Jump to content

Recommended Posts

W starym laptopie FS S7110 pada dysk (z tego co widzę, to chyba SATA 150). Czy warto wziąć Kingostona V300 120GB (bo rozumiem, że SATA3 będzie kompatybilne z SATA1)? Czy poza ciszą komfort pracy zwiększy się znacząco?

akurat kingstony za bardzo polecane nie są, zobacz pierwszą strone wątku i dostosuj swoje możliwości finansowe do polecanych modeli

Planuję wymienić aktualny SSD Cruciala M4 128GB, na coś większego i mam mały dylemat.

1. Czy Kupić Samsunga 850 Pro 256 (650zł)?

2. Czy może jednak dołożyć do dwukrotnie większej pojemności kosztem szybkości i kupić Cruciala MX100 512 GB (800zł)?

3. A może zrobić jeszcze inaczej, zaoszczędzić trochę grosza i kupić Cruciala MX100 256GB? (410zł) :)

Ciężko się zdecydować, może ktoś też zastanawiał się na takimi wariantami?

Nie ma nad czym się zbytnio zastanawiać. Z punktu widzenia przeciętnego użytkownika tylko pkt 2 i 3 mają sens. To nie są wolne dyski w tych pojemnościach.

850pro to zdecydowanie najbardziej wydajny SSD jaki można obecnie kupić ale gdybyś takiego potrzebował już byś to wiedział. Kupuje się go do dużych obciążeń albo z chęci posiadania najszybszego dysku albo ze względu na bardzo długa gwarancję. Na pewno nie z wyraźnie odczuwalnej różnicy między nimi. Bo ta subiektywna jest bardzo zbliżona na wszystkich.

Planuję wymienić aktualny SSD Cruciala M4 128GB, na coś większego i mam mały dylemat.

1. Czy Kupić Samsunga 850 Pro 256 (650zł)?

2. Czy może jednak dołożyć do dwukrotnie większej pojemności kosztem szybkości i kupić Cruciala MX100 512 GB (800zł)?

3. A może zrobić jeszcze inaczej, zaoszczędzić trochę grosza i kupić Cruciala MX100 256GB? (410zł) :)

Ciężko się zdecydować, może ktoś też zastanawiał się na takimi wariantami?

Miałem dość podobny dylemat posiadając OCZ Vertexa 4 jakiś czas temu i teraz jestem przeszczęśliwym posiadaczem Cruciala MX100 512GB ;) Naprawdę nie ma sensu przepłacać w domowych zastosowaniach.

pytanie czy to być jedyny dysk i ile instalujesz aplikacji, programów, bo jesli masz ssd+hdd to większy niewiele zmieni bo magazyn i tak masz na hdd ... a płacić dwa razy więcej za dysk i trzymac na nim tapetki i filmy to nie ma sensu :)

pytanie czy to być jedyny dysk i ile instalujesz aplikacji, programów, bo jesli masz ssd+hdd to większy niewiele zmieni bo magazyn i tak masz na hdd ... a płacić dwa razy więcej za dysk i trzymac na nim tapetki i filmy to nie ma sensu :)

Nie do końca tak. Miałem Vectora 128GB. Dysk tylko na Windowsa + 2/3 gry (do wszystkiego innego mam inny SSD i Linuksa). Problemy zaczęły się wraz z Titanfallem który sam z siebie zajmował po premierze ponad 50GB(a jeszcze doszły DLC). Usprawiedliwić nowego zakupu nie potrafiłem i jakoś dawałem radę, ale w końcu Vector mnie wyręczył, zaczął się kaszanić i dostałem zwrot pieniędzy :)

Teraz mam Samsunaga 850Pro 256GB i zastanawiam się na ile mi to 256GB wystarczy...

Pozdrawiam

Witam. Mam płytę Asrock P67 PRO3, Plextor 256M6S. Którego sterownika używać? msahci czy iastor i dlaczego?

Pozdrawiam, M

Sprawdź na swoim komputerze, który zapewnia wyższą wydajność i ten zostaw. W moim przypadku wyższe transfery mam na storahci (następca msahci).

• Upvote 1

Witam

zakupiłem Samsung 830 128GB, który używam ze starą już dzisiaj płytą ASUS P5KC (socket 775, chipset P35), z nieoficjalnym biosem, który włączył AHCI.

