Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak działa w praktyce sprzętowe szyfrowanie AESem ? Kupuje Samsunga 850PRO, ustawiam to ATA password w biosie, instaluje Win7, korzystam z niego i potem jak wyjme taki dysk i podłącze pod innego kompa to jest on nieodczytywalny w żaden sposób ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plextor_m6p_foto_1.jpg

Rywalizacja w superlidze dysków półprzewodnikowych przez ostatnie kilkanaście miesięcy toczyła się głównie między Plextor M5 Pro oraz Samsung SSD 840 Pro, jednak zawodnik z Korei Południowej niedawno doczekał się zmiennika, który wysoko zawiesił poprzeczkę konkurencji. Japoński producent odpowiedział w zdecydowany sposób przygotowując serię M6 Pro, obejmującą najszybsze modele z interfejsem SATA 6.0 Gb/s w jego aktualnej ofercie, odsyłając tym samym wysłużone lecz ciągle znakomite M5 Pro na emeryturę. Konfrontacja obydwu gigantów była nieunikniona. Wyniki tego starcia znajdziecie na kolejnych podstronach niniejszego artykułu, bowiem nasze laboratorium odwiedziły już nośniki Plextor M6 Pro o pojemności 128 i 256 GB.

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej @Caleb czy zdanie w recenzji, że Plex Turbo to tylko syntetyki oznacza, że w testach rzeczywistych nie było żadnych różnic? Chodzi mi zarówno o lepsze jak i gorsze wyniki z PT włączonym. Wiadomo ile bierze to RAM-u? Czy wielkość przydzielonego RAM-u jest uzależniona od wielkości zainstalowanej (jak w Samsungu)? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej @Caleb czy zdanie w recenzji, że Plex Turbo to tylko syntetyki oznacza, że w testach rzeczywistych nie było żadnych różnic? Chodzi mi zarówno o lepsze jak i gorsze wyniki z PT włączonym. Wiadomo ile bierze to RAM-u? Czy wielkość przydzielonego RAM-u jest uzależniona od wielkości zainstalowanej (jak w Samsungu)? Z góry dzięki za odpowiedzi.

W testach rzeczywistych np.: kopiowania 4GB JPG 2x pod rząd, wyniki były takie same, może ciut gorsze z PlexTurbo. Przy AS SSD pobierał mało RAMU, raptem kilkaset MB. Natomiast wielkość jego zużycia jest chyba ustawiana dynamiczne, albo program sam posiada jakieś limity - w opcjach nie zauważyłem żadnych suwaków itp.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, takie krótkie pytanie.

Mam klienta na ssd. Oddać Samsunga 830tkę za 250zł to dobrze czy kiepsko? Oczywiście, chodzi o wymianę na coś innego przy niewielkiej dopłacie. Mx100  czy S. evo na przykład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Czemu przy szyfrowaniu radzicie tylko mocne modele?

Samsung EVO - jest obsługa (eDrive, ATA Password i po TPM), Crucial MX100 tez ma dla tego wsparcie.. teraz wiele dysków ma, nie trzeba wcale wydawać więcej za szyfrowanie.

 

A jak kogoś to dokładniej interesuje to nieco na ten temat mojego autorstwa.

 

Szyfrowanie SSD w teorii:

http://www.dobreprogramy.pl/lukasamd/Szyfrowanie-SSD-czyli-kto-kogo-robi-w-balona,45767.html

 

Praktyka, czyli nieco problemowe eDrive:

http://www.dobreprogramy.pl/Szyfrowanie-eDrive-w-pieknej-teorii-i-nie-zawsze-przyjemnej-praktyce,News,56668.html

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, takie krótkie pytanie.

Mam klienta na ssd. Oddać Samsunga 830tkę za 250zł to dobrze czy kiepsko? Oczywiście, chodzi o wymianę na coś innego przy niewielkiej dopłacie. Mx100  czy S. evo na przykład.

Jak klient zapłaci ci te 250zł to myślę że powinieneś się cieszyć. Jak na aukcje to od 200 i może pójdzie za trochę więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dzięki za potwierdzenie, nie chciałbym za tanio puścić :D A zapłaci i 300 prawie. Jestem z tych co i piasek na pustyni sprzedadzą ;)
Szkoda tylko, że nie zdecydował się wcześniej, na pclolu ktoś rano wystawił m6s za 210zł kupioną przedwczoraj...powisiało niecałe 10minut na allegro i poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo Halo!
Nie wiem czy temat jest wam znany, ale ma zagranicznych forach aż huczy o "problemach" z serią EVO od Samsunga! :sad:
Jestem szczęśliwym posiadaczem 120gb Evo i w normalnym użytkowaniu jestem z niego bardzo zadowolony i nawet na chwile nie odczułem spadku wydajności.
W Crystal Disk Mak Odczyt/Zapis w normie. Zapisanych 1,5Tb, więc teoretycznie dysk powinien śmigać jeszcze przez długie lata. Zaniepokoił mnie jednak odczyt z Hdtune, który załączam poniżej.
0aaac84162cc8315gen.jpg

Dowodzi to chyba tego, że Samsung zrobił dysk, który nie trzyma swoich 'wyjściowych' parametrów.
Optymalizacja w Samsung Magician nic nie daje, wynik ciągle podobny. Sprawdzany pod idle w różnych odstępach czasowych :sad:  Firmware najnowszy, więc do tego bym się nie przyczepiał, dlatego że nie jestem odosobnionym przypadkiem:

http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?s=a5b5710ca45d41e88e03ea3845bd6276&t=18615995&page=11

Podobno pomaga Secure/Erase, ale dla mnie to ostateczność, no i pytanie... na jak długo.

Tutaj odczyt z Crystal'a:
28563d8b4155b40dgen.jpg

Od dzisiaj chyba moja psychika nie pozwoli na to, by komuś ze znajomych polecić tak przecież niezawodne Evo :sad: .
Sprawdźcie jak jest u was, czy to może tylko błąd pomariu Hd Tune... Co o tym myślicie?

Edytowane przez yoshi89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD Tune słabo nadaje się do testu SSD. Do tego użyłeś tak starej wersji że jeszcze o dyskach flash wtedy nie słyszano...

 

Odczyt z AS SSD jest całkowicie prawidłowy a dysk jest w pełni sprawny!

 

Testowanie dysku systemowego zawsze jest obarczone błędami odczytu - system na nim "żyje" tzn działa, odczytuje zapisuje...

Wszystko dobrze, możesz polecać Samsunga znajomym ;) 

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh tak właśnie czułem, dzięki rafa. A mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie do laptopa Lenovo z580a co byś poleci, szczerze to myślałem, nad opcja 120/128 lub 256. Ta ostatnia jak wpadną jakieś dodatkowe fundusze. 

Zapomniałem o cenie 120/128 240-260, 256 max 400

Edytowane przez Zygfryc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wcześniej byłem zdecydowany kupić m500 120gb za 245zł ale wyszło kilka niespodziewanych wydatków i trochę się przeciagneło.

Teraz jak patrzę na dyski to mamy:

-M500

-Sandisc ultra plus

-intel 520

Który będzie najlepszym wyborem?

I dodatkowe pytanie czy B75A-G43 wykożysta pełen potencjał SSD?

Edytowane przez Zerathul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...