Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

...

Ewentualnie rafa ustalmy taki sam sposób testowania jak już dotrą Twoje Kingstony i potem wrzucimy wyniki do topica.

Bardzo chętnie. Dla ścisłości na razie jeden Kingston dla mnie :) .

Ale przy okazji zamawiałem też dla mojego kolegi 160ke Kingstona (G2 oczywiście) myśle że nie będzie problemu i jego wykorzystać do testów. U mnie jak i u niego W7 64bit na ICH10R więc warunki będą te same.

Mogę też pozarzynać swoje gen.I dla porównania :D

 

Możemy użyć np folderu systemowego z jakiegoś OSa. Jest tam cała masa różnych plików i pogimnastykować się z nimi trochę.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możemy użyć np folderu systemowego z jakiegoś OSa. Jest tam cała masa różnych plików i pogimnastykować się z nimi trochę.

Ja używam wielokrotnie skopiowanego Windows\System32 z Siódemki x64:)

 

Z ciekawostek mogę podać, że dedykowany tool od Intela nie działa gdy kontroler pracuje w trybie AHCI. Tool widzi SSD ale nie można uruchomić żadnego modułu :damage_wall:

 

Zrobiłem małe porównanie.

Dla testu kopiowałem konkretną ilość danych i kasowałem i znowu kopiowałem na Intelu G2. W HD Tune dał się zauważyć drobny spadek wydajności odczytu.

pod Vistą, a więc brak obsługi TRIM.

 

 

1. Najpierw 4% powierzchni dysku zajęte przez dane (około 6GB) - skopiowane, skasowane:

 

Dołączona grafika

 

 

2. Teraz 4%+17% zajętej powierzchni (około 31GB) i tak samo - skopiowane i znowu skasowane:

 

Dołączona grafika

 

 

3. A tu w 4%+17%+69% (około 133GB) - postępowanie to samo:

 

Dołączona grafika

 

 

Widać, że wraz z zapełnianiem danymi tego Intela z kolejnymi cyklami zapisu i kasowania danych, odrobinę spada odczyt. Ale nie jest to tak poszarpany wykres jak w przypadku Kingstona z forum.benchmark.pl.

 

 

4. Skasowałem wszystkie zapisane wcześniej dane i po 10-15 minutach skopiowałem 20GB - tym razem spadku nie widać. Co ciekawe wydajność zapisu poprawiła się. Zwróćcie uwagę na ostatnie 10% wykresu. Pomimo zapisania 20GB ten obszar wygląda jak nie naruszony. A to trochę kłóci się z tym, że w dyskach SSD jest licznik zapisów komórek i aby zachować jak najwyższą żywotność zapisywane są najpierw komórki z najniższym licznikiem:

 

Dołączona grafika

 

 

Czyżby kontroler Intela G2 w idle przywracał wydajność jak w OCZ Summit? W takim razie przy intensywnym zapisie, kasowaniu i odczytach danych spadek wydajności pownien być większy i powracać stopniowo do fabrycznego poziomu.

 

Sprawdzcie czy na Kingstonie będzie identyczny efekt :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze testy OCZ Colossus

http://www.pcper.com/article.php?aid=821&a...xpert&pid=1

A mieli co niektorzy nadzieje. :-)

W sumie to kicha. Pojedyńczych dysków jakoś nie pozamiatał strasznie, a przy tej cenie to jego konkurencją będą całe zestawy Raid nie blokowane wydajnością sata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czyżby kontroler Intela G2 w idle przywracał wydajność jak w OCZ Summit? W takim razie przy intensywnym zapisie, kasowaniu i odczytach danych spadek wydajności pownien być większy i powracać stopniowo do fabrycznego poziomu. 

Faktycznie cos moze byc na rzeczy. Sprawdzilem u siebie hd tune'a i wykres sie znacznie zmienil:

Dołączona grafika

 

dzisiaj

 

 

Dołączona grafika

 

Tydzien temu, bezposrednio po instalacji systemu, wszystkich programow i steama... czyzby trim w 7ce byl jedna wielka sciema?? 

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym teście, zamówiłem juz intela z czystym sumieniem. Jak przyjdzie to wrzucę jakies testy na (ich8r) i swoja opinie.

 

narazie jade na starym raidzie 0 :

 

Dołączona grafika

 

 

zobaczymy czy ta zmiaan da troche komfortu plynacego z 0,1ms czasu dostepu, jak nie to dysk poleci do lapa:D

Edytowane przez Halfi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze testy OCZ Colossus

http://www.pcper.com/article.php?aid=821&a...xpert&pid=1

A mieli co niektorzy nadzieje. :-)

Że tak powiem: łeeeeee kto by chciał to kupować, skoro nie ma żadnych zalet w porównaniu z innymi SSD. Żeby chociaż czymś sie wybijał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzien temu, bezposrednio po instalacji systemu, wszystkich programow i steama... czyzby trim w 7ce byl jedna wielka sciema?? 

Jeżeli masz zainstalowany aktualny Intel Matrix Storage Technology, wersja 8.9coś, to OIDP z forum OCZ to na tych sterownikach TRIM nie działa w 7 . Działa, jeżeli poprzestajesz na tych zaszytych w 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zainstalowany aktualny Intel Matrix Storage Technology, wersja 8.9coś, to OIDP z forum OCZ to na tych sterownikach TRIM nie działa w 7 . Działa, jeżeli poprzestajesz na tych zaszytych w 7.

