Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Watpie, test Kingstona masz na PCL.

Ale o co chodzi?

 

edit: bo zakladam , ze nie pisales o tym tescie tylko po to bym mogl sobie poprawic humor , czy napisac kilka zartobliwych porownan redakcji do benchmark.pl ? :)

 

Dysk ssd pod system musi miec:

 

- duzo IOPS

- wysokie wartosci random 4k write/read

- w miare wysoki sequential read

 

Powolny sequential write jest tutaj mniej wiecej rownie istotny co zeszloroczny snieg, bo jak czesto robisz zapisy duzych plikow na dysku systemowym?

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ale o co chodzi?

Czytales recke tego SSD od Kingstona? To poziom budzetowki z pewnymi minusami, co przy ich cenie jest smieszne.

 

Do niewielkiej pojemności dochodzi słaba wydajność podczas zapisu. 40 MB/s to za mało, by konkurować z innymi nośnikami SSD czy tradycyjnymi dyskami twardymi. Jakiś wpływ na to ma na pewno kontroler, który pracuje na pół gwizdka. Jak wykazały nasze testy, Kingston SSDNow V 40 GB bardzo słabo radzi sobie podczas testów zapisu i kopiowania danych. Z drugiej strony nieźle wypada w operacjach odczytu. Zastosowanie komponentów Intela pozwala mu na przetwarzanie dużej liczby operacji I/O w ciągu sekundy, co potwierdzają nasze testy w programie Iometer. Zainstalowany na nim system bardzo szybko się uruchamia, podobnie jak zainstalowane aplikacje i poziomy w grach. Jeżeli nośnik będzie głównie odczytywał zapisane dane, to w krótkim czasie działanie systemu i pozostałych programów przyspieszy. Jeżeli zaś potraktujecie go jako zamiennik dodatkowego dysku, to szybko się rozczarujecie, bo nośnik wkrótce się zapełni, a ze względu na wolne zapisywanie danych większość czasu będziecie spędzać w kuchni, parząc herbatę.

 

Jak Kingston SSDNow V 40 GB wypada pod względem ceny? Desktop Upgrade Kit, który trafił do naszej redakcji, w polskich sklepach powinien kosztować około 470 zł. Jeśli porównać to do ceny zwykłych dysków twardych, wciąż jest to dużo. Na tle innych nośników SSD propozycja Kingstona może być całkiem kusząca. Jednak za niewiele więcej możemy mieć SSD o pojemności 64 GB, z trochę wolniejszym odczytem, ale za to lepiej radzący sobie podczas zapisu. Wybór nie jest więc łatwy. W dużo lepszej sytuacji są na przykład mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, gdzie Kingston SSDNow V 40 GB po uwzględnieniu wszystkich rabatów będzie sprzedawany za 89 dol. (99 dol. za wersję z akcesoriami). Gdyby w Polsce nośnik kosztował 320 zł (360 zł w zestawie), jego konkurencyjność na tle innych SSD i dysków twardych byłaby dużo większa.

Wątpisz w to, że się pojawił, czy w co? :blink:

W sensownosc zakupu.

 

Powolny sequential write jest tutaj mniej wiecej rownie istotny co zeszloroczny snieg, bo jak czesto robisz zapisy duzych plikow na dysku systemowym?

A jak czesto zapisujesz bardzo wiele malych plikow? Ja obu - sporo. Dlatego do mnie Kingston nie przemawia. Zreszta, moje dyski systemowe to Raid, na ktorym moge obrabiac np. 7GB zapisywane materialy F1 ;) Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak czesto zapisujesz bardzo wiele malych plikow? Ja obu - sporo.

Widzę, że nie rozumiesz idei dysku systemowego. Na tym dysku jest tylko winda, plus najważniejsze programy. Tu się nie pracuje na małych/dużych plikach - od tego jest hdd. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak czesto zapisujesz bardzo wiele malych plikow? Ja obu - sporo. Dlatego do mnie Kingston nie przemawia. Zreszta, moje dyski systemowe to Raid, na ktorym moge obrabiac np. 7GB zapisywane materialy F1  ;)

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Rzeczywiście strasznie słaby ten zapis.

