Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 kieszenie 2,5" w jednej zatoce 5,25". Niema nic lepszego. Napewno gdzies w polsce mozna znalezc.

Pomysl fajny, ale jak ktos ma 1x5,25 i 2x3,5 to sobie nie poszaleje ;)

 

edit.

Czy ktos wie, gdzie w NYC mozna probowac kupic dyski SSD? Okazalo sie, ze siec sklepow, gdzie chcialem dokonac zakupow juz nie istnieje (Circuit City), drugi ma jakies padake (Best Buy), a w trzecim sa tylko Intele, znaczy maja byc, bo na razie brak (B&H). W tym momencie pomysly mi sie skonczyly, na stronie OCZ pokazuje niby jakis resellerow, ale to w wiekszosci sa sklepy onlineowe lub poza NYC. Najlepiej byloby namierzyc jakis komputerowy superstore. Jakby ktos mial propozycje to z gory dzieki.

 

pozdro

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Mastah - może szukaj tych nowych kingstonów 40 GB na kontrolerze Intela ? miały być po 115$ co jest ceną rewelacyjną.

Czy ten Kingston to jest ten z oznaczeniem SNV125-S2/40GB? Odczyt ma fajny, bo na poziomie 180MB/s i gdyby nie to, ze ma zapis na poziomie 40MB/s (cache tylko 256kB) to bym go wzial (w komplecie ma nawet adapter na 3,5"). Inna sprawa, ze nigdzie go nie widze, no i cena jest na razie niewiadoma.

 

edit.

Poczytalem o tym Kingstonie i od poniedzialku ma byc dostepny (przynajmniej w USA) za 123$. Z testow wynika, ze read ma nawet wiekszy niz deklarowany, bo dochodzi do prawie 200MB/s. Pytanie jest takie: bardzo ten kijowy write da sie we znaki w czasie pracy? Albo inaczej: przy jakich czynnosciach wyjdzie to najbardziej? Drugi problem jest taki, ze na chwile obecna nie wspiera TRIM w Win7, ale to podobno maja niebawem poprawic firmwarem. Co sadzicie o takim dealu, oplaca sie tego Kingstona 40GB brac gdyby byl dostepny?

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze sensowne SSD to opisywaliśmy stronę wcześniej. Kingstone V+

 

Chyba że ktoś już posiada kontroler z własnym cache wtedy dokupienie dysku nawet gen 1 nie jest złe, co potwierdza topik na forum OCZ.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze sensowne SSD to opisywaliśmy stronę wcześniej. Kingstone V+

No ale Kingston V+ to koszt grubo powyzej 600 pln, a corsair x32 jest za 500 bez zlotowki. Oczywiscie pojemnosci inna, ale Kingston nie jest najtanszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kogos to zainteresuje,ale na stronie Pixmanii wypatrzylem OCZ Agility 30GB za 450 zeta (chyba jakies promo, w PL najtaniej to jakies 650). Z przesylka kurierska DPD wychodzi 490, nie wiem czy jest lepszy deal po tej stronie Atlantyku. Zamowilem, a jesli w NYC bedzie cos lepszego to najwyzej pogonie na Allegro. Stratny nie bede, a komentarze o Pixmani raczej klopotow nie wroza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak? Zwykle ludzie skarżyli się że przesyłka idzie miesiąc...

No wlasnie tez mi sie zdawalo, ze to nie jest najlepszy sklep, ale komentarze mowia co innego: sprzet wporzadku i dochodzi zgodnie z deklaracja czyli po paru dniach. Zreszta, za taka cene moze isc nawet troche dluzej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos slabo szukacie. od tygodnia do nabycia

3401189[/snapback]

No wlasnie tez mi sie zdawalo, ze to nie jest najlepszy sklep, ale komentarze mowia co innego: sprzet wporzadku i dochodzi zgodnie z deklaracja czyli po paru dniach. Zreszta, za taka cene moze isc nawet troche dluzej ;)

 

przesylka idzie max 3 dni, tylko czsem trzeba czekac bo towaru brak. czesto akurat tam robie zakupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze Wy tez zauwazyliscie, ale od jakiegos czasu SSD drozeja. nie wiem czym jest to spowodowane. kursy walut sie nie zmieniaja.przynajmniej nie az tak bardzo. 3 miesiace temu kupowalem swoje vertexy turbo 30gb na pixmanii po 119euro. miesiac temu byly po 129, 2 tyg temu 139, teraz 151euro. wieksze pojemnosci tez poszly w gore ale nie az tyle. ssd innych firm raptem tylko kilka procent zdrozaly. nie wiem o co chodzi z tymi vertexami. <_< .

Moze ktos z Was wie co jest grane?

