Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego mam taki słaby zapis?

System W7 x64, SWAP wyłączony, indeksowanie też, temp i cache Firefoxa przeniesione na inny dysk.

 

 

Dołączona grafika

moze najnowsze stery do chipseta i ichr pomogą. nie wiem jak masz w biosie ustawione. IDE, AHCI, czy RAID. sprawdz na innych ustawieniach. zapis powinien byc okolo40% lepszy a odczyt 30%. OKOŁO.

 

dorzucam przy okazji moje wyniki przy PLIKU 64MB i 512MB

pozdro

post-175133-1257432644_thumb.png

post-175133-1257433189_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BIOS'ie miałem ustawione RAID bo mam dwa inne dyski w RAID 0, po przestawieniu na IDE jest podobnie.

Czy jest możliwe że dysk jest wadliwy, może go oddać na gwarancje?

Tutaj jest coś na temat dysków Corsair serii Extreme.

 

Bardzo proszę doradźcie coś szybko bo jutro będę w Wawie to od razu bym zawiózł go do sklepu.

Edytowane przez 1.pepe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BIOS'ie miałem ustawione RAID bo mam dwa inne dyski w RAID 0, po przestawieniu na IDE jest podobnie.

Czy jest możliwe że dysk jest wadliwy, może go oddać na gwarancje?

Tutaj jest coś na temat dysków Corsair serii Extreme.

 

Bardzo proszę doradźcie coś szybko bo jutro będę w Wawie to od razu bym zawiózł go do sklepu.

dla pewnosci sprawdziłbym na innym kompie. no i dodatkowo sanitary erase. chociaz nie wydaje mi sie zeby byla az tak duza degradacja wydajnosci. ale dla pewnosci warto zrobic. Edytowane przez siwydym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda po wyzerowaniu i sformatowaniu dysku:

 

Dołączona grafika

 

To co proponujecie, dysk do wymiany? Przyjmą na gwarancje?

 

A w Atto teraz tak wygląda, to może jednak jest dobrze?

Nie mam pojęcia co z tym zrobić.

 

Dołączona grafika

 

Jaką ustawiacie wielkość klastra przy formatowaniu?

Edytowane przez 1.pepe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślna jest prawidłowa dla 4kB. Było kilka teorii o ustawieniu większego np 16kB że może przyspieszyć operacje na małych plikach ale zostało to zdementowane jako nie prawdziwe w realu.

 

Pamiętaj im więcej benciach!esz dysk to jego wydajność spada! Jednak zerowanie komórek powinno go przywrócić.

Teoretyczne max prędkości dla tego dysku to: 220/135 więc tak bardzo w ATTO nie odbiega. Dochodzi inne firmware i juz jest inaczej.

Cache'owanie masz oczywiście włączone?

 

Witam, jaki dysk SSD o pojemności 60 GB polecicie ? Może być OCZ Solid ?

To dysk starej 1. generacji bez cache. Sam mam takie (G.Skill ale to to samo z inna naklejką) ale na dzień dzisiejszy lepiej dołożyć do 2 generacji.

Trzeba do 1000zł liczyć. Czyli do wyboru

* Intel 2.5'' SSD X25-M MLC 80 GB (G2) -> 32MB cache

* Corsair 2.5'' SSD Storage Solutions X64 64 GB lub OCZ 2.5'' SSD Vertex 60 GB lub G.Skill Falcon -> 64MB cache (konstrukcja OCZ)

* Patriot 2.5'' SSD Torqx M28 64GB lub OCZ Summit -> 128MB cache (konstrukcja w całości Samsung)

W tej kolejności choć wszystkie są dobre. Pogrupowałem Ci pod względem konstrukcji.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślna jest prawidłowa dla 4kB. Było kilka teorii o ustawieniu większego np 16kB że może przyspieszyć operacje na małych plikach ale zostało to zdementowane jako nie prawdziwe w realu.