 

No i zauważ , że cena jest ponad 100 niższa niż pclab się spodziewał i na chwilę obecną jest on ponad 100 tańszy niż 30 GB Agito z pixmanii oraz ponad 200 tańszy niż Kingston 64 na Samsungu.

 

edit:

 

 

Jak dla mnie to Kingston 40 ma potencjal by byc najtanszym SSDkiem jaki warto brac pod system. Zreszta zobaczymy w przyszlym tygodniu bo 1 zamowilem :)

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak myslicie ktory z tych dyskow bedzie najlepszy pod system

 

Dysk SSD KINGSTON 40 GB SSDNow V-Series, 2.5", SATA - SNV125-S2BD/40GB 355zl

 

Dysk SSD KINGSTON 64 GB SSDNow V-Series, 2.5", SATA - SNV125-S2/64 GB ( SNV125-S2/64GB ) 395zl

 

Dysk SSD KINGSTON 64 GB SSDNow V-Series, 2.5", SATA - SNV125-S2BD/64 GB ( SNV125-S2BD/64GB ) 415zl

 

Dysk SSD KINGSTON 64 GB SSDNow V-Series, 2.5", SATA - SNV125-S2BN/64 GB ( SNV125-S2BN/64GB ) 425zl

 

ceny zachecajace ale nie bardzo sie znam na SSD moze jest cos innego w podobnej cenie a moze ktoras z tych propozycji jest warta uwagi

Dzieki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk SSD KINGSTON 64 GB SSDNow V-Series, 2.5", SATA - SNV125-S2/64 GB ( SNV125-S2/64GB ) 395zl

 

Dysk SSD KINGSTON 64 GB SSDNow V-Series, 2.5", SATA - SNV125-S2BD/64 GB ( SNV125-S2BD/64GB ) 415zl

 

Dysk SSD KINGSTON 64 GB SSDNow V-Series, 2.5", SATA - SNV125-S2BN/64 GB ( SNV125-S2BN/64GB ) 425zl

jeden i tem sam syf na jmicronie - jedynie ten pierwszy 40GB warty uwagi bo na intelu, ewentualnie v+ ale to od 600 Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce byc upierdliwy ale moze zaproponujecie jakies ssd w sensownej cenie na system

tego KINGSTON V+ nigdzie nie ma przynajmniej ja nie znalazlem a ten 40Gb kingston jakis strasznie niski ma zapis ale moze to jest bez wiekszego znacznia jestem zielony help me

 

sa jakies inne ssd warte kupna za w miare rozsądne pieniądze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce byc upierdliwy ale moze zaproponujecie jakies ssd w sensownej cenie na system

tego KINGSTON V+ nigdzie nie ma przynajmniej ja nie znalazlem a ten 40Gb kingston jakis strasznie niski ma zapis ale moze to jest bez wiekszego znacznia jestem zielony help me

 

sa jakies inne ssd warte kupna za w miare rozsądne pieniądze ?

http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/618759

 

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/650407

 

 

 

 

Ale cena do miejsca nie jest zbyt dobra w ich przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu znalazłem trochę wolnego czasu i dołączyłem do grona posiadaczy ssd. Muszę się przyznać że na prawdę było warto. System (7 Pro) z wrzuconymi podstawowymi aplikacjami (stery, AV) wstaje niewiele ponad 15 sekund. Do tego bardzo ładnie współgra ze starym raidem. Polecam każdemu kto się waha :)

 

Na zachętę - instalacja Adobe Readera 9.2 na zwykłym biurowym kompie trwa 2-3 min. Na pojedynczym ssd kilka sekund...

post-7595-1258804500_thumb.png

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nowy57

 

Miła byś szanse nagrać filmik np w rozruchu systemu ? jestem ciekawe jak te 2 intele na dobrym kontrolerze wypadają na tle tego co na YT

sam system uruchamia sie kilka sekund

ale podczas staru kontroler uruchamia sie z 10-15s

 

postaram sie nagrac i wrzucic na serwerek ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak podczas wychodzenia z uśpienia? Wtedy kontroler powinien szybciej wstawać.

