Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zakupilem zamontowalem

SSD intela GEN2 160GB

ladnie to smiga

 

mam mozliwosc zakupienia SSD kingstona 160GB w dosc rozsadnej cenie

 

i teraz moje pytanie :

jak bedzie sprawowal sie raid0 z ssd kingstona (intel 1GEN) + ssd intela (GEN2)

 

czy to ma sens ?

Edytowane przez nowy57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

zakupilem zamontowalem

SSD intela GEN2 160GB

ladnie to smiga

 

mam mozliwosc zakupienia SSD kingstona 160GB w dosc rozsadnej cenie

 

i teraz moje pytanie :

jak bedzie sprawowal sie raid0 z ssd kingstona (intel 1GEN) + ssd intela (GEN2)

 

czy to ma sens ?

Taki raid to chyba troche jak lancuch - bedzie tak slaby (czytaj wolny) jak jego najslabsze ogniwo (czytaj dysk o najdluzszym czasie dostepu).

Jezeli ten G1 miewa przycinki to caly raid bedzie przycinal, ten gen2 bedzie w wolnym czasie sie nudzil.

Troche teoretycznie, ale wydaje mi sie, ze w _pewnych_okolicznosciach_ ten raid moze byc wolniejszy od jednego intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecane wyniki: Intel X25-M G2 160GB :)

 

Testy wykonywane na DFI LanParty JR 790GX M2RS (AMD SB750), kontroler SATA w trybie Native IDE (na AHCI bazując na wynikach w necie, wyniki będą wyższe).

 

PCMarka05 nie zrobiłem ponieważ muszę postawić Siódemkę na Intelu.

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki raid to chyba troche jak lancuch - bedzie tak slaby (czytaj wolny) jak jego najslabsze ogniwo (czytaj dysk o najdluzszym czasie dostepu).

Jezeli ten G1 miewa przycinki to caly raid bedzie przycinal, ten gen2 bedzie w wolnym czasie sie nudzil.

Troche teoretycznie, ale wydaje mi sie, ze w _pewnych_okolicznosciach_ ten raid moze byc wolniejszy od jednego intela.

dzieki serdeczne ..

racja ..

nie po to kupowalem GEN2 by teraz spowolnic do w raidzie do szybkosci GEN1

 

a wiec szukam w dobrej cenie GEN2 160GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z Vertexem 120GB ma o 40GB większą pojemność i w miarę zjadliwą cenę - choć i tak wysoką jak na SSD. OCZ Vertex'a występuje w wersjach 120 i 250GB więc Intel wpadł na dobry pomysł by mieć w ofercie 160GB, który ma większą pojemność niż 120GB ale nie aż tak wysoką cenę jak 250GB Vertex. Pod system jak i magazyn danych w postaci pojedynczego dysku do laptopa jak znalazł. 

To nie jest kwestia wpadania na pomysl ;) 

 

 

Intel ma wlasna fabryke pamieci flash, wiec tak im technologicznie wychodzi ,ze skladaja 80, a ze caly flash wewnatrz jest jednym wielkim raidem to nastepnym krokiem bylo 160 i bedzie 320 w przyszlosci zapewne.

 

No i tak btw to Intel 80 byl przed Vertexem z tego co pamietam.

 

PS. Nie przesadzajcie z tym Intelem pierwszej generacji, jaki stuttering ? Przeciez ten dysk jest lepszy od vertexa we wszystkim poza zapisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy poza zapisem sekwencyjnym, bo jak spojrzymy na zapis małych plików to Intel wymiata!

Jak porównuję z wynikami (screenshotami) Vertexa 120GB to różnica jest naprawdę spora w zapisie bardzo małych plików :)

 

Ale generalnie poza urwaniem 1-2 sekund podczas startu nie spodziewam się fajerwerków. Pakowanie lub rozpakowywanie archiwów z wieloma malutkimi plikami pewnie pokaże większa, wyraźną różnicę :)

 

W Komputroniku już spadła cena X25-M G2 o 100 zł :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam w lapku - to jest samsung PB22-J - można tanio wyrwać od 600zł brutto, właśnie się zastanawiam nad trzema do raid0 bo intela 80gb g2 nigdzie w pl nie ma od ręki :|

 

nie robiłem screenów ale w crystaldiskmark ma odczyt (220/176/24, zapis 141/115/7,9), as ssd (odczyt 215/23,62/26,41/0,0089/ score 72, zapis 119,94/4,31/3,27/0,945ms/score 20, łaczny score 134) testy w trybie ide, na ahci powinny być troche lepsze

 

co do zachowania dysku - rewelka - laptop z c2d/4gb/ssd śmiga na win7 bez zastrzeżeń - na baterii boot od włączenia do załadowania systemu szybciej niż i7@4.2G + raid0 z 3 barracud

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dostępne na ebay z US, UK i Niemiec. 170€-215€

Wole taki sprzet kupic na miejscu, maksymalnie w obrebie kraju, a najlepiej krk ;) nauczony doswiadczeniem i tym ile czasami sie trzeba j***** z odsylaniem itp jak kupisz tam gdzie jest kilka zl taniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ znowu dokłada dysków teraz na PCI-E już są 3 serie

 

OCZ Z-Drive e84 PCI-Express SSD - 256/512GB, SLC, IOps (4k random) 16000 transfery 850/750

OCZ Z-Drive p84 PCI-Express SSD - 256/512GB/1TB, MLC, IOps (4k random) 10000 transfery 870/780 (770/640 dla 256gb)

OCZ Z-Drive m84 PCI-Express SSD - 256/512GB/1TB, MLC, IOps (4k random) nieznany transfery 870/780 (770/640 dla 256gb)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, ze za najtansza wersje bys musial sprzedac jedna nerke.

