Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jeszcze cztery dni temu był w tej cenie. Wczoraj sprawdzałem i było już ok. 160 zł., a dzisiaj ponad 302 zł.  :icon_exclaim: :?:  8-O

 

post-215272-0-64569900-1438911411_thumb.jpg

Edytowane przez Kristian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalować w kompie, postawić lub sklonować system. Używać komputer.

 

a propo klonowania czy ghost starczy do sklonowania wszystkich partycji z lapka (recovery) czy potrzebna jest inna magia ?

na stacjonarce działa dobrze ale z lapka nie robiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie, wobec tego spróbuje Acronisem

 

 

P.S.

w dyskach najbardziej wydajnych umieściłbym:

 

http://www.morele.net/dysk-ssd-sandisk-extreme-pro-ssd-sata3-240-gb-speed-550-520mbs-iops-100-90k-sdssdxps-240g-g25-652189/

 

który jest za 569zł oferuje 10 lat gwary, czyli klepie plextora pro i zbliża się do samsunga pro ;)

Edytowane przez TSRules

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę zmodernizować starego lapka płyta główna intela (mostek południowy Intel 82801IM (ICH9 - M)). Czy jest sens kupować Crucial MX200 250 GB pod Sata 2 czy będzie zauważalna różnica w wydajności względem Crucial BX100 250 GB, i tak ogólnie czy w przeciągu 5 lat lepiej będzie się sprawował warunkach domowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu się przemogłem i zakupiłem pierwszy SSD ,Crucial BX100 250GB i powiem ,że był to najlepszy zakup części do kompa od kilku lat :grin:

Teraz  muszę zrobić porządek z twardzielami (zostawię 2 najcichsze ), i będzie git.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na tę tabelkę i moim zdaniem zamiast Goodrama C40 wartoby było wstawić Silicon Power S60 60GB. Wydajniejszy a droższy o raptem 15-20zł (za swojego płaciłem 175zł w x-kom). Miałem wcześniej C40 tyle, że 30GB i jest spoora różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mówisz 175zł kosztuje SSD 60 GB, to moim zdaniem warto dołożyć te 30zł i kupić 128GB Sandisk SDSSDP-128G-G25. Dysk SSD 60 GB (realnie niecałe 56GB) jest po prostu mały jak na dzisiejsze czasy, a kupno dysku ponad 2x większego i droższego o marne 30zł jest chyba opłacalnym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz najlepiej Transcend SSD370 był ostatnio za 219 z wysyłką, teraz poleciał trochę wyżej

albo lekkie używki

ja poniżej 200zł wyhaczyłem praktycznie nowego plextorka 128 :smoke: (wcześniej znajomemu i3 s1150 za trochę ponad 300) trzeba cierpliwie jak na rybach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie, gdzie w Polsce można zakupić 6000szt dysków Samsung 850 Evo 250Gb? :smoke:
Firma za granicą potrzebuje takiej ilości. Obdzwoniliśmy hurtownię i jedyne co mogą nam zaoferować to 1000szt, na resztę trzeba czekać bardzo długo.

Może jakieś porady od forumowiczów, gdzie można zaopatrzyć się w taką ilość? :grin:

Edytowane przez yoshi89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo u wyżej wymienionych albo od razu u polskiego dystrybutora tych SSD .

 

PS. Nie lepiej zamówić te SSD w kraju gdzie znajduje się zamawiająca je firma ?

 

Może to wyjść taniej np. z powodu mniejszych kosztów transportu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na tę tabelkę i moim zdaniem zamiast Goodrama C40 wartoby było wstawić Silicon Power S60 60GB. Wydajniejszy a droższy o raptem 15-20zł (za swojego płaciłem 175zł w x-kom). Miałem wcześniej C40 tyle, że 30GB i jest spoora różnica.

Jak porównujesz 30GB do 60GB to naturalnym jest że jest szybszy. 30GB to były mega kastraty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój SSD miał plombę z kodem kreskowym, niemniej jednak jeżeli masz obawy czy SSD był używany zobaczysz to w smart. Poza tym dysk był w zamkniętym opakowaniu z folii metalizowanej (wewnątrz pudełka).

 

Z kolei SSD mSATA był w plastikowym blistrze/pudełku bez plomby.

Edytowane przez adashi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...