System to vista 64. Trima wiec nie ma, a wykresiki wygladaja jakby cos je naprawilo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak, z wydajnością ? na IMST jest większa niz na windowsowskich sterownikach ? sprawdzal ktos to ?

Ja to kiedyś sprawdzałem i minimalnie lepsze wyniki miałem na 8.9 jednak to tylko w testach widać. W praktyce systemowe sa równie dobre bo tej różnicy się nie odczuwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze potwierdzić że ta moja ostatnia zabawa w ładowanie firmware od SuperTalent jednak dała rezultat. Dziś zmuszony byłem przeinstalować ponownie gre, i mimo że trwało to jak zwykle dość długo to jednak w tym czasie mogłem robić inne rzeczy z czym wcześniej był problem. Więc nie żałuje tej całej operacji i dyski mimo że gen.I stały się bardziej przyjazne i nie przycinają jak wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe. Ja dzis dostalem smsa z numerem paczki, wiec jutro powinien byc u mnie.

 

Wadliwa seria?

Intel sie wkurzyl za psucie rynku?

Nieoplacalna produkcja?

 

edit: a może chodzi o koniec pierwszej promocyjnej serii ?

 

Na newegg.com te dyski ciągle są ale po 130 USD.

 

A moze przerwana produkcja w oczekiwaniu na nowy firmware w kontrolerach intela?

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie ja kupowałem wszystkie wysprzedane. Cena spada. Czytałem że Kingston ma w planach mieć dysk za ok 60€ i twierdzą że łatwo zejdą do tego poziomu. Być może ta 40ka doczeka się jeszcze większych obniżek niedługim czasie.

Ja kupiłem desktop kit za 101€ a teraz nowa cena jest 93€. Za oem 81€ a w drugim sklepie 83€ z tym że wszędzie brakło i najbliższy termin dostawy to 8 grudzień.

Chyba się nieźle sprzedaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam przyzwoitego dysku SSD na system i wpadł mi w ręce Samsung ponoć to samo co OCZ Summit :

 

Pojemność 128GB

Typ MLC

Pamięć podręczna 128MB

P/N MMCRE28G5MXP-0VB

Model: 2.5" 128GB MLC SSD

SSD P/N: MMCRE28G5MXP-OVB

 

zapis 185MB/s

odczyt 220 MB/s

 

Czy cena 700pln (w przeliczeniu) jest adekwatną do możliwości i jakości dysku, i jeszcze jedno czy trzeba stosować jakieś przejściówki zasilania/Sata by podłączyć do desktopa?

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest odwrotnie, OCZ Summit to to samo co Samsung ;) bo to jego konstrukcja a OCZ tylko nalepki wkleja.

Tak to bardzo dobra cena za tą pojemność/możliwości i warto kupić.

 

Zasilanie to jest normalny dysk w standardzie sata. Nie rożni sie niczym od 2.5" laptopowych czy 3.5"desktopowych.

 

 

BTW a jedna Kingston 40GB w PL tez tanieje http://www.dobry24.pl/index.php?p79218,kin...-snv125-s2-40gb http://www.biuro24.pl/p42009,kingston-dysk...25-s2-40gb.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny filmik instruktarzowy nt konfiguracji systemu pod ssd. jest w nim wszystko. warto obejrzec. przyda sie zwlaszcza dla nowych uzytkownikow ssd.

http://www.youtube.com/SirJamesDDJ

łącznie 3 filmiki

pozdro

Edytowane przez siwydym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny filmik instruktarzowy nt konfiguracji systemu pod ssd. jest w nim wszystko. warto obejrzec. przyda sie zwlaszcza dla nowych uzytkownikow ssd.

http://www.youtube.com/SirJamesDDJ

łącznie 3 filmiki

pozdro

filmiki spoko ..

mysle ze nie tylko dla tych poczatkujacych(wiele tam jest modyfikacji we wpisach rejestru)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

syf... ciekawe ile mają zakontraktowanych sztuk wersji z jmicronem. na ich miejscu olałbym to i skupił się na kontrolerze intela.

rafa po wgraniu do swoich SSD firmware'u od SuperTalent zaobserwował znaczną poprawę pracy SSD podczas instalacji obszernego softu więc nie skreślałbym konstrukcji na JMicronie B. Jak widać sporo zależy od firmware'u.

 

Za to można spokojnie powiedzieć, że syfem jest Intel G2 dopóki nie opanują problemów z firmwarem :) OCZ już dawno wydało firmware poprawnie obsługujący TIRM. A Intel - każdy nowy firmware to wtopa.

 

Ciekawe kiedy Samsung odpowie na G2 - oby szybko, w przeciwnym razie Intel zgarnie trochę rynku dla siebie. A konkurencja jaka by nie była, jest wielce pożądana :D

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zastanawiam czym będzie Falcon II. Czy to nie właśnie jakaś nowa konstrukcja od Samsunga?

Testy IOPS i na małych plikach pokażą czy to coś do walki z G2 czy coś a'la marny Vertex Turbo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zastanawiam czym będzie Falcon II. Czy to nie właśnie jakaś nowa konstrukcja od Samsunga?

Testy IOPS i na małych plikach pokażą czy to coś do walki z G2 czy coś a'la marny Vertex Turbo...

Falcon II = Indilinx ECO, wiec nie Samsung

http://www.frazpc.pl/news/27916-Falcon_II_...wieza_linie_SSD

 

ps. ten marny Vertex Turbo to jakas aluzja? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...