 

Nie ma jakichś możliwości edycji biosu kontrolera żeby np skrócić czas oczekiwania na dysk?

 

nie znam sie :)

 

-------------------------

 

PS.zaraz zamieszcze obszerna galerie screenow z porowniania ICHR9 vs ICHR10 vs LSI

 

konfiguracja ICHR9 -DFI lanparty p35 LT q6600 2.4@3.6 4GBram 2ssd intel G2 najnowszy firmware

konfiguracja LSI : tu nalezy sie kilka slow .. na poczatku byl kontroler na plycie ICHR9 dfi lanparty p35 wiec siedzial w slocie PCIE x 16 ale standard 1.0 i kilka testow np z cristalmarka jest o polowe slabszych ale za to inne bardzo podobne jak na plycie p55A gigabyte UD6

konfiguracja ICHR10 - GIGABYTE P55A UD6 i7 860 2.8@3.9 4GB ram 2ssd intela G2

 

testy generalnie robione na szybko (w razie niejasnosci pytac)

post-156674-1258824608_thumb.jpg

post-156674-1258824619_thumb.jpg

post-156674-1258824629_thumb.jpg

post-156674-1258824640_thumb.jpg

post-156674-1258824726_thumb.jpg

post-156674-1258824739_thumb.jpg

post-156674-1258824747_thumb.jpg

post-156674-1258824754_thumb.jpg

post-156674-1258824996_thumb.jpg

post-156674-1258925523_thumb.jpg

Edytowane przez nowy57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston V 40GB.

 

Tutaj już pierwszy (nie)szczęśliwiec : http://www.benchmark.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=6&t=6055

 

 

W jego projekcie nie sprawdził się, ale uważam, że na system jest to genialna propozycja mimo wszystko.

Hmm wygląda na to , że koledze udało się odtworzyć torture testy redukujące wydajność kontrolerów intela.

 

Ale jak to mawiają pożyjemy zobaczymy.

 

W ramach testow zamierzam wrzucic nietuningowa Viste i zobaczyc czy bedzie stuttering przy przegladaniu netu na operze z cachem na dysku.

 

Właśnie zauważyłem ,że według kodu produktowego trafiła mi się wersja z dektop upgrade kit czyli powinien mieć soft Acronis HD do klonowania w komplecie :blink:

 

Bo tak porównując z Warpem/A-datą 32 GB na jmicronach (czyli dyskami po 350+ zeta)

 

Pojemność: 40 vs 32

Kontroler: Intel G2 vs Jmicron

Seq read: deklarowane 170 ( a mierzone 200-220) vs 150-170

Seq write: 40 vs 100-110

4k random: znowu plus dla Kingstone'a

gwara: 3 lata vs 2

bajery: darmowy acronis + szyny do montażu w zatoce 3,5" + komplet kabli vs nic

 

http://www.arest.pl/shop/showfoto.php?thumb=2&id=18171

 

Jeśli codzienne życie potwierdzi brak stutteringu to jest to deal miesiąca w SSDkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i zobaczyc czy bedzie stuttering przy przegladaniu netu na operze z cachem na dysku.

No ale przecież nic nie przycina nawet na ssd gen.I, ja zawsze mam cache na dysku.

Główne problemy to sa podczas instalowania czegoś a nie przy normalnej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się przetransplantować drivery AMD AHCI, podmienić kilkanaście kluczy w Rejestrze i zainstalować po kilku kombinacjach alepjskich. Ale tylko na Viście Home Premium 32bit. Siódemka nie dała się przekonać do takiej operacji. Jednocześnie Vista nie zakrzyczała o ponowną aktywację - na innej płycie, kilka lat temu skończyło się na telefonie do MS.

 

Dla przypomnienia:

 

- DFI LanParty JR 790GX-M2RS - AMD SB750 (tym razem w trybie AHCI)

- Intel SSD 160GB G2 (zaptaszona zaawansowana wydajność w Menedżerze urządzeń). Podczas testów Intel nie był zapełniony danym. OS pracował na innym dysku.