Edytowane przez siwydym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingstony w ladnej cenie, moze ten kit desktopowy nie bardzo, ale goly dysk daje rade. Tylko no wlasnie, z jego wydajnoscia az sie prosi o zakup 2 do macierzy i wtedy musimy wylozyc na stol nie 400, a 800 zeta. A biorac pod uwage ta bogatsza wersje to chyba lepiej dorzucic 20 zeta i miec Agility ze znacznie lepszymi parametrami no i cachem. Inna sprawa, ze w podanym sklepie OCZ jest juz za normalna cene czyli 650pln.

 

@siwydym

W opisie mieli niby, ze dysk dostepny takze mam nadzieje, ze do konca tygodnia dojdzie. A jak nie to tuz po weekendzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nigdzie nie jest powiedziane że te 40GB nie mają 32MB cache jak większe modele. Niestety na stronie Intela wciąż brak oficjalnych danych na temat dysków.

W tym momencie wychodze z domu i nie bardzo mam jak poszukac, ale gdzies widzialem recke czy inne info, ze w tym Kingstonie 40GB jest 256KB cache.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO mają bo różnica w wydajność w 4k random read/write jest mała, a muszą to robić mając połowę kanałów do dyspozycji z 80:

3401908[/snapback]

Te Kingstony 40GB to są Intele 80GB przecięte na pół? Stąd czytanie o połowę słabsze? Bo nie za bardzo kumam tą serię 40, 64, 128GB :blink: WTF?

 

 

Intel 80 ma 10 kanałowy kontroler podłączony do 10 kostek pamięci flash, Kingston 40 wygląda w środku tak samo ale tylko 5 kanałów jest obsadzone

 

Dołączona grafika

 

 

 

Edit: a tak wogle to Kingston konkretnie namieszal

 

Maja dyski 40 GB z kontrolerem Intela G2

 

Maja 80/160 rebrandowane intele 1 generacji

 

Maja rebrandowane Intele SLC

 

Do tego dochodzi tani 64/128 (te co stoja 7xx z hakiem za 128) ze zmienionym jmicronem o transferach 70/90 z tego co pamietam

 

I seria V+ 64/128 (czyli te 650 zeta za 64) zdaje sie z bezcachowym kontrolerem Samunga.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osiągając podczas odczytu średni transfer danych na poziomie 180 MB/s (HD Tach 3.0) dysk pracuje dwukrotnie wydajniej od większości dysków magnetycznych. Podczas zapisu transfery danych tego nośnika są na poziomie 40 MB/s (HD Tach), na co ma wpływ bardzo mały bufor – zaledwie 256 kB. Jest to jedyny istotny minus nowego Kingstona.

http://www.chip.pl/testy/pamieci-masowe/dy...5-s2-40gb-40-gb

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna ciekawostka G.Skill Falcon II - "34nm NAND flash memory" "new Indilinx ECO"

http://www.guru3d.com/news/gskill-launches...ate-disk/\

Możemy sobie wyobrazić spadek cen wraz z nowymi technologiami.

 

 

EDIT

256kB może okazać się nie takie złe jeśli nie będzie żadnego przycinana. Wielka nadzieja w kontrolerze i firmware.

Poza tym (o ile dobrze pamiętam ew coś sobie uroiłem) te 256kB to ma każda kość pamięci w dyskach SSD nawet gen.I a dyski gen.II mają dodatkowy cache "zewnętrzny" dostępny dla całego dysku.

 

Tu znacznie obszerniejszy test http://benchmarkreviews.com/index.php?opti...2&Itemid=60

Zaczęli wysyłać 9 listopada dlatego dopiero zaczynają się pokazywać w sklepach.

 

"SNV125-S2/40GB model showed absolutely no sign of data read/write stuttering during our tests" - to chyba uspakajająca wiadomość.

"write-to speed lagged well behind every other product tested with only an average of 45 MBps. For most users, especially casual computer users or gamers, this won't matter in the least big." - to należy brac pod uwage wybierając dysk

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto się przesiąść z Vertexa 60 na Intela G2 80GB ?? <_< w sumie 20GB więcej ale czy jeszcze jakieś plusy z tego wynikną... ?

Kilka postów czy tam stron przesiadłem się z Vertexa 120GB na Intela 160GB G2 i nie zauważyłem różnicy w tradycyjnym wykorzystaniu. Poza ceną i pojemnością. Jeśli masz okazję sprzedać Vertexa w bardzo dobrej cenie i dołożyć, lub nie małą kwotę, to bierz Intela G2 - na 100% gorzej nie będzie ;)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba im się sufit... czekam na dostawę na memoryc.com jesli tu tez będą droższe (ostatnio 366€) to będzie znaczyło że OCZ podniósło ceny.

Na szczęście na ebay Vertex Turbo jest za 350€...na szczęście teraz mamy świetne i dość tanie Intele :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...