Mam z tą płytą problem w postaci częstych bluescreenów (często przy włączniu komputera - potrzebny reset lub podczas wybudzenia z trybu uśpienia). Błędy 0x00000116 lub 0x000000F4 w związku z nvlddmkm.sys (zarówno w ide jak i ahci)

Dowiedziałem się, że prawdopodobnie mam starą wersję kontrolera ICH9. Jako, że płyta głowna nie wspiera sata 3 pomyślałem nad kontrolerem sata 3 montowanym w gniazdo PCi-E. Czy taki kontroler rozwiąże problem z bluescreenami, czy jednak nie bo i tak wszystko pójdzie przez płytę główną?

Zamiast kiepskiej jakości kontrolera to już lepiej płytę zmienić na taką z np P45+ICH10R. Wtedy mimo że Sata II to bardzo dobrej jakości.

jak dysk zdrowy to jak pisze rafa albo stery grafy, albo antywirus lubi fiksować, sprawdź a w ostateczności reinstalka

płyta główna ASUS P5KC to nie jest aż taki znowu złom i tutaj raczej problemu bym nie widział

Jak u was odczyt/zapis na EVO po ponad dwumiesięcznej zmianie firmware i wykonaniu Samsung Performance Restoration?

U mnie w HD Tune było tak:
0aaac84162cc8315gen.jpg

Po zmianie było wszystko git i trzymało ponad 400 i linia była prosta.

e36fbbef5dd01e8e.jpg

Dzisiaj natomiast wygląda to tak:
EVO_Hd_tune.jpg

Nie ma co prawda igły, ale znów są góry i doliny... A tak chyba nie powinno być.
Doszła może jedna, czy dwie gry, ale system/sterowniki bez zmian, a spadek jest widoczny... :sad:
Można podejrzewać, że Samsung Performance Restoration pomaga tylko uporządkować dysk i po jakimś czasie problem znowu powraca...
Sprawdźcie swoje dyski i podrzućcie test :wink2:

Edited by yoshi89

as ssd miałem niższy tylko za pierwszym razem gdy z tej funkcji nie korzystałem przez kilka miechów, potem już nie robiłem testów bo i po co, zawsze to łączę z czyszczeniem dysku ze śmieci i system już fruwa ładnie prawie dwa roki :)

SanDisk Ultra II 120 GB jest polecany,a wersje SanDisk Ultra II Plus 240, SanDisk Ultra Plus N 256 GB są w dobrej cenie.Czy są porównywalne do Plextora M6S i Cruciala 550 256 GB? Znaczy czy są dobre?

http://www.morele.net/dysk-ssd-sandisk-ultra-ii-plus-240gb-sata-iii-6-gb-s-sdssdhii-240g-g25-661294/

http://www.ceneo.pl/22578736#mh=Z6W3j8sV900007pVm6xCJlXsq1yjpAziu1yEkyhOQpTqynIrmeJal-AgME1yiv3JhhuGjqI93Urspyq-gGge2dIPkFu_Ag8mwIbFazXZio9Yah9zmlV6xHkoTvJgqvRmVlofAgrKgkLv_BE-m16Z-vEI1

sys :  i5 4690K / Asus Z97I-PLUS, bios fabryczny v.0408 / 16GB, 2x8, G.Skill TridentX 2400 CL10 / iGPU.
os :  Win7 Prof PL SP1 / nowa instalacja, win czysty, zainstalowane jedynie z www asusa : intel chipset driver v.10.0.16 + intel IRST v.13.1.0.1058  // testy spod systemu.

ssd :  Crucial MX100 512GB / fw MU01  // x2 / RAID1.

post-152542-0-13765700-1420227318_thumb.png

No i nie ma większych róznic w wydajności pomiędzy poszczególnymi modelami. Marzę sobie by kupić jakaś 512'tkę do tego Cruciala M550 tylko pod gry.

Edited by Devil

Wreszcie coś sie dzieje na rynku :)

Będzie co testować. A jeszcze 850 EVO i nowe Lite On-y jadą :) 

• Upvote 2

Witam! Mam pytanko czy na płycie Gigabyte Z97 gaming 7 (socket LGA 1150) możliwe jest zainstalowanie systemu na dysku SSD Samsung XP941 256GB M.2? Chodzi czy system będzie się bootował z tego dysku? Mam wątpliwości czy platforma Z97 obsługuje dyski SSD M.2 z 4 liniami? A ponieważ jestem laikiem to proszę mnie nie krytykować że pytanie jest durne, pozdrawiam

Edited by tomparis