych wersji 840pro :) Brawo za cały "zestaw" 850pro!

Na początku sierpnia powalczę jeszcze o staruszki, żeby w nowej procedurze był komplet :> Całość SSD 850 Pro udało się załatwić wprost od Samsunga, więc to dobrze rokuje. Firma po teście 100 SSD była pod sporym wrażeniem naszej bazy wyników i chyba otrzymamy następne premiery w pierwszej kolejności. Konkurencja nie miała żadnych szans :D   

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i prawidłowo. Tylko PPC ;)

 

 

Co do gwarancji to sporo. 150 TB jest do osiągnięcia nawet w dwa lata gdyby dziennie pobierać na dysk po 300GB, ale powiedzmy sobie szczerze kto kupuje SSD do takich celów.  Taka 512 do gier by się nadawał idealne. Gdyby nie ta cena ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem ssd Samsunga evo 120 GB, na którym będzie docelowo win 7 ale mam problem z wykryciem tego dysku. Posiadam płytę główną GA-945P-S3. Obecnie system win xp znajduje się na HDD, podłączonego do wejścia sata (4 na płycie). Podłączyłem ssd-ka też do sata, w biosie (Award) w sekcji Standard CMOS Features ssd jest widoczne jako IDE Chanel 3 Master a hdd - jako IDE Chanel 2 Slave. Jak uruchomię system to win xp nie widzi ssd. Przeczytałem gdzieś, że w biosie trzeba przestawić rodzaj kontrolera z IDE na AHCI, przeszukałem bios ale tego nigdzie nie znalazłem:(. A może zrobić tak, że odłączyć HDD, a na podłączonym ssd-ku zainstalować win 7 z płyty? Pomóżcie, please.. :)

Edytowane przez Wiewioor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z IDE na AHCi nie przestawisz z prostego powodu:

Only the ICH7DH, ICH7R, ICH7-M, ICH7-M DH chip have AHCI support. The ICH7 (Base) and ICH7-U (Ultra-mobile) chip do not support AHCI.

Co masz na myśli mówiąc, że XP "nie widzi" dysku? Jeżeli chodzi Ci o to, że nie ma go w "Mój komputer" to jest to jak najbardziej naturalne. W końcu na dysku nie ma żadnego systemu plików. Sformatuj SSD-ka i będzie git. Pamiętaj tylko, żeby wyrównanie było dobre.

 

A może zrobić tak, że odłączyć HDD, a na podłączonym ssd-ku zainstalować win 7 z płyty? Pomóżcie, please..

Można.

 

Ogólnie sprzęt troszeczkę niedzisiejszy w kwestii obsługiwanych technologi i troszeczkę potencjał SSD się będzie marnował, ale i tak powinieneś odczuć duuużą poprawę względem HDD.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja płyta nie posiada jeszcze AHCI (nie te lata ;))

Jak podłączasz pod istniejący system to dysk trzeba zainicjować i nadać literę partycji. Wtedy będzie widoczny spod tego systemu.

 

Najlepiej jednak byłoby oczywiście zainstalować system (win 7 zdecydowanie lepiej od XP choćby z powodu formatowania partycji) zupełnie świeży na SSD bezpośrednio. Pamiętaj aby w trakcie instalacji był podłączony tylko SSD. HDD dołączysz później.

 

EDIT

Nie zdążyłem :)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

krótkie pytanie, może nie do końca ten dział, ale chodzi o SSD - czy do zasilania wystarczy przewód 5V i GND, żeby wszystko działało? Chcę sobie uproscić kabelkologię. Dyski to Samsungi 840 Evo.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

no właśnie, dzięki. Zrobiłem sobie coś takiego:

ssd_01.JPG

ssd_02.JPG

 

Od razu łatwiej podłączyć i nie ma niepotrzebnych naprężeń ani pętli wynikających z dużych odległości pomiędzy wtyczkami.

 

Pozdrawiam

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Mam pytanie odnośnie dysku Samsung SSD 840 EVO 120 GB oraz chipsetu AMD RS880M w Asusie N52DA-EX026. Czy są one kompatybilne ze sobą (nie będzie problemów z widocznością po podłączeniu)? Wertując wiele stron spotkałem się z jakimiś problemami z AMD 870, lecz na dane połączenie nie znalazłem odpowiedzi.