 

Pamiętaj im więcej benciach!esz dysk to jego wydajność spada! Jednak zerowanie komórek powinno go przywrócić.

Teoretyczne max prędkości dla tego dysku to: 220/135 więc tak bardzo w ATTO nie odbiega. Dochodzi inne firmware i juz jest inaczej.

Cache'owanie masz oczywiście włączone?

 

 

To dysk starej 1. generacji bez cache. Sam mam takie (G.Skill ale to to samo z inna naklejką) ale na dzień dzisiejszy lepiej dołożyć do 2 generacji.

Trzeba do 1000zł liczyć. Czyli do wyboru

* Intel 2.5'' SSD X25-M MLC 80 GB (G2) -> 32MB cache

* Corsair 2.5'' SSD Storage Solutions X64 64 GB lub OCZ 2.5'' SSD Vertex 60 GB lub G.Skill Falcon -> 64MB cache (konstrukcja OCZ)

* Patriot 2.5'' SSD Torqx M28 64GB lub OCZ Summit -> 128MB cache (konstrukcja w całości Samsung)

W tej kolejności choć wszystkie są dobre. Pogrupowałem Ci pod względem konstrukcji.

Hmm a Kingston V+ ? Wersja 64 to zdaje sie kolo 650-700 zeta ? Az tak duzo gorszy ten kontroler w nim jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co proponujecie, dysk do wymiany? Przyjmą na gwarancje?

 

A w Atto teraz tak wygląda, to może jednak jest dobrze?

Nie mam pojęcia co z tym zrobić.

Nie przejmuj się tak tymi wynikami. Bolączką SSD jest właśnie to, że z czasem spada ich szybkość ( ale tylko do określonego poziomu, czyli np. spadnie o połowę i będzie stało ). W normalnych zastosowaniach i tak nie odczujesz różnicy, dopiero na testach wychodzi spadek. Jeśli potrzebujesz ciągle wysokich transferów ( przewalasz GB danych i wysoki transfer jest dla Ciebie kluczowy ), to musisz częściej dysk zerować.

Dokładnie tak samo robiłem jak kupiłem swój dysk, a od 2 miesięcy w ogóle nie sprawdzałem a system śmiga jak rakieta.

Używaj i ciesz się z bardzo szybkiego systemu. :razz: I nie benczuj tyle, bo się tylko denerwujesz. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze pytanie moze nie powinno byc w tym miejscu, ale skoro chodzi o SSD to chyba nie bedziecie bardzo krzyczec ;) Za pare dni rodziciele leca do USA, caly czas na biezaco sprawdzam ceny i dostepnosc dyskow. Do tej pory bylem nastawiony na OCZ Agility 60GB, bo byl w promo za 150$, teraz cena wrocila na (normalny?) poziom 210$. Poniewaz zakladalem wydanie w okolicy 150-160$ to pytanie jest takie: czy na dysku 30/32GB (taki jest za 120$) zmieszcze Win7 64bit wraz z programami i ewentualnie potem z poprawkami service pack? Procz tego nic wiecej tam nie bedzie, na dane mam F3 1TB. Z tego co czytalem to instalka zajmuje jakies 15GB czyli drugie tyle byloby na rozne inne rzeczy, ale nie wiem czy np taki dysk nie potrzebuje jakiejs tam ilosci wolnego miejsca zeby dzialal sprawnie. Widze, ze wiekszosc osob ma w sigach jednak wersje 60GB i stad moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na dysku 30/32GB (taki jest za 120$) zmieszcze Win7 64bit wraz z programami i ewentualnie potem z poprawkami service pack?

U mnie na A-Dacie 30GB są:

 

- Siódemka Ultimate 64bit (defaultowy bez wywalania zbędnych rzeczy poza hibernacją i wyłączeniem swapa) + wszystkie poprawki

- Microsoft Security Essential, Paint.net, Office 2007 Home & Student (obecnie Office 2010) i sporo przeróżnych toolsów jak GG, soft do benchowania, słowniki itp., drivery.

 

i jest jeszcze z 15GB wolnego miejsca.

 

Więc możesz brać spokojnie trzydziestkę pod system :)

 

Warto przejrzeć narzędzia wbudowane w Siódemkę: np. można nagrać ISO (PPM na pliku z obrazem - dalej już wiadomo co kilknąć w menu), skopiować płytę, przekonwertować mp3 do CD-Audio używając WMP czyli tym co jest w systemie) zamiast instalowania Nero.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ 1.pepe - we właściwościach w managerze urządzeń znajdziesz to. Pod hasłem stacje dysków znajdziesz swój dysk i tam sa dwie opcje i obie najlepiej jak będą zaznaczone.

 

Hmm a Kingston V+ ? Wersja 64 to zdaje sie kolo 650-700 zeta ? Az tak duzo gorszy ten kontroler w nim jest ?

To chyba najlepszy dysk bez cache. Np w tym teście nic nie mówią o żadnych przycięciach. Wypada sporo lepiej od dysków na JMicron a czasem dość blisko konstrukcjom Vertexo podobnym.

Kontroler Samsunga wydaje się być sporo lepszy od JMicron.

 

EDIT

Wyciąg z datasheet dysku

Random 4K read: 6300 IOPS

Random 4K write: 64GB = 84 IOPS

Random 4K write: 128GB = 158 IOPS

Random 4K write: 256GB = 291 IOPS

Dla porównania moje dyski w raid (macierz podwaja ilość IO) dla odczytu to 3930 IOPS (zapisu nie sprawdzę bo bym stracił dane). Widać więc że dysk jest najlepszą alternatywą do gen.2 i dobrze że zwróciłeś na niego uwagę.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawdzie to po wynikach to mi sie wydawalo , ze ten Kingston V+ ma cache :)

 

Chociaż jakby się zastanowić to 650 za tego Kingstona 64 GB a 900 PLN za Intela 80 gen2 to jednak Intel sie bardziej oplaca.

 

 

@ Mastah - może szukaj tych nowych kingstonów 40 GB na kontrolerze Intela ? miały być po 115$ co jest ceną rewelacyjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingstonow w ogole nie widzialem, jakies PQI czy inne Transcendy mi sie przewinely, ale nic poza tym. Zreszta Kingston bez cache za 120 to wole OCZ z cachem za ta sama cene, mimo ze pojemnosc bedzie mniejsza. Gdybym nie mial opcji kupowania w USA, to pewnie bym sie skusil na tego V+, stosunek price/power rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ 1.pepe - we właściwościach w managerze urządzeń znajdziesz to. Pod hasłem stacje dysków znajdziesz swój dysk i tam sa dwie opcje i obie najlepiej jak będą zaznaczone.

"Zasady buforowania zapisu", tak mam to włączone.

To co, wszystko dobrze z tym dyskiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam cos takiego: http://forum.purepc.pl/index.php?act=attac...st&id=27711

4 kieszenie 2,5" w jednej zatoce 5,25". Niema nic lepszego. Napewno gdzies w polsce mozna znalezc.

tu strona producenta: http://www.startech.com/item/SATABAY425BK-...-Backplane.aspx

nie sugerujcie się cena ktora jest tam podana. ja np kupiłem w dabs.ie za 60 euro. moze nie jest to tanio ale swoja role spelnia znakomicie.

jest jeszcze cos takiego: http://www.startech.com/item/HSB220SAT25B-...ive-Drawer.aspx

2x 2,5" w jednej zatoce 3,5".

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pepe dzieki za PW, 20 zeta to juz nie to samo co 35 aczkolwiek jestem nadal zdania, ze takie bzdety powinni dodawac razem z dyskami jak srubki czy kabelek SATA.

I niektórzy dają - do mojego intela X25-M G2 była dołączona blaszka umożliwiająca montaż w zatoce 3,5".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...