- Vista Home Premium 32bit

 

Link do wyniku na starym (fabrycznym) firmwarze, kontroler SATA w trybie Native

 

Link do wyniku na nowym (walniętym) firmwarze, kontroler SATA w trybie Native IDE

 

AS SSD Benchmark: IOPS i Copy: nowy firmware i tryb Native IDE

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Różnice nie są duże ale widoczne i w większości na plus. Największe widać w AS SSD - tryb AHCI bardziej służy Intelowi G2 niż Native IDE. Ale fakt, faktem - projektanci chipsetów mają sporo pracy przed sobą aby dostosować kontrolery do optymalnej współpracy z SSD.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się przetransplantować drivery AMD AHCI, podmienić kilkanaście kluczy w Rejestrze i zainstalować po kilku kombinacjach alepjskich. Ale tylko na Viście Home Premium 32bit. Siódemka nie dała się przekonać do takiej operacji. Jednocześnie Vista nie zakrzyczała o ponowną aktywację - na innej płycie, kilka lat temu skończyło się na telefonie do MS.

...

Nie bardzo rozumiem czego dotyczyła ta operacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem czego dotyczyła ta operacja.

Zmiana trybu z Native IDE do AHCI bez reinstalacji systemu. Cała zabawa polega na wgraniu trzech plików do dwóch podfolderów w folderze Windows i imporcie dużej ilości kluczy rejestru. W przypadku chipsetów Intela to prosta operacja pomimo tego, że wymaga więcej kroków. Ale z AMD trzeba uważać aby nie popełnić błędu :)

 

Krótki opis dla zmiany trybu Native IDE do AHCI dla AMD SB750 bez potrzeby reinstalacji systemu:

 

1. Pobrać driver do kontrolera SATA/RAID ze strony producenta płyty: np. http://img.lanparty.tw/Upload/Driver/CM/ATI_RAID7xx_FD.zip

 

2. W rozpakowanym archiwum odnaleźć: ahcix86.cat, ahcix86.inf i ahcix86.sys.

 

3. Pliki ahcix86.cat i ahcix86.inf skopiować do: Windows\Inf

 

4. A ahcix86.sys do Windows\System32\Drivers

 

5. Następnie zaimportować załączony do tego posta plik Rejestru - jest to wersja dla Visty 32bit/x86. Po udanym imporcie zrestartować peceta.

 

6. Wejść do BIOSu i zmienić tryb z Native IDE do AHCI - PAMIĘTAĆ aby zapisać zmiany w przeciwnym razie powita BSOD. W razie problemów można z powrotem zmienić tryb do Native IDE - system uruchomi się normalnie.

 

7. Jeśli wszystko poszło dobrze to system uruchomi się normalnie ale będzie to za pierwszym razem znacznie dłuższej trwało. Powinny zostać zainstalowane następujące urządzenia: AMD AHCI Compatible RAID Controller, AMD RAID Console. Na wszelki wypadek trzeba znać lokalizację do pobranych w punkcie 1 folder z driverami. Po instalacji ponownie zostaną wykryte dyski i zainstalowane. Po wszystkim będzie wymagany restart.

 

8. Może zdarzyć się, że Vista użyje własnych driverów, a jedno z urządzeń kontrolera oznaczy jako nieznany sprzęt: AMD RAID Console. Wtedy należy uaktualnić driver wskazując folder z driverami. Poza zainstalowaniem nieznanego urządzenia zostanie podmieniony driver od MS na ten od AMD.

 

U mnie na Viście HP 32bit cała operacja przebiegła dość łagodnie. Nie była wymagana ponowna aktywacja systemu :)

IDE_to_AHCI.zip

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poprostu nie zrozumiałem o czym ty w ogóle mówisz :D

testy kingstona 40GB w solo i w duecie

http://www.legitreviews.com/article/1139/10/

 

jak na dysk 40GB za 80euro to calkiem przyzwoicie

Dyski są naprawdę świetną propozycją.

Trzeba zwrócić uwage że w tym teście Raid stworzono nie na sprzętowym ani nawet wbudowanym w płyty kontrolerze a wykorzystano dyski dynamiczne w systemie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...