Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wiecie coś może na temat dostępności Plextora M6Pro? Miało to być tańsze niż Samsung 850, o podobnej wydajności. Muszę kupić dysk i kusi mnie żeby chwile na to poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie coś może na temat dostępności Plextora M6Pro? Miało to być tańsze niż Samsung 850, o podobnej wydajności. Muszę kupić dysk i kusi mnie żeby chwile na to poczekać.

Sample testowe dopiero jadą, sprzedaż rusza na początku września, ale tylko wersji 128/256 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybki27, można to ując tak: dysk będzie działał dobrze, słupki na wykresach ASS SSD będą tylko gorsze.

Zdecydowanie warto kupić SSD. Nie ma natomiast większego sensu pakowanie się w SSD z najwyższej półki. Wystarczy 500M, MX100, M5S, M6S czy Samsung EVO.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 pytania:

 

1. Może mi ktoś wyjaśnić zasadność używania AS SSD, gdy ten program w 2 testach pod rząd potrafi mieć rozrzuć w granicach 150MB w odczycie w Seq?

Zrobiłem 2 testy pod rząd i jedyne dane które trzymają ten sam poziom, to 4K i Acc.time. Dwa pozostałe są wręcz losowe.

Czy jest jakiś program, który zapewnia bardziej powtarzalne wyniki?

 

2. Gdy program AS SSD wykonuje zapis, to słyszę cykliczne "tykanie" w laptopie. Dźwięk mam wyciszony, więc jakieś przebicia na głośniki  itp cuda można chyba odrzucić. Pacjent to Vertex4. Co to może być? ;]

Mam szukać nowego dysku?

 

3. Gdybym potrzebował nowego dysku 120-128GB, to co brać? Główne parametry to maksymalna wydajność odczytu, bezawaryjność i... cena. Zapis też mógłby być przyzwoity, bo niektóre SSD mają ten parametr wręcz słaby jak na SSD.

 

EDIT:

Tego już zupełnie nie rozumiem:

http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/jaki_dysk_ssd_kupic_test_100_dyskow_ssd_i_polecane_dyski_ssd_2014?page=0,8

Rzeczony Vertex w jednym z testów ma tutaj 521MB/s, w drugim 513MB/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad.1 same testy AS SSD generują dość duże obciążenie dla dysku więc potrzebuje on chwili aby sie pozbierać stąd gorsze wyniki w podwójnych testach, a akurat wyniki 4k odwierciedlają siłę SSD, czyly bardzo krótki dostęp i brak fragmentacji ;)

ad.2 nie wiem, pokaż smart w odpowiednim temacie

ad.3 pierwsza strona wątku

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad.1 same testy AS SSD generują dość duże obciążenie dla dysku więc potrzebuje on chwili aby sie pozbierać stąd gorsze wyniki w podwójnych testach, a akurat wyniki 4k odwierciedlają siłę SSD, czyly bardzo krótki dostęp i brak fragmentacji ;)

ad.2 nie wiem, pokaż smart w odpowiednim temacie

ad.3 pierwsza strona wątku

1. Czyli co? Robię 10 testów i wybieram najlepszy wynik? ;]

 

2. Wrzuciłem. Przy okazji podpiąłem temat, by nie spadał w dół.

 

3. Dzięki. Widzę, że od maja ceny poszły do góry. :|

 

Sterownik MS:

epH7IJ9.png

 

Sterownik INTEL:

F4w98aP.png

 

OCB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za chipset/płyta główna?

 

Jak bym zobaczył ten wynik samodzielnie powiedziałbym że na Sata II

 

EDIT

Może kontroler wchodzi w tryb Sata II skoro dostajesz te błędy kontrolera (info w temacie SMART)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za chipset/płyta główna?

NlgaeUH.png

 

EDIT

Może kontroler wchodzi w tryb Sata II skoro dostajesz te błędy kontrolera (info w temacie SMART)

Pytanie brzmi: Dlaczego?

Rzucę okiem do ustawień BIOS. Może to być wina ustawienia AHCI na Compatibility/Legacy (czy jak się to tam nazywa)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale skoro producent umożliwia korzystanie z RAPIDa to dlaczego tego nie robić? Wiem, że test jest w tym momencie niemiarodajny, ale dość dokładnie pokazuje, jaka jest różnica.

Jasna sprawa, na co dzień sobie używaj jeśli widzisz jakieś korzyści. Ale jak testujemy i porównujemy dyski to nie cały podsystem pamięci.

 

Pytanie brzmi: Dlaczego?

Rzucę okiem do ustawień BIOS. Może to być wina ustawienia AHCI na Compatibility/Legacy (czy jak się to tam nazywa)?

No tak, nieszczęsne laptopy i ich anomalie z wydajnością ;) Nie wiem, ale zacząłbym na ustawieniu zarządzania energią na "maksymalna wydajność" tak aby CPU był cały czas na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, nieszczęsne laptopy i ich anomalie z wydajnością ;) Nie wiem, ale zacząłbym na ustawieniu zarządzania energią na "maksymalna wydajność" tak aby CPU był cały czas na 100%.

Dobra, nie ogarniam tego tego nowoczesnego Windows7.

Może mi ktoś naświetlić, jak zmusić ten system do pracy w trybie "Pełna wydajność", gdy jest na kablu i w trybie "Zrównoważony", gdy jest na baterii?

W tym ich pseudo-menedżerze zarządzania energią jest tylko zmiana planu i ustawienia wygaszania ekranu itp bzdety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotowy system wyleciał razem z całym śmietnikiem i dyskiem talerzowym ;]

 

Ciekawostka:

Po zmianie sterowników z MS na Intel, zniknął chyba problem z wpisami w dzienniku zdarzeń.

Tzn 2 godzinach od ich instalacji sprawdzałem logi, wykonywałem test w AS SSD i było czysto.

Pewność będę miał za dzień lub dwa, bo 3 godziny temu użyłem CCleanera i logi są czyste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że gdzieś w tym wątku był już ten temat poruszany, ale to ponad 300 stron, poza tym cały czas wychodzą nowe konstrukcje.

Przechodząc do meritum, planuje kupić w ciągu najbliższego miesiąca ssd (zastapi mojego obecnego plextora m5, który wyemigruje to notebooka), w związku z zamieszaniem i niedoprecyzowanymi danymi od producenta postanowiłem spytać tutaj, który dysk obsługuje sprzętowo AES (w pełnej wersji, bezpiecznej, z wykorzystaniem ata password). Cenowo odpowiadają mi nowe dyski samsunga 850 pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak stać Cię na 850pro to nic lepszego na sata3 nie kupisz. Możesz pomyśleć nad dyskiem pcie jak plextor m6e lub jak masz złącze M.2 w płycie to plextor bez karty pcie lub samsung XP941 :) pzdr

chyba z tym samsungiem jest problem z bootowaniem na niektórych płytach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...