 

/edit

 

"In terms of pricing you’ll be looking at forking out around $1500 for the 256GB variant whilst the 1TB p84 SSD will set you back some $3,300."

Edytowane przez Narril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś bezpośredni kontakt z dyskami Kingston 2.5'' SSD Now V+ Series 64GB, kod producenta - SNV225-S2/64GB?

 

Z opisów wyglądają obiecująco, a cena jest w miarę atrakcyjna.

Ty nie patrz na opisy bo one nic nie mówią. Dysk to kolejne wcielenie Samsunga z 128MB cache. Znany tez jako OCZ Summit.

test dysku

Wiele razy tu mówiliśmy o tej konstrukcji tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra czas podjac decyzje co do zakupu SSD. Poniewaz w gre wchodza tylko stacjonarne sklepy w NYC (i to najlepiej te sieciowe, bo latwiej/szybciej znalesc) to wybor mam dosc ograniczony i sprowadza sie do firmy OCZ. Pod uwage biore dwa modele: Vertex i Agility, 2 sztuki po 30GB do polaczenia w RAID. Cenowo wyglada to tak, ze Vertex jest za 145$, a Agility za 110. Pytanie brzmi czy warto doplacac 35$ (30%) do Vertexa? Razem to bedzie 70$ na komplecie wiec jakies 200 zeta roznicy. Ewentualnie za czym sie rozejrzec co bedzie latwo dostepne i w porownywalnej cenie. Nie interesuja mnie najszybsze i najdrozsze dyski, a te, ktore ceciach!a sie najlepszym wspolczynnikiem price-power. Z gory dzieki za pomoc.

 

edit.

Jesli ktos zna dobry i pewny sklep na Manhatanie (okolice Central Park) gdzie dostane tanio i szybkie dyski to niech sie podzieli jakims adresem.

pozdro

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra czas podjac decyzje co do zakupu SSD. Poniewaz w gre wchodza tylko stacjonarne sklepy w NYC (i to najlepiej te sieciowe, bo latwiej/szybciej znalesc) to wybor mam dosc ograniczony i sprowadza sie do firmy OCZ. Pod uwage biore dwa modele: Vertex i Agility, 2 sztuki po 30GB do polaczenia w RAID. Cenowo wyglada to tak, ze Vertex jest za 145$, a Agility za 110. Pytanie brzmi czy warto doplacac 35$ (30%) do Vertexa? Razem to bedzie 70$ na komplecie wiec jakies 200 zeta roznicy. Ewentualnie za czym sie rozejrzec co bedzie latwo dostepne i w porownywalnej cenie. Nie interesuja mnie najszybsze i najdrozsze dyski, a te, ktore ceciach!a sie najlepszym wspolczynnikiem price-power. Z gory dzieki za pomoc.

pozdro

Nie wiem do czego ich potrzebujesz ale proponuje przemyslec sprawe kupowania u hamburgerow. Tez niedawno moglem sciagnac kilka vertexow ale imho dla kilku zl roznicy nie ma sensu ryzykowac. OCZ nie daje miedzynarodowej gwarancji, a za 2 takie dyski, czyli 60 gb i tak bedziesz musial zaplacic ponad 800 zl. U nas mozna wyrwac vertexa 60 ponizej 900 zl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra czas podjac decyzje co do zakupu SSD. Poniewaz w gre wchodza tylko stacjonarne sklepy w NYC (i to najlepiej te sieciowe, bo latwiej/szybciej znalesc) to wybor mam dosc ograniczony i sprowadza sie do firmy OCZ. Pod uwage biore dwa modele: Vertex i Agility, 2 sztuki po 30GB do polaczenia w RAID. Cenowo wyglada to tak, ze Vertex jest za 145$, a Agility za 110. Pytanie brzmi czy warto doplacac 35$ (30%) do Vertexa? Razem to bedzie 70$ na komplecie wiec jakies 200 zeta roznicy. Ewentualnie za czym sie rozejrzec co bedzie latwo dostepne i w porownywalnej cenie. Nie interesuja mnie najszybsze i najdrozsze dyski, a te, ktore ceciach!a sie najlepszym wspolczynnikiem price-power. Z gory dzieki za pomoc.

 

edit.

Jesli ktos zna dobry i pewny sklep na Manhatanie (okolice Central Park) gdzie dostane tanio i szybkie dyski to niech sie podzieli jakims adresem.

pozdro

Hej przecież jesteś w "ju es end ej" możesz szukać Intela Gen2 80GB, na ebay.com są za około 250$, w Ameryce można je najtaniej dostać.

Jeżeli planujesz SSD pod system, no to tylko Intel... Dwa Vertexiki są miażdżone.. Jedynie w sekwencyjnym zapisie i odczycie Vertexy wypadną lepiej, ale to nie ma znaczenia dla SO.

Poza tym, w przystępniejszej cenie masz b. dobrą wydajność, TRIM i 80GB - wspaniałość dla systemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...