Planuje umieścić go w dodatkowej kieszeni oraz wykorzystać go jako dysk systemowy. Byłbym niezmiernie wdzięczny za odpowiedź, czy dane połączenie jest możliwe.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez szponter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD870 też jest kompatybilny ma tylko słabą wydajność - relatywnie do nowoczesnych chipsetów. Ale SSD i tak działa. 

Nie widzę powodu by tu miałoby być inaczej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem dotyczy pierwszego kompa z podpisu (i7+z87), w racji tego ze byl problem z dyskami na SF-12xx Corsair wymienil mi oba moje Force 1 na nowe Force 3 GT. W koncu tez znalazlem chwile zeby postawic na tym system i sobie w cos pograc. :)

 

Standardowo na F60 postawilem system ale cos mialem wrazenie ze jakos cos jest nie tak i jakby troche wolno, ATTO zdaje sie potwierdzec ze faktycznie cos z probkami ponizej 128kb jest nie tak:

 

XFdaSAh.pngWkiUzLJ.png

 

 

Probowalem roznych rzeczy:

- aktulizacja sterow do RST i INF do najnowszych wersji

- zabawa z politykami keszowania we wlasciwosciach dysku

- w biosie ustawilem ze sa to dyski ssd

 

Zadna z powyzszych operacji nie przyniosla jakiegokolwiek skutku, dalej jest jak jest. Macie moze jakis pomysl co by tu zrobic?

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy są jakieś dostępne na naszym rynku dyski na złącze M.2 pojemności 240/256GB - szybkie i w rozsądnej cenie ? czy jak na razie to tylko strasznie drogi plextor M6e? Testował to już ktoś z Was w ogóle? Potrafi z takiego dysku z bootować płyta główna system? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Przepraszam za pytanie, bo co chwile ktoś to wałkuje, ale czy jest sens pakowania się w super szybki SSD na SATA2?

W tej chwili posiadam od roku używkę PM810, który przełożę do mini komputerka w innym pokoju (też SATA2)

 

rmu2ar.jpg

 

początkowy myślałem o MX100, ale jego zapis przy wersji 128GB jest trochę "słaby", wiec następny w kolejce jest Samsung EVO, ale parę zł więcej mam już M6S :(, ale idąc tym tropem po 20-30 zł dojadę do wersji 256GB MX100, co już jest dużym wydatkiem, a wcale aż tyle nie potrzebuje na system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Super szybki" to nie jest EVO czy M6S. To mocna średnia półka. Jak najbardziej warto je montować niezależnie od Sata 2. Zawsze szybszy dysk wykona zadanie szybciej od wolniejszego niezależnie od interface płyty. Różnice są tylko trochę mniejsze.

Z małych dysków masz przyzwoitego C50 120GB a wyższym zapisie sekwencyjnym (potrzebujesz do czegoś konkretnego?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przesiadłem się z Samsunga 830 128GB na Cruciala MX100 512GB, Czy istnieje fabryczne oprogramowanie  działające jak Samsung Magician?

Jeśli nie to co polecacie?

Jak np. sprawdzić czy nie mam włączonego sprzętowego szyfrowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Super szybki" to nie jest EVO czy M6S. To mocna średnia półka. Jak najbardziej warto je montować niezależnie od Sata 2. Zawsze szybszy dysk wykona zadanie szybciej od wolniejszego niezależnie od interface płyty. Różnice są tylko trochę mniejsze.

Z małych dysków masz przyzwoitego C50 120GB a wyższym zapisie sekwencyjnym (potrzebujesz do czegoś konkretnego?)

no właśnie pod nic szczególnego

to ma być SSD tylko pod system na płycie, która ma SATA2 i kilka programów (teoretycznie 60GB by wystarczył) ale już mam 128 więc na mniej już się nie przesiądę (w tej chwili mam wolne 45GB ze 128GB) a swap na normalnym talerzowym.

A co do przytoczonych to wiem, że "super szybkie" to może nad wyraz napisane, ale i tak powinny być szybsze od aktualnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...