Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie odnośnie dysków V300 ale w wersji na M.2

czy tam jest tak samo? też dają raz takie kości raz takie? albo może zawsze asynchroniczne?

edit:

których z tych dysków będzie stabilny i pracował zgodnie z założeniami producenta, do 300 zł

http://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/dyski-ssd-518/0.00,0.00,,,,,,,,,15254O893729.890931,15255O976372/1/#product_list

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam uproscić sobie ewentualne wybory i ssd od Kingstona, żądnego modelu, nie brać w ogóle pod uwagę. Na rynku jest tyle inne porównywalnych lub lepszych konstrukcji, że nie warto sobie zaprzątać tą firmą głowy.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego z microna :( Chodzi mi tam na górze te numerki od 1 do 8 tam jest i obok takie coś jeszcze. Jak to ustawić?

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez paw565

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety potrzebuję M.2 do NUCa.... co byście polecili? do 300 zł, niezawodne, nie musi być wydajne, co 4 godziny przegrywane będzie z niego na drugie w systemie HDD około 30-40GB. Musi być M.2 2242 2260 albo 2280, stąd Irydium odpada. Rewelacyjny dysk swoją drogą.. 350 zł za 240GB dobrego dysku to naprawdę nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@paw565

 

Współczuję że masz SSD na pamięciach Mikrona .

 

A co do pytań .

 

Cyfry 1 do 9 to liczba testów jakie wykonana na raz program , drugie okno to wielkość testu - może to mieć znaczenie przy SSD mające bufor o róznej wielkości np. Samsung 850 EVO w zależności od wersji ma bufor 256MB lub 512MB , Seria 850 Pro w wersji 1TB ma 1GB Bufor .

 

W praktyce ustawienie próbki testowej na różną wielkość daje nie wiele - obecnie testuję swojego Transcenda w CDM i przy próbce 50 MB mam wyniki podobne jak przy próbce 1GB , przy buforze 128 MB .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie będzie dobre http://www.morele.net/dysk-ssd-plextor-m6gv-128gb-m-2-px-128m6gv-779885/...kurde 1 dzień dopiero widze jakieś artykuły testów brak.

219 zł w x-kom.

dla budżetowych kompów król dysków systemowych, o ile będzie trwały

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór optymalny. Ewentualnie ADATA SP920 128 GB.


Nowy firmware dla Crucial BX200:

 

Release Date: 1/12/2016

  • Corrected SMART attribute threshold values
  • Improved general reliability and stability
  • Minor Bug Fixes and general reliability and stability Improvements

 

http://eu.crucial.com/eur/en/support-ssd-firmware

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wreszcie zdecydowałem się i kupiłem dysk ssd sanddisk plus 120gb. Podzielę się uwagą dla tych którzy się jeszcze nie zdecydowali i doradze jak sklonować system. Ponieważ szkoda mi było robić formata i instalować wszystko od początku a system (windows 7 64bit) mam już 6 lat przez które zdążyłem go zoptymalizować do swoich potrzeb postanowiłem że sklonuję system ale chciałem sklonować tylko partycje systemową i tą ukrytą zerezerwowaną przez system. Nie będę się może rozpisywał, w każdym razie programem EaseUS Todo Backup Free 9.0 nie udało mi się tego zrobić system nie chciał wstać i gdzieś w google znalazłem program przez kogoś polecany o nazwie AOMEI Partition Assistant Standard Edition 6.0 w tym programie wystarczy wybrąc opcję migruj system z hdd na ssd i dalej postępować według kreatora. Po ukończeniu pracy przez program wystarczy w biosie przestawić żeby system na początku wyszukiwany był z dysku ssd i wszystko ;). Komputer uruchomił się z dysku ssd a program AOMEI sklonował na ssd partycje ukrytą zastrzeżoną przez system i partycje z Windowsem co jeszcze ciekawe litery partycji także zostały przeniesione a stara partycja dostała całkiem nową literę (oczywiście od razu ją sformatowałem), dzięki temu wszystko działa jak działało tylko dużo szybciej. Pozdrawiam

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam laptop Acer Aspire VN7-571G, chce kupić do niego dysk SSD na złączu M.2 o pojemności ok. 256GB, który z poniższych polecacie:

- A-Data Premier Pro 256GB (ASP900NS38-256GM-C)

- A-Data Premier SP600 M.2 256GB (ASP600NS34-256GM-C)

- Transcend M.2 2242 256GB SATA3 (TS256GMTS400)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuję wymianę jednego z ssd na 240GB pod uwagę biorę MX200 lub 850EVO w testach raz jeden jest szybszy raz drugi. Patrząc na długość gwarancji wygrywa samsung, jest cos o czym nie wiem jesli chodzi o dyski w tym przedziale cenowym?

 

 

edit: czy warto dołożyć do 850 pro ?

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuję wymianę jednego z ssd na 240GB pod uwagę biorę MX200 lub 850EVO w testach raz jeden jest szybszy raz drugi. Patrząc na długość gwarancji wygrywa samsung, jest cos o czym nie wiem jesli chodzi o dyski w tym przedziale cenowym?

 

 

edit: czy warto dołożyć do 850 pro ?

 

Lepiej wziac Evo

Mam Evo oraz Pro 256Gb i w codziennym uzytkowaniu + duzo photoshopa na duzych plikach, batch konwersje 1000+ fotek i nie widac roznicy miedzy jednym a drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, chcę kupić SSD 240-256 GB.  Początkowo miałem kupić Samsunga Evo 850 ale zacząłem czytać i zastanawiać się i Evo poszybował w cenie do prawie 400 zł.

Ostatnio w przyzwoitej cenie jest GoodRam Iridium Pro - 342 zł z dostawą.  W sumie w testach wypada dobrze, tylko nieco gorzej niż Evo Pro i M6, gwarancja 5 lat ograniczonej zapisem 600 TB danych, kości MLC, nieco mniejsza pojemność niż Evo. Ale mało użytkowników się o nim wypowiada. Możecie podpowiedzieć czy warto rozważać jego zakup. W testach jako główny mankament wymieniano cenę ale wtedy to on kosztował ok. 600zł.

 

Z góry dziękuję za info.

Edytowane